Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Czuję się oszukany przez PO

Religa: Czuję się oszukany przez PO

Money.pl / 2008-05-13 09:53
Komentarze do wiadomości: Religa: Czuję się oszukany przez PO.
Wyświetlaj:
historyk / 80.50.180.* / 2008-05-14 17:42
wiekszość komentarzy to rzęzenie astrodebiliczne tj zupełnie nie na temat a temat jest taki czy PO oszukało naród że nie bedzie prywatyzować szpitali odpowiedz jest jasna oszukało, Religa ma racje to człowiek normalny, natomiast nienormalnoscią jest teza że oddanie szpitali samorządom to nieprywatyzacja oczywiscie nie jest to prywatyzacja przeprowadzana przez rząd tylko samorządy, ale jest to prywatyzacja której miało nie być. Jezeli ktoś rozumuje inaczej to ma jakis interes aby tumanić biednych słabiej myslących.
I to jest prawda natomiast zupełnie inną sprawą jest reforma służby zdrowia Religa proponował reformę w ciągu 9 lat, to za długo i dokładnie niewiadomo na czym miała polegać, ale prywatyzacja przez samorządy to pozbycie sie odpowiedzialnosci pzrze rzad, to ewidentne oddanie w wątpliwe rece samorządów które jedynie co zrobią to aby szpitale były rentowne wprowadzą wyższe opłaty za usługi medyczne poza funduszem gdyz ze składki zdrowotne nie starczy to wiedzą wszyscy specjalisci tematu, znajda sie tacy którzy zainwestują drobne srodki w prywatyzacje i przejma ogromny majatek wypracowany przez dziesiatki lat przez całe społeczeństwo płacące składki zus, a biedniejsza część społeczeństwa ewidentnie nie będzie stać na leczenie i jeszcze jedno część obsługi pójdzie na bruk tak jak było w pzredsiebiorstwach. Taki prosty scenariusz samorządy też troche muszą zarobić to jasne. Jest jedna światło nadzieji że stego wszystkiego nic nie wyjdzie tak jak z innymi tematami lansowanymi w wyborach przez partie obłudy. Szkoda tylko czasu
biznesman w białych skarpetkach / 83.27.71.* / 2008-05-13 23:04
Ano stąd, że polska koncepcja szanowanego biznesu to pozostawienie wszystkich partnerów biznesowych/klientów bez spodni i skarpetek. Nie ma się więc co dziwić histerii antyprywatyzacyjnej i wizerunkowi prywatnego szpitala, w którym pacjętom aplikuje się pavunol a następnie kasuje dolę od firmy pogrzebowej za informację o zwłokach. Trzeba sobie jasno powiedzieć że taki model biznesowy nie jest w żaden sposón sprzeczny z polskim ustawodastwem biznesowym z 1932 roku.
obserwator / 2008-05-13 20:52 / Tysiącznik na forum
czytam komentarze napisane przez jliber i maa i mam duże wątpliwości czy powinni dalej pisać , bo to co pisza wygląda jak pijany kierowca za kierownicą samochodu. Dzieki sądom 24 godzinnym jest statystycznie troche lepiej ale zasada robta co chceta ponosi w dalszym ciagu wielu. Ostatni przypadek, zabita kobieta i jej dziecko przez kierowcę ktory nie pil ale wypił i nieszczęście. Krzywdy nie da się naprawić , ale dowiadujemy sie z telewizji ze bardzo wiele ludzi zgineło przez pijanych kierowcow a nawet sprawy nie rozpoczeto. Totalna krytyka prokuratury w publikatorach wskazuje ze ludzie tam pracujący nie są odpowiedni przygotowani. To tak jak z lekarzami z małego szpitala, dostawali miesięcznie po około 20000 zł , odeszli od pracy, teraz chcą wrocić, ale muszą dostać to samo i daja swoje warunki. Czy socjalizm nie przeżarl mózgow lekarzy, bo strajki lekarzy czyli zawodu zaufania publicznego to zbrodnia przeciwko spoleczeństwu ktore solidarnie placi na słuzbe zdrowia a zamiast służby odchodzi od okienka i przedwcześnie umiera bo zapisy na wizyty sa wbrez rozsądkowi co każe się zastanowić czy mamy marnych leniwych specjalistow, dostających pieniadze podatnikow, po uważaniu ale za tym nie idzie praca fundamentalna.
Brak odpowiedzialności urzedniczej, to kolejna kpina z pacjenta. Profesor Religa to człowiek honoru, natomiast wielu co teraz się wypowiada to moim zdanie bzdety i jeszcze raz bzdety. Osobiscie uważam że wszystko sie cofa bo lekarze nie sludźmi honoru i nie będą bo many many juz zamąciło w głowach. Duża kasa, na wielu etatach, akcje i obligacje, fundusze, wycieczki zagraniczne , urlopy brz końca, tak dobrze świat lekarski jeszcze w Polsce nie miał tak dobrze jak obenie pod rządami nowej władzy.
Lekarz / 194.126.147.* / 2008-05-14 06:02
Alez dear czekamy znowu niewiadomo do kiedy na wycene usług medycznych przez AOTM ( agencje oceny technologii medycznych ) w cenie tej, która zakładac musi pewien choc niewielki zysk dla szpitala ma byc równiez zawarta płaca personelu. A dlaczego czekamy : bo w/g dyrektorów szpitali stawki sa zanizone i stąd długi. Po wprowadzeniu kas chorych wyliczono wysokosc stawki na 11% a uchwalono na 7% A zreszta najlepszy przykład to t, ze ani jeden oddział NFZ nie był ani jednego dnia zadłużony ( przez wiele lat ). A w innych krajach z normalnym ubezpieczeniem ( dostaję usługę medyczna , a potem ide do kasy chorych po pieniądze za nia ) wiele kas chorych upada ( vide Czechy). U nas w systemie jest 40-50 zł na osobe na miesiąc ( Czechy ok 100, Niemcy powyżej 200 - jedni płaca za drugich: za bezrobotnych , dzieci rolników) Kolejny Rząd obiecał wycene ( okołó połowy roku ) i juz widac ,że nie ma zamiaru dotrzymac. Jesli o mnie chodzi to im szbciej to wszystko się zawali tym lepiej - szbciej podejme decyzje o wyjezdzie. Z mojego powiatowego szpitala wyjechało kilka osób i co takiego sie stało : wszyscy ich pracodawcy są zadowoleni z nich. A wam jak nie odpowiada bo naczytaliscie sie głupich gazet leczcie sie w Ameryce.
a szkoda gadać / 83.28.162.* / 2008-05-13 14:34
Przypomnijmy posłankę (byłą obecnie) SAWICKĄ

>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie
mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś
do wzięcia (….).
Kur....wa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w
łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę
(….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..),
żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej
trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko
kasę dajcie <

…Natomiast ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa, bo
nas jest troje”, którzy mają , tworzą wiadomo, prawo i tak
dalej, ale przede wszystkim mają ogromna wiedzę, na temat tego
co się będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek
organizacyjnych służby zdrowia”
skomentuj
zgłoś do usunięcia



2008-05-13 12:46:58 | 79.188.238.* | cenzor

a prokuratura bada komu pożyczał laptopa Ziobro !
Handel wyrokami 1 / 83.21.24.* / 2008-05-13 17:09
W korupcyjnym rankingu TI POlska jest miedzy Lesotho i Burkina Faso.
Nazywanie polski Republika Bananową obraza kraje Ameryki Srokowej !

My sie Afrykanizujemy !!!

Beatak Sawicka na Premiera 1!!!!!!
Aramis 10 / 83.22.236.* / 2008-05-13 13:34
O czym mówi ten pan?
Za rządów PiSu sprywatyzowano 50 szpitali ,ponad 140 ambulatoriów i ponad 30 oddziałów w szpitalach państwowych.
Jeśli chodzi o działania PiS w sprawie służby zdrowia to jedyne co pamiętam to zagłuszanie pielęgniarek oraz sugestia brania lekarzy w kamasze.
Zresztą jeśli ktoś uważa za prywatyzację przekształcanie szpitali w spółki przez samorządy to w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Cspostrzegawczy / 2008-05-13 15:09 / Tysiącznik na forum
PIS nie jest przeciwny prywatyzacji - prosze wysłuchać całość spokojne, zrozumieć a dopiero później komentować: http://www.polskieradio.pl/jedynka/sygnalydnia/?id=14373
Aramis 10 / 83.22.236.* / 2008-05-13 15:42
Proszę najpierw zrozumieć co napisałem , spokojnie pomysleć a dopiero potem komentować.
Czy ja gdziekolwiek napisałem ,że PiS jest przeciwny prywatyzacji?
jerycho / 79.188.238.* / 2008-05-13 12:44
Przypomnijmy posłankę (byłą obecnie) SAWICKĄ

>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Kur....wa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

…Natomiast ja mam grupę ludzi, to nie jest duża grupa, bo nas jest troje”, którzy mają , tworzą wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromna wiedzę, na temat tego co się będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia”
cenzor / 79.188.238.* / 2008-05-13 12:46
a prokuratura bada komu pożyczał laptopa Ziobro !
jliber / 2008-05-13 11:55 / Tysiącznik na forum
Gdyby pracownicy każdej branży mogli decydować o tym czy pracują w prywatnych firmach (wolna konkurencja) czy państwowych (państwowe ciepłe stołeczki czy się stoi czy się leży), mielibyśmy szybko PRL z powrotem.
andowc / 83.30.106.* / 2008-05-13 11:49
Nadaje się na lekarza, a nie polityka.
JAW / 84.10.239.* / 2008-05-13 11:11
Regulamin forum
Cspostrzegawczy / 2008-05-13 14:57 / Tysiącznik na forum
szpitale zostały przekazane samorządom w latach 90 po reformie samorządowej Buzka - dalej nie komentuję
jliber / 2008-05-13 12:03 / Tysiącznik na forum
A najlepsze jest to że ci którzy tak bardzo bronią państwowej własności to ci sami którzy najgłośniej krytykują komunę. Po prostu cyrk. Istnieje jednak wytłumaczenie. Ludzie pokroju Kaczyńskiego nie walczyli z komuną jako systemem, system socjalistyczny jak najbardziej im odpowiada (w końcu Kaczyński sam na jego temat pisał pracę doktorską), a jedyne co im nie odpowiadało to to że to nie oni są na najwyższych totalitarnych stołkach, plus ewentualnie krzyżyk na ścianie zamiast sierpa i młota.
kajko / 88.220.40.* / 2008-05-13 12:39
chodzi o coś innego-czy szpital ma być dochodową spółką prawa handlowego, czy instytucją w imieniu obywateli najkorzystniej wydającą nieduże w koncu pieniadze ze składek. Czysty wolny rynek w ochronie zdrowia zawsze
wyciagnie kasę z obywateli
jliber / 2008-05-13 16:47 / Tysiącznik na forum
Instytucje które nie kierują się zyskiem, nie mają żadnej motywacji aby dbać o klientów, dlatego trzeba się od nich trzymać jak najdalej.
Jedras_z_Torunia / 2008-05-13 12:58
ma być spółką, a czy dochodową to zależy od zarzadzającego? masz wyraźny obraz na żywym organizmie (patrz obecna sytuacja szpitali) jak działają takie "instytucje w imieniu obywateli". Co miesiąc, jak każdy pracujący, odprowadzam "haracz" w postaci składki chorobowej, czyli sensu stricto i tak łoże na utrzymanie czyjejś spółki.Tyle że ta jak to ładnie nazwałeś "instytucja(patrz NFZ)" to globalna biurokratyczna machina, która swym gardłem bez dna trwoni każdy wpadający doń grosz a jej funkcjonalny bezwład paraliżuje cały system zdrowotny w kraju. Poziom usług pozostawię bez komentarza
man13 / 2008-05-13 09:54 / Tysiącznik na forum
A co mają powiedzieć pacjenci i pracownicy szpitali o Relidze i jego obietnicach? Faryzeusz pierwszej wody z kaczorami w tle!!!
A samorządy wreszcie po wprowadzeniu ustaw Tuska będą mogły decydować jak mają funkcjonować w RP ich szpitale, bez ciągłego martwienia się z kąd wziąść pieniądze i jak płaszczyć się przed takimi politykami jak ekipy millerów, kaczorów czy buzków!!!
batir 2 / 83.16.106.* / 2008-05-13 10:45
Prawo w wielu krajach wynika z obyczajow. Jeżeli jest się towarzyszem zloczyńcy i wiadomo kim on jest, a także na co go stać, to jest się wspólnikiem, bez względu na to, jakby się teraz głośno nie krzyczało. Jedynie z powodu mianowicie takiego, aby uwierzono w tą obłudę, dzięki czemu nie będzie zdyskredytowany, jako polityk w oczach społeczeństwa. Takich przedsięwzięć bowiem nie wyjmuje się z zanadrza, niczym ściągi na egzaminie. Pytanie: kto to kupi...
man13 / 2008-05-13 11:06 / Tysiącznik na forum
Pytasz się "kto to kupi"? Kto Kupi tezę o spisku PO i prywatyzacji szpitali pod stołem? - nikt rozsądny. Kto kupi informację że PiS miał plan uzdrowienia opieki medycznej? - nikt rozsądny.Że szpitale dotychczas miały właścicieli mogących swobodnie nimi zarządzać?- nikt rozsądny. Tu nie chodzi o demagogiczne wpieranie społeczeństwu że państwowa/społeczna/zarządzana przez polityków opieka medyczna ma sazansę na powodzenie. Tu chodzi o interes społeczny i dobro obywateli - polska opieka medyczna jest na szarym koĶcu cywilizowanego świata i trzeba jej dać odetchnąć.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-13 11:40
A o co chodziło PO, kiedy pozywała PIS zarzucając mu kłamliwe twierdzenie jakoby PO miała zamiar doprowadzić do prywatyzacji służby zdrowia? Nb. PO wygrała i sąd nakazał PIS przeprosiny. Pękam ze śmiechu za każdym razem kiedy sobie to przypomnę.
jliber / 2008-05-13 12:10 / Tysiącznik na forum
I w dalszym ciągu by wygrała. Wy po prostu obawiacie się wyborów ludzi na szczeblu lokalnym, że wprowadzą tą znienawidzoną przez was własność prywatną, podczas gdy idealnym dla was rozwiązaniem to utrzymanie własnych państwowych ciepłych stołeczków czy się stoi czy się leży.
Piotr Wysoki / 82.177.111.* / 2008-05-13 13:39
Masz absolutną rację. Dotychczasowe wybory "ludzi na szczeblu" (np. w Warszawie) nie dają najmniejszych podstaw do obaw. A zarzuty o nienawiść do własności prywatnej są po prostu idiotyczne. To samo jeśli chodzi o "własne" stołki. Trzeba być ślepym aby nie widzieć co się rozegrało po ostatnich wyborach pod hasłem wymiany urzędników na tzw. fachowców. Czy możesz przypomnieć ile z tych "ciepłych posadek" zostało zlikwidowanych od ostatnich wyborów? Już nie pytam o wielkie akcje typu "tanie państwo", ale tak po prostu - ile?
man13 / 2008-05-13 15:07 / Tysiącznik na forum
Zara, jak to było z czystkami po poprzednikach Kaczyńskich?

Najnowsze wpisy