Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Pytania o podatek Religi, to pytania nie do mnie

Religa: Pytania o podatek Religi, to pytania nie do mnie

Wyświetlaj:
handel wyrokami 1 / 83.26.32.* / 2008-10-07 14:54
Podwórkowa piłkarska drużyna Donia i Schecia skompromitowała sie zanim minął rok ich rządów.
Bardzo szybko.
I co teraz bedzie Wykształciuchy ?
europejczyk / 80.55.73.* / 2009-01-08 14:17
Przykro słuchac i patrzec na to co sie dzieje ktokolwiek by nie rzadzil w tym kraju. Jednym slowem bandycki kraj, bo jak to nazwac gdzie w imieniu prawa ustala sie buble prawne z ktorych pomoca sciaga sie z ludzi pieniadze za nie popelnione wykroczenia a ktore i tak nie trafiaja tam gdzie powinny. Pozdrowionka.
PS.
Za granica to sie nawet wstyd przyznawac ze sie jest polakiem
Pajchiwo / 2008-10-07 18:37 / Tysiącznik na forum
heh - to samo co wtedy gdy kompromitowali się PiSowcy, SLD, AWS, a wcześniej cały system czasów PRL.
Czyli nic.
Trochę bicia piany i w następnych wyborach wygra jakaś kolejna partia która przeciągnie większą masę wyborców m mniej realne i głupsze hasełka tym lepsze mają "wzięcie".
Taki proceder zaczął się u nas od czasów AWS i (powiedzmy sobie wprost) skutecznego rozp....nia prawicy przez J.Kaczyńskiego i siebie nawzajem. Od tego okresu prawica w Polsce jest właściwie lekko karykaturą tego czym być powinna - i co zabawne i PO, i PiS do niej należą. Dlatego mieli takie problemy w czasie dwóch ostatnich wyborów z elektoratem - musieli sięgnąć po emocje, bo merytorycznie różnią się w szczegółach.
Stąd "pisiory", "kaczory", "wykształciuchy", "tuskmatołki" i "mohery". Takie hasełka dla pospólstwa, żeby miało się z czym identyfikować.
I jak widzę Ty też się na to złapałeś :)

hmm....
Tak po zastanowieniu, to chyba "kiełbasa wyborcza" zaczęła się w Polsce od wyborów prezydenckich i pamiętnych 100mln Wałęsy.
JAW / 84.10.239.* / 2008-10-07 12:55
Ta forsa gnojku trafiłą na konta takich cwaniaków jak ty. Szpitale nigdy nie dosały złamanego grosza więcej niż to, co zakontraktowano im z NFZ. A pytanie jest do ciebie - ilu takich jak ty trzeba jeszcze przecierpieć by zachować krztynę człowieczeństwa i własnej godności, a nie być dojną krową z tytułu urodzenia i oddychania
prawiezaratustra / 2008-10-07 13:53 / _
Wstydził byś się Gościu.
Przecież Religa pozyskał dla służby potężne środki, uruchomił sprawnie działającą maszynę przejmującą skutecznie te środki od bogatych ubezpieczycieli.
Pozostaje już tylko dystrybucja w systemie. Od czego jest urzędujacy sztab rzadowy jeśli nie od zarzadząnia?
Od kombinowania co tu rozkraść?
Pajchiwo / 2008-10-07 18:58 / Tysiącznik na forum
Małe szczególiki zmieniają rzeczywistość.
Religa nie pozyska dla służby zdrowia pieniędzy (o ogromnych pieniądzach nie wspominając) tylko je zebrał i przekazał dla (co wiedzą wszyscy oprócz Religi - jak wynika z wywiadu udzielonego jakiś rok temu) niedziałającego NFZ.
Wobec czego nie uruchomił niczego.
A na pewno niczego sprawnego.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że PO nie robi kompletnie NIC. Ale i Religa właściwie nic nie zrobił dla służby zdrowia.
Coś niby zapoczątkował i temat zakończył - czy dobrze, czy źle to już inna kwestia - niemniej jako fachowiec powinien wiedzieć, że sytuacja wymaga DZIAŁAŃ, a nie dawania pieniędzy na nie działający system... Miał poparcie PiS i mógł to zrobić, ale (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) tego nie zrobił. Wobec czego IMHO należy sobie zadać pytanie dlaczego tego nie zrobił? Może (tradycyjnie) dogadał się z ludźmi którym taki system pasuje - w końcu większe pieniądze pasują NFZ-towi prawda? Nie ruszył korporacji (ani farmaceutycznej ani lekarskiej.Nie zmienił nawet prawa (pracując dla partii której sztandarem były takie działania) które by to umożliwiało.
W dodatku główne twierdzenie R., że za 30 lat lekarze będą zarabiać tyle co na zachodzie są gów...o warte, gdy koszty życia już mamy takie jak na zachodzie - nie sądzisz?
Przyznam szczerze, że akurat Religa był jednym z głównych powodów dla których nie głosowałem na PiS w ostatnich wyborach. Zresztą... I tak nie było na kogo głosować obie partie pokazały się z jak najgorszej strony przez ostatnich kilka lat...
Cspostrzegawczy / 2008-10-07 09:05 / Tysiącznik na forum

dlaczego nie wprowadził pan systemu polegającego na ściąganiu pieniędzy z polisy konkretnego sprawcy

Wprowadxając taki system automatycznie zrzuca się koszt na kierowcę, a tak koszty podatku ponosi ubezpieczyciel i przez długi czas PZU nie podnosiło składki, co zaostrzyło konkurencję.
Zakładem się, że likwidując Podatek Religi rząd nie wymusi obniżki składki, a całe profity przejmą spółki ubezpieczeniowe.
T. / 193.193.181.* / 2008-10-07 09:11
"To nie ja, ja nie mam wpływu..." i odpowiedzialność znowu wyparuje. Tylko w Polsce...
Mikeon / 83.238.212.* / 2008-10-07 09:36
Wszedzie gdzie panoszy sie demokracja jest dokladnie tak samo.
Floyd / 2008-10-07 20:43 / Tysiącznik na forum
Precz z demokracją? Musisz krzyczeć głośniej bo słabo cię słychać.

Najnowsze wpisy