Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Roche nie powinien działać na polskim rynku

Religa: Roche nie powinien działać na polskim rynku

Wyświetlaj:
PACJENTKA / 213.227.67.* / 2006-05-27 17:17
Ciekawe Kto z konkurentow zaciera raczki z radosci a moze religa jest w jakiejs radzie nadzorczej bo dzinym trafem mowa o szkoleniu Cardio

hahahaha

zalosne

Wszytkim REPom i innym Pracownikom Rocha gratuluje reklamy BRAWO
juzio / 213.192.80.* / 2006-05-25 10:25
To prawda i dziwię się ich protestom. Bo tak naprawdę nasi lekarze gorsi od mafii pruszkowskiej, która okrada ludzi bogatych a nasi lekarze okradają tych najbiedniejszych tzn. emerytów
Kajtek / 83.31.152.* / 2006-05-24 23:53
Ciekawe że te "rewelacje" ukazują się i to w kilku gazetach na raz w czasie protestów lekarskich-przypadek?
Wydaje się jednak że po wejsciu do UE nie da się dalej
wymuszać usług medycznych za pieniądze którymi gardzą
sprzataczki w porzadnych firmach. Szantaż i podobne wyciągane "rewelacje " nie pomogą-trzeba będzie wysupłać
z budżetu pieniądze choćby na poziomie Białorusi nie mówiąc o Czechach czy Litwie. O RFN , czy Danii nie wspominam nawet. Tego kochani nie da się zatrzymać -nawet na pomocą "swoich ludzi" w mediach. A problem nacisku firm farmateutycznych jest i to we wszystkich krajach UE, może go załatwić NFZ jednym posunięciem-
podpisaniem umów na refundację z konkretnymi firmami za konkretne pieniądze i kłopot z głowy- no ale skończą się wtedy naprawdę duże pieniądze i to nie zwijane przez lekarzy, tylko polityków. A chłopiec do bicia ( od 50 lat ten sam-vide sprawa przemyka i PR) jest.
-b- / 195.205.81.* / 2006-05-25 08:31
Sprawa dotyczy nie tylko tej firmy. Z tego co się słyszy, wiele firm farmaceutycznych działających na rynku polskim i to zarówno krajowych jak i zagranicznych uprawia taki proceder i to jest rzecz dla nich najzwyklejsza. Według powiedzenia -"tylko ryby nie biorą" dotyczy to zapewne znikomej ilości lekarzy i farmaceutów w tej branży.
kon / 83.5.203.* / 2006-05-25 09:48
a kto mi poda nazwę chociaż JEDNEJ firmy której przedstawiciele nie działąją w ten sposób?!
Nikolla / 83.15.64.* / 2006-05-28 19:08
Jest przynajmniej jedna taka firma, ta którą znam i mam nadzieję, że w przyszłości tylko takie zostaną na polskim rynku. Dla dobra nas wszystkich.
Nokilla / 83.15.64.* / 2006-05-28 19:11
Przepraszam nie widziałam wpisu poniżej. No to są już dwie. A może jest ich więcej, tylko o nich w gazetach nie piszą.
Jaja / 80.14.160.* / 2006-05-25 09:25
lepiej zajeliby sie lapowkami, ktore skorumpowani lekarze biora od biednych pacjentow, skorumpowanie przez firmy farnaceutyczne i producentow sprzetu medycznego istnieje na calym swiecie, bo niestety to lekarz decyduje jaki sprzet i jakich lekow bedzie uzywal, i nie kieruje sie zupelnie jakoscia produktow tylko lapowa jaka otrzyma od firmy.Jest to skandaliczne, ale wg mnie duzo gorsze jest to ludzie chorzy musza dawac takiemu lekarzowi lapowe zeby byl laskaw go operaowac. A co z przysiega Hipokratesa ? To nie firmy nalezy karac tylko tych zgnilych lekarzy, bo to oni zadaja pieniedzy .
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-05-24 17:12
Na rynku powinni dzialac tylko Komunistyczni Kacykowie , wszelka Nomenklatura i SB - to sa jedynie sluszni łże - lyberalni byznesmeni z Aleksandrem K. jak Cappo di Tutti .
R / 195.238.227.* / 2006-05-24 16:56
Przecież pisałem, że większych łapówkarzy niż lekarze nie ma. I co, i po prostu potwierdziło się - biorą jak rybki na żywca.
Wyjazdy na tzw. konferencje, wypasione bryki, mieszkania i chacjendy - ślepi jesteście - mają to z pensji = 2 tys. zł.
Powiecie, że pracują na 2 czy 3 etatach - ok niech pracują byleby tym pierwszym etatem nie był jakiś ZOZ, gdzie ja go utrzymuje a ten nic nie robi tylko łapówy inkasuje.
lekarz / 83.21.63.* / 2006-05-24 17:26
Ty gó.. co utrzymujesz, nie masz zielonego pojęcia o pracy lekarza. Jeśli tak im zazdrościsz, to zrób medycynę. Też bedziesz mieć dobrze...
ktosiek / 2006-05-24 20:44
Ja nie zazdroszczę, w naszej sytuacji społeczno-politycznej.
Wiem, ile wysiłku wymaga przebrnięcie przez medycynę
(mimo że nigdy jej nie studiowałem i nie mam zamiaru
udzielać się w tym kierunku - nie moje powołanie, z wykształcenia jestem informatykiem).
I w porównaniu z tym wysiłkiem (i odpowiedzialnością!)pieniądze, które dostają lekarze w PL są śmieszne.

Ale z drugiej strony, wiele osób ciężko pracujących dostaje śmieszne pieniądze. A jakoś (p)osłom i senatorom, królowi (tfu, prezydentowi) i świcie nigdy nie brakuje.

Więc w tym kraju widać tak musi być...
AMIGO / 192.193.245.* / 2006-05-24 16:28
Tiaaa, a jak działają inne firmy farmaceutyczne... A hurtownie farmaceutyczne... Wycieczki dla aptekarzy np. do Egiptu... Niby nasza Władza o tym nie wie? A Religa się z choinki urwał? Do Pana profesora to handlowcy z koncernów farmaceutycznych nie trafiali?
zx / 83.16.202.* / 2006-05-25 14:21
Oczywiście, że trafiali. Sprawa jest znana od bardzo dawna ale wszyscy zainteresowani milczeli jak dotąd z zadziwiającą zgodnością. To, że Wyborcza puściła farbę wynika pewnie z tego, że komuś zaczęło zależeć na wykorzystaniu politycznym praktyk korupcyjnych na styku lekarze firmy farmaceutyczne. Możliwe jest również, że konkurencja chciała wystawic Roche. Proszę zauważyć, że jak był konflikt o rabaty nieuwzględniane w deklaracjach celnych to jakoś problemu korupcji nikt nie wyciągnął. Mało tego sam konflikt jakoś dziwnie ucichł pomimo, że przedmiotem sporu były wcale niemałe pieniądze. Ani Religa ani Piecha niech teraz nie udają aniołków. Obaj są lekarzami i obaj doskonale znają te praktyki bo trwają one już tyle czasu, że gdyby ich nie znali trzeba by ich uznać za niepełnosprawnych umysłowo. Oczywiście przed sądem czy prokuratorem moga zeznać co chcą, nawet to, że nie wiedzieli o istnieniu zawodu przedstawiciela medycznego.
gretos / 83.20.130.* / 2006-06-06 17:51
Firma Roche nie tylko lamie Prawo Farmaceutyczne oraz Kodeks Etyki
Farmaceutycznej, chciaz trzeba uczciwie przyznac, ze sa to praktyki stosowane przez wiekszosc firm farmaceutycznych dzialajacych na polskim rynku, ale nagminnie lamie rowniez Prawo Pracy. W ostatnich
latach drastycznie wzrosla liczba spraw kierowanych do sadu przez pracownikow
firmy Roche i przez nich wygrywanych. Najswiezszym zwyczajem firmy jest
zwalnianie pracownic pare miesiecy po ich powrocie z urlopow macierzynskich
(kilka przypadkow, w ciagu roku - to juz nie wyjatek, to regula)

Najnowsze wpisy