Forum Polityka, aktualnościKraj

Religia w szkole. SLD chce wyjaśnień w sprawie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Rzeszowie

Religia w szkole. SLD chce wyjaśnień w sprawie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Rzeszowie

Wyświetlaj:
rezystor / 94.42.189.* / 2014-03-20 12:26
Niech na Ukrainę pojedzie delegacja TR z Biedroniem i panią Grodzką. Niech opowiedzą Ukrainie jak będą ją zmieniać.
Dlaczego ukrywacie tą prawdę przed Ukraińcami tymi na zachodzie i tymi na wschodzie i południu ?
Natter2 / 2013-10-02 15:39 / Tysiącznik na forum
Tydzień kultury napewno by się przydał niekoniecznie chrześcijańskiej ,ale kultury na co dzień.Wróciłem przed chwilą z lasu z paroma grzybami.To co znowu zobaczyłem ma się nijak z kulturą Butelki plastykowe.po piwie,śmieci po c****** i nie tylko. Grzybiarze i nie tylko jesteśmy najwiekszymy śmieciarzamy w środkowej europie.Zamiast tyle religii w szkole i do .tego jeszcze jakieś parafiady ,nauczcie dzieciaki ekologii i zachowania
T. / 81.190.52.* / 2013-10-03 23:39

kultury na co dzień

Kultura w społeczeństwie była ,owszem ale jeszcze 30 lat temu.W starym pokoleniu.
Obecnie, na każdym kroku zauważa się degenerację kultury w polskim społeczeństwie.Zwłaszcza w młodym pokoleniu!
Obecnie chamstwo i arogancja jest priorytetem,poza drobnymi wyjątkami .
Nita / 77.252.236.* / 2013-10-02 15:34
Nie chcę religi w szkole. W podstawówce w I klasie Pani krzyczy na dzieci, a w gimnazjum Pan opoiwada o radiu Maryja i aborcji. Gdzie jest program nauczania religii, gdzie jest nauka o Bogu, miłosierdzi i Świętych.
ad1970 / 77.255.73.* / 2013-10-02 15:22
...a za komuny jak zdechł zbrodniarz Stalin WSZYSCY musieli płakać i stać na baczność. Zapomnieliście?
T. / 81.190.52.* / 2013-10-03 23:32
Pamięć to ja mam dobrą.
Nasłuchałeś się propagandy w TV,w ostatnich latach i bzdury wypisujesz.
Przede wszystkim Stalin był w Rosji, a nie w Polsce i mało kogo on obchodził.
Ponadto w tamtych latach nikt nie martwił się o pracę i nikogo nie wyrzucano z mieszkań na ulicę,jak to ma miejsce teraz . W nowej Polsce !!!
Religia w "komunie" też była w szkole,na czym akurat mnie najmniej zależało.
Można by tak wymieniać zalety socjalizmu w nieskończoność.Podobnego socjalizmu jaki teraz jest w Niemczech,Szwecji itp.
Natomiast u nas nie ma ani socjalizmu ,ani kapitalizmu .Jest jeden wielki bajzel i propaganda.Nawet opieki lekarskiej już nie ma...
Natter2 / 2013-10-02 15:45 / Tysiącznik na forum
Chyba coś przesadziłeś.Ja dokładnie pamietam ten dzien.Owszem był apel w szkole sredniej.Trwał ok. 10 min.Nikt nie płakał nikt nie stał na baczność. Po dwóch minutach ciszy ktoś parsknął śmiechem i za nim cała aula.no i dyrektor szybko zakończył cały apel.
m-53 / 95.49.181.* / 2013-10-02 15:19
Ciekawe czy studiowanie arabistyki też narusza wolność - przecież muszą studiować Koran, inaczej nie są w stanie pojąć niczego.
kijwmrowisko / 159.205.234.* / 2013-10-03 14:02
"Ciekawe czy studiowanie arabistyki też narusza wolność"

Co ma jedno do drugiego? Wybór kierunku studiów należy do Ciebie, jako dorosłego, świadomego człowieka i nie ma nic wspólnego z przekonaniami. Ucz się czego chcesz.
W Rzeszowie doszło do zmuszania dzieci do określonych zachowań na tle religijnym - w końcu to nie były tematy dowolne czy do wyboru tylko jedyne i obowiązkowe.

Najnowsze wpisy