Forum Forum finansoweBanki

Renacjonalizacja banków: Po spadkach kursów na GPW to możliwe. Pieniądze na to już są

Renacjonalizacja banków: Po spadkach kursów na GPW to możliwe. Pieniądze na to już są

Wyświetlaj:
jeszcze nic nie dali a już okradli naród / 212.87.244.* / 2015-12-13 18:25
NIESTETY CWANY RZĄD CHCE TO UCZYNIĆ PIENIĘDZMI INWESTORA KOWALSKIEGO KTÓRE PRZEJĄŁ PO SPADKACH. NIEŹLE ZACZYNA TEN RZĄD WŁADZE OD OKRADANIA WŁASNYCH OBYWATELI. TAK POSTĘPUJE TYLKO ZBÓJ Z LASU A NIE DEMOKRATYCZNIE WYBRANY POLITYK. INWESTORZY NA SZTUCZNIE WYWOŁANYCH SPADKACH KTÓRE OBSERWUJEMY OD POCZĄTKU DZIAŁALNOŚCI PISU STRACILI JUŻ BLISKO 100 MILIARDÓW!!!
l.szk / 78.8.211.* / 2015-12-13 17:07
pzu to złodziejska firma-łamią prawo by nie wypłacac świadczen-jako podstawe odmowy twierdzą że przebywałem w innej placówce szpitalnej niż podaje dokumentacja medyczna-
Zoria / 79.184.155.* / 2015-12-13 16:45
Bank PKO BP sprzedawała przez giełdę minister finansów Zyta Gilowska za rządów PIS. Pisałem do niej by nie sprzedawała kury znoszącej złote jajka. Nie dostałem odpowiedzi, a bank sprzedano, poniwaz latano budżet.
OBSERWATORR / 87.205.30.* / 2015-12-13 15:48
To bardzo ambitny plan i dla zachowania równowagi gospodarczej w której polska gospodarka nie będzie ,, cytowana " jako zależna od kapitału obcego powinien być realizowany. Polska nie musi już dzisiaj utrzymywać taka proporcję , podobne wskażniki jak ten do którego zamierzamy dązyć ma wiele krajów lepiej rozwiniętych od Polski. Uważam taki cel za słuszny. Aktywowanie własnych srodków finansowych w rozwój gospodarczy kraju , ZAWSZE jest tańszy od KREDYTOWANIA OBCEGO PAŃSTWA.
babunia723 / 178.36.37.* / 2015-12-13 17:59
chyba nigdy nie miales konta w pko bp i nigdy nie brales pozyczki u nich obserwatorze bo moze to i dobre zeby byly te niby polskie banki ale jest to jeden z najdrozszych bankow w tym kraju ,zdzieraja z klientow ile sie da i jak sie da i dlatego ludzie ida do innych bankow i nie zwracaja uwagi na to czy to Polski czy inny banki gdyby tak nie zdzierali napewno kazdy by wolal trzymac pieniadze w swoim banku niz obcym ale ten nasz bank chce jedynie zarobic jak najwiecej i zedrzec ostatnia koszule z klienta i w d...e ma cala reszte.slaby z ciebie obserwator
kur.wa / 77.255.253.* / 2015-12-13 15:22
i bardzo dobrze, giełda w dół, trzeba kupować
vbv22x / 109.241.103.* / 2015-12-13 15:21
...heheh, to ładna zagrywka. Same banki się dały złapać. Nie dziwię się ze teraz Petru zwołał marsze rozpaczy.....
brawo PIS / 77.255.253.* / 2015-12-13 15:18
i bardzo dobrze, będziemy wreszcie mieli własne banki
b9 / 83.4.253.* / 2015-12-13 14:26
Kraj, który nie ma własnych sieci handlowych, banków i mediów jest po prostu nowoczesną kolonią, a nie państwem. To trochę tak, jakby niewolnicy cieszyli się, że mogą zbierać bawełnę dla swojego pana, a nie dla siebie.
rębacz / 88.156.21.* / 2015-12-13 14:15
pieprzeni bolszewiccy komisarze ludowi, chcą aby za wszystkie ich fanaberie zapłacili kierowcy, nie pozostało nic innego jak od nowego roku nie kupować polis w PZU
wrr / 77.255.253.* / 2015-12-13 15:21
KUP SOBIE U NIEMCÓW, jakim debilem trzeba być by nie chcieć nic polskiego
Macierewicz / 89.66.230.* / 2015-12-13 17:16
Polskiego tak Ale u nas jest tak że polak polak okrada ja z żoną i dwójką dzieci mam 3 tysiące na miesiąc
a różnica ubezpieczenia między PZU Polski a innym Ubezpieczycielem 132 zł dla mnie to dużo. po za tym do PZU nigdy nie wrócę bo chcieli mnie okraść jak pług śnieżny dwa lata temu mnie zawadził to kombinowali 3 miesiące aby mi zamienniki dać a nie oryginalne cześć. dopiero rzecznik praw konsumenta pomógł. I to ma BYĆ TA NARODOWA POLSKA POMOC !!!!!
Pol_lak / 83.25.185.* / 2015-12-13 13:48
PO CO BYŁO SPRZEDAWAĆ JAK TERAZ TRZEBA WYKUPYWAĆ
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2015-12-13 14:29
No właśnie. Mimo różnych nieprawidłowości ze strony niektórych, pazernych urzędników, którym udało się odnieść korzyści przy okazji tej prywatyzacji, było to potrzebne aby Polska wstająca z kolan mogła się podnieść, aby związać koniec z końcem w polskim budżecie i aby uratować system bankowy "jako taki" i to się udało. Teraz kiedy jesteśmy w innym miejscu rozwojowym i w innej sytuacji, możemy się pokusić aby odzyskać swoje udziały w majątkach banków, a zarazem przychody z ich przyszłych zysków. Rozumiem, że nie jest to prosta sprawa, i że nie odbędzie się to niczyim kosztem. Wiadomo przecież, że w części odbędzie się to kosztem części lub ogółu Polaków, którzy będą ubezpieczeni w PZU, a ten z kolei część zwiększonych kosztów może przerzucić na ubezpieczonych, chociaż mając spore rezerwy z zysku, napewno nie wszystkie koszty. Może to czynić także z mniejszej dążności do zwiększnia przez kilka lat planowanych zysków. W końcowym efekcie, po odzyskaniu przez Skarb Państwa znacznego zwiększenia swoich udziałów, a tym samym i zysków w tych bankach, korzyści mogą być o wiele większe od poniesionych przez nas kosztów. W końcu na tym polegają prawidłowości w polityce gospodarczej w skali makroekonomicznej. Proszę nie myśleć, że jestem z tych "rządzących" lub bankierów, dlatego mam takie zdanie. Jestem materialnie przeciętnym zjadaczem chleba ale swoim zdaniem w miarę posiadanej wiedzy zawsze staram się dzielić z innymi.
tak JAK / 89.67.119.* / 2015-12-13 13:23
Renacjonalizacja banków, centralizacja gospodarki, dekrety jako forma zarządzania .... Przecież to bolszewizm czystej wody. Kaczor lawiruje od sciany do ściany, od Hitlera do Stalina, od Stalina do Hitlera
lolo40 / 31.130.223.* / 2015-12-13 12:42
banki zarobiły już na Polsce i teraz chcą posprzedawać swoje filie w Polsce to przecież proste a nie żaden sukces pisu znowu za to zapłaci ten na samym dole
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2015-12-13 12:25
Racjonalizacja banków.
Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek zmian. Myślę, że nie tylko ja ale i wszyscy Polacy byliby szczęśliwi z tego powodu, gdyby plan się powiódł. Słusznie w ww. artykule podkreślono, że jest to jednak bardziej realnie możliwe przy spadkach notowań kursów akcji banków na Giełdzie Papierów Wartościowych i zangażowaniu w wykup tych akcji przez PZU. Nie jestem wybitnym specjalistą w tych sprawach ale wydaje mi się, że należałoby wspomnieć jeszcze o jednym czynniku istotnym w tych zagadnieniach, a mianowicie o tym, czy omawiane banki zechciałyby wystawić do sprzedaży, co najmniej 50% swoich akcji. Niemniej, jakiekolwiek zwiększenie udziału kapitału polskiego w tych bankach jest z korzyścią dla Polski. Cieszę się, że jednak obecny Rząd i Parlament przynajmniej myśli o naszym wspólnym interesie. Czy się to uda zależy już nie tylko od niego ale od wielu uwarunkowań.
@@@@@@@@ / 188.146.11.* / 2015-12-13 13:40
!!!!!!!
Nie jesteśmy wyspą w globalnym swiecie by miec wszystko tylko polskie. Ludzie , ktorzy maja niewiele moga pomyśleć, ze to wspaniale. Na swiecie nie rzadzi zlotowka ale euro, funt i dolar. Mysl zamodzielne anie sluchaj tego co mówią oszołomy bo nic nie może byc tylko nasza . Fobie Polaków juz dawno nimi rzada a PiS podkreca coraz bardziej. Jak mozna nazwac Konstytucję dranstwem jak facet z Gazety Wyborczej. To jest powod wstydu
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2015-12-13 12:34
Renacjonalizacja banków.
Przepraszam, ale zauważyłem w powyższym, moim tekscie błąd rzeczowy jaki się wkradł w wyniku mojej nieuwagi przy pisaniu, a mianowicie, miałem na myśli nie "Racjonalizację banków" ale - powinno być -"Renacjonalizacja banków". Jeszcze raz przepraszam .
Konrad1976 / 31.183.64.* / 2015-12-13 12:00
Dlaczego tylko przy PKOBP, nie napisali kto ma większość udziałów? To ja napiszę, 56,72% udziałów PKOBP ma Goldman Sachs! Pozostałą cześć ma AVIVA i ING!
78965 / 89.67.39.* / 2015-12-13 12:00
Kiedy zrobią podwyżki emerytur po 370 zł by emeryci mogli żyć godnie. Jak widać ze wszystkim mają problemy i zajmują się sprawami mniejszej wagi zamiast zająć się obietnicami danymi wyborcom w wyborach w pierwszej kolejności by te obowiązywały od 01.01.2016 r.
Steve2015 / 188.146.3.* / 2015-12-13 14:23
Otóż będą wyższe emerytury jak tylko PiS zbuduje wehikuł do podróży w czasie i przeprowadzi w 1989 reformy dzięki którym ZUS nie będzie przejadał składek na administrację, umowy nie będą śmieciowe (żeby było z czego te składki opłacać), zwiększone zostaną nakłady na innowacje i naukę, US nie będzie nękał przedsiębiorców, a zagraniczny kapitał zachęcony zostanie do inwestowania u nas. Niestety w chwili obecnej wszystkie pomysły PiSu idą w kierunku odwrotnym, więc za 2-3 lata emerytury zostaną obcięte o ok. 30%, bo nie starczy pieniędzy w budżecie. Analfabeci ekonomiczni stojąc przy urnach nie wiedzieli, że głosując na komuchów podcięli gałąź na której siedzą.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: