Forum Forum emerytalneZUS

Renciści będą dorabiać bez ograniczeń

Renciści będą dorabiać bez ograniczeń

Money.pl / 2008-05-23 16:37
Komentarze do wiadomości: Renciści będą dorabiać bez ograniczeń.
Wyświetlaj:
anks / 78.8.103.* / 2008-06-11 16:27
A co z osobami pobierającymi rentę rodzinną?? co z ich przychodem , będzie tak jak do tej pory??
?! / 2008-06-09 17:07 / Tysiącznik na forum
Trwała niezdolność do pracy, albo zapier*** do roboty! Dość beneficjentów łatwych pieniędzy!
ela zus / 91.94.201.* / 2010-11-15 11:38
to proste zacznij zarabiać normalnie weź się do pracy masz zdrowe ręce jak i nogi wiec czemu narzekasz
rencista 54 / 95.178.77.* / 2010-08-19 22:17
Drogi Kolego.Nie życzy się nikomu źle,ale z twojej wypowiedzi wynika,że życie jeszcze nie dało Tobie mocnego kopa w d....pe. Ja jestem już grubo po 50-tce i straciłem zdrowie pracując aby tacy jak Ty człowieku mieli lepiej ,ale to ty powinieneś się wsiąść i jak piszesz( zapier......... ) . Bo zdrowie ma się tylko JEDNO !!! Szanuj je bo bez niego będziesz taki jak my, RENCIŚCI, BEZ ZDROWIA I PIENIĘDZY .
Leh / 2008-05-23 19:23 / Bywalec forum
Uważam, że jeżeli ktoś kto ma rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i ten ktoś podejmuje pracę to sam udowadnia że renta została mu przyznana nieprawnie i powinna mu być natychmiast odebrana. No bo jeżeli ktoś jest niezdolny do pracy to jak on tę pracę będzie wykonywał. A jeżeli ją wykonuje to jest zdolny do pracy.
Romek123 / 83.28.75.* / 2012-03-30 00:35
Jak najbardziej popieram. Rencista jeśli nie może pracować, to należy mu się renta. Jeśli natomiast jest w stanie pracować jak normalny zdrowy pracownik, to nie powinien pobierać renty.

Renta powinna zostać zawieszona i być kołem ratunkowym w sytuacji gdyby pracownik z powodu nawrotu choroby nie mógł wykonywać pracy.

A znam kilka osób na (załatwianej) rencie socjalnej zdrowszych ode mnie. Pracują sobie w najlepsze (przecząc tym samym orzeczeniu lekarskiemu mówiącemu o niezdolności do JAKIEJKOLWIEK pracy) i równocześnie biorą rentę śmiejąc się takim uczciwym frajerom jak ja w twarz.
ela zus / 91.94.201.* / 2010-11-15 11:41
popieram w 100000000000000000000000000000% wiecej takich komentarzy niech wezną sie do pracy nie załatwiają sobie renty
rencista -bankrut / 217.153.221.* / 2009-12-02 21:33
wez sie czubku lecz ,co ty wypisujesz ja ledwo chodze ,mam wiele chorob ale nie bede pisał ,tez jak moge sie doczłapac i cos dorobic to robie to nie wiesz jakim kosztem to jest robione ,nie raz zdazało sie ze musialem brac nitrogliceryne w czasie jak cos robilem ,mam isc zebrac moze ,zycie mnie zmusza do tego ,nie dobrobyt rencisty ,panstwo nie pomoze mi zima place 3\4 mojej renty za mieszkanie gdzie leki gdzie dalsze oplaty .Kto tego nie doświadczyl niech nie zabiera glosu ,moglbym tak pisac i pisac ale tylko sie denerwuje ,zobaczcie ile maja za granica renty i jak im sie zyje ja mam w przeliczeniu na euro 230 euro ,dajcie to komus z niemiec lub innego kraju ,zobaczymy co oni z taka kwota moga zrobic ,nic
mintek25 / 83.4.183.* / 2009-10-26 11:17
ty k**** błaźnie co ty opowiadasz za bzdety gówniarzu jak sie nie znasz na zyciu to sie ugryś w jęzor leszczu :/
sm / 78.8.99.* / 2009-01-04 13:49
Nie mam pytan co do twojej oceny , ale widać że chyba mało życie ci doświadcza i proponuje ci przetrwać cały miesiąc za rente 560 zł miesięcznie .
zbychu51 / 85.14.80.* / 2009-01-04 11:37
Ja bym ci dał tą rentę cwaniaku PRZEŻYĆ TO ZA MAŁO ZDECHNĄĆ TO ZA DUŻO i póżniej byś napisał
DESPERAT / 83.11.208.* / 2008-12-17 11:11
POMYŚL TROCHĘ ZANIM COŚ NAPISZESZ!!! np. Masz wypadek, jesteś sparaliżowany do kończ życia. Dostajesz rentę socjalną 450 zł. Chcesz dorobić bo masz okazję, firma cię chce zatrudnić żeby ci pomóc, ale nie możesz bo przepisy cię zniewalają bardziej niż choroba. z renty zrezygnowałeś i pracujesz, za 3m-ce stan zdrowia się pogarsza i nie dasz radę pracować. Zostajesz bez renty i pracy I CO WTEDY CWANIAKU!!!!
spoldzielnia / 89.171.49.* / 2008-05-23 16:53
a moje kolezanki po zachorowaniu na nowotwor (mialy wowczas 55 lat) "dobrowolnie pod przymusem" przeszły na wczesniejsze emerytury zeby nie isc na rente i teraz: 1/mimo ze maja umiarkowany stopien niepelnosprawnosci pracodawca nie otrzymuje na nich dofinansowania 2/ mimo ze niczym nie roznia sie od swoich kolezanek rencistek - beda mialy ograniczenie zarobkowania.
To jest program wspierania osob 50+ (ale tylko do 55)!
spoldzielnia / 89.171.49.* / 2008-05-23 16:53
a moje kolezanki po zachorowaniu na nowotwor (mialy wowczas 55 lat) "dobrowolnie pod przymusem" przeszły na wczesniejsze emerytury zeby nie isc na rente i teraz: 1/mimo ze maja umiarkowany stopien niepelnosprawnosci pracodawca nie otrzymuje na nich dofinansowania 2/ mimo ze niczym nie roznia sie od swoich kolezanek rencistek - beda mialy ograniczenie zarobkowania.
To jest program wspierania osob 50+ (ale tylko do 55)!
~Kris / 2008-05-23 16:37 / Tysiącznik na forum)
Każdy, kto zatrudnia niepełnosprawnych wie, jakie cuda trzeba wyprawiać, żeby nie pozbawić ich renty, a jednocześnie płacić uczciwe wynagrodzenia, a nie głodowe pensje.
jan kowalski / 2008-05-23 19:19 / Tysiącznik na forum
chyba chciałeś powiedzieć : drugą pensję. Dorabianie przez rencistów jest nieuczciwe, zwłaszcza kiedy dorabia w tym samym zawodzie, z ktorego otrzymał ta rentę. A tak się dzieje w 80%, bo co innego taki czlowiek potrafi robić? Kierowca ma być robotnikiem wykwalifikowanym?? To przecież śmieszne. A nie dla każdego wystarczy etatów ochroniarzy w hipermarketach. Policz sobie : 1000zł renty + 1000zł zarobku, a w mojej okolicy nie zarabia się więcej jak 1500zł netto. I to jest uczciwe??
vjghj / 88.220.32.* / 2008-12-02 11:55
chyba cie pogielo nawet nie wiesz ile wynosi renta 400 zl w tym mam kupic leki i sie utrzymac
KRISS25 / 79.184.238.* / 2008-08-19 16:14
Masz takie podejscie (z reszta dziwne) bo jestes zdrowy, a ja mam 25 lat rente 450 zł (orzeczenie całkowicie nie zdolny do pracy) a jestem samodzelny tylko dla tego ze chce i walcze z przeciwnosciami losu. I co twoim zdaniem nie mam porawa zarobic tyle zeby spokojnie utrzymac rodzine?? Zastanów sie najperw jesli juz sie podejmujesz wypowidzi na temat ludzi niepełnosprawnych.
~Kris / 2008-05-23 19:35 / Tysiącznik na forum)
Renta, to rekompensata za utratę zdrowia.
Nie pojmuję dlaczego miałaby ograniczać przyszłe zarobki.

Wybacz, ale argument, że wynagrodzenie rencisty nie może przekraczać 'średniej w mojej okolicy' jest porażający.
Rencista nie może, a inni mogą? Czy jak ktoś zarabia więcej niź średnia, to znaczy, że państwo jest nieuczciwe?
jan kowalski / 2008-05-24 09:24 / Tysiącznik na forum
to jest po prostu niemoralne, bo albo jesteś zdolny do pracy i pracujesz, albo nie. Główne moje zastrzeżenia nie są do pracy rencistów, jako takiej, ale do tego, że w przygniatającej wiekszości wykonują oni tę samą pracę co przed pójściem na rentę. Więc wychodzi na to, że są sprawni i zdolni do pracy, a to już jest zwykłe naciąganie.
państwo jest
nieuczciwe?

nie, jest tylko niekonsekwentne i szkoda, że za moje pieniądze.
jan kowalski / 2008-05-23 19:23 / Tysiącznik na forum
jeszcze dodam, że pracodawcy potrzebują zdrowych, pełnosprawnych rencistów, prawdziwi inwalidzi ze znacznym stopniem upośledzenia, na pracę i tak nie mają szans. To jest czysta hipokryzja Tuska i tej śmiesznej Pani minister.
anna-maria / 212.126.21.* / 2008-05-26 12:48
Ja chętnie bym oddała ta żałosną rente (500 zł) i pracowała normalnie i byla zdrowa. Choruję od wczesnych lat dzieciństwa, nie wiem do kiedy będe mogła pracowac ale muszę bo moje leczenie miesięcznie kosztuje 2000 i z czego mam to zapłacic czy mam poprostu popełnić samobójstwo by nie cierpieć i nie czuć głodu? a co mam zrobić jak średnio co dwa lata ZUS odbiera mi rente i muszę przed ok1 chodzić dio sądu pracy by ją odzyskać, co w tym czasie mam iść na ulicę żebrać? ja chce życ uczciwie i wiem ze praca pogarsza mój stan zdrowia ale co mam zrobić? niech osoby które tutaj piszą trochę się zastanowią. gdyby ZUS płacił uczciwe renty by można zyć godnie i się leczyć to chętnie zostałabym w domu.
su / 81.6.191.* / 2008-06-06 13:57
Brawo !! Powyższe komentarze to wypwiedzi ludzi nigdy nie doswiadczonych przez poważną chorobę. A co z młodymi ludzmi na wózkach inwalidzkich mającymi sprawne ręce. Muszą siedzieć w domach i nie pracowac bo stracą 500 zł renty socialnej
halka / 79.186.183.* / 2008-05-24 20:09
cala prawda renta dla osob chorych powinna byc godziwa a ci co mogapracowac to po co im renta
kilah / 2008-07-08 13:58
Informacja dla oszołomów, którym wydaje się, że posiedli mądrości wszelkie:
osoby z tzw. znacznym stopniem niepełnosprawności to osoby po np. amputacjach, gdzie deficyt jest stosunkowo niewielki, ale także osoby sparaliżowane - po np. uszkodzeniach rdzenia kręgowego. Osoba sparaliżowana, poza tym że nie chodzi, nie trzyma moczu /koszty zaopatrzenia urologicznego/, stale zagrożona jest powstawaniem odleżyn /leczenie odleżyn to koszt kilkaset do kilka tysięcy miesięcznie - nie jest refundowany/, muszą zakupywać sprzęt rehabilitacyjny, który jest dofinansowany, ale nie jest finansowany w pełni /przykładowo-dobry wózek inwalidzki kosztuje 8 tys. zł, dofinansowanie NFZ to 1500zł+ 2250zł z PFRON - zostaje do zapłacenia jeszcze ponad 4 tysiące/, takie osoby potrzebują także pomocy i opieki, której nikt nie sprawuje za darmo. Nawet jeśli robi to rodzina, to "darmowość" jest pozorna - w tym czasie mogłaby pracować i zarabiać - nie pracuje, nie zarabia - traci.

Moja rada na taką sytuację:
1. Zlikwidować dofinansowania i refundację sprzętu, ponieważ prowadzi to do wyłudzeń, zawyżania cen przez producentów itd. Wydawać sprzęt i leki bezpłatnie, temu kto tego faktycznie potrzebuje.
2. Renty w wysokości pozwalającej sfinansować zwiększone potrzeby wynikające z niepełnosprawności, a w przypadku osób nie mogących pracować - dodatkowo pozwalającej utrzymać siebie /czynsze, jedzenie itd./
3. Zlikwidować wspieranie zatrudnienia niepełnosprawnych, bo jest ono kolejnym źródłem nadużyć /wyłudzenia, fikcyjne zatrudnianie/ a pieniądze te przeznaczyć na przekwalifikowywanie niepełnosprawnych mogących pracować. Wprowadzić /utrzymać/ nakaz zatrudniania niepełnosprawnych przez duże przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 25 pracowników. W przypadku nie wywiązywania się - kary finansowe w odczuwalnej wysokości.
4. Nakaz pracy i faktyczne wspieranie zatrudnienia, połączone z efektywnym pośrednictwem w zatrudnianiu.
5. Likwidacja barier /architektonicznych, tych dla głuchoniemych i niewidomych/ co pozwoli na uczestniczenie w życiu społecznym i zawodowym przez osoby niepełnosprawne.
6. Wspieranie zmiany mieszkania na dostosowane /bez schodów/ dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.

Jeśli te punkty będą spełnione, to krzykacze będą mieli prawo krzyczeć - na narzekających niepełnosprawnych.
kok12 / 78.30.93.* / 2008-08-24 14:26
mam emeryturę mundurową ok.3500zł dla mnie stanowczo za małą , mam także przyznaną II gr. inwalidzką i nic nikomu do tego , że mogę dorobić 8 tysięcy. Na emeryturę zapracowałem i dodatkową płacę składki emrytalne na coś czego nie doistanę.
clarisa / 83.25.160.* / 2008-10-15 14:51
ja też mam rentę te 450 zł.
Dla niedouczonych informacja rencista to nie człowiek pozbawiony rozumu to może być człowiek na pozór zdrowy bo ja niczym się nie wyróżniam to znaczy nie widać po mnie że jestem chora na nieuleczalną chorobę i też nie pisze mi na czole że dwa razy w miesiącu muszę leżeć w szpitalu i brać chemie...a mimo to pracuje... bo mój pracodawca na takie okresy chorobowego jeśli wykonałam pracę w kasie (a jestem księgową) patrzy przez palce... wiec nie zgadzam sie w ogóle ze zdaniem osób które mówią że jeśli ktoś może pracować to nie powinien mieć renty a jak ktoś ma rente to znaczy że nie daje rady pracować i nie powinien to jest bzduraaaa.... renta należy się każdemu choremu człowiekowi!!!!! właśnie za to że jest chory i jego leczenie kosztuje! a jeśli taki człowiek jest po mimo wszystko wstanie pracować i jego praca nie jest gorsza od pracy zdrowego człowieka (po mimo iż z powodu choroby ma tysiąc innych dodatkowych problemów niż człowiek zdrowy) to powinien zarabiać tyle ile ktoś chce mu za taką pracę zapłacić a nie tyle ile ZUS sobie wymyśli jeśli coś dają czyli te grosze renty to nie powinni potem tego zabierać!!!
jaro222 / 83.4.151.* / 2008-10-17 15:40
Brawo !!!!! popieram wypowiedz Clarisy w 100% tez mam rente dokladnie socjalna 475zl na reke i mam mozliwosc dorobic wiecej ale nie moge bo zabiora mi rente hehehe durne nasze prawo :(
xyzzz / 95.160.216.* / 2009-05-14 14:05
Ja w wieku 17lat dostalem wylewu (teraz mam 21) dostalem rente socjalna calkowicie nie zdolny do pracy chcialbym pracowac za jakies wieksze pieniadze np jezdzic ciezarowkami ale nikt nie pozwoli mi zrobic na nie prawa jazdy jakie sa perspektywy mojego zycia z renta 500 zl?? za co mam oplacic mieszkanie kupic jedzenie i np wyprawic dzieci do szkoly?? to sa takie podstawowe potrzeby a takie potrzeby indywidualne jak rozrywka ktora kosztuje?? pisanie komus ze "albo bierze rente albo niech idzie do pracy" jest szczytem glupoty i chamstwa ja bardzo chcialbym isc do pracy ale nie takiej za 600 zl ale dobrze platnej a taka mozna uzyskac albo za granica albo majac specjalne kwalifikacje. Nie zycze wam tego ale bedac na miejescach niepelnosprawnych tez byscie sie domagali zniesienia tego glupiego prawa!!!
Dzisiaj napotkalem sie z kolejnym glupim przepisem naszego rzadu a mianowicie kursow grupowych sponsorowanych z urzedu pracy nie moglem odbyc kursu z przyczyn takich ze nie moglem sie zarejestrowac jako bezrobotny tylko jako poszukujacy pracy a z takim statusem nie moge brac udzialu w takich kursach im dluzej zyje w tym kraju tym bardziej mi sie zyc odechciewa jak bym urodzil sie w szwecji nie musial bym sie martwic o to co to bedzie jutro tamten kraj jest o wiele bardziej tolerancyjny niz nasza zaklamana, pazerna i chciwa polska!!! A co do pracy niepelnosprawnych myslicie ze fajnie jest siedziec calymi dniami w domu nic nie robic nudzic sie myslac ze nie jest sie potrzebnym na tym swiecie czujac sie jak pasozyt?? moze jesli ma sie taki leniwy charakter to tak ale ja sie z tym zle czuje czemu jesli osoba niepelnosprawna moze wykonywac jakas prace nie moze dostawac wynagrodzenia takiego na jakie zasluzyla?? i jeszcze co do definicji "osoba niepelnosprawna" czyli osoba nie w pelni sprawna. Jakies zmysly ma uszkodzone i czemu tych dobrze dzialajacych nie wykorzystac?? Na wosie uczono mnie ze czlowiek jest osoba socjalna czyli taka ktora rozwija sie tylko w spoleczenstwie a wy co piszecie to aby niepelnosprawni nie mogli pracowac chcecie wygonic tych ludzi do wlasnych domow i pozostawic ich w samotnosci to mozna okreslic jako niehumanitarne a co idzie za tym nie jestescie ludzmi wiec zastanowcie sie co piszecie na forum w internecie u polakow mozna zauwazyc to ze jesli ktos moze mice lepiej od nas to trzeba mu w tym przeszkodzic zamiast mu pomoc! dziekuje wszystkim ktorzy sie zgadzaja z tyn co napisalem i pozdrawiam wszystkich niepelnosprawnych ;)
xyzzz / 83.11.202.* / 2009-05-23 15:54
zgadzam si e caałkowicie z Toba.Pozdrawiam.Renata
JK NIEBIESKI / 77.79.213.* / 2009-06-04 19:53
Witam
Zgadzam się z wypowiedzią osób niepełnosprawnych i mam propozycję nie wiem na ile realną .Może należy złożyć pozew grupowy i zaskarżyć ustawę, wiem że RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH zainteresował się tą sprawą.Pozdrawiam i czekam na komentarze. RENCISTA PO WYPADKU W PRACY
ohar / 77.87.219.* / 2010-03-19 09:53
przyłanczam się do wypowiedzi rencistów jestem jak naj bardziej za pozwem ,skoro emeryt wojskowy oraz policjant takich limitów nie mają ,a ich emerytura to nie 500 zlotych
internalata 2010 / 83.10.166.* / 2010-08-11 11:56
Ludzie jak czytam te komentarze to mi rence opadaja...Niech sie jeden rencista z drugim zastanowi co pisze.!..zgodze sie z tym ze te renty ktore rencisci dostaja to renty glodowe,ale to jest paranoja ze rencista ktory ma rente I lub II gr. i ma dodatek pieniezny PIELEGNACYJNY- 153 zl..ze wzgledu na stan zdrowia aby ktos mu zrobil zakupy itd..mogl dorabiac bez ograniczen..!.obecnie jest trudno znalesc prace osobie zdrowej lub.z III gr...bo pracodawca woli przyjac osobe I lub II bo z PFON dostaje ok.1500 zl.miesiecznie dofonansowania za taka osobe..!..To co bedzie po nowym roku jak rencisci z I i II gr..beda mogli dorabiac bez ograniczen...?!..p.s...po nowym roku pracodawcy beda przyjmowac rencistow do pracy I gr..nawet na noszach,!.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy