Forum Forum prawnePracy

Renta a praca

Renta a praca

luska1456 / 2017-07-27 15:46
Chciałem sie dowiedziec czy moge na czas Pracy zawiesić rente czesciowa niezdolnosc do pracy. Mam okazje jechac do nemiec do pracy na 5 miesiecy czy na ten czas moge zwiesic rente . a o przyjeżdzie odwiesić,Czy jest taka możliwosc zawiesic i odwiesic..
Wyświetlaj:
luska1456 / 2017-07-27 23:19
Chodzi mi o to ze w styczniu bym wyjechał za granice do pracy na 5 miesiecy to bym wzioł bezplatne na ten czas.I po tym czasie bym wrócil ponownie do tej firmy co pracuje caly czas.Czy na te 5 miesiecy lepiej zawiesic a po przyjeżdzie odwiesic .Zeby nie przekroczyc dochodów . nie wiem jak to se liczy
szklarek / 2017-07-28 12:40
W tej sytuacji po prostu zawiadamia się ZUS o podjęciu dodatkowego zarobkowania (i spodziewanego przychodu) bo takie jest pouczenie na decyzji rentowej, a więc i obowiązek rencisty.

O formularz proszę pytać:

https://www.money.pl/forum/katalog,7,0,0,40,0,emerytury.html

W zakresie prawa pracy: pracodawca nie jest związany wnioskiem o u. bezpłatny. Tj. może go po prostu nie udzielić.
szklarek / 2017-07-27 21:18
To nie kwestia prawa pracy, a ub. społecznych.

Może Pani pracować bez zawieszania wypłaty świadczenia na wniosek- jak rozumiem spodziewa się Pani przekroczenia dodatkowym przychodem 130% przeciętnego (polskiego)wynagrodzenia ?

Najnowsze wpisy