Forum Forum emerytalneZUS

Renta rodzinna a Konto.

Renta rodzinna a Konto.

Mooe / 2012-01-04 16:55
Witam

2 tygodnie temu mama mi zmarła , i mój ojciec stara się o rentę dla mnie. Jestem osobą nie pełnoletnia, która jest w średniej szkole i tutaj mam do państwa pytanie.

Czy Renta rodzinna na mnie może wpływać na moje konto w banku?
Ponieważ mój tata był dzisiaj w ZUS'ie i powiedzieli ,że nie mogą wpłacać pieniędzy na konto osoby nie pełnoletniej a za to moja koleżanka jest nie pełnoletnia i mówi ,że ZUS przelewa pieniądze na jej konto osobiste oraz Mama zezwoliła ,żeby ZUS przelewał pieniądze na konto córki.

Czy to prawda wszystko prawda?


Dziękuje .
Wyświetlaj:
Piotrcu / 2012-01-04 18:44 / Bywalec forum
Moze wplywac na konto jezeli twoj opiekn tak zadecyduje. Uwazam ze jezeli skonczylas 13 lat i masz juz ograniczone zdolności do czynnosci prawnych a wiec jeszcze niepełne (te nabedziesz w 18 roku) to nie widze przszkód.Nic prostszego jezeli ZUS bedzie stawial opory.Tata niech zalozy konto i cie do niego upowazni, z czasem przepisze na ciebie.
martusiaaa / 79.162.204.* / 2012-01-21 16:48
Mam podobną sytuację tylko że nie mieszkam z matką a ojciec zmarł. A ja mam ukończone 18 lat czy matka może zmienić w ZUSIE nr mojego konta bez mojej zgody ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
eme / 87.205.42.* / 2012-01-23 12:07
Jako osoba pelnoletnia sama o tym zadecydujesz gdzie i na jakie konto.Chyba ze jestes osoba pozbawiona zdolnosci prawnych.

Najnowsze wpisy