Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Wyświetlaj:
kibic / 188.33.157.* / 2015-06-27 06:17
PARADOKS gorzki --- 1 pracujący 60 latek -zabiera 1 miejsce pracy bezrobotnemu - 1 długo bezrobotny - ucieka z kraju na emigrację zarobkową - reasumując - dłuższy czas pracy bez możliwości odejścia na emeryturę to --- więcej bezrobotnych i przymuszonych do emigracji - pracy nie ma - wysiedlajmy więc przymusowo młodych z Polski niech zarabiają na zachodzie
dario1975 / 90.192.226.* / 2015-06-27 04:57
> > > >>PODNIEśMY wiek emerytalny do 95 roku życia w tem jedyny, racjonalny sposób możemy uratować budżet Państwa i nawet niesamowicie postawić go na ,,nogi" acha. Ale tylko ludziom z rządu i tym co zarabiają ponad 5000zł ponieważ tylko te osoby stać na godną opiekę lekarską
m.s / 79.185.214.* / 2015-06-27 04:06
Podniesli wiek emerytalny, mlodzi wyjechali na zachod. Wiec trzeba bylo podniesc skladki ZUS-owskie i znowu podniesc wiek emerytalny, ludzie dalej wyjezdzaja na zachod. Wiec rzad znowu zapowiada podwyzke wieku uprawniajacego do przejscia na emeryture, w tym czasie rodzice swoim dzieciom wbijaja do glowy emigracje a rzad znowu planuje ........ czy nie widzicie o co chodzi, niedlugo Polakow w Polsce po prostu nie bedzie. Wtedy powiedza ze przeciez to jest pusty kraj i niektore nacje wroca jak do siebie. Inni najada i zniszcza nasze ziemie i groby. Lud ma zadanie-rzad do likwidacji ale takiej jak w Rumunii.
SYSTEMY / 178.252.41.* / 2015-06-27 02:46
wyzysk człowieka przez człowieka !
dario1975 / 90.192.226.* / 2015-06-27 05:03
małe sprostowanie. Człowiek, Człowieka nigdy by nie wykorzystał ... taka prawda
SYSTEMY / 178.252.41.* / 2015-06-27 02:39
Japończycy cieszą się dłuższym życiem i lepszym zdrowiem. Mają bardzo bogatą w składniki odżywcze dietę...
Polacy to naród, który łyka wszystko :) i jest tak jak jest... :(
Chcę Nas wyemigrować - po prostu - zaplanowane działanie...
światły / 91.226.233.* / 2015-06-27 02:30
krótko nadchodzi czas rewolucji, jedni mają zdychać a krezusi nie wiedzą co robić z kasą, a wyrównamy szanse jak w przyrodzie i wystarczy dla wszystkich !
xxxxxkxkkx / 83.105.89.* / 2015-06-27 02:08
Bez końca porównują Polskę do krajów zachodu ludzie w Polsce w latach 80-tych był jeszcze wyż demograficzny oni byli społeczeństwem starzejącym ,drenują nasz rynek pracy z młodych ludzi Niemiec przechodzi w wieku 63lat na emeryture bo młody emigrant z Polski pracuje ciężko w fabryce u Nas by mogło być i 60lat bo mamy jeszcze kapitał ludzki a milion ludzi zagranicą tylko czeka na poprawę sytuacji w Polsce....
Bogdan56_Ch / 94.251.218.* / 2015-06-27 01:08
Wszystko ładnie i pięknie, ale pracodawca wybierze młodego pracownika. Starszego jeżeli będzie to wykwalikowany pracownik nie mający konkurencji wśród młodych. Po 50tce dla większości będzie wegetacja, ale kto w ten sposób przeżyje te 20 lat. Dlaczego politycy, czy zawody takie jak piosenkarze, aktorzy i im podobni zarabiają tak dobrze. Czy mają inne żołądki, czy są w czymś lepsi od ciężko pracujących ludzi, wytwarzających produkty bez których nie da się żyć. Bez nowych filmów, piosenek da się żyć, bez żywności nie.
Prwda / 90.156.16.* / 2015-06-27 01:05
Czytając wyPOciny , autora tego artykułu , mam wrażenie , że ukończył nauki u odpowiednich nauczycieli .Banialuki i dyrdymały w jego głowie , się utrwaliły . Sądzę , że wiek piszącego , oscyluje w granicach 35 lat , więc jest w odpowiednim wieku do obróbki .Kiedy go rodzice wychowywali , miał inne zdanie . Teraz kiedy trzeba pracować na ich emerytury , jest mu za ciężko , bo musi wspierać , swój i i nnych konsumpcjonistów byt wspierać .Te bzdurne wyliczanki , dobre są dla otumaniania dzieci .Bardzo proszę , oddajcie nasze pieniądze , wraz z oprocentowaniem i twórzcie swoje Mity i Byty . Ja rozpoczynając pracę , podpisałem umowę z Państwem które mi to zagwarantowało , nie z pisarzami o wubujałej możliwości sPOlegliwości . Wić proszę odczepić się od naszych pieniędzy . Wraz ze zmianą ustrojową , należało to określić , a nie teraz udawać głupa . Przejęte zostało Państwo , wraz z dobrostanem i zobowiązaniami . Piszący takie artykuły , powinni za nie odpowiadać , tak w kontekście , Niemcy obniżyłi , wiek emerytalny Pan proponuje , aby Polacy , daali dobrowolnie swoje pieniądze , do dyspozycji dziwnej koalicji . Proszę samemu sobie zapracować , a nie cudzym dysponować . taki Ojciec , który przepił pieniądze rodziny , bądż jej nie lubi i nie chce łożyć świadczeń na swoje dzieci , podlega karze ustawowej.
neon640 / 91.241.41.* / 2015-06-27 01:04
proponuję wydłużyć ten wiek do 100 lat od razu! bądźmy lepsi od innych! a co...
mary403 / 87.101.26.* / 2015-06-27 00:28
Po 50-tce trudno o pracę, umysł nie ten, sprawność fizyczna również przeważnie "pod Azorkiem" a rząd chce nam zafundować pracę do 70-tki?
Kto zechce zatrudnić pracownika w takim wieku?
Chyba tylko farmacja, na stanowisko świnki doświadczalnej.
anycrim / 79.175.205.* / 2015-06-27 00:27
Chrzanię podnoszenie przez państwo wieku emerytalnego mam 54 lata i 31 lat wypracowanych.W 2013 roku zostałam zwolniona z tytułu likwidacji stanowiska .Od tej pory udało mi się znaleźć 2 razy pracę po 3 miesiące i zrobić kurs .W chwili obecnej nie mam pracy perspektyw na pracę i perspektyw na świadczenie przedemerytalne. Jak bym miała emeryturę to bym mogła dorobić ,bo emerytów i ludzi z grupą inwalidzką pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają.
andbartos / 37.248.255.* / 2015-06-27 00:27
nie potrzebuję, żeby ktoś na mnie pracował, kiedy będę na emeryturze; chcę tylko te pieniądze, które zmuszony byłem oddać do zus. gdzie one są? czy ktoś je ukradł? czy to prawda, że orzecznik zarabia ponad 40000, dlatego, że pohańbia zawód lekarza? gdzie jest zapotrzebowanie na 65-67 latków? najlepiej; jak umrą, wówczas zostawią swoje składki złódziejom!

Najnowsze wpisy