Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Wyświetlaj:
p********* / 5.173.56.* / 2015-06-25 15:32
Polska to nie kraj dla starszych ludzi, to nie kraj dla młodych, to kraj dla ludzi chorych umysłowo lub emerytów na emeryturach mundurowych, bo inni mają marne szanse na doczekanie emerytury.
Michal_Warszawa / 194.181.94.* / 2015-06-25 15:32
To jest problem ale nie taki duzy....Polacy moga pracowac dluzej I nie mozna robic na zamowienie leni z Polakow.
Chodzi o cos innego. Problemem jest fakt ze Polacy pracuja na rzecz innych spoleczenstw a nie na rzecz wlasnego spoleczenstwa. Polacy nie sa wlascicielami zasobow produkcyjnych, handlowych, uslugowych na terytorium Polski I ich nisko platna praca generuje korzysci dla wlascicieli- fudnuszy inwestycyjnych, emerytalnych, korporacji zagranicznych nalezacych do zamozniejszej klasy posiadaczy z innych panstw. Ten system powoduje ze tak jak w kolonii czym wiecej pracujemy za niskie stawki tym bardziej uzalezniamy sie I wzmacniamy capital zagraniczny, nie majac wlasnych firm, wlasnych osrodkow R&D, wlasnych technologii, patentow, licencji a tylko rece do prostych prac z niska wartoscia dodana I przy takiej polityce gospodarczej Stajemy sie coraz bardziej technologiczna pustynia. Magazynem, dzialem dystrybucji, dzialem prostych uslug, skansenem remontowanym za unijne srodki aby zachowac fasade atrapę I pozory normalnosci. Przy takiej polityce gospodarczej jak teraz jestesmy BANANA REPUBLIC OF POLAND I wiek emerytalny choc wazny jest sprawa 3 rzedną !!!
inżynier_chemik / 37.58.52.* / 2015-06-25 15:44
Dodam jeszcze, że wszelkie "dotacje" UE w nauce są często źle wykorzystywane, wielka ściema za wielką kasę!!!!! No ale to już taka mentalność!!!!!!! Zgarniać/wydać kasę i już!!!!!!! Wielu pracowników nauki martwi się tylko tym jak rozliczyć grant a nie co wynika z badań i co może być wykorzystane dla rodzimego rozwoju nauki i przemysłu!!!!!!!!!!!! Wszystko przehandlujemy!!!!!!!!
A więc polski naukowcu i przedsiębiorco! Miałeś chami złoty róg, ostał ci się ino sznur!!!!!!!!!
efewr / 82.139.161.* / 2015-06-25 15:32
Nikt nie będzie do takiego wieku pracował, chory system, jedyny jego cel to wydoić jak najbardziej, a na koniec zajeździć, żeby przypadkiem ktoś nie skorzystał ze SWOICH odłożonych pieniędzy.

Tyle że co my mamy się porównywać do innych krajów, skoro nasze wypłaty starczają na rachunki jedzenie i może coś tam uda się odłożyć. Widzę już nas oswajają takimi artykulikami, pierwsze koty za płoty.
KONKRET4847 / 83.23.112.* / 2015-06-25 15:32
CI CO DAJĄ KLEROWI KASĘ TO CHCĄ ABY PRACOWAĆ DO ŚMIERCI PONAD 70 LAT.
PROSTE KLER BEZ KASY TO LUDZIUE BĘDĄ MIELI KASĘ.
an692 / 213.158.222.* / 2015-06-25 15:30
Mam 60 lat .chodzę od lekarza do lekarza .zdrowia nie mam .a te mi straszą .ze jeszcze mam czekać 10 lat.To moja wina że cały przemysł nie żyję w Polsce.? i nie można pracować. Gdyby była praca ludzie nie wyjechaliby po obcych państwach sobie drugiej ojczyzny szukać i wtedy na jednego emeryta robiło by trzech.Czy te Państwo nasze myśli o obywatelach?.chyba nie. a ten Duda skąd naskrobie tych pieniędzy.Obiecał .pamiętamy obietnice.Tylko niech nie dotrzyma słowa to przyjedziemy do Pana ,znajdziemy.wtedy już kawki nie napijemy się.tylko polecą epitety.
mkk783 / 212.182.101.* / 2015-06-25 15:30
proponuje, aby odchodzący ministrowie skoro nie wykonali swoich zadań nie pobierali odpraw i oddali pobrane do tej pory pensje i diety ministerskie, ja jak spierniczę swoja prace to nie dostaje wypłaty niestety, a tam wprost przeciwnie nawet nagrody za nieudacznictwo oddać co bezprawnie dostali
Alex12345 / 194.74.184.* / 2015-06-25 15:30
Najlepiej przyjąć ustawę "PRACA DO ŚMIERCI"!!!I tak nikt nie odziedziczy po nas wypracowanych ciężko pieniędzy więc po co tyle 😱 krzyku!?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZNANY / 31.182.84.* / 2015-06-25 15:30
ZLIKWIDUJCIE ZUS ,BĘDĘ ODKŁADAŁA KASĘ I PRZEJDĘ NA EMERYTURĘ KIEDY BĘDĘ CHCIAŁA ,BO NASZE PAŃSTWO POLSKIE Z DZIAŁALNOŚCI NIE POZWALA IŚĆ NA WCZEŚNIEJSZĄ EMERYTURĘ,A CO DO WIEKU TO JAK ZOSTANĘ OSŁEM I BĘDĘ SIEDZIAŁA NA WIEJSKIEJ CZY JAKIEŚ TAM MOGĘ PRACOWAĆ DO SAMEJ ŚMIERCI,CO TO ZA PRACA W NOSIE SIĘ PODŁUBIE,W KRZESŁO P******** OD CZASU DO CZASU PRZYCISK WŁĄCZY,PREMIĘ SIĘ WEŹMIE ZE 400 TYS TYLKO ŻYĆ I NIE UMIERAĆ
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-06-25 15:56
zmień umowę na cywilnoprawną (pracodawca będzie wniebowzięty) i odkładaj na emeryturę. po co ten krzyk - nikt Ci nie zabrania...
sebo000007 / 83.238.217.* / 2015-06-25 15:30
najlepiej zlikwidować emerytury i wypłacić składki
aqu@ / 83.245.242.* / 2015-06-25 15:29
DO wj933/ Zapomniałeś doliczyć koszty trzymania ZUS-u, pobudowane pałace, gigantyczne premie, szkolenia zagraniczne, spotkania integracyjne .Pracuję w Finlandii, w mieście ok 30-to tysięcznym , urząd dla bezrobotnych:pracuje pięciu urzędników,w małym budynku, urząd podatkowy na cały okręg to ok 30 pracowników.Ja nie muszę rozliczać się z podatku, robi to urząd podatkowy(Vero)przysyłając mi gotowe rozliczenie, jeśli mam coś do odpisania, zaznaczam i odsyłam.Nie ma okazałych urzędów.Nie ma chamstwa i traktowania mnie jak potencjalnego oszusta.5 mln ludzi,starcza na drogi, na emerytury, a opieka nad seniorami..tylko pozazdrościć . Nie ma złodziejstwa i takiego sobiepaństwa, rząd ma kontrolę nad tymi instytucjami.Prawo jest jasne i proste i wszyscy je przestrzegają.Czy tak trudno zrobić podobnie w Polsce?Czy ZUS musi bez jakiejkolwiek kontroli szastać moimi pieniędzmi?Gdyby nie bezustanne okradanie społeczeństwa, starczyłoby dla wszystkich.Zacząłem pracę w 1978 r.i od tej pory ciągle słyszę o aferach, przekrętach, ale nie słyszałem ani razu o konsekwencjach, jakie ponieśli odpowiedzialni za te afery.
Ktoś Tam / 89.65.137.* / 2015-06-25 15:28
A Duda obiecywał obniżenie wieku emerytalnego
1kuba1221 / 5.226.117.* / 2015-06-25 15:27
A Polsce skracamy czas pracy. Będziemy pracować jak w grecji.
chu / 5.172.252.* / 2015-06-25 15:27
Najważniejsze żeby każdy były prezydent mial po 6k emerytury po sprawowaniu urzędu 5 lat. A my po całym życiu odkladania i przy szczęściu ze dożyjemy dostaniemy gowniane pieniadze. O mundurowych darmozjadach już nie wspomnę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
smoker / 178.212.40.* / 2015-06-25 15:27
Skoro system jest niewydolny to trzeba go nic. Skoro nie da sie go zmienic, trzeba z niego zrezygnowac. Niech zlikwiduja zus i nie wyplacaja zadnych rent i emerytur. Ludzie zaczna inwestowac w dzieci lub odkladac na starosc. Sluzba zdrowia? Prywatna tak jak bylo w usa. Ubezpieczenia spoleczne to nie wypal. Marnuja tylko nasze pieniadze i hamuja gospodarke.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zagłebiok / 87.239.47.* / 2015-06-25 15:27
Zarzadzanie bez rozpoznania stanu. Naprodukowaliśmy mgr. dla których nie ma pracy.Wprowadzimy wydłużony wiek przejscia na emeryture bez gwarancji zatrudnienia. To jest jedynie dodawanie przywilejów tym co pracę sobie załatwią, nad tymi którzy nie mogą tego zrobić bez koneksji .

Najnowsze wpisy