Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Renty i zasiłki zamiast emerytur? Dla budżetu to lepsze rozwiązanie

Wyświetlaj:
sca86 / 88.199.87.* / 2015-06-25 15:26
Trzeba jechac za granice i robic nawet na czarno...
Ci za biorkami doczekaja ale produkcja nie ma opcji
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
feh4 / 78.88.81.* / 2015-06-25 15:25
Nie oszukujmy się - Większość z nas nie dożyje tylu lat!!! Żadne państwo nie ma prawa zmuszać obuwateli do płacenia ZuS-u!!!! To jest HARACZ- nic innego!!!!
fullofhate / 89.77.5.* / 2015-06-25 15:24
poobcinac swiadczenia emerytom typu walesa kwiasniewski itp

i zabrac odprawy nieudolnym pajacom typu sikorski i inne ministerialne czerwie
litościiiiiiii / 82.160.69.* / 2015-06-25 15:23
LITOŚCIIIIIIIIIIIIII ciągłe porównania z latami pracy z innymi państwami i to jakimi???????????? Gdzie jakość życia przeciętnego obywatela jest taka jaka u nas tych co zarabiają najlepiej. Ze trzy lata temu miałam kontakt z osobami pracującymi na takim samym stanowisku co ja i z takim samym stażem i wykształceniem - tamci pracowali w Holandii ja w Polsce. I oni mają trzy i pół krotność mojej pensji (oczywiście w przeliczeniu). Po jakiego grzyba te porównania??????????????? Niech wyrównają pensję by wyrównać jakość życia a potem niech równają wiek emerytalny z tymi panstwami .KONIEC KROPKA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Małgorzata Widlicka / 95.160.205.* / 2015-06-25 15:34
nie bogacze dołożą ze swoich poborów .Niech wszyscy płaca równo na ZUS a nie ,że jedni płacą i mają zero a drudzy nie płacą i maja z czego żyć .W tym systemie to chyba chodzi o to , żebysmy pracowali dłużej nie po to żeby miec wyższe emerytury ale żeby ludzie nie dożyli tej emerytury a gdzie w tym ludzie niepełnosprawni
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-06-25 15:47

Niech wszyscy płaca równo na ZUS a nie, że jedni płacą i mają zero a drudzy nie płacą i maja z czego żyć


znów jakaś 'Janosikowa'... 'niech płacą Ci co mają' - a dlaczego nie 'niech ci co nie mają zaczną mieć'?
a może niech (w imię równości) wszyscy nie płacą i niech mają z czego żyć? no a niepełnosprawni na rencie - tak jak do tej pory.

wiem że się często powtarzam, wiem że to co piszę w tej chwili jest średnio rozsądne, ale nie mogę pojąć jak ktoś może uważać za dobry pomysł karanie najbardziej ogarniętych a wynagradzanie największych miernot. jak Twoje dziecko przynosi świadectwo z paskiem to dostaje lanie? ciekawe jak by to wyglądało gdyby ci, co dostaną czwórkę lub więcej musieli 'oddać' nadmiar tym co się nie uczą :P takiego chcesz społeczeństwa?
ci / 5.172.252.* / 2015-06-25 15:23
Może najlepiej będzie zlikwidować składko i niech każdy dam zbiera. Po co uszczęśliwiać ludzi na sile, zawsze mogą założyć konta oszczędnościowe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marlub / 77.254.231.* / 2015-06-25 15:22
zabrać fałszywe renty moja sasiadka całe życie jest na fałszywej rencie,bo wyrobiła sobie żółte papiery,a takich jak ona sa tysiace oszustów,którzy mieli kontakty,niechby musieli oddawać cały wyłudzony haracz od państwa i zusu,to odechciałoby sie im kretactw,tu nie trzeba wielkiej reformy.
Jan782 / 31.61.131.* / 2015-06-25 15:27
Popieram, tez mam taką sąsiadke. Jak to mówi raz na.jakiś czas przmęczy się z wariatami na oddziale przez 3 miesiące a później spokój. I macierzyński dla tych co.mają fikcyjne firmy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jasssnowidz / 89.69.240.* / 2015-06-25 15:22
Emeryt to dla J.P.Urzędnika konkurent do koryta - pieniędzy z budżetu. Dlatego w Unii JEwropejskiej pracuje się nad wprowadzeniem eutanazji.
Holandia - królik doświadczalny już ją wprowadziła, na razie dla starych i chorych. Potem wprowadzi się dla starych i biednych...
Polak w Likwidacji / 178.43.135.* / 2015-06-25 15:22
Tylko parafrazować Szpotańskiego: dzinki światłej płolityce gienjuszy z PEŁO doścignęliśmy takie kraje rozwiniente jak Haiti Nikaragua.
KOsseL / 213.158.219.* / 2015-06-25 15:21
NIE RENTY CZY ZASILKI LECZ NALEZY ZROBIC TZW. EMERYTURY OCJALNE Z BUDZETU '' NA WZOR USA CZY KANADY I TO ROZWIAZE CALY PROBLEM !___NIE PRZESZKADZA TO W NICZYM ABY POBIERAC INNE SPRAWY Z FUNDUSZY CZY INNYCH INWESTYCJI !____LECZ MA BYC PEWNA MINIMALNA GWARANCJA Z BUDZETU ROWNA DLA WSZYSTKICH A RESZTE KAZDY SAM SOBIE W ZALEZNOSCI OD ILOSCI LAT, PRACY CZY INNEJ FORMY BEDZIE POBIERAC PONAD TA MINIMALNA GWARANCJE !.......OGOLNIE WIEK TZW> EMERYTALNY CZY LATA DO WYPRACOWANIA TO NONSENS I PATOLOGIA !_JAK WSZYSCY BEDA MIEC MINIMUM A BEDZIE PRACA TO TYLKO ZYCZYC SOBIE ZDROWIA I PRACY NAWET DO 100 LAT LECZ Z WLASNEJ WOLI BO PRACA TO SZCZESCIE A NIE COS ZLEGO . MOTYWACJA DO PRACY MA BYC MINIMALNA GWARANCJA Z BUDZETU I WTEDY SIE MOWI ::::: MASZ 60 LAT CZY CHCESZ MINIMUM OD JUTRA I SIEDZIEC W DOMU ? WIEKSZOSC POWIE ::: JAK MOGE W KAZDEJ CHWILI DOSTAC TO GWARANTOWANE MINIMUM TO JESTEM SPOKOJNY LECZ JEST PIEKNA POGODA I TAK DLUGO JAK MOGE TO WOLE PRACOWAC I COS ROBIC ZAMIAST BYC STARYM TETRYKIEM !_CHODZI O SAM FAKT DANIA LUDZIOM MINIMUM GWARANCJI ZEBY WIEDZIELI ZE TO JEST , ZE NA CHLEM Z DZEMEM BEDA MIEC I NIE MUSZA LAZIC PO SMIETNIKACH LECZ MOGA SOBIE PRACOWAC ILE CHCA I JAK CHCA !.
Małgorzata Widlicka / 95.160.205.* / 2015-06-25 15:41
mysle ,że to minimum to bedzie głodówka takie coś można wprowadzić dla ludzi którzy dopiero podejma prace.Ja mam juz swoje lata dochodze do 60 lat i teraz takie głupie propozycje z czego odkładac jak sa umowy smieciowe zastanówice sie co piszecie
Jastr / 80.53.183.* / 2015-06-25 15:30
Ile będzie te minimum?? W Polsce 100 PLN?? - Jak mam bez lat pracy to większość będzie pracować na czarno. Prawo nie działa wstecz - obecnym emerytom dalej będzie trzeba płacić tyle ile się płaci a obecnie pracujący nie będą odprowadzać składek - albo będą wpłacać mocno okrojone (skoro ma być po równo). Głupia paplanina - zrównać wszystkim wszystko. Żadnych odstępstw - dla rolników, górników, mundurówki i reszty "równiejszych" i zmniejszy się liczba 40 letnich emerytów
bayyse / 213.158.221.* / 2015-06-25 15:40
to minimum dostaniesz ponad to co juz zapracowales ! chlopie ! to co juz masz wypracowane to dostaniesz i dodatkowo to minimum .........A calkiem nowe zasady obejma tych co nie maja wypracowanych emerytur . W USA kazdy wypracowuje emeryture lecz dodatkowo ma z budzetu minimum .rozumiesz ? wezmiesz to co juz masz plus to minimum.
KOsseL / 46.205.183.* / 2015-06-25 15:25
EMERYTURY W USA POCHODZA Z PODATKOW GDYZ W TYM CELU KAZDY PLACI PODATKI A NIE Z SKLADEK ZUS CZY INNYCH BZDETOW .
przewidywalny / 193.240.121.* / 2015-06-25 15:20
Odkladam z pensji na kurs ochraniarza
Jak mie zwolnia po 60 to sproboje
u prezydenta RP zalapac sie za Boooodyygarda..
do 70 pociagne na cieplutkiej posadzie..
Hioob / 83.30.74.* / 2015-06-25 15:19
A myślałem że Dudy i pis obniżą wiek emerytalny.
A tu wielkie "G".
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-06-25 15:31
jak wielu. z tym że faktycznego 'myślenia' to w tym za wiele nie było :(
I / 89.72.31.* / 2015-06-25 15:18
A daczego będą pracowac bo ZUS z dawnych lat tez byl w nie w porządku 3 rzesza robot przymusowych czy ZUS nie powinien takiej osobie przyznac jej dodatków co jej sie nalezały tylko do wieku 75 lat musiala czekac aby jej dodatek pielęgnacyjny przyznali gdzie który prezes byl aby sprawdzzac ni wszyskie osoby znają prawo i trzeba poszukac takich obywateli a to nalezy do PREZESA ZUS .Zgoda bedziemy pracowac tak jak moja matka ale gdy taki prokurator IPN prezes ZUS zna dbrze swe prawa powinien sam wystąpic o zakaz pracy dla takiej rodziny ktora brala czynny udzial w wyzwoleniu RP chyba ma do tego prawo w bazie osób z uprawnieniami nie che się szukac No bo lepiej swe prywatne sprawy załatwiac w czasie pracy a potem zasiąsc w wygodnym fotelu w domu i zyc swoim zyciem ,tylko zmarły siedzi w duszach dalszej rodziny i zawsze dojdzie do prawdy nie ja to po mnie bo pozostali czlnkowie rodziny to nie tylko wdowa i wdowiec ale krewni rowniez
juka / 77.254.231.* / 2015-06-25 15:17
ludzie do jasnej cholery,czy wy myślicie,tu nie chodzi o niż,pomyślcie ilu ludzi pracuje na umowy śmieciowe,dajcie wszystkim umowy,a wtedy nie będzie problemu z obnizaniem czy podwyżsaniem wieku,bo na emerytów ma kto pracować,tylko nie ma gdzie.
inżynier_chemik / 37.58.52.* / 2015-06-25 15:30
namów do tego przedsiębiorców..., niestety większość jest na tyle pazerna, leniwa i nie potrafi zarządzać swoimi środkami, że przy bieżących kosztach utrzymania pracowników, zatrudnienie na umowę o pracę im się nie opłaci. Jakby było trochę więcej dobrej woli, udałoby się!
Wiem jak działają pracodawcy, korzystają z życia i mają w dooopie rozwój firmy i dobro swoich "czarnuchów" (pracowników). Dopóki im dooopa się nie zapali i nie będą mieli na swoje zachcianki, będą fatalnie funkcjonować, pro forma...
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-06-25 15:37

nie potrafi zarządzać swoimi środkami, że przy bieżących kosztach utrzymania pracowników, zatrudnienie na umowę o pracę im się nie opłaci


jawna sprzeczność - skoro robią to, co w obecnej sytuacji się OPŁACA to znaczy że potrafią zarządzać swoimi środkami. aż dziw że tylu mamy bezrobotnych speców od finansów a żaden firmy nie zakłada - choćby po to by 'pokazać jak to się robi' :P
M.J / 79.184.53.* / 2015-06-25 15:16
To po co nam ZUS jak i tak nie doczekamy do emerytury , płaćmy tylko składkę zdrowotną.
dd21 / 5.173.15.* / 2015-06-25 15:15
Dlaczego się tak ograniczać? Zrobić wiek emerytalny od 100 lat i będzie gitara, ZUS odżyje, znów będzie mógł budować pałacyki, a szefostwu i kierownikom co kwartał premie i nagrody wypłacać. Będą utrzymywać tylko rencistów, choć i tu się postarają, bo przecież człowiek bez rąk i nóg też może pracować - przynajmniej według orzeczników zus-u.

Najnowsze wpisy