Forum Polityka, aktualnościKraj

Resort będzie szukał pirackich programów

Resort będzie szukał pirackich programów

Money.pl / 2011-03-19 12:39
Komentarze do wiadomości: Resort będzie szukał pirackich programów.
Wyświetlaj:
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-19 18:21
Tylko czy będą też w stanie stwierdzić, że oryginał to oryginał? Powiedzmy, że jestem już starszym dziadkiem, jakieś pięć lat temu kupiłem piewrszy komputer z win xp do firmy i tu go użytkuję, ale na szczęście nie zostałem "dzieckiem starszym neostrady"; fakturę rozszarpał udomowiony szablozęby dachowiec; naklejka z kluczem widoczna, windows nieprzeinstalowywany, ale płyta też się zapodziała (pewnie gdzieś jest, może służy za drapak dla kota) - hipotetycznie leżę... a podejrzewam, że tego typu małe, rodzinne firmy będą mieć najbardziej przechlapane, bo większe firmy nie ryzykowałyby kar, a korporacje nie mogą sobie pozwolić na sam skandal wizerunkowy związany z wykryciem i pewnie mają wszystko ok.
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-19 18:46
Chociaż po chwili zastanowienia - jak ktoś kupuje sprzęt do firmy, to na Win, czy na programach raczej nie będzie oszczędzać, chyba że kosztują po kilka tyś. PLN - tu sam w sumie jestem ciekawy, jak by wyglądały wyniki takiej kontroli.
... a gdyby tak mogli sprawdzać firmy pod kątem płaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego... (szczególnie korporacje) - ostatnie dwa-trzy lata to przecież szturm plazm, lcd'ków na salony (daty zakupu byłyby na fakturach); w większości przypadków nie trzeba anteny do odbioru kilku najpopularniejszych kanałów, więc jest działanie z premedytacją... :)
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-03-19 12:45
Ministerstwo Finansów jako narzędzie w rękach prywatnych, zagranicznych korporacji. Bardzo interesujące.
oborowy / 79.185.85.* / 2011-03-19 12:39
No POra, aby zjeli się tymi hakerami, którzy nam poprzez hakerskie programy szpieguja nasze komputery.

Najnowsze wpisy