Forum Polityka, aktualnościKraj

Resort finansów kontra fikcyjni rozwodnicy

Resort finansów kontra fikcyjni rozwodnicy

Money.pl / 2010-08-23 08:23
Komentarze do wiadomości: Resort finansów kontra fikcyjni rozwodnicy.
Wyświetlaj:
ojro / 91.193.208.* / 2010-08-23 11:07

- Nie jest to osoba, która żyje w nieformalnym związku. To trudne, bo Urząd Skarbowy nie będzie nikomu zaglądał pod kołdrę. Źródłem informacji w tym wypadku będą zapewne sąsiedzi - mówi rzeczniczka resortu.

Jak sąsiedzi porządni, to nic nie powiedzą fiskusowi.
Jak sąsiedzi wredni, to będą celowo kłamać fiskusowi, żeby zrobić na złość.

Gdyby do mnie osobiście zapukał Urząd Skarbowy z pytaniami o sąsiadów, to bym grzecznie zamknął przed nimi drzwi - nie mają uprawnień, żeby zmusić mnie do odpowiedzi, co najwyżej może to zrobić policja.
grz.lew / 145.237.127.* / 2010-09-02 13:17
I tu nie masz racji. Urząd ma prawo wezwać sąsiada na przesłuchanie, a ten ma obowiązek zgłosić się, nie ma prawa odmówić zeznań (tylko krewni), a kłamiąc ryzykuje gdyż może być ukarany na podstawie Ustawy Karnej Skarbowej
masta eljan vel lolo / 87.205.156.* / 2010-08-23 09:37
Najczęstszy tego skutek to ciąża pijacka albo wpadka z zapomnienia o antykoncepcji! Potem ślub szybki, kupno chaty na kredyt lub starzy oddadzą całe oszczędności wyciułane przez cały swój żywot. I nie wiadomo czy rozwodu nie będzie potem i podziału majątku czy opylenia chaty,a i nie wiadomo co w z wnuczki wyrośnie do tego . . .
Polki wolą rodzic wUK za childs benefity czy w Niemczech za kinder geld! jak Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków to zjedzie im się tego bydła z całego kraju by doić sąsiadów naszych kochanych do cna!
olowas / 2010-08-23 08:23
Nareszcie ktoś zauważył, że w PL opłaca się nie zakładać podstawowej komórki społecznej, bo funkcjonowanie jakosamotny rodzic jest najkorzystniejsze podatkowo. Jak reaguje nasze liberalne państwo? NIe zmianą prawa na właściwe dla rodzin, tylko uruchomieniem aparatu przemocy i udowadnianiem, że każdy jest potencjalnym oszustem. Przepytywanie sąsiadów?! Jakieś komisje chodzące po domach?! Puknijcie się w czoło. My jako wyborcy na pewno to zrobimy! U mnie dostajesz czerwoną kartkę, platformo nie-obywatelska! Dodam, że sytuacja mnie bezpośrednio nie dotyczy.
Jeszcze kilka uwag - rzadko zdarza się aż tak niekompetentny artykuł - tytuł niedpasowany do treści. Nigdzie w artykule nie ma mowy o fikcyjnych rozwodnikach, raczej chodziło o osoby nigdy nie będące w małżeństwie (mądre, zazdroszczę życiowego wyczucia). No i w ogóle jakichkolwiek szczegółów brak, wypowiedź rzeczniczki z d..wzięta. Generalnie dziennikarska zgroza,chyba dziecko dziennikarza to pisało, i to na na kolanie

Najnowsze wpisy