Forum Polityka, aktualnościKraj

Resort pracy wydłuży urlopy macierzyńskie

Resort pracy wydłuży urlopy macierzyńskie

Money.pl / 2008-02-08 08:19
Komentarze do wiadomości: Resort pracy wydłuży urlopy macierzyńskie.
Wyświetlaj:
in-Vitro! / 78.8.69.* / 2008-02-15 09:09
Problemem nie są krótkie urlopy macierzyńskie. Niech wezmą sie za dofinansowanie zabiegów IUI, czy in-vitro! W tym tkwi problem.
georg / 2008-02-08 23:03 / Bywalec forum
"Państwo wydłuży...zwolni...zadba...będzie opłacać..."
Panstwo to reszta nas. To znaczy, tych co nie maja dzieci zmusi sie do placenia za cudze. Niby dlaczego? Jak dlugo Polska rozwija sie gospodarczo, nie zabraknie mlodych, wyksztalconych i energicznych immigrantow, i to slowianskiego albo i polskiego pochodzenia. Taka polityka stanely Stany Zjednoczone. Na co nam wiec przecietne a kosztowne rodzime bachory??
mamuska1 / 85.237.172.* / 2008-02-15 16:17
Georg, czy ty myslałes zanim skomentowałeś????? mam wrażenie ze jesteś bezmuzgiem!!! ty tez kiedys byłes dzieckiem i reszta społeczeństwa tez na ciebie płaciła, tak jak i teraz za ciebie i za siebie płaca, nikt nie każe ci miec dzieci i mam wrazenie ze lepiej by było dla nich zebys ich nie miał!!!!! A jako matka cieszyłam sie ze moge po urlopie wychowaczym wrócic do pracy z której mnie nie zwolnią, a byłabym bardziej zadowolona gdybym miała dłuższy urlop macierzyński na który sobie sama wypracowałam i przez tyle lat pracy sama na niego zarobiłam!!!!
georg / 2008-06-26 23:36 / Bywalec forum
1. Nikt pani nie odmawia prawa do urlopu na ktory pani sobie sama zapracowala. Ale z urlopami macierzynskimi tak nie jest, bo placa za nie po czesci rowniez ci ktorzy ich nie biora.
2. Oczywiscie, ze za wychowanie dziecka nie placi ono same, ale chodzi o to, ze powinni placic jego wlasni rodzice, a nie inni ludzie. (Ja sam mam dorosle juz dzieci i bardzo dobrze sobie radza w zyciu, bo glowna zasada jaka im wpoilem to liczyc tylko na siebie i nie skamlec o zapomogi.)
3. Gdy panstwo dofinansowuje posiadanie dzieci, jest ich za duzo z ekonomicznego punktu widzenia. Skrajnym przykladem jest Algieria, w ktorej po odkryciu ropy i gazu panstwo mialo z czego "popierac rodzine" i ludnosc wzrosla z 20 mln do 80 mln. Sa tak samo biedni jak przed tem, tylko ze jest ich 4 razy wiecej. Wspaniale, nie? Moze matka arabska rzeczywiscie czuje sie lepiej z tyloma "pociechami", ale europejczyk ma na ogol inne zdanie.
4. Nadal nie widze zadnego gospodarczego powodu, by panstwo polskie masowo dofinansowywalo rozrod Polakow (nie mowie o przypadkach gdy zaniedbanym dzieciom potrzebna jest pomoc spoleczna). Ale podejrzewam, ze wiekszosci kobiet ekonomia w ogole nie obchodzi. One po prostu chca miec dzieci i tyle. I oczywiscie chcialyby, zeby inni do tego doplacili. No pewnie, wszyscy lubimy dostac cos za pol darmo.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-02-09 17:15
"georg" Czy chciałbyś mieć za sąsiada przykładowo Afgańczyka z 12 dzieci niepracującego i żyjącego wraz z swoimi 4 żonami wyłącznie z zasiłków, które będą finansowane z Twoich podatków? Jeżeli nie to zrób i wychowaj, co najmniej 3 polskich dzieci. A jeżeli jest Ci to obojętne to jedź do tych krajów, które już mają więcej dobrze opalonych niż białych sąsiadów jak np na południu Francji i tam zamieszkaj.
Oczywiście uważam, że Ministerstwo Pracy nie powinno tracić czasu na urlopy macierzyńskie tylko znowelizować kodeks pracy, aby z powodu durnej biurokracji w firmach nie trzeba było zatrudniać 5 urzędników do wypełniania prawem nałożonych obowiązków dokumentacyjno rozliczeniowych na każde 10 pracowników produkcyjnych. A takie pomysły jak ten, że łaskawie zezwala się pracodawcom finansować budowę przedszkoli z ZFŚS czyli z własnych pieniędzy firmy to niech oprawią w rzeźbione ramki i włożą sobie pod tyłki w ministerialnym biurze. A zwolnić z podatku w zamian za prowadzenie przedszkola to nie byłoby uczciwsze? A może jeszcze mniej biurokratyczny i prostszy byłby odpis podatkowy dla rodziców za opłaty na prywatne przedszkole i świetlicę w szkole, w której młodsze dzieci przebywałyby do powrotu rodziców z pracy pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Bo nie podoba mi się, że nasze Państwo bierze od nas coraz więcej podatków i składek, ale coraz mniej usług publicznych za to nam finansuje, bo coraz więcej publicznych pieniędzy konsumuje rozrastająca się armia biurokratów i 40 letnich emerytów. Tyko posłowie bez matury i honoru, których pełno mieliśmy w sejmie minionej kadencji mogli tak stanowić prawo i takich urzędników osadzić na ministerialnych stołkach.
georg / 2008-06-26 23:54 / Bywalec forum
Na pewno nie chce sprowadzac ludnosci, ktora sie nie zasymiluje. Polowe doroslego zycia spedzilem w Wlk Brytanii i znam wynikajace z tego problemy. Mowilem wyraznie o "mlodych, wyksztalconych i energicznych immigrantow slowianskiego albo i polskiego
pochodzenia". Polska moze teraz miec ich tyle, ile tylko zechce. Nawet w pierwszym pokoleniu ta ludnosc stanie sie polska, a drugiego pokolenia to juz nikt od nie odrozni od reszty narodu. Sam znam wielu Ukraincow i Bialorusinow mieszkajacych juz w Polsce i bardzo ich cenie. To zdolni i energiczni ludzie, i do tego odchowani i wyksztalceni na cudzy koszt, tzn. nie z polskich podatkow. Powtarzam, ze taka wlasnie imigracja byla kiedys glownym motorem wzrostu USA z prawie niczego do super-potegi. Polska ma teraz szanse skorzystac w podobny sposob, choc na mniejsza skale, bo nie zajmuje jeszcze calego kontynentu :)
mateleo / 2008-02-08 08:19 / Bywalec forum
Czy w prawie istnieje przepis który w przypadku urodzenia dziecka z automatu dawał tydzień urlopu dla ojca dziecka?
gosc90222 / 194.237.142.* / 2008-02-11 14:08
Z automatu nie, ale przy cesarce masz to jak w banku.
kadrowiec / 83.4.82.* / 2008-02-11 13:38
każdy ojciec może dostać macierzyński w wymiarze 2 tygodni
każdy ojciec może dostać macierzyński w wymiarze 2 tygodni
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-02-09 17:19
Nie z automatu a w przypadku stwierdzenia przez lekarza, że matka po urodzeniu dziecka nie może sprawować nad nim opieki ze względu na swój stan zdrowia i wymagana jest opieka męża zarówno nad dzieckiem jak i nad jego matką pod warunkiem, że nie ma innych pełnoletnich domowników, którzy mogliby tą opiekę sprawować.
tatuś / 83.15.89.* / 2008-02-08 08:37
Kiedyś korzystałem ze zwolnienia lekarskiego pełnopłatnego (opieka nad żoną po urodzeniu i dzieckiem) dwutygodniowego. Nie wiem czy coś takiego teraz funkcjonuje. Poszukaj w internecie.
tatusiek / 83.5.69.* / 2008-02-08 10:25
Tak. Jest to nadal.
Ren76 / 80.53.54.* / 2008-02-17 23:24
A czy mogę znać podstawę prawną do 100% płatnej opieki jeżeli piszesz że jest tak nadal?
2008-02-08 10:25:51 | 83.5.69.* | tatusiek
Tak. Jest to nadal.
skomentujzgłoś do usunięcia

Najnowsze wpisy