Forum Polityka, aktualnościKraj

Resort zdrowia ma pomysł jak skrócić kolejki do lekarzy

Resort zdrowia ma pomysł jak skrócić kolejki do lekarzy

Wyświetlaj:
dgen / 2010-07-18 19:12 / Tysiącznik na forum
mam lepszy POmysł:
każdy PO urodzeniu otrzyma odpowiednik książeczki czekowej z bonami upoważniającymi do bezpłatnych wizyt u lekarza (internisty, chirurga, dentysty itd) - po jednym bonie do każdego lekarza w ciągu życia. Reszta po wykorzystaniu bonów byłaby płatna. Kolejek by nie było, słabszy materiał genetyczny by szybko umierał, budżet by pęczniał od niewykorzystanych składek zdrowotnych.
skośnooki / 62.21.28.* / 2010-07-18 20:17
Co innego gdybyś wykorzystał swój bon i cięzko zachorował, a akurat straciłbyś pracę. Wtedy zacząłbyś piać inaczej.Po za tym dlaczego odprowadzać składki zdrowotne, jak usługi za które się płaci są reglamentowane?
DRZAGA / 83.11.123.* / 2010-07-18 18:21
BREDNIE DO KOPACZ I CYBORGA rostowskirgo
skosnooki / 62.21.28.* / 2010-07-18 13:05
To wspaniałe, że też nikt na to wcześniej nie "wpadł".
Wystarczy policzyć kto korzysta z poszczególnych usług, i po krzyku, przestaną stać w kolejkach.
Ministerstwo znów pochyla się nad pacjentem ku jego dobru, do obecnej chwili nikt tak naprawdę nie liczył kosztów zabiegów, nie liczył też ilości pacjentów korzystających z najdroższych usług.
Do tej pory był to system wirtualnego leczenia, bez zliczania kosztów, ale teraz koszty zostaną policzone i jeśli zabraknie pieniędzy to kolejka zostanie skrócona w danym roku.
System bedzie wrecz do bólu transparentny. teraz okaże się ile tak naprawdę pieniędzy było marnotrawione do tej pory, poprzez brak wyceny poszczególnych usług.Okaże się również że nie skróci to kolejek oczekujących na usługi, sprawi jednak że czarno na białym będą oni wiedzieli że i tak w tym roku limit został wykorzystany.
Brawo!!
Miro, Rycho i Zbycho / 84.75.178.* / 2010-07-18 17:10
Po pierwsze, to to jest tylko drobny zabieg, a nie reforma sluzby zdrowia. Zreszta ja nie wierze, ze bedzie ten zabieg skuteczny (lapowki). Tu nie lezy problem sluzby zdrowia. Po drugie, To nieprawda, ze nikt nie probowal. Za czasow rzadu Buzka chciano wpowadzic elektroniczna karte pacjenta, ktora pozwalalaby kotrolowac terapie, wizyty lekarskie, finansowanie. Niestety inicjatywe doprowadzono do upadku. Protestowalo wtedy przeciwko tej karcie SLD, a sama sluzba zdrowia wiodla prym w tych protestach. Tym protestujacym chodzilo o zachowanie duzych mozliwosci krecenia lodow, a nie o usprawnienie dzialalnosci sluzby zdrowia. Kiedy SLD nastepnie zdobylo wladze rozwiazalo regionalne kasy chorych (pomimo, ze po wstepnych trudnosciach coraz lepiej zaczely funkcjonowac) i wprowadzilo centralne zarzadzanie pieniedzmi przeznaczonymi na sluzbe zdrowia. I w ten sposob zaczely sie na nowo machloje na wieka skale. Zreszta wyborcy sa czesciowo sami sobie winni. Po co wybieraja takich, ktorzy duzo obiecuje, a ktorzy mysla wylacznie o wlasnych interesach.
Krysis / 62.121.85.* / 2010-12-09 13:54
Te "genialne" karty zdrowia faktycznie się sprawdzały... Ja byłam w pracy, więc dziecko odebrała z przedszkola moja mama. Dziecko było białe, słaniające się na nogach. Państwowa przychodnia była 500 m od przedszkola. Mama poszłam z dzieckiem do pediatry, ale lekarz ich nie przyjął. Tzn. stwierdził, że gołym okiem widać, ze dziecko jest bardzo chore, ale on nie może dać recept na leki, bo nie mają ze sobą magicznej karty. Do domu było 1,5 km. W obie strony, z chorym dzieckiem iść 3 km? Poszli do prywatnej przychodni. Zapłacili za prywatną wizytę, choć byliśmy ubezpieczenia. I mimo, że dzieciom do 18 r.ż podobno przysługuje bezpłatna opieka zdrowotna. Pic na wodę fotomontaż. I magiczna magnetyczna karta.
podpowiadacz / 77.253.13.* / 2010-07-18 11:13
Szanowna Pani Minister,
Podpowiadam Pani, ze najprostszym rozwiazaniem sa kartki takie jak za komuny.
Pacjent dostaje kartke na dana usluge i nie bedzie mogl juz kombinowac.
Mysle ze przy tej okazji daloby sie tak interes ustawic aby znajomi kroliczka na tym ukrecili ladne lody,
np. kazdy znajomy kroliczka dostalby nie jedna kartke a takich kartek np.1000.

Najnowsze wpisy