Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Restrukturyzacja kopalń. Ustawa węglowa przyjęta przez Sejm

Restrukturyzacja kopalń. Ustawa węglowa przyjęta przez Sejm

Wyświetlaj:
Ziomu$$$ / 213.192.93.* / 2015-01-16 09:04
Pasożyty z budżetówki znów się obłowią, dostaną ponad 2 miliardy. Plus to co dostają od zwykłych ludzi ciągle. Jak długo jeszcze będzie trwało uwłaszczanie polityków i ich polityków na narodowych bogactwach?
Ale polskie rządy przyzwyczaiły nas już dawno do tego, że zabierają biednym a dają swoim.
I oczywiście wszyscy krytykują, że dali tylko 2,4 miliarda. Opozycja dałaby przecież 10! A co! Sami będziecie harować na swoje przywileje stare komuchy z PO, PIS, SLD, PSL i Palikota. Ja podatków w polsce płacić nie zamierzam.
Waniek / 2015-01-16 09:27 / Bywalec forum
Ja już tego nie robię od 20 prawie lat kiedy firmę wyprowadziłem poza polske taniej w opodatkowaniu i represji tak dużych nie ma za nie opłacenie podatku na czas spóźnienie dniowe dwu dniowe bo różnie to bywa nie ma żadnego rabanu a u nas masz natychmiast urząd skarbowy i guzik z kontroli.
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-01-16 08:28
Wreszcie coś konkretnego w tym kraju się dzieje.
200 mln strat miesięcznie to po prostu skandal, gdzie odpowiedzialni z kompanii węglowej i związków zawodowych ?
Kto za to odpowie ?
I nie chodzi tu o górników produkcyjnych bo oni za to nie mogą ale to czysty skandal. Mam nadzieję że kilkaset odpowiedzialnych pójdzie siedzieć .To jest tylko jeden z przykładów w państwowej gospodarce a jest ich wiele.
W jednej kopalni dwanaście związków zawodowych to skandal, to typowa komuna niszcząca dorobek górników i podatnika.
Ziomu$$$ / 213.192.93.* / 2015-01-16 09:09
Chyba kpisz. Rząd robi to co zwykle: spółka spółką spółkę pogania! Przecież górnicy i rząd to ta sama strona, "strajki" to tylko pretekst, by dać swoim gruby hajs, zasłona dymna dla plebsu. Nikt nie straci stołka (chyba, że skusi się na odprawę 300 tysięcy i pójdzie do innej kopalni lub firmy zewnętrznej) a kasa z kieszeni podatników popłynie. Założysz się, ile nowych domów i samochodów przybędzie po tej ustawie? I tak jest od lat - dlaczego przerost zatrudnienia sięga 1000%? Bo upycha się działaczy partyjnych i ich rodziny w budżetówce - tak było jest i będzie. Dlatego polecam inne kraje niż polska.
NieOdpuszczajcie / 81.94.201.* / 2015-01-16 07:58
Górnicy na Warszafę, tyle w temacie. Ja chcę mieć w domu prąd, a nie Rosję.
Waniek / 2015-01-16 12:59 / Bywalec forum
Tylko że jak w myśl strajku górników za ten prąd zapłacisz rynkowa stawkę to ci się dopiero oczka otworzą plus stawkę stałą za utrzymanie sieci. Co pewnie ani jedna ani druga stawka niewiele ma wspólnego z rzeczywistością ale co tam. Jak było tanio to detaliczny kupiec sporo dopłacał na rynku regulowanym a teraz jak będzie drogo to dowalą wszystkim i detalistom i hurtownikom. Ot sprawiedliwość Kalego.
rrrrrrrrrrr / 80.55.245.* / 2015-01-16 14:09
Moge placic jak mi nie potraca z mojej pensji na te przywileje wybrancow to jedno w drugie wejdzie i napewno jeszcze zostanie.
Waniek / 2015-01-16 14:17 / Bywalec forum
Wątpię bo tak będziesz miał prywaciarza i pośrednika do obsługi. A tak jedynie po uszy zadłużoną kompanię węglową.
krzysiek z Brzeszcz / 93.186.31.* / 2015-01-16 07:53
I dobrze w koncu ktos się wzial za tych darmozjadow, ktory normalny zaklad pracy w XXIw robi (barborki,cztyernastki itd itd) za co w imię czego????? Zabrac im to wszystko, zamknac nierentowne kopalnie, i niech maja normalna wyplate to czesc kopaln ruszy w koncu!!!

Mam 90% rodziny z gornictwa to jest zalosne zeby 40latek szedl na emeryture a argumentem jest to ze pracuje w niebezpiecznych warunkach na dole! Proszę was kazal mu ktos isc do pracy na kopalnie zmusil ktos? Nie!!!!! To ich wybor więc niech ponosza konsekwencje.

Dosc z przywilejami dla robotnikow, gornikow, energetykow, kolejarzy i nauczycieli zabrac im wszystko i niech robia jak inni!!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy