Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rewolucja śmieciowa. "Większość Polaków popiera"

Rewolucja śmieciowa. "Większość Polaków popiera"

Wyświetlaj:
Węglarz / 91.232.112.* / 2013-07-01 11:13
Za śmieci i podatek od nieruchomości płacę od tej samej jednostki odniesienia tj. m2. Stawka śmieci/pdatek jest 4/1. Lokalnie śmieciarze rządzą przy wpływie 4/1 na budżety obywateli.
paszczak222 / 77.254.39.* / 2013-06-28 16:17
Premier się myli.
Mnie, tak jak wielu moich znajomych, irytuje, że zmiany są robione tak po polsku. Ustawa jeszcze nie weszła w życie, a już trzeba było ją nowelizować. Nikt nie ufa, że ceny muszą być aż tak wysokie. Na śmieciach można świetnie zarabiać. Pewnie gminna biurokracja pożre pieniądze. Brak jest worków, pojekników, a posegregowane smieci wyladują na samochodzie zmieszane, by jechać do sortowni, tam je posortują raz jeszcze.
To samo jest ze szkołami. Nie denerwuje mnie , że mój sześcioletni syn pójdzie do szkoły, tylko to, że ta szkoła jest nie dla niego, ma czas na lepkcje dla niego od 12.30, lekcje mają trwac 45 min tak jak dla znacznie starszych dzieci. Zewsząt słyszę, ze w UE dzieci idą do szkoły wcześnie, tylko , ze te szkoły są inne.
warszawiak701 / 94.75.84.* / 2013-06-28 16:08
A od administracji państwowej rzetelnego przygotowania tej reformy Panie Premierze!
uhhjsdjhc / 195.177.85.* / 2013-06-28 15:37
Dotychczas był syf, bo niektórzy nie płacili i podrzucali swoje śmieci albo tym co płacą (np. do kontenerów pod blokami) albo bezpośrednio "do lasu". Czyli ci którzy mieli umowy na wywóz płacili też częściowo za te podrzucane śmieci.

A jeśli teraz płacić mają WSZYSCY, bo opłata ma konstrukcję quasipodatku, to logika wskazuje, że stawki powinny BYĆ NIŻSZE A NIE WYŻSZE (skoro poprzednie stawki wystarczały nie tylko na pokrywanie kosztów wywozu śmieci osób "płacących" ale też na częściowo "podrzucających" to teraz kiedy każdy zapłaci za siebie kasy na to powinno być aż nadto).

No ale jak wiadomo na kręcenie lodów kasy nigdy dość.
br555 / 90.156.0.* / 2013-06-28 15:30
większość Polaków jest durna jak stołowe nogi. Największym odpadem post-komuny i post-solidarności jest Tusk, drugi z kolei Kaczyński. Tych ludzi trzeba zastąpić innymi, których myślenie nie zatrzymało się na poziomie poprzedniej epoki, potrzeba zmian we myśleniu i nowego pokolenia nie skażonego historycznymi animozjami, jedno jest pewne te mamuty kiedyś wymrą i otworzy się nowy rozdział, tylko jest potrzebna do tego praca i nowe spojrzenie na problemy społeczne i umocnienie ekonomiczne kraju, tylko w tym jest ratunek, a nie w wymyślaniu tysiąca tematów zastępczych jak: prawa mniejszości seksualnych, in-vitro , czy krzyż w sejmie. Potrzeba zmian i zerwania ze starym zepsuciem moralnym i systemowym. Na śmietnik historii tych dziadów, co nami rządzą!!!
kicha / 46.253.220.* / 2013-06-28 15:17
p. tusk to nie smieci pana pograza tylko emerytury zagrales nikczemnie z polakami i mysle ze ktoś to naprawi a pan nigdy nie będziemy nogladac
jaj / 82.139.36.* / 2013-06-28 15:05
Powiedz to panie premierze renciście z rentą 1000zł, że musi się dołożyć 20zł zamiastjak do tej pory 7zł.
lolson46 / 217.113.224.* / 2013-06-28 14:45
W Łodzi od mieszkańców zostanie zebrane 220mln zł, przy czym koszt jaki poniesie miasto to 96mln zł. Wychodzi na to, że łodzianie zostali okradzeni na 124mln zł tj 190zł od każdego mieszkańca!!!

TO JEST ZŁODZIEJSTWO a nie rewolucja!
af562 / 212.244.176.* / 2013-06-28 14:41
Dotychczas segregowałem śmieci i mieliłem odpadki organiczne. Im więcej posegregowałem i zmieliłem tym mniej miałem smieci niesegregowanych i mniej płaciłem miesięcznie. Teraz po tych zmianach będę płacił za segregowane 2 x więcej niż obecnie. Przy czym mogę wyprodukować bez limitu ilośc śmieci niesegregowanych. Nie będę mielić bo po co zuzywać prąd i wodę. Kupowanie produktów w opakowaniach nadajacych się do segregacji - po co. Zmiana spowoduje u mnie ilość produkowanych śmieci niesegregowanych !!!
ajk767 / 83.19.86.* / 2013-06-28 13:59
niech ktoś wskaże choć jeden punkt tej ustawy zachęcający do segregowania śmieci! segregowałem do tej pory bo mi się to opłaciło (posegregowane plastiki, szkło, makulature odbierali mi za darmo)- teraz różnica w cenie w moim mieście jest 2 zł za miesiąc!!! słownie DWA ZŁOTE za cały miesiąc segregowania śmieci!!!
auttor / 164.126.122.* / 2013-06-28 13:58
Pośrednicy zarobią - czyli "kolesie" - system misternie konstruowany aby zniewolić finansowo społeczeństwo. Jeżeli śmieci będą przetwarzane - recycling - to powinno być TANIEJ!
chrześcijanin 100 / 89.71.3.* / 2013-06-28 13:55
"Więcej pieniędzy od każdego z nas" tyle że głównie to do czyjejś kieszeni - pytanie czyjej?
I ja jako Polak nie popieram tej rewolucji.
A tym którzy się tu wypowiadają zwracam uwagę że beneficjentami naszych pieniędzy są rządzący w terenie wszelkiej maści. Nie łudźcie się Państwo że inni, ze znanych partii jak dojdą do władzy to będą myśleć o Was, no chyba o tym jak bardziej nas wydoić.Ja się nie łudzę: KAŻDA WŁADZA OSKUBIE NAS NA TYLE NA ILE JEJ POZWOLIMY - NIKT ZA NAS NIC NIE ZROBI!!!!!
Ktos403 / 109.173.152.* / 2013-06-28 13:41
Powiedział co wiedział, a że wie niewiele no to takiego premiera sobie wybraliscie. Ustawa to jeden wielki bubel i stworzenie monopolu i nowych urzędów. Zobaczycie jeszcze będzie w każdym regionie wielki gmach, mase przepisów, nowi urzędnicy. Brakuje jeszcze tylko ministerstwa, za nasze pieniądze oczywiscie. Skoro Polacy wolą wybierać jak ma****y i zamiast na dobre wakacje płacić niekończące się podatki no cóz.
michał 19 / 62.141.196.* / 2013-06-28 13:41
Cały czas koszty życia rosną . PO. się nie martwi tym skąd ludzie mają mieć pieniądze , aby utrzymać ich olbrzymią biurokrację ,i beznadziejne ustawy.
Cezar2012 / 31.11.217.* / 2013-06-28 13:40
"Rewolucja", jak umiejętnie dobiera słówka nasze "Słońce Peru". To nie wymaga od nas trochę pieniędzy, bo cały czas płacimy. Ale to kolejny skok na kasę podatników, tych żałosnych rządów. Obecnie płacę z segregacją 10,80zł./os/m-c. Mam płacić 18zł. lub 28zł. za niesegregowane. Przy segregacji i uszczelnieniu systemu stawki miały spaść. Ale poleciały na łeb - podatnika. Jak mogą rządzić narodem osoby, które nie mają żadnych sukcesów w zarządzaniu nawet własną firmą. Zawsze gdzieś się podklejały, Ci obecni do styropianu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy