Rewolucja w pomostówkach

Money.pl / 2007-04-17 08:37
Komentarze do wiadomości: Rewolucja w pomostówkach.
Wyświetlaj:
daria / 212.179.69.* / 2007-04-21 11:25
Kazdy podaje ze rewolucja w emeryturach obywateli naszego kraju.A co z grupami mundurowych tez przejda na pomostowki?
naród / 83.20.204.* / 2007-04-29 04:58
oszołomy precz z rzadu
obserwatorka / 83.4.176.* / 2007-04-20 20:38
Państwo musi zabezpieczyc godne emerytury dla swego społeczeństwa. Nic nie da podwyższanie wieku emerytalnego, gdyż w pewnym wieku po ciężkiej pracy , człowiek nie jest produktywny. Jest to wielka krzywda uczyniona poprzez przedłużony wiek pracy. Wiek emerytalny winien zostac na tym samym poziomie. A składki emerytalne , nie będa rosły jak dla większości społeczeństwa nalicza się płace najniższą. Wynagrodzenia winny być odpowiednio zroznicowane co do wykonywanej pracy, a nie jednym pociągnieciem wszystkim najniższe place.
W ten sposob ...to nie zaoszczędzimy na emerytury ani nie zatrzymamy młodzieży. Opamietajcie się rządzący....okradły nas poprzednie ekipy rzadzące...nalezy ich rozliczyć i zabrać dobra w nieuczciwy sposob zagarniete. Mądrze ulokować nasze oszczędności na emerytury. Zagwarantować ...starszym ludziom godziwa starość....Czas najwyższy ...pomysleć ..by ten schorowany stary człowiek nie był zabijany głodem, bezsilnością i brakiem funduszy na leczeniem. Przecież ...niby bronicie godności człowieka....więc zacznijcie działać tak by nie doszło do tego by przy stanowisku pracy wszyscy umarli z wycienczenia, niemocy i braku sił...Człowiek tak jak i materiał z czasem się zużywa i każdy w rożnym wieku...czy chcecie by smierc nas w wiekszości zabrała od warsztatu pracy. Tak aby nikt nie dożył emerytury? To po co zabierać nam składki. Przeciez jesteśmy narodem katolickim , cywilizowanym ...wiec co ? czy powinno uskuteczniać eutanazje w białych rękawiczkach , bo takie procedury do tego doprowadzą. Że ludzie popadaja zanim doczekaja sie emerytury
gandi / 84.205.26.* / 2007-09-17 18:12
tak to prawda ,niedługo dojdziedo tego iż poczujemy się jak mówi historia ludzmi złagrowanymi-harujesz puki sił ći starcz a potem umieraj,a jak nie to do obozu zlagrowanych-i ,,proszę państwa do gazu".Tak wyglada emerytura rodaka Polaka polatach pracy.
kaligula / 89.76.182.* / 2007-07-08 20:44
mam 54 lat jestem na zasiłku przedemerytalnym z powodu likwidacji zakładu pracy po 35 latach pracy dostaję 615 zł netto, nie z mojej winy jestem zmuszona być na zasiłku 6 lat aż uzyskam wiek emerytalny ponieważ rząd wprowadza zmiany nie myśląc o ludziach którzy stracili pracę nie ze swojej winy. Przed laty jak wprowadzany był II filar mówiono że kto nie zapisze się II filaru co będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek a co dalej?
hch / 80.72.39.* / 2007-08-21 10:00
to prawda ja też zostałam w zus-ie bo będę miała wcześniejszą emeryturę a dziś brakuje mi 20 dni i muszę pracować jeszcze 5 lat a przepracowałam już 36,5 roku jak osiągnę wiek 60 lat będę miała 41,5 roku pracy i kobieta która przepracowała tylko 20 lat i w wieku 60 lat też ma emeryturę gdzie tu sprawiedliwość powinno być mężczyzna 40 lat pracy kobieta 35 i jest sprawiedliwie kto wcześniej wypracuje lata ten wcześniej pójdzie na emeryturę
adogaj / 83.21.208.* / 2009-11-04 17:00
Popieram. 54 latka z 36 letnim stażem pracy.
heniekkk / 62.181.176.* / 2007-08-21 23:07
jak sie nie uczyłas to mogłas pracować
potrzebni są tez inżynierowie , a nie tylko po zawodówkach fizyczni -jakl ty
123j / 83.19.25.* / 2008-11-20 14:42
czyzbys te studia robil 20 lat? DOOOOBRY jestes
borowik / 195.128.180.* / 2008-08-01 12:12
z twojej wypowiedzi wynika że jesteś zafajdanym smarkiem i masz fizyczny umysł.Powinienes sie ubiegac o rente z powodu nisprawności umysłowej ćwoku !
usia / 83.20.133.* / 2007-07-18 23:36
Tak to prawda. Mowiono , że kto zostanie w ZUS-ie to będzie miał prawo skorzystać z wczesniejszej emeryutury a teraz nas wycykano. Co za cholerne czasy obecnie bo sami zobaczcie ; emerytury nie bedzie , leczyc sie nie mozna bo trzeba miec żelazne zdrowie i nerwy, w zakladach pracy zwalniają starsze osoby bo są nie potrzebne- zresztą co tu gadac kto pracuje to wie- licza się normy ,rankingi ,zadania sprzedazowe, słowem wyścig szczurów
Bernard+ / 83.30.199.* / 2007-04-19 19:07
Temat: ZUS

„Drodzy” Ubezpieczeni,
Agresję wielu z Was wywołały moje słowa, żeby nie liczyć na emerytury z
ZUS.
Jest ona o tyle zrozumiała, że politykom udało się Wam wmówić, że
jesteście „ubezpieczeni", płacicie „składki" i w ten sposób „oszczędzacie" na własne emerytury. Tymczasem Wasze pieniążki, które co miesiąc pod przymusem i groźbą kary pozbawienia wolności, są Wam zabierane pod mylącą nazwą „składki ubezpieczeniowej" są po prostu ordynarnym podatkiem celowym, przeznaczanym prawie w całości nie na Wasze przyszłe emerytury, tylko na wypłatę świadczeń dla aktualnie je otrzymujących emerytów i rencistów. W związku z tym w ZUS nie ma w ogóle żadnych odłożonych pieniędzy. Nie ma ich też w OFE. Nie mogą one
inwestować za granicą. Nie mogą też kupować nieruchomości w Polsce.
Dlatego na wzroście cen polskich nieruchomości zarabiają emeryci Holenderscy i Niemieccy, bo ich fundusze emerytalne mogą inwestować bezpośrednio w nieruchomości w Polsce i właśnie to robią.
Tymczasem 60% środków, które ZUS przekazuje do OFE, lokują one w
„bezpiecznych" i „dobrze oprocentowanych" obligacjach skarbowych. A Skarb Państwa przekazuje je... z powrotem do ZUS, żeby starczyło na dzisiejsze wypłaty. A i tak nie starcza, więc ZUS zaciąga kredyt komercyjny w bankach!!!
A skąd będą pieniądze, na spłatę tych kredytów i na wykup obligacji???
Wy je zapłacicie moi „Drodzy” ubezpieczeni i Wasze dzieci (o ile oczywiście zdecydujecie się je spłodzić) w postaci wyższych podatków w przyszłości. Bo skąd Skarb Państwa weźmie pieniądze na wykup tych "dobrze oprocentowanych" obligacji i na kolejną dotację do ZUS na spłatę zaciągniętych kredytów od "ubezpieczonych" podatników je weźmie. Zapłacicie, więc odsetki od swoich Własnych pieniędzy, które dziś są Wam odbierane na "ubezpieczenie".
System państwowych ubezpieczeń emerytalnych to, jak pisał zmarły przed
kilkoma dniami, Milton Friedman, "łańcuszek Świętego Antoniego". Płacimy dziś na emerytury naszych dziadków i rodziców w nadziei, że nasze dzieci i wnuki będą płaciły na nasze. Problem tylko w tym, że dzieci robimy coraz mniej – no bo przecież na swoje emerytury właśnie "oszczędzamy" w ZUS i w OFE.
Więc, po co nam dzieci? Nie mamy zresztą za dużo pieniędzy na ich utrzymanie, bo przecież połowę wynagrodzenia zabiera nam... ZUS!!! A te, które w przypływie nierozwagi spłodziliśmy, posłuchały, zdaje się, rady Pana Prezydenta i „spieprzają" do Londynu.

Przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski
Wyślij tego maila gdzie się tylko da !!!!!
G / 83.30.228.* / 2007-04-26 21:13
powtarzasz się Bernard+. Na każej stronie foru to samo - doslownie nuda. Takie to Twoje liczenie i narzekanie a nauczyciele znajdą się na liście wczesniejszych emerytur.
piedzesieciolatka / 80.53.53.* / 2007-04-22 21:44
nic dodac nic ujac jest to poprostu gorzka prawda.,przystapilam OFE i okazuje sie ,ze moje skladki gdzies sie rozmywaja pomiedzy zakladem pracy SPZOZ ktory odprowadza skladki nieregularnie ,a ZUS ktory odprowadza tez nieregularnie twierdzac ,ze to zaklad pracy w roku 2000 moje skladki w OFE wynosily ok.60zl co miesiac i byly odprowadzane regularnie ,a od 2003r sytuacja sie zmienila i choc pracuje dalej tam gdzie wczesniej na tym samym stanowisku tym samym SP ZOZ zarobki ulegly nieco podwyzszone to na moj rachunek w OFE wplywaja skladki w wysokosci 14zl /czternasci zlotych/ a gdzie reszta moich pieniedzy
jancio / 195.117.22.* / 2007-04-19 08:58
Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im Adama Smitha:
Jestem zaskoczony poziomem Pańskiej wypowiedzi, lepiej nic nie mówić niż mówić nic!!!!!
Piecdzisieciolatka / 80.53.53.* / 2007-04-22 22:32
Jestes Pan zaskoczony ta wypowiedza, bo nie znasz Pan tematu ,albo nie chcesz znac,ale napewno jeszcze nie znaja ubezpieczen i.Strach pomyslec jak sie dowiedza.
pracownik oświaty / 83.21.135.* / 2007-04-19 07:51
Wreszcie coś mądrego zostało wprowadzone do naszego prawa przez Panią minister. Nauczyciele pracują 18 godzin tygodniowo przez pół roku bo całą następną połowę roku mają wolną ( wakacje, ferie,przerwy świąteczne..itp) za wszystko mają płacone i to niemałe pieniądze. Jaka to jest grupa uprzywilejowana powinni pracować jak pozostali do wieku 60 i 65 lat oraz 40 godzin tygodniowo.
JACEKKKK / 62.181.176.* / 2007-08-21 23:09
spróbuj wykladac ośle po 8 godzin dziennie
nie masz poje cia osle1!!
Technik po skończeni / 83.20.204.* / 2007-04-29 05:33
popieram -nauczyciele to święte krowy -widziałem i widzę nadal jak zajęcia potrafią zaczynać z opóźnieniem 10 - 20 min.W trakcie prac na boisku szkolnym nie potraili zorganizować dyżuru aby dzieciaki nie biegały koło wykopów - nie zrywały taśm zabezpieczających.Prosiłem nauczyciela (Magister matematyki) - aby dałmi odpowiedź szybko i zdecydowanie czy poprawnie mówi się "jest" czy "=" i dałemprzykład 2 x 2 "jest" czy "=" się osiem.stwierdził iż poprawniej będzie"=" się .dla mnie nadal to wszystko jedno bo 2 x 2 jest lub = się 4.
Lekcją poglądową dla mnie było kiedy 4 panie nauczycielki (z tego 2 na wcześniejszych em. i dalej uczące )przyprowadziły 50 dzieciaków do parku aby go sprzatać.
Jedna z pąń wzięła swoją grupę i pracowała z młodzieżą - dając wspaniały przykład. Trzy pozostałe (2 na wcześniejszej emeryturze idalej pracujące) stanęły w grupce młodzież robiła dosłownie co chciała a stary woźny nie umiał sobie poradzić.Dobiegl mnie obrażliwy głos"a gdzie mają kuroniowców żeby ich tu zapędzić.Czy tak mające się za inteligentne panie nie zdawały sobie sprawy ż e biorąc emerytury i pracując powiększają grono bezrobotnych? Pracuję często na terenie szkół i widzę na codzień ile nauczyciele potrafią spóźniać się na lekcje - pytam za co te przywileje.(moje wykształcenie to studium pomaturalne)Pracuję często powyżej ośmiu godzin.Wiadomo awarię należy usunąć i zabezpieczyć obowiązkowo teren.mam 55 lat ido emerytury(jak powyżej wykombinował idiota 69 lat) mam jak młoda k**** ,a sił coraz mniej.
444 / 83.23.207.* / 2009-01-06 13:59
co za dupek! po prostu zazdrośnik...a tak nawiasem mówiąc żałuje, że się urodziłem w polsce... ucz debilu tę chmarę 26 nieokiełznaną przez swoich rodziców a co dopiero ma zrobić ten nauczyciel? na szczęście od dzisiaj już nie będę uczył dzieci takich idiotów jak ty...
paniO / 87.205.43.* / 2007-04-27 09:58
To niemało to 760,- miesięcznie w czasie od września do czerwca to naprawdę gigantyczna kwota biorąc pod uwagę to że mam wyższe wykształcenie!!!
ctx / 83.22.153.* / 2008-03-06 21:25
oj, nie tylko wy!!! jak się wam nie podoba to zapraszam do przedmysłu, urzędu, policji i wtedy zobaczycie...
wtajemniczony / 80.48.93.* / 2008-01-16 19:40
Idiota, pewnie bez dzieci, albo zwykły gównioarz
Ma. / 83.30.220.* / 2007-04-22 13:21
Chciałam zobaczyć czy w sobotę i niedzielę też potrafisz docinać nauczycielom. Okazało się że a mam rację, okradasz zakład pracy z czasu i sprzętu. Tylko w dni robocze masz coś do powiedzenia! nie nadajesz się do prawdziwej prawej bezinteresownej rozmowy na forum. Jesteś złodziejem i oszustem. Ciekawi mnie czy twój pracodawca wie o tym, że wykorzystujesz czas pracy na przyjemności internetowe? To teraz wiem ile wogóle pracownicy oswiaty ale nie nauczyciele pracują. Napewno mniej niż czynny nauczyciel. Tylko, że tego nie widać. natomias u nauczycieli zawsze widoczny jest postęp w pracy - przecież ktos musiał ciebie wyksztalcić, a ty tak to lekceważysz. Nie zwalaj na nauczycieli, bo to czy jesteś odpowiedzialnym pracownikiem i sumiennym to tylko i wyłącznie twoja wola. jesteś dorosłym człowiekiem i tak budujesz naszą polską rzeczywistość. Napewno na świadectwie nie masz oceny z przedmiotu "odpowiedzialność i sumienność pracownika"!
nie nauczyciel / 83.21.167.* / 2007-08-27 23:01
Na pewno pisze się oddzielnie "szanowna oświato"
MAREKKK / 62.181.176.* / 2007-08-21 23:12
SUPER TO PANI SKOMENTOWAŁA
TAK SAMO BYM TO SKOMENTOWAŁ
JESTEM INŻYNIEREM W KOPALNI
Ma. / 83.30.199.* / 2007-04-19 19:36
Nawet teraz ak pisałes tebzdury o nauczycielach z to napewno robiłeś to w czasie pracy i na służbowym komputerze. To się okazuje że nie tylko nie pracujesz 8 godzin dziennie, ( bo serfujesz po internecie) niekoniecznie jest to twój obowiazek służbowy, ale i okradasz własny zakład - z czasu i oprzyrządowania i sprzętu służbowego. Fe!. Chce naprawić Polskie emerytury okradając własny zakład pracy, który żyje właśnie z podatków m.in. nauczycielskich!
Ma. / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:16
Radzę ci przejść na stanowisko czynnego nauczyciela a nie grzać stołka w urzędzie. To wtedy poznasz co to znaczy pracować przezpół roku po 18 godzin tygodniowo a drugie pół roku wczasować się za wysokie zarobki nauczycielskie. A jeszcze jedno - wiem jak pracują biurokraci nawet ci oświatowcy- tylko w ewidencji czasu pracy wychodzi 8 godzin dziennie. Ale tak naprawdę efektywnej pracy w tygodniu jak zaczniesz sumiennie zapisywać- to może nawet nie wyjść 18 godzin. Jak się o tym przekonasz - to możesz brać udział w dyskusji na forum. A teraz to tylko takie twoje nieuzasadnione pretensje do ludzi pracy!
poszukujacy pracy / 83.29.64.* / 2007-04-20 10:36
każdy sądzi wg siebie
G / 83.30.230.* / 2007-04-20 17:57
szukasz pracy? Idź na studia pedagogiczne wydaj 7000,00zł i podejmnij pracę jako nauczyciel, nikt ci tego nie broni. Poznasz i docenisz trud nauczycieli w wyksztalceniu ciebie i twoje dzieci
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:25
Jeszcze jedno mam ci do powiedzenia - w urzędach to "pracują" tylko powinowaci lub skorumpowani. Ani jedni ani drudzy do roboty nieskorzy. Zastanów się jaką drogą dotarłeś na stanowisko - "pracownik oświaty" to przyznasz mi rację. Dlatego jesteś tam a nie np. nauczycielem , bo musiałbyś się trochę napracować, a na to to trochę ci żal siły i czasu.
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:24
Jeszcze jedno mam ci do powiedzenia - w urzędach to "pracują" tylko powinowaci lub skorumpowani. Ani jedni ani drudzy do roboty nieskorzy. Zastanów się jaką drogą dotarłeś na stanowisko - "pracownik oświaty" to przyznasz mi rację. Dlatego jesteś tam a nie np. nauczycielem , bo musiałbyś się trochę napracować, a na to to trochę ci żal siły i czasu.
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:24
Jeszcze jedno mam ci do powiedzenia - w urzędach to "pracują" tylko powinowaci lub skorumpowani. Ani jedni ani drudzy do roboty nieskorzy. Zastanów się jaką drogą dotarłeś na stanowisko - "pracownik oświaty" to przyznasz mi rację. Dlatego jesteś tam a nie np. nauczycielem , bo musiałbyś się trochę napracować, a na to to trochę ci żal siły i czasu.
Wacek / 195.117.212.* / 2007-04-18 20:00
Jestem pracownikiem PKP na stanowisku kierownika pociągu niewypbrarzam siebie wieku 60lat pracując natym stanowisku dbając o bespieczeństow Podróżnych.
Bernard+ / 83.30.199.* / 2007-04-19 19:18
Wacek nie pal nie pij alkoholu uprawiaj biegi będziesz zdrowszy i w nagrodę będziesz bezpiecznie mógł pracować do lat 70-ciu. Poza tym przecież jeździsz po szynach z przeciętną prędkością nieprzekraczającą 40 km / godzinę. a blachy w lokomotywie są mocniejsze i grubsze niż w samochodzie.
ZOFIA-1 / 83.30.216.* / 2007-04-18 19:07
dokąd politycy będą kopać w przepisach.Ciągle im mało i małó. Nie moge zrozumieć ,dlaczego ciągle solą w oku są wcześniejsze emerytury. Mam 55 lat, i jestem na emeryturze (dość niskiej),ale nie wyobrażam sobie nauczycielki WF w tym wieku ?! skaczącej przez kozła, czy 60 - letniego pracownika pracującego na 10 metrowej konstrukcji lub na wysokim słupie, czy listonoszki lub listonosza z 30 letnim stażem pracy.Mam znajome listonoszki w wieku 60 - 65 lat , które samodzielnie nie chodzą (tak duże zmiany w stawach kolanowych i kręgosłupie). Ja przepracowałam ponad 35 lat w finansach i w chwili obecnej jestem wrakiem. Po prostu wysiadł wzrok, nerwy i kręgosłup.
Nasz rząd ( tzn posłowie i senatorowie) niech oddają chociaż po połowie diety na wspomożenie państwa
jeśli nie ma pieniędzy.Gdzie są m oje pieniądze odkładane przez tyle lat do ZUS? Gdzie pieniądze moich rodziców? Chyba że za to wyjeżdżają nasi posłowie na zagraniczne plaże . Mam dość już tego ustroju ( dodaję: klerykarlnego) mam dość tego bałaganu.Gdzie są pieniądze z różnych prywatyzacji, gdzie są nasze składki na NFZ? Nie ma na nic pieniędzy. Nie wiem po co na etatach
trzymać siłą ludzi starszych którzy nie mają już siły, tyle jest młodych co ich zastąpią. A ile ludzi przez to że ma te pare złotych wcześniejszej emerytury nie trafia do pomocy społecznej? Przecież jeżeli zabierze sie wcześniejsze emerytury, to ludzie po 50 roku życia jak stracą prace będą korzystali z pomocy społecznej. A to wychodzi na to samo.
Anna 1954 / 83.18.201.* / 2007-04-28 19:52
popieram Panią Zofię 1
ZOFIA-1 / 83.30.216.* / 2007-04-18 19:06
dokąd politycy będą kopać w przepisach.Ciągle im mało i małó. Nie moge zrozumieć ,dlaczego ciągle solą w oku są wcześniejsze emerytury. Mam 55 lat, i jestem na emeryturze (dość niskiej),ale nie wyobrażam sobie nauczycielki WF w tym wieku ?! skaczącej przez kozła, czy 60 - letniego pracownika pracującego na 10 metrowej konstrukcji lub na wysokim słupie, czy listonoszki lub listonosza z 30 letnim stażem pracy.Mam znajome listonoszki w wieku 60 - 65 lat , które samodzielnie nie chodzą (tak duże zmiany w stawach kolanowych i kręgosłupie). Ja przepracowałam ponad 35 lat w finansach i w chwili obecnej jestem wrakiem. Po prostu wysiadł wzrok, nerwy i kręgosłup.
Nasz rząd ( tzn posłowie i senatorowie) niech oddają chociaż po połowie diety na wspomożenie państwa
jeśli nie ma pieniędzy.Gdzie są m oje pieniądze odkładane przez tyle lat do ZUS? Gdzie pieniądze moich rodziców? Chyba że za to wyjeżdżają nasi posłowie na zagraniczne plaże . Mam dość już tego ustroju ( dodaję: klerykarlnego) mam dość tego bałaganu.Gdzie są pieniądze z różnych prywatyzacji, gdzie są nasze składki na NFZ? Nie ma na nic pieniędzy. Nie wiem po co na etatach
trzymać siłą ludzi starszych którzy nie mają już siły, tyle jest młodych co ich zastąpią. A ile ludzi przez to że ma te pare złotych wcześniejszej emerytury nie trafia do pomocy społecznej? Przecież jeżeli zabierze sie wcześniejsze emerytury, to ludzie po 50 roku życia jak stracą prace będą korzystali z pomocy społecznej. A to wychodzi na to samo.
Mariolka / 80.53.53.* / 2007-05-01 18:19
To co mamy tera to jest ZEMSTA KOMUNIZMU
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 19:27
ZOFIA-1Jeżeli umiesz liczyć to wiesz , że to nie to samo 1000zł wcześniejszej emerytury a 300zł zasiłku z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. A Irena Szewińska jako była mistrzyni sportu nie żyje z wcześniejszej emerytury tylko nadal pracuje w PKOL. Pozatym nie wszystkie prace fachowe w zawodzie ślusarza i montera wykonuje się na wysokości, więc jest dużo możliwości pracy w zawodzie gdy zdrowie nie pozwala robić pewnych czynności wymagających dużej sprawności psychofizycznej. Zawsze też można się nauczyć czegoś pokrewnego np zrobić kurs pedagogiczny i zostac instruktorem nauki zawodu w osrodku szkoleniowym lub w warsztatach szkolnych szkoły zawodowej. gdy byłem uczniem takiej szkoły instruktorami byli własnie najstarsi najlepsi fachowcy którzy nie mogli już pracować w akordzie w produkcji lub na budowach więc uczyli nas podstaw i tajników zawodu.
sprubój to zrobić / 89.25.153.* / 2007-04-23 22:15
ALE TYś MĄdrrry
G / 83.30.201.* / 2007-04-24 19:05
ad.Bernard +. Nie wiem czego mogłabym nauczyć w warsztatach - gdyż nie ma w polsce takich warsztatów, żweby uczyć nauczycieli przedszkoli, a do innych szkół to wg. najnowszych przepisów o kwalifikacjach ta ja nie mam. To niby wg. ciebie gdzie mam pracowac po pięćdziesiątce.Dzieci w przedszkolu nie chcę staraszyć. a wogóle już raz się przekwalifikowywałam, bylam wtedy młoda, teraz to co innego, skończę szkoły to osiągnę wiek emerytalny, a kto mi zwroci pieniądze na przekwalifikowywanie się. Ministrowie mogą się przekwalifikowywać a może lepiej byłoby aby zdobyli prawe kwalifikacje a nie czepiali się ludzi, którzy przez 30 lat w zawodzie nie będa mieli za żyć. W Europie każdy wykwalifikowany specjalista nie ima się innej pracy, bo godzi to w jego godnośc, jesteśmy w Europie to my też nie będziemy się przekwalifiokwywać, mamy swoją godność!
Bernard- / 213.158.196.* / 2007-05-02 12:01
Zawsze można znaczki n poczcie lizać :)
Tosiek / 83.4.237.* / 2007-04-19 14:06
Bernard, to chore co Ty wypisujesz! Starsi ludzie jako nauczyciele zawodu???? Jakiego ???? Najpierw trzeba ich wyslac po nauke, bo technika tak poszla daleko, ze nawt 45-50 latkowie nie daja sobie rady na centrach obrobczych. Sa po innych szkolach i technikach pracy. A poza tym, gdzie Ty masz tyle miejsc pracy dla tych 60-latkow, skoro zostaly prawie same prywatne firmy, ktore chca mlodych i efektywnych ludzi do pracy, a nie emerytow. Zastanow sie o co jest ta walka???? Tylko po to, zeby jak najdluzej nie wypalacac naleznych emerytow, bo pieniadze zostaly , (przepraszam na slowo)-rozpieprzone, wiec nie ma skad wyplacic.
Bernard+ / 83.30.199.* / 2007-04-19 19:05
Tosiek a na co zostały te pieniądze rozpieprzone? jak nie na ciągłe przejadanie przez mocniejsze grupy nacisku! Gdyby te pieniądze inwestowano zarówno w nowe technologie jak i w kwalifikacje kadr kierujących gospodarką nie byłoby ani tak dużego bezrobocia ani takiego braku środków w funduszu emerytalnym. Bo jeżeli ktoś pracuje w zakładzie normalnie prowadzonym i samofinansującym się to chociaż zaczynał pracę po szkole na starszych typach maszyn po 30 latach powinien swobodnie obsługiwać nowe i nowocześniejsze a nie takie same. ale to nie miejsce na temat inwestycji w kapitał ludzki.
Jeżeli w Polsce można być Prezydentem, premierem i ministrem bez matury nawet to nie dziwcie się, że takie mamy "osiągnięcia" gospodarcze i dobrobyt. A zastanowiłeś się jak to jest w USA gdzie nie ma specjalnych wcześniejszych emerytur? a mimo tego wydajność tych starych pracujących nieraz do 70 lat amerykanów jest tak wysoka, że wydajność naszych młodych pracowników stanowi zaledwie 40% wydajności amerykanów i jeżeli są szkoły uczące pracy w nowych technologiach to i muszą te technologie przenosić się do praktyki w sposób płynny, więc zanim ktoś stanie się mniej sprawnym fizycznie nie musi równocześnie być mniej sprawnym intelektualnie aby mógł być instruktorem. Pracowałem przez kilka lat w ośrodku kształcenia ustawicznego kadr hutniczych który dbał o to aby wiedza i kwalifikacje robotników, techników i inżynierów nie dezaktualizowały się i nadążały za rozwojem wiedzy, ale w 1990 roku ośrodek zlikwidowano w ramach likwidacji wszystkiego co było w PRL. Natomiast teraz po 17 latach próbuje się robić to samo tworząc od zera ośrodki transferu nowych technologii i dotuje się kursy przekwalifikowujące z środków Unii Europejskiej, lub sprzedaje hutę katowice Hindusom bo kwalifikacje jej kadry kierowniczej i pracowników tak się dezaktualizowały, że już nikt nie potrafił niczego zmodernizować i cały przemysł hutniczy podobnie jak górnictwo stał się kulą u nogi polskiej gospodarki.
G. / 83.30.220.* / 2007-04-22 13:50
bernard+ Ciebie to chyba pogieło. Czy widziałeś, zeby nauczyciele przejadali te pieniądze? Wyobraź sobie, napewno nie. Dowód na to jest taki, że nauczyciel musi się ciągle dokształcać - oczywiście musi płacić czesne i to nie male-refundacja obejmuje tylko 1% kosztów faktycznych.
Z tego wynika, że nauczyciele część swoich zarobków oddawają z powrotem do kasy szkół, które z kolei nie biorą kasy z ministerstwa - mogąc w ten sposób tworzyć fundusz emerytalny dla nauczycieli i zachować wcześniejsze emerytury. to i tak za pieniadze przyszłych emerytów. Dlatego miedzy innymi powinno utrzymać się wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Tak naprawdę naucvzyciel nie pracuje 18 godzin tygodniowo, bo jak przeliczyć wszystkie zajęcia doskonalące, warsztaty, studia podyplomowe, kursy to wyjdzie,że nauczyciel przekracza warunki pracy - pracuje więcej niz 40 godzin tygodniowo i nalezy mu się stały dodatego za nadgodziny. Zobacz kodeks pracy. A tak na marginesie, dlaczego wszyscy liczą godziny pracy nauczyciela od poniedziałku do piątku i to w godzinach lekcyjnych. Czy tak trudno zobaczyć czy nauczyciel jest obecny na zebraniu z rodzicami, czy jest na wywiadowce, czy prowadzi dodatkowe zajęcia bez wynagrodzenie dodatkowego, czy w sobete i w niedzielę uczeiach podwyzszają swoje kwalifikacje, do ktorych ministernie zmusza ale obliguje nauczycieli. Jak chce się zdobyć kolejny stopień awansu zawodowego to niestety musi. To należy poznać od podszewki, żeby się wymądrzać!
nie nauczyciel / 83.21.167.* / 2007-08-27 23:08
Na pewno pisz oddzielnie!!!!!!!
Bernard+ / 83.30.233.* / 2007-04-23 15:25
ja również muszę stale się dokształcać ale musze za to płacić prywatnie bo prowadzę prywatnie działalność gospodarczą polegającą głownie na sprzedawaniu mojej wiedzy i umiejętności i bede musiał to robic do 65lat a na uniwersytecie na którym robiłem 3cie już studia podyplomowe wykładał profesor Karol Podgórski który już skończył 80 lat. Więc bez łaski nauczyciele, że aktualizujecie swoją wiedzę
G. / 83.30.228.* / 2007-04-27 18:06
tylko, że my nie odlozymy z naszych pensji na starość, ty natomiast tak, bo twoje doksztalcanie zrefundują twoi klienci.
dla Bernarda+ / 89.25.153.* / 2007-04-23 22:23
bo tedziady uzurpują sobie prawa dozgonne jak sędziowie prokuratrzy prof. lekarze już w chierarchi katolickiej trochę zmieniono ale dyrektorzy prezesi to choć na łożu śmierci rządzą a o kształceniu nic stare nawyki a byle kasa
Zbyszek 777 / 82.160.49.* / 2007-04-19 09:50
Ad. ZOFIA1 - To może lepiej nie dać pracy młodym i wykształconym ludziom, trzymać ich w nieskończonośc na garnuszku rozdziców, skłaniać do opuszczenia ojczyzny za chlebem i do niepowrotu, albo demoralizować zasiłkami i upokarzajacymi wizytami (obowiązkowymi) w urzędach pracy ?! Po co trzymać starych dziadów, którzy czesto udają, że pracują. Dać szansę młodym. A tym, którzy chcą, niech idą na emeryturę w dowolnym wieku, na taką jaką sobie ten i ów wypracował. A że bedzie niska, to sprawa takiego emeryta. Trzeba było się uczyć, zdobywać różne kwailifkacje, być dobrym pracownikiem itp. Może to cynizm, ale taka jest rzeczywistość. Socjalizm sie skończył, teraz pretensje można mieć tylko do siebie. I zastanówcie się na kogo głosujecie w wyborach, bo będzie jeszcze gorzej. Zbyszek777
Graga / 83.30.199.* / 2007-04-19 17:03
ad. Zofia1. Dobrze mówisz, dlaczego ja 30letnia pracownica-nauczycielka w przedszkolu mam pracować jeszcze 10, bo nie łapie się na wczesniejszą emeryturę (brakuje mi kilka m-cy) i utrzymywać moje dorosle dzieci, gdyż dla nich nie ma miejsca w pracy - w zawodzie. Studiują już drugi kierunek, i tak będą studiować, aż wszyscy pracujacy osiagną wiek emerytalny i wreszcie przeda na emeryturę udostepniając swoje stanowisko pracy - tak zaniedbane i nie wykorzystane w pelni, bo albo nie ta technologia ktorej się uczyli lub brak sił i predyspozycji na efektowne wykorzystanie stanowiska pracy lub jak to jest w nauczycielstwie - to i technika inna, metody inne, . Stary wyga - nauczyciel nie pójdzie na nowoczesne studia - bo już nie zdołaodrobić wydanych pieniędzy na czesne. A i umysł już nie tęgi do przyswajania regulek - to napewno wiedzą psychiatrzy jak zanikają szare komórki odpowiedzialne za przyswajanie nowych wiadomości- tylko ministrowie nie chcą sie do tego przyznać. Ale można to zauważyć po podejmowanych rozprawkach, czyli po tematach o które toczą sie wielkie spory od kilku kadencji każdej partii rzadzącej - chodzi o to czego nasłuchali się przez wiele lat to podejmują takie prace w sejmie, a chodzi o aborcję. Jednak i w tych swoich naukaqch zatracili wątki, które powinni pamietać przez tyle lat. Tak też będzie ze starymi nauczycielemi. Jaki nauczyciel takie bedzie też nasze pokolenie. techniki "O". Nowości "-1". Europy to tylko po to aby socjalna polityka do nas zawedrowała. Tego to jednak nasi politycy się boją, bo musieli by się uczyć nowości a glowa w tym wieku nietęga. Najlepiej zająć się polityką, bo i pieniądze dobre, roboty mało a jak jest to tylko taka jaką sobie wybiorą w porozumieniu między sobą przy kieliszku, opracują strategię kto, kogo i jak aby wyborcy mysleli, że dobrze wybrali podczas wyborow. Na tyle myśle stać naszych polityków. Brać wysokie pieniądze za zero pracy a przy tym pokazać, że tak naprawdę w polsce jest dużo funduszy - ale dla wybranych podczas wolnych wyborów. Rada dla starych nauczycieli - jak stracisz pracę po pięćdziesiatce - to pchaj się do polityki. Wyborców będziesz miał, bo kazdemu te rządy już bokiem wyszły. Może nawey przyspieszymy wybory. Jak Zabierają nam emerytury, to my walczymy o ich stołki. Niech wiedzą, że politykiem w naszym kraju może być każdy i wykłócać się o aborcję itd.
x-trade / 198.28.69.* / 2007-04-18 13:29
Myślę, że należy pozwolić przechodzić ludziom na emerytury w dowolnym wieku. Im mniej przepracowanych lat, tym emerytura powinna być niższa. To powinno rozwiązać problem pomostówek.
piecdzisieciolatka / 80.53.53.* / 2007-04-22 22:44
Dajmy granice od 50 lat kobiety,55 mezczyzni,kobiety zajma sie jeszce wnukami,wysokosc uzalezniona od lat pracy.
Marian N. / 195.136.67.* / 2007-05-09 21:09
popieram lub w każdym dowolnym wieku ,można już byłoby wykorzystać zgromadzony określony kapitał.Polska to nie Francja, Szwecja,Anglia ,Niemcy u nas średnia długość życia to dla mężczyzny 69 lat a więc p. Gwiazdowski.?!!! A czy ktoś wie jaka jest dla pracowników poszczególnych zawodów uprawnionych dotychczas do wcześniejszych emerytur? Proszę o informację. Energetyk M Nowak.
Graga / 83.30.233.* / 2007-04-23 15:16
dobrze mowisz, jak kobiety przejdą na wcześniejsze emerytury i będą mogły zająć sie wnukami, to może i młodzi nie pojadą za granicę do pracy - będą dla nich etaty - a i na załozenie rodziny szybciej się zdecydują mając pewność opieki nad dzieckiem, jak po urlopie macierzynskim wrocą do pracy. To jest bardzo dobre rozwiązanie. Ale o tym tylko wiesz Ty i ja. Szkoda, że rzad nie potrfi mysleć praktycznie.
tom-ton / 87.205.54.* / 2008-09-08 23:51
O tym wie wile więcej ludzi niż wy dwaj { bardzo dobre rozwiązanie ], a rząd myśli bardzo praktycznie.Nawet przez jedną kadencję można się bardzo dobrze urządzić . Dłużej nie jest wskazane żeby nie zapaść w pamięci wyborców.
k.knapczyk / 83.19.145.* / 2007-04-18 12:44
Czytając komentarze "małolatów', dla których emerytura jest pojęciem mglistym, odległym i abstrakcyjnym, to jako krewki 58-latek, płacący składkę emetytalną w maksymalnej, 30-krotnej wysokości średniego wynagrodzenia,pragnę Wam powiedzieć, że Wasze pieniądze nie leżą do Waszej dyspozycji ,na Waszych kontach, tak jak nie leżą tam również moje pieniądze. Z moich składek finansuje się emerytury dzisiejszych emerytów (czytaj np. rodziców !). Ja, jak dobrze pójdzie za 8 lat osiągnę wiek emerytalny i ZUS będzie mi płacił emeryturę, wysoką, bo płacę wysokie składki, ale z Waszych składek, małych, bo Was jest mało, coraz mniej i w dodatku jesteście coraz bardziej egoistyczni.Tak więc może zabraknie dla mnie, mimo, że przecież płaciłem solidnie. Ale mam to gdzieś, najważniejsze, że moi rodzice coś z moich składek mają. Tyle w kwestii pokoleniowej.
gwoździk / 83.10.190.* / 2007-04-18 10:21
Świetnie, czemu nie, nawet do 100! Nie ma obijania się na emeryturce. A może by tak zrezygnować z emerytur całkowicie? Wtedy Giertych z Jurkiem nie musieliby już martwić się o ewentualną eutanazję. Tylko jak oni zamierzają zapewnić pracę dla tych ludzi, skoro już teraz 40-parolatkom ciężko ją znaleźć? Poczytajcie niektóre ogłoszenia pracodawców - 'do 35 roku życia', 'do młodego, dynamicznego zespołu', itd., itp. Pewnie to ma być to ich 'tanie państwo'.
aneczka7 / 89.229.246.* / 2007-04-18 10:18
No to gratulacje,bo dzięki takim pomysłom zapewne jeszcze więcej Polaków opuści nasz kraj.To wydłużenie lat pracy ,to chyba po to ,aby przyszli emeryci nie doczekali swych wypracowanych pieniążków.Wtedy ZUS nie będzie musiał się martwić skąd na to wziąść.
A tak naprawdę ,to niewyobrażam sobie siebie w tym wieku jak będę w markecie wykładać towar lub kasować klientów.
A może by tak pracy w tym wieku w tych nieszkodliwych dla innych warunkach spróbowali pomysłodawcy tego projektu "oszczędności".
x-trade / 198.28.69.* / 2007-04-18 13:31
Widziałem 70 letnie kasjerki w USA, czy to jakiś problem ?
Pazerna / 80.53.53.* / 2007-05-01 18:41
Widzalam w polskim Tesco kasjsrke w wieku ok.60lat jedne okulary do patrzenia drugie do trzytania trzech kientow przy kasie wiec mialam troche czsu do przyjzenia sie jak praca tej Pani wygladala .Najwiecej czsu zajmowalo jej zmienianie okularow.
Raflik / 83.30.199.* / 2007-04-19 17:21
Radzę ci wyjedź do Ameryki i popracuj tam sobie nie jako emeryt. Bo ta siedemdziesięcioletnia kobieta dam głowę, że dorabiała sobie do emeryttur, lub zabijała czas dłużący się w domu samej. Pokolenie amerykańskie miało inne życie, warunki socjalne i dlatego jest inne w wieku starszym. Nasze kobiety poczawszy od dziecka musiały ciężko pracować a dojadać mogły tylko jak wystały w kilku dniowych kolejkach z kartką w reku.. Po tak zdobytych przysmakach, aż 2,5 kg na miesiąc to napewno mogły sobie pozwolić na pracę na kilku etatach bez szkody dla zdrowia. mam na myśli praca zawodowa+ kolejki+ prowadzenie domu (nie bylo zmywarek, ani pralek automatycznych)+ wychowywanie dzieci + ciągłe marudzenie , że znowy placki ziemiaczane na kanapkach do szkoły. to było naprawdę relaksujące, mozna było rozkladać siły na 60 lat pracy zawodowe. Teraz wy młodzi po 5 latach pracy narzekacie ,ze się wypaliliście zawodowo, a od starych chcecie pracy do śmerci i to skńczonej dniówce, bo zostanie więcej dla was nierobów. Tak się już nauczyliście, że pracować tak, ale jak się wyśpię i tak długo aż się zmęczę - średnio 2 godziny dziennie. dlatego tak bardzo chcecie aby starzy pracowali długo, bo możecie mówić, że ma dla was etatów!
aneczka7 / 89.229.246.* / 2007-04-18 10:17
No to gratulacje,bo dzięki takim pomysłom zapewne jeszcze więcej Polaków opuści nasz kraj.To wydłużenie lat pracy ,to chyba po to ,aby przyszli emeryci nie doczekali swych wypracowanych pieniążków.Wtedy ZUS nie będzie musiał się martwić skąd na to wziąść.
A tak naprawdę ,to niewyobrażam sobie siebie w tym wieku jak będę w markecie wykładać towar lub kasować klientów.
A może by tak pracy w tym wieku w tych nieszkodliwych dla innych warunkach spróbowali pomysłodawcy tego projektu "oszczędności".
jolawa / 80.50.41.* / 2007-04-18 10:14
Najważniejsze dla NAS wszystkich sa wynagrodzenia. Kiedy wreszcie zaczniemy godziwie zarabiać? Skończy sie wtedy emigracja zarobkowa młodych ludzi i skończą sie problemy z emeryturami. Pracujemy coraz wydajniej jesteśmy cenionymi pracownikami - zagranicą.Będą środki będziemy odkładać na przyszłe emerytury.
Mariolka / 80.53.53.* / 2007-05-01 18:10
Bedziemy lepiej zarabiac jak Minister Ziobro zwalczy korupcje wszechobecna w kopalniach ,hutach,szpitalach,zus,nfz,prywatnych zakladach itd.
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:36
po co odkładać na przyszłe emerytury, jak nasz kochany rząd wymyśli nową ustawę emerytalną - wprowadz się zmiany : " wiek emerytalny zamienia się na prcę dożywotnią. Umierać wolno po skończonej dniówce. Sektor parlamentarny może przechodzić na emerytury w każdej chwili. Wysokość odpraw w/w sektorze równa się suma liczb w roku w którym przchodzi się emeryturę - np.2007= 2007%" . Wysokość emerytury uzależniona jest od lat pracy w rządzie pomnożona przez rok przechodzenia na emeryturę'. Tyle bowiem zaoszczędzimy na likwidaci emerytur".
jogo / 85.89.175.* / 2007-04-18 07:48
Słuchajcie-oni tylko chca skłócic naród-fakt górnikom sie udałó bo byli zorganizowani i solidarni- a my jak ta ciemna masa tanczymy jak grają-ciekawe "Wesele" coś mówiło.A JAKIE SA EMERYTURY POLITYKÓW? A czemu np.dieta nie ma wynosic srednia krajowa tylko 15 tys?Przecież kazdy z polityków deklaruje chęć "popracowania społecznie dla dobra kraju" więc.........
W.........a / 80.53.53.* / 2007-05-01 19:37
Dlaczego wysluga lat dla politykow moze wynosic 40% i wiecej,a u normalnego pracownika konczy sie na 20%,
Mariolka / 80.53.53.* / 2007-05-01 20:15
Zostawmy gornikow i nauczycieli ,a rozejzyjmy sie szezej.,a moze wyzej.
bsa / 213.17.144.* / 2007-04-18 08:16
Dokładnie tak. Nasi politycy cały czas intensywnie pracują nad tym jak nas ograbić z cięzko zarobionych pieniedzy ( zresztą w wiekszości przypadków śmiesznie małych pieniędzy). Jakoś nigdy nie usłyszałam, żeby mieli pomysł na ograniczenie swoich niemałych dochodów. Ciekawe czy gdyby dostali miesięcznie 1200,00 to tach by się chetnie pchali do tej polityki. A pani Kalata może by zrezygnowała z
wizażystki za kilkanaście tysięcy - Jakiś emeryt maiłby z tego emeryturę przez cały rok!!!!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy