Rewolucja w pomostówkach

Money.pl / 2007-04-17 08:37
Komentarze do wiadomości: Rewolucja w pomostówkach.
Wyświetlaj:
andree / 62.111.152.* / 2007-04-18 07:07
Oszczędzacie na ciężko pracujących dziadkach aby sami się n*********** kasy. Smacznego pani Kalata. Niech pani to stanie kołkiem w gardle.
Siotr / 83.15.101.* / 2007-04-17 23:20
Nawołuję wszystkie Polki i Polaków do ogólnokrajowego Strajku ostrzegawczego. Niech wszyscy obywatele, wszystkie grupy zawodowe się do niego przyłączą. Zróbmy w końcu coś!. Namawiajcie wszystkich, zróbmy coś!!! Może nasi posłowie i senatorowie w końcu to zrozumieją, że najpierw ludzie później dopiero oni a nie odwrotnie!!!
KAAAA / 85.198.240.* / 2007-04-18 17:54
Jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
axa47 / 2007-04-18 09:55
DYMISJA RZADU!!!!
PRECZ Z TAKIMI MINISTRAMI !!!!
DO WALKI Z NIMI!!!!!
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 18:43
Dobrze mówisz. Pójdziemy tak jak górnicy. Oni wywalczyli swoje to my także musimy wywalczyć. Pójdziemy na Warszawę z jajmi kaczymi, albo i innymi. Należy rozesłać wici - o terminie i "atrybutach"
Siotr / 83.15.101.* / 2007-04-17 23:01
Czy ktoś wyobraża sobie 65 letniego maszynistę pociągu pośpiesznego lub 65 letniego tokarza lub 60 ekspedientkę w supermarkecie?? Bo ja za bardzo nie! Należy coś zrobić z wiekiem emerytalnym, ale należy dostosować rodzaj pracy do możliwości danego wieku?? A o tym się nie myśli! Więc co się robi zwalnia się taką osobę a na to miejsce przyjmuje się kogoś młodego! Jestem bardzo młodą osobą, bo mam zaledwie 27 lat ale już zastanawiam się nad swoją emeryturą. Chciałbym odłożyć sobie na 3 filar, jednak wypłata którą otrzymuję z biedą wystarczy na to żeby przeżyć od pierwszego do ostatniego. Jak będziemy zarabiali więcej to więcej osób będzie odkładało sobie indywidualnie na emeryturę a tym samy będą mogli przejść np. w wieku 50 lub 55 lat na emeryturę!
Zróbcie w końcu szanowni posłowie i senatorowie dobrą ustawę, a nie kolejnego bubla. Kolejna ustawa, który w praktyce będzie niewykonalny, a tym samym zwiększy bezrobocie wśród osób starszych.
piecdziesiatlatka / 80.53.53.* / 2007-04-22 22:23
Wlasnie widzialam Pania kasjerke w Tesco w wieku okolo 60 jedne okulary do czytania drugie do patrzenia, przy obsludze jednego klienta zmieniala je chyba z piec razy,niewyobrazam sobie tej Pani w kasie w okresie wzmozonych zakupow ,lub gdyby sie trafil niecirpliwy klient.
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 19:34
Jeszcze 20 lat temu gdy maszynista nie przeszedł badań okresowych to poprostu przenoszono go na stanowisko konduktora i kierownika pociągu a nie posyłano na wcześniejszą emeryturę. Jak będziemy uznawać taki bzdurny sposób myślenia i rozwiązywania problemów społecznych jak powyżej za prawidłowy to może najlepiej od razu po urodzeniu lub od poczęcia wszystkim polakom przyznać emerytury.
G / 83.30.199.* / 2007-04-19 20:27
Ad.Bernard+. Ty to chyba się szału najdleś. Opowiedz się za jaką kurtyną stoisz? Bo ni jak mogę cię rozszyfrować. Raz tak raz siak. A może ktoś ci to wszystko dyktuje, żeby skłócić ludzi na forum? Cos za dużo niewiadomych i pewniaków w twoich wypowiedziach.
Bernard+ / 83.30.233.* / 2007-04-23 15:46
G to proste Ja mam już za sobą 40 lat pracy od 17 roku życia. Szkołę średnią i 2 wyższe uczelnie oraz dziesiątki kursów i szkoleń ukończyłem z wynikami bardzo dobrymi pracując i zarabiając na utrzymanie swojej rodziny. Z takim doświadczeniem łatwiej odróżnia się ziarno konstruktywnych propozycji od plew wyborczych, bo widziałem wielu dużo obiecujących i potem poznałem skutki ich obietnic. Dlatego znając statystyki polskie i innych krajów wiem, że żaden kraj na świecie nie osiągnie dobrobytu dla większości swoich obywateli, jeżeli władza tego kraju większość z nich wyśle na wcześniejsze emerytury w wieku w którym w innych krajach nadal się pracuje. Natomiast narody, które wybierają sobie na przywódców niewykształconych kłamców i przestępców zawsze tracą niepodległość na rzecz narodów zarządzanych mądrzej tego uczy nasza polska historia. Dziś Polacy domagający się rozszerzania przywilejów wcześniejszego przechodzenia na emerytury postępują tak jak kołtuńska szlachta 17 wieczna broniąca swoich przywilejów liberum veto i nie płacąca podatków na utrzymanie armii oraz mnie rozwijająca ani nie unowocześniająca w szlacheckiej Polsce ani rolnictwa ani przemysłu.
stan129 / 83.28.196.* / 2007-04-17 22:28
Codziennie zajmuje sie planowaniem przyszłości emerytalneji na podstawie dosłownie setwk rozmów śmiem twierdzic, ze przyszłość emerytalna Polaków i Polek interesuje o wiele bardziej przedstwicieli rządu niż samych zainteresowanych. W rozmowach z przyszłymi emerytami słysze w zasadzie tylko 2 wersje " Panie przecież ja nie dożyję, po co mi to" oraz "Co ja sie bedę martwił co bedzie kiedyś".Nie chwalę ani tego ani poprzednich rządów ale wg mnie prawda jest taka, że jak dziennikarze zrobią trochę zadymy i afery w mediach to wtedy naród nagle budzi sie i udaje że go to obchodzi ale jedynie 10-15% chce coś zrobić cała reszta chce poprostu dostać kiedyś godną emeryturę - DOSTAĆ" to jest właściwe słowo. Póki co wolimy zanieść kasę do super i hipermarketów, wydawać pieniądze na za przeproszeniem p******* i liczyć na to, że kiedyś DOSTANIEMY solidną emeryturę. Ciekawe kiedy ten naród się obudzi. Ja nie narzekam, dam sobie radę i tylko zal mi tych, którzy zawsze mają ważniejsze sprawy i lepsze inwestycje niż własna przyszłość
Mariolka / 80.53.53.* / 2007-04-30 00:05
Po przeczytaniu wypowiedzi nic mi nie pozostaje tylko wyjechac z tego kraju chodz mam 48lat ,przepracowalam 31 lat ostatnie 17 w szpitalu na stanowisku salowej inadal tam pracoje /pensja oczywiscie najnizsza krajowa/ z czego odlozyc na emeryture??????
Wojtass / 2007-04-18 06:18
Popieram wypowiedź, bo też zajmuję się "planowaniem przyszłości" dla tych, którzy chcą... Niestety tylko te 10 -15 % chce i realizuje swoje plany na przyszłoś. Pozostałych ostrzegam: ISTNIEJE RYZYKO, żE WY TEż DOżYJECIE EMERYTURY!!!
W.....a / 80.53.53.* / 2007-05-01 20:01
Ale zeby odkladac czeba miec z czego ,czy to tak trudno zrozumiec?????"?????z najnizszej krajowej nikt nic nie odlozy,a wiekrzosc naszego narodu tyle zarabia!!!!!!!!!nic tylko emigracja nas ratuje.
G. / 83.30.230.* / 2007-04-20 18:10
ZSeby oszczedzac na przyszle emerytury to trzeba zarobić tyle, aby wykarmić, wyszkolić dzieci i samych siebie, a co najważniejsze to musiałoby się pracować conajmniej jeszcze 20 lat. My starz, którym zabiera się wcześniejsze emerytury już nie odlożymy na przyszłą emeryturę, niestety 10 lat to za mało. Ale jak widać z waszych obliczeń % - mozna stwierdzić, że tylko tyle młodych ludzi pracuje w kraji, reszta masy pracującej to starzy wypaleni zawodowo ludzie pracy., którym już się nie oplacało zapisać do III filaru.
Bacz / 193.24.201.* / 2007-04-17 21:07
Likwidacja branżowych przywilejów to elementarny wymóg równości obywateli wobec prawa, sprawności gospodarki i instytucji publicznych.

Jeśli jakieś stanowisko wymaga sprawności to po prostu powinny być zarządzone okresowe testy i jak ktoś testów nie przejdzie to niestety musi sobie znaleźć inne odpowiednie dla swojej aktualnej sprawności stanowisko pracy - i już.
GCAJAZ / 83.5.72.* / 2007-04-18 09:52
To wszystko jest prawda, ale pod jednym warunkiem, ludzie pracujący w tzw. szczególnych warunkach powinni zarobić tyle aby w momemncie gdy straca zdrowie (w wyniku dotychczas wykonywanej pracy), a co za tym idzie zdolności do wykonywania dotychczasowego zawodu mogli szukać innej gorzej wynagradanej pracy lub żyć normalnie nie pracując. Proszę pamiętać iż zdolności adaptacyjne ludzi po 50-55 roku życia są inne niż 30-latków.
Ponadto - "drodzy panowie posłowie" - co z PRAWAMI NABYTYMI, co Z RÓWNOŚCIĄ OBYWATELA WOBEC PRAWA!
Bernar+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 18:44
Równość OBYWATELI WOBEC PRAWA TO NIE PRZYWILEJE DLA CORAZ WIĘKSZEJ LICZBY WYBRAŃCÓW, KTÓRYCH Rząd i Posłowie się BOJĄ, ALE JEDNAKOWE ZASADY DLA WSZYSTKICH. Sprawiedliwy system emerytalny i rentowy to taki, w którym wysokość świadczeń zależy tylko od 2 jednakowych dla wszystkich parametrów, którymi powinna być wyłącznie suma wpłaconych składek i statystyczna dalsza długość trwania życia od dnia przejścia na emeryturę lub rentę. Tymczasem przez ciągłe majstrowanie przy zasadach systemowych i wprowadzanie wyjątkowych regulacji dla najsilniejszych grup nacisku coraz więcej polaków przechodzi na emerytury wg jakichś specjalnych doraźnych wyjątkowych przepisów wymagających dotowania systemu emerytalnego z podatków a coraz mniej będzie podlegać zasadom ogólnym i w dodatku to Ci Polacy których obowiązują zasady ogólne przechodzenia na emerytury mają najwięcej zapłacić, bo mają najdłużej pracować na przywileje wybrańców a najkrócej będą pobierać własne emerytury. To jest Łamanie konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa przez tworzenie kast uprzywilejowanych i wydzielanie ze społeczeństwa gorszych obywateli drugiej kategorii. Dość już głupich argumentów wymyślanych dla uzasadniania nowych żądań takich jak, np:, że nauczycielka nie może po 55 roku życia uczyć dzieci - skoro na uniwersytetach dziś uczą nadal 80 letni profesorowie i nie powoduje to żadnych problemów.
Zaczynałem w 1966 roku swoją pierwszą pracę jako 17 latek po ZSZ w zawodzie tokarza i obok mnie pracowali starsi tokarze do 65 lat, bo taka była wtedy ustawa i nie powie mi nikt, że wtedy praca na uniwersalnych niejednokrotnie jeszcze przedwojennych tokarkach była łatwiejsza niż dziś na obrabiarkach sterowanych numerycznie i wspieranych robotami oraz przy rozbudowanym systemie transportu mechanicznego ciężkich przedmiotów, którego wtedy nie było i trzeba było ciężary przenosić ręcznie. A jeżeli ktoś nie mógł wykonywać zawodu tokarza, bo szybciej pogarszało mu się zdrowie niż innym to przenoszono go do innej łatwiejszej, ale oczywiście skutkiem tego gorzej płatnej pracy, na której wykonywanie stan zdrowia mu pozwalał np. zostawał portierem a jeżeli nie mógł wogóle pracować to przechodził na rentę inwalidzką. I mimo, że przeciętna długość życia polaków się wydłuża a tygodniowy czas pracy się skraca, bo w 1966 roku pracowaliśmy we wszystkie soboty i ci 64-65 letni tokarze, ślusarze i spawacze również pracowali nominalnie po 200 -208 godzin miesięcznie a nie jak dziś 152- 176 godzin to, mimo, że nas jako naród z powodu niskiej społecznej wydajności nie stać na wcześniejsze emerytury nadal ich liczba rośnie i w ten sposób przez te minione 41 lat stale władza demoralizowała i nadal demoralizuje pracujących polaków. Bo jeżeli jednym daje się przywilej przechodzenia na emeryturę w wieku 39 lat ( była taka możliwość przez kilka miesięcy w górnictwie na przełomie lat 1989 -1990) a innym w wieku lat 50 lub niezależnie od wieku po przepracowaniu 25 lat to nic dziwnego, że pozostałe grupy zawodowe również chcą takich przywilejów. Dochodzi, więc w Polsce już do tego, że nikt już nie wie, co to etos pracy nie ceni się ludzi za to, że dobrze pracują i do 65 roku życia opłacają podatki i składki, czyli ponoszą ciężar utrzymywania Państwa z wszystkimi jego licznymi a zbędnymi nieraz instytucjami. A dochodzi do tego, że 7 letnie dzieci w szkołach pisząc wypracowanie na temat, „kim chciałbyś zostać, gdy dorośniesz” piszą, że emerytem. Jeżeli ktoś stracił zdolność wykonywania jakiegoś zawodu to nie jest to powodem, aby od razu na koszt tych, co bardziej dbają o swoje zdrowie, bo np. mniej piją i nie palą fundować mu luksusową emeryturę od 50-tego roku życia a tymczasem na terenach górniczych nie ma pracy dla młodych, bo na czarno dorabiają do swoich wysokich emerytur byli „górnicy”. Bo trzeba wiedzieć, że górnicze przywileje ma również kadra kierownicza i tak 52 letni były dyrektor kopalni Szczygłowice mógł pracować 4 lata jako starosta powiatu do tego miał zdrowie, więc zawiesił emeryturę górniczą. A inżynierowie i technicy elektrycy i mechanicy od maszyn górniczych po otrzymaniu emerytur górniczych nagminnie zatrudniają się w firmach pracujących na potrzeby górniczych zakładów jako elektrycy, zaopatrzeniowcy i pracownicy dozoru albo jako kierowcy samochodów osobowych i dostawczych niby na ½ etatu a w rzeczywistości pracują na cały etat i w nadgodzinach, ale poza ewidencją, bo wtedy ich nowy pracodawca oszczędza na składkach ZUS, na których im już nie zależy, bo oni już mają emerytury powyżej 2000zł na rękę. Tak to niesprawiedliwe prawo tworzy nowe patologie w społeczeństwie. Ale co tam my posłowie damy wszystko, co chcą Ci, którzy są chamsko bezwzględni w domaganiu się swoich przywilejów brutalną siłą abyśmy tylko zostali ponownie wybrani i mieli dostęp do publicznej kasy dla siebie i swoich. A potem, gdy już nie będziemy przy władzy to niech się dzieje w Polsce, co chce my mamy konta w Szwajcarii lub w Chile to się nie boimy. Taki kraj, w którym uczciwie pracującego, co nie „załatwił” sobie wcześniejszej emerytury lub lipnej renty nazywa się głupim nie ma przed sobą świetlanej przyszłości.
Graga / 83.30.230.* / 2007-04-20 18:21
Wiem, że na Uniwersytetach pracują 80-latkowie, ale oni pracują z osobami dorosłymi. Praca z dziećmi jest calkiem inna, schodząc w dół od studenta coraz bardziej jest "szkodliwa" jak się zejdzie do wieku przedszkolnego to nie sama już praca nauczyciela ale i dobro dziecka wchodzi w gre. Jak ktoś tego nie zaznał to nie zrozumie. radzę jako wolontariusz zgłosi się do przedszkola jako pomoc nauczycielowi. Zasmakujesz, to poczujesz.
Bacz / 193.24.201.* / 2007-04-18 11:01
Żadne ustawy o płacach nie są potrzebne bo płace normalnie same się regulują, tylko musi być wolny rynek pracy. Czyli np. wszystkie szkoły powinny być komercyjne, a jeśli państwo chce wspomagać edukację dzieci to powinno dawać rodzicom bony oświatowe.
rrr / 83.27.225.* / 2007-04-22 16:17
wyobraźcie sobie 60-letniego dziadka nauczyciela-wychowania fizycznego, czy na pewno dzieci bedą z nim bezpieczne? Niektóre z cwiczeń trzeba tez zademonstrować
Patriota / 83.27.157.* / 2007-04-17 22:49
Ciebie pierwszego skierowałbym na okresowe testy.
Bacz / 193.24.201.* / 2007-04-18 10:47
Ja sam się zatrudniam i w związku z tym okresowo testuję. Liczę że będę mógł wykonywać jakieś prace do wieku ok. 100 lat i tym samym pobiję rodzinny rekord, który wynosi aktualnie 90 lat.
w......ny / 85.128.6.* / 2007-04-17 20:48
trzeba wyjść na ulice i zrobić to samo co górnicy bo w tym dziwnym kraju inaczej sie nie da
W- 45 / 83.21.17.* / 2007-04-17 22:00
czerwiec wasz - wrzesień nasz
G / 83.30.157.* / 2007-04-21 12:56
kto - kiedy ?
G / 83.30.157.* / 2007-04-21 12:55
kto - kiedy ?
axa47 / 2007-04-18 09:53
WRESZCIE PRZESTANCIE TYLKO GADAC!!!!!!!!
TEN RZAD NIE MA TYŁKOW ZACEMENTOWANYCH DO STANOWISK!!!!! W NIEJEDNYM KRAJU UDAŁO SIE !!!
POZBADZMY SIE TYCH KTORZY NIE REALIZUJA TEGO CZEGO CHCE WIEKSZOSC!!! DOSYC TEGO DRAZNIENIA SPOŁECZENSTWA!!!!!
taki tam / 195.205.202.* / 2007-04-17 19:51
Szanowni Państwo przykro mi to pisać, lecz prawda jest oczywista. Za kilka lat, nikt nikomu nie będzie nic gwarantował. Nic nie szkodzi że 65 cio letnia pani wf nie będzie mogła pokazać dzieciom skoku przez kozła, i tak zostanie zwolniona znacznie wcześniej, ze świadomością czekania na osiągnięcie wieku emerytalnego. Takie życie
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 19:09
Jeżeli ktoś jest nauczycielem po AWF to wie, że jego sprawność fizyczna będzie sie z wiekiem pogarszać tak jak wiedziało wielu slawnych sportowców, że po 35 roku życia gdy ich kariera się skończy muszą coś robić, i z czegoś żyć bo stypendium sportowe się skończy, więc zdobywali kwalifikacje trenerów lub studiowali architekturę lub zostawali inżynierami tak więc i pani od wf może odpowiednio wczesniej skończyć jakieś studia podyplomowe i zostać np pedagogiem szkolnym lub uczyć geografii w szkole podstawowej. Osobiście znam kilku byłych nauczycieli wf , którzy po 40stym roku życia odeszli ze szkoły i zajęli się biznesem zakładając siłownie i gabinety fitnes oraz szkółki tenisowe lub w spółce ze szwagrem prowadzą hurtownię materiałów budowlanych a jeden nawet pracuje jako dyrektor w wytwórni plyt kompaktowych. Znam wielu inżynierow z koksownictwa, którzy po upadłości i zamknięciu koksowni skończyli w wieku 45 lat drugie studia podylomowe i zostali pracownikami lub managerami w zupełnie innych branżach. Trzeba chcieć pracować lub być do pracy zmuszonym przez mądry system. Głupie systemy demoralizujące społeczenstwo fundują tym społeczeństwom , które je wytworzyły tylko wegetację jako pariasi europy prowadzącą do utraty niepodległości ekonomicznej i kulturalnej.
ciekawa / 83.7.182.* / 2007-04-17 19:45
witam wszystkich czy ktoś się może orientuje które zawody będą objęte (już po tej cudownej reformie kojejnej zresztą!!!!) prawem do wcześniejszej emerytury????
bell / 83.8.89.* / 2007-04-17 19:44
Pomostówki otrzymali silni w gębie.
Krowa, która dużo ryczy...
Przecież mogliby zająć się nauczaniem czy cyrkowaniem po utracie sprawności.

Polskie rozwiązania. - A przypomnijcie sobie panią brytyjską premier.
fff / 83.238.39.* / 2007-04-17 19:31
według mnie absurdem w tym kraju jest głoszenie że emerytura powinna zależeć od tego ile pracował i za ile. W kraju w którym nie ma równych szans, nie ma gospodarki wolnorynkowej to absurd. w systemie takim jak Polska emerytury powinny łągodzić nierówności społeczne, gwarantować godne życie od sprzątaczki po byłego dyrektora, a nie pogłebiac róznice na starość jak chcą pseudo reformatorzy, bogaty i tak odłoży na wycieczki emerytalne po ciepłych krajach. nie chce życ w kraju w którym sprzątaczka będzie żebrała i po śmietnikach szukała chleba a z drugiej strony jakiś burżuj będzie ze strzelbą w ręku pilnował swojego dobytku.
Bernard+ / 83.30.199.* / 2007-04-19 19:11
Już w stanie wojennym Zenon Laskowik wyśmiewał taką postawę z ideologii realnego socjalizmu "Nie chciało się nosić do szkoły teczki to trzeba teraz nosić woreczki"
gwoździk / 83.10.190.* / 2007-04-18 10:27
No proszę, a tak wam ponoć obrzydł komunizm... Witam, towarzysze!
Wiechs / 87.205.33.* / 2007-04-17 22:42
Proponuję referendum: Czy jesteś "ZA" , aby zabrać nadwyżkę wszystkim ,których majątek przekracza powiedzmy 1mln. zł i rozdysponować te pieniądze na pomoc dla najbardziej potrzebujących , lub na dopłaty do najniższych emerytur . I tak robić co parę lat. Co fff na to?
gwoździk / 83.10.190.* / 2007-04-18 10:38
Mojej mamie chciało się studiować, choć w tym samym czasie pracowała i wychowywała dwoje małych dzieci. Skończyła studia, zmieniła pracę i dosyć szybko awansowała, choć było to okupione pracą po godzinach w biurze, albo przynoszeniem roboty do domu i pracowanie do nocnych godzin. Nigdy nie należała do pzpr i jej nazwiska nie ma na żadnej liście współpracowników tajnych służb. Przez całe swoje zawodowe życie ciężko i sumiennie pracowała, więc i więcej zarabiała. Jej emerytura jest wyższa od przeciętnej, ale bez przesady. A teraz różne mądrale, które jeszcze nie zdążyły się w życiu napracować, twierdzą, że emerytury powinny zostać zrównane. Jak sobie to wyobrażacie, skoro ledwo starcza pieniędzy na obecne wypłaty? Zabierzecie tym, którzy wypracowali sobie wyższe emerytury i dacie tym, którzy mają niższe? To może oddajcie część swoich zarobków...
Wojtass / 2007-04-18 06:26
To zamiast wymyślać, jak zabrać komuś nadwyżkę ponad 1 mln., pomyśl jak zarobić (niekoniecznie milion), ale tą nadwyżkę !!!
andree / 62.111.152.* / 2007-04-18 07:10
Ciekawy jestem obrońco czy twoja nadwyżka nie jest brudna.
dsdads / 88.199.125.* / 2007-04-17 19:29
Te pieniadze ktore zostana zaoszczedzone na 1005 bede wpompowane w przywuleje dla górnikow
angel2b2 / 83.21.132.* / 2007-04-17 17:39
Wiecie co, drodzy obywatele RP. Mam 31 lat dobrą pracę, rodzinę i jak widzę co dzieje się z tym krajem, to mam serdecznie dość życia w nim. Mam dość tego co te barany (czyt. PSEUDO POLSCY POLITYCY co kupili dyplomy za kg "łososia" i 2 litry whiskacza) robią z tym krajem. ZAWSZE, ALE TO ZAWSZE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄDZE!!!!!!!!!!!!!!! Tylko pytanie kto teraz je weźmie, kto kupi sobi dom w RP i USA, kto kupi sobie 100 ha ziemi rolnej pod przyszłe apartamentowce i autostrady. Przepraszam, jak to mówią młodzi, PAWIA zaraz puszczę na tę Warszawę, w której znajduje się ten głupi sejm i bandę dygnitarzy-złodzieji.
Jestem patriotą bo tak wychowali mnie rodzice. Ale ostatnie słowa jakie usłyszałem od znajmoych z zagranicy : BÓG HONOR i OBCZYZNA chyba mówią wszystko za siebie. Nie chcę żyć w takim kraju, w takim syfie i kto wie może za kilka lat wyjadę z rodziną zagranicę, a do Polski przyjadę na Święto Zmarłych, do najbliższych ( i tych może kiedyś trzeba będzie zabrać z ziemi bo ktoś powie, że kupił sobie cmentarz na własność). ;-((
angel
Rodowity polak / 83.13.150.* / 2007-04-18 12:10
Dopuki przy władzy będą sami nieudacznicy z "lepkimi rękoma", lub w rządzie zasiadać będą ludzie którym nie zależy na harmonii i spokoju obywateli to doputy będziemy mieli takie "cyrkowe przedstawienia" na najwyższych stopniach władzy. Czy biedni ludzie nie widzicie, że ten zamęt jest celowo wprowadzany przez naszą pseudo władzę. gdy oni szumią w jednym miejscu odciągając uwagę od innego właśnie dlatego aby "lepiej i w spokoju" móc okradać i niszczyć to (niewiele )co jeszcze pozostało.
Precz z ŻYDAMI i innymi nacjami niszczcymi (zazwyczaj w cieniu innych) ten kraj. Nie jestem ANTYSEMITĄ (jak zaraz zostanę nazwany przez urażoną "STONKĘ ZYDOWSKĄ", tylko niech Polacy będą mieli godne życie w Polsce a STONKA niech wraca niszczyć IZRAEL. Oni nigdy nie pomagali innym narodom a tylko zawsze w cieniu innych niszczyli jak zaraza cały świat. chylę czoła przed "nimi" za ich odwieczny spryt, ale może w końcu ludzie się "obudzą. oby nie za puźnio...... BÓG HONOR i OJCZYZNA a nie OBCZYZNA.
ziko / 87.116.253.* / 2007-04-17 20:04
przykro to czytać co piszesz angel ale co prawda to prawda, przez tych cwaniaczków od siedmiu boleści , tych polityczków pożal sie Boże- Polska niejest już Polską
Gosian1313 / 82.139.33.* / 2007-04-17 18:47
zgadzam się. Gdybym była młodsza........Będę 68 letnią nauczycielką wychowania fizycznego i jak ONI twierdzą zagrażać będę tylko sobie!! Drżyjcie dzieci ,Wam podobno pod moja opieką nic nie grozi.!! hi,hi,hi............
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 19:50
Gosian 1313 a masz ty mózg? Jeżeli masz to używaj go. Może jeszcze coś umiesz oprócz prowadzenia lekcji WF abys mogla zmienić zajęcie gdy utracisz potrzebną do prowadzenia zajęć z dziećmi sprawność fizyczną? Zostan np dyrektorem szkoły lub dyrektorem gminnego centrum kultury fizycznej sportu i rekreacji. a może będziesz uczyć geografii lub historii polski? Głowa do góry jak się nie umie ale chce to się da nauczyć chyba że się umie ale niechce wtedy nic nie będzie zrobione.
Do roboty / 62.121.118.* / 2007-04-17 16:43
Głosowaliście wg wskazań Ojca dyrektora lub swojego proboszcza - to teraz będziecie pracowali do śmierci aby utrzymać tą chołotę, która znajduje się przy żłobie. Będzie równo i sprawiedliwie. Państwo będzie tanie jak wasza siła robocza. Będziecie trzymali się pracodawcy na upodlających warunkach aby tylko do emerytury.
A panie z k******** w oczach czy inna chołota tej maści będzie wylegiwała się z dziwkami na plażach w Egipcie, lub jeszcze dalszej krainie (na wasz koszt oczywiście). Wiwat pani minister. Może być pierwszą damą w jakimś obozie pracy. Polak był i jest głupi zarówno przed jak i po. A teraz do roboty ..........
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-18 19:54
Pozwól, że Cię poprawię piszesz "pracowali do śmierci " ale prawidłowo powinieneś napisać "do NATURALNEJ ŚMIERCI"
piterek-old / 213.238.125.* / 2007-04-17 16:28
Piekny kraj , historia wspaniała a ludzie u władzy .............
niszczą co tylko jest jeszce do znisczenia . Młodych wywalić na obczyzne , starym zasłużonym kazać pracować do śmierci ... bo do emerytury niewielu dociągnie ,,, polityka sprawiedliwego państwa ....
Jak to się stał że tak wspaniałym krajem kierują : kurduple bez wyobrażni otoczeni zgrają imbecyli ,,,
Nie mogę skonczyc ..rozbeczałem sie ....
Gosian1313 / 82.139.33.* / 2007-04-17 18:49
Nie płacz !! Sezonowy odstrzał emerytów uratuje sytuację !!
cel / 82.177.57.* / 2007-04-19 06:26
Pamiętaj i Ty będziesz kiedyś do odstrzału.
zszokowany / 83.9.15.* / 2007-04-17 16:27
No jasne! Można wcale nie płacić emerytom! To dopiero Państwo się wzbogaci! Nie wiem tylko czy ktoś z tych mądrali zdaje sobie sprawę że państwo to ludzie - również emeryci! Jak pozdychają to nie tylko zaoszczędzi nasze pazerne państwo na emeryturach ale też na leczeniu tej niestety schorowanej grupy społecznej! Ale będzie kasa. Tylko dla kogo?
Niestety komuś się coś po.......iło.

Najnowsze wpisy