Forum Polityka, aktualnościKraj

Rewolucja w służbie zdrowia. Są kolejne szczegóły

Rewolucja w służbie zdrowia. Są kolejne szczegóły

Wyświetlaj:
Nie potrzeba nam waszych "rewolucji" / 178.36.52.* / 2013-06-24 22:52
Wszystko zmierza w kierunku prywatyzacji służby zdrowia, poprzez celowe zadłużenie, doprowadzenie do upadku, jak wszystko.

Rozłożyli gospodarkę, oddali wszystko obcym, szczególnie tanio produkujące dobre leki firmy farmaceutyczne, i teraz mamy monopolistyczny dyktat koncernów, a długi rekordowe, więc żadne mydlenie oczu kolejnymi pseudo reformami, żeby armia urzędników udawała, że coś robi , nic nie da, jak do tej pory, bo jest coraz gorzej.

Wymyślą kolejne tony papierków, w których utoną lekarze, zamiast leczyć.
Służba zdrowia musi być państwowa, bo tylko taka zapewni równe traktowanie wszystkich.
Prywatna, to czysta pogoń za zyskiem, czyli niech ludzie chorują jak najwięcej i jak najdłużej, to więcej zarobimy...
Jaromin / 89.78.109.* / 2013-05-31 17:37
"Służba Zdrowia" (jaka znów służba - to paniska) miałaby więcej pieniędzy na leczenie jakby składki szły od wszystkich. Są uprzywilejowane grupy, które w ogóle nie płacą na NFZ lub płacą symboliczne kwoty. Tylko jak to zmienić... Nie da się. Duża część pieniędzy znika też w czeluściach NFZ oraz Ministerstwa. Najprostsze rozwiązanie to zlikwidowanie państwowych dobrodziei, którzy tak dbają o nasze życie, zdrowie, kieszeń, że nam już to bokiem wychodzi. Tylko też chyba tego się nie da zmienić. Sami nie odejdą a myśmy jeszcze nie dojrzeli na tyle aby ich siłą usunąć.
drumer / 195.74.48.* / 2013-05-31 16:54
Z dotychczasowych doświadczeń jasno wynika że służby zdrowia
w Polsce nie da się zreformować - każde działanie w tym kierunku
odnosi przeciwny skutek. Proponuję zlikwidować NFZ i całą
tzw publiczną służbę zdrowia ponieważ jest to jedynie twór który
pasożytuje na naszych składkach. Za obowiązkową składkę mogę
iść prywatnie do lekarza i kupić lek jak jest potrzebny. Jeżeli chodzi
o procedury specjalistyczne takie jak operacja, diagnostyka specjalistyczna itp to albo dostajemy odległe terminy albo i tak
płacimy prywatnie. Leczenie na umowę z NFZ to kpina i szyderstwo
w stosunku do chorych ludzi.
DymaćFrajerów / 31.11.132.* / 2013-06-03 11:58
Służby zdrowia jak i wszystkiego nie da się zreformować, bo zbyt dużo kolesi z pookągłowego układu na niej żeruje i dorobiło się fortun. A na układy nie ma rady o czym doskonale przekonali Pisiorów dzisiaj płaczący wyborcy PO
.,* / 84.38.95.* / 2013-05-31 13:39
A czy będzie wolny wybór placówki gdzie chcemy się leczyć? np. dostęp do kliniki w innym województwie? Czy tak jak za czasów kas chorych, gdzie nie można było wydrzeć promesy na leczenie w innej kasie?? np. placówka w jakiejś dziurze nie poradzi sobie z leczeniem, a do innej nie będzie szans się dostać - na tym to ma polegać?
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-31 13:25
Proponujemy ministerstwu i nfz przejście na własne zarządzanie!!!! Odwalenie się od składek polaków oni sami wiedzą co z nimi mają robić!!! Ciekawe jak długo było by widać latające karetki z lekami zwiotczającymi mięśnie???
bsf / 46.45.103.* / 2013-05-31 13:06
Kolejna rewolucja ? ciekawe czy pacjent wytrzyma.

Słyszałem ,że PO pracuje nad projektem POzwalającym emerytom przechodzić przez ulicę przy czerwonym świetle .
m54 / 79.186.90.* / 2013-05-31 13:18
Tak to prawda ale tylko pod warunkiem że mają co najmniej 1 promil alkoholu we krwi ewentualnie wciagneli lekarstwo przez nos w postaci białego proszku jak Pan Senator Piesiewicz
i to by było na tyle / 83.5.166.* / 2013-05-31 12:52
"W minioną sobotę na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy ostatniego praktykującego w Polsce lekarza.
W uroczystości wzięły udział delegacje wszystkich oddziałów NFZ z pocztami sztandarowymi oraz kompania honorowa Ministerstwa Zdrowia.
Żegnając zmarłego szef resortu stwierdził, że odejście zmarłego zmusza ministerstwo i centralę NFZ do rozpoczęcia nowego, siedemdziesiątego etapu reformy ubezpieczeń zdrowotnych."
witti / 89.77.204.* / 2013-05-31 12:34
tymczasem nasza publiczna służba zdrowia jest tak obudowana różnymi procedurami biurokratycznymi, że najważniejsza staje się procedura a nie dobro pacjenta. Lekarze publicznej służby zdrowia często muszą bardziej się kierować logiką pokrętnych procedur NFZ-owskich, niż dobrem pacjenta właśnie. Dlatego nasza publiczna służba zdrowia jest chronicznie niewydolna, a biedni Polacy jeżeli są naprawdę chorzy, to bardzo często jedynym ratunkiem jest i tak prywatne świadczenie medyczne.
Dlatego czekamy na ODWAŻNYCH POLITYKÓW, którzy zniosą PRL-owski relikt, jakim jest przymus zdzierania z nas składki zdrowotnej. Wiązałoby to się w konsekwencji z różnymi przekształceniami własnościowymi - szpitale mogłyby przejść w ręce samorządów lub spółek zawiązywanych przez samych lekarzy, mających wyczucie biznesowe, albo w ogóle w ręce prywatnych właścicieli.
Prawda jest taka, że wciąż wielu Polaków - wyborców PO i PIS, nie jest przekonanych do takich rozwiązań (dlatego te 2 główne partie są bardzo ostrożne, żeby nie stracić poparcia tych ludzi), z drugiej jednak strony coraz więcej ludzi dostrzega, że prywatna opieka zdrowotna byłaby i lepsza i tańsza! Kiedyś mieliśmy jednego operatora telefonicznego i nie było jeszcze komórek, przyszedł wolny rynek, operatorów jest dużo, a ceny na skutek zdrowej konkurencji są niskie, tak samo byłoby ze świadczeniami medycznymi.
Helena 54 / 83.4.17.* / 2013-05-31 21:03
Składka zdrowotna nie jest reliktem PRL-owskim, tylko pózniejszych elit.
bertsi / 178.37.220.* / 2013-05-31 13:09
"prywatna opieka zdrowotna byłaby (...) tańsza", tak jak tańsza jest prywatna opieka stomatologiczna.
witti / 89.77.204.* / 2013-05-31 13:51
chodzę prywatnie do stomatologa i jestem bardzo zadowolony, płacę też tanio (w porównaniu do innych leczących się prywatnie moich znajomych). Trudno jednak porównywać koszty leczenia u prywatnego stomatologa do osoby leczącej się stomatologa w państwowej służbie zdrowia - ja nie znam zwyczajnie przykładu osoby leczącej się regularnie państwowo u stomatologa (chyba że jakiś poważny zabieg, albo wyrwanie zęba) . Przy średniej krajowej płacy trzeba odprowadzić na składkę zdrowotną ok 300 zł. Mając te pieniądze w kieszeni, naprawdę jest za co się leczyć, albo mieć środki na wykupienie pełnego pakietu w jakiejś prywatnej "sieciówce" i jeszcze zostanie pieniędzy.
zeppp / 83.10.16.* / 2013-05-31 15:36
hehe rozbawiłes mnie z tymi 300 zetami.Prywatna słuzba zdrowia to zdychanie.Gdy pojawi sie u ciebie powazna chorba a leczeni pochłonie ogromne pieniadze, to zobaczymy jak będziesz śpiewał.Dowiedz się kolego jak działa słuzba zdrowia w bogatszej częsci strefy euro .W Niemczech np tylko 15% płaci prywatne ubezpieczenia.Życzył bym sobie takiej publicznej słuzby zdrowia.Polecam USA wtedy dowiesz się ina co stać normalnego człowieka.Tam jest prywatna słuzba zdrowia dla garstki bogatych.
witti / 89.77.204.* / 2013-05-31 17:05
Można by odwrócić taki tok rozumowania - państwowa służba zdrowia to zdychanie; nie ma pieniędzy na profilaktykę, która jest dużo tańsza niż leczenie (bo najczęściej jak musisz iść do specjalisty to masz termin - 6 miesięcy, rok... - to jest parodia opieki medycznej). W Niemczech publiczna służba zdrowia wygląda na pewno dużo lepiej niż w Polsce, co nie znaczy, że prywatna tam nie mogłaby funkcjonować jeszcze lepiej. Zresztą nie zawsze trzeba się oglądać na Niemcy.
Rozumiem, że są ludzie, którzy cenią sobie publiczną służbę zdrowia. Mnie natomiast marzy się życie w wolnym kraju: gdzie będzie można leczyć się prywatnie - samemu decydować o tym gdzie się będę leczyć, a nie być zmuszanym do korzystania z państwowego monopolisty, gdzie się słono płaci - a w zamian prawie nic nie można wyegzekwować.
Floyd / 2013-05-31 17:45 / Tysiącznik na forum
Liberał się odezwał który jak to liberał wyszkolony Mikkego zainteresowany jest tylko własnym interesem. Wygrajcie wybory albo wyjeżdżajcie gdzieś na bezludną wyspę bo o ile wiem, to żadne państwo na tej planecie wam nie pasuje.
witti / 89.77.204.* / 2013-05-31 20:29
Ja właśnie nie myślę tylko o własnym interesie, chcę żeby wszystkim Polakom było lepiej. Uważam, że każdy w tym Państwie zasługuje na możliwość wyboru. Przymus Państwa powinien pozostać w dziedzinach, gdzie Państwa nie da się zastąpić: wojsko, policja, sądy, skromna administracja, o reszcie ludzie powinni decydować sami.
Chciałbym, żeby każda partia prawicowa tak na to patrzyła, tymczasem z tym jest problem w Polsce... (bo od partii lewicowych trudno tego oczekiwać, bo oni bardzo lubią się społeczeństwem "opiekować")
Floyd / 2013-06-01 00:02 / Tysiącznik na forum

Uważam, że każdy w tym Państwie zasługuje na możliwość wyboru.

Ach, jakiś ty wspaniały. Dajesz nawet bezrobotnemu prawo do nie leczenia się bo chyba oczywiste, że jak by się nie leczył to znaczy, że taki był jego wybór, a że nie został milionerem to też widocznie taki był jego wybór.
Jeśli jeszcze chodzi o to prawo wyboru, to na pewnym forum prawicowym w szczególności zaintrygowała mnie dyskusja na temat: "Czy ma się prawo zostać niewolnikiem." - nawet wśród prawicowców zdania były podzielone. :)

o reszcie ludzie powinni decydować sami.
Niezły dowcip bo o ile wiem to inteligencja podpowiada słabszym, że aby przeciwstawić się silniejszemu, to trzeba się zorganizować i wtedy dziesięciu słabszych pokona jednego Gołotę. Liberalni dobroczyńcy ludzkości nie są oczywiście tacy głupcy by o tym nie wiedzieć i dlatego wszelki organizowanie się słabszych było by w liberalnym państwie nielegalne i zabronione.
Niestety ludzie, nawet ci najgłupsi to nie prosięta w chlewni z którymi można czynić co się właścicielowi chlewni podoba.
Jeszcze mi tylko brakło w twojej wypowiedzi, że w imię sprawiedliwości wszyscy powinni płacić taki sam podatek pogłówny, byłby komplet. :)
Waniek / 178.252.38.* / 2013-05-31 12:20
Wbiliśmy do nfz 10 mld złotych a on wykazuje straty i jak tu nie mówić o głupocie rządzących??? Którzy chcą kolejnych urzędów do szastania kasą którą zedrą z chorych, którzy będą płacili podwójnie raz na nfz drugi raz w szpitalu ???
J1512 / 178.43.151.* / 2013-05-31 11:42
Jaka rewolucja i o co chodzi, kolejne stanowiska, pobory,
to gdzie w tym wszystkim jest chory,
żyć z taką opieką nie ma ochoty,
to szypko umrze ze zgryzoty!+++
FK_ / 78.45.252.* / 2013-05-31 11:40
Dlaczego mam odczucie, ze z centralnego NFZ zrobi sie tak naprawde 16 nowych lokalnych.. z nowymi radami nadzorczymi dla lokalnych ludzi... a...

"Ministerstwo Zdrowia chce także zlikwidować warszawską centralę NFZ i powołać odrębny urząd"

... i tych nie zostawi sie na lodzie... choc moze lekko 'skoryguje' sklad....
FK_ / 78.45.252.* / 2013-05-31 11:42
Ciekawe tez jest, ze wszystkie reformy sluzby zdrowia koncentruja sie na kasach chorych/NFZ etc... a nijak sie to ma do szpitali itd... Czy tam zmienilo sie cos przez ostatnie 20 kilka lat?
Zapomnialem o jednym... jeszcze 'wiecej i wiecej pieniedzy'...

Najnowsze wpisy