Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rezerwiści unikną kontroli skarbowych? MON chce naprawić bubel prawny rządu Ewy Kopacz

Rezerwiści unikną kontroli skarbowych? MON chce naprawić bubel prawny rządu Ewy Kopacz

Wyświetlaj:
Jolka925 / 95.160.108.* / 2016-02-04 18:52
Jak sie okazuje PO nic nie potrafiło zrobic do konca dobrze. Jedno co im wyszlo na 6-tke , to przekrety, odbieranie ludziom niewinnym wolnosci ( akcja widelec), nabijanie swojej prywatnej kabzy i zrobienie ostatecznej i świadomej **************" w kraju przed samym oddaniem rzadów.
mały Grzesiu S. z PO / 70.88.217.* / 2016-02-04 18:41
Ciociu Angelo i wujaszku Schulzu, PiS sie na mnie patrzy, a Petru sie śmieje. Zupa zimna, Kukiz mnie nie lubi. Zabieram zabawki i pędzę do Junii Jewro-pejskiej sie wypłakać.
Kubis12098 / 31.183.156.* / 2016-02-04 18:36
Koniec końców przyznają mu 1500zł miesięcznie, ale przy okazji kontroli dopi******ą mandat, za jakieś p******* w fakturach, np że brakuje kropki nad i, albo ogonka przy ą. I tak właśnie będzie wyglądała rekompensata dla rezerwisty-przedsiębiorcy. Szuje zrobią wszystko, żeby człowiekowi życie zepsuć, i nie zapłacić złamanego grosza.
ala62 / 83.5.184.* / 2016-02-04 18:31
Niestety, wiele ustaw z tych ich " pełnych szuflad" to także buble prawne.
wojas1911 / 31.61.141.* / 2016-02-04 18:23
46.112.79.

Jak wojsko jest zawodowe to po co skarbówce wyliczenia od prowadzenia działalności we własnej firmie ludzi którzy nie mają z wojskiem nic wspólnego .Jak zmienia się ustawy o rezerwistach to takie rzeczy nie powinny obchodzić ludzi którzy prowadzą firmę prywatną .Trzeba zapłacić tyle ile wynosi jego pensja miesięczna.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-02-04 18:18
W kamasze? Kogo bronić? Powtórka z historii ,wIERZYCIEZNOWU ŻE KRAJU BRONICIĘ ? Czyt tych milionów co nakradli.Zawsze złodzieje uciekali,i będą,Nie widzicie jak PiS KARZĘ tych z PO? TA SAMA MAFIA od 25 lat ,nikt nie poszedł siedzieć wtedyi teraz,Pyskują na siebie tak dla widoku ,Nikt nikogo nie zamknął i nie zamknie.To jest właśnie porozumienie okrągłego stołu ,Z Bolkiem na czele
pietru szka / 46.112.79.* / 2016-02-04 18:05
Ryszard Petru w 2008 roku: "Branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem". Dzisiaj ten pan chciałby zostać premierem...
wpis z dnia 1/02/2016



Ryszard Petru - lider Nowoczesnej, a wcześniej doradca i główny ekonomista wielu banków (PKOBP, BRE/mBank, BPH) - jeszcze w 2008 roku zachęcał Polaków do zaciągania kredytów we frankach szwajcarskich. Gdy kurs helweckiej waluty oscylował wokół 2 zł twierdził, że kredyt w CHF to "dobry pomysł". Nawet po tym, jak sam przewalutował swój frankowy kredyt na złotówki (przy kursie 2,80 zł), to nadal wodził Polaków zaklęciami, że frank powinien się osłabić. Dzisiaj za 1 franka trzeba zapłacić 4,10 zł, a Petru chciałby zostać premierem Polski...

- "Złoty będzie się wzmacniał. Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne" - mówił Ryszard Petru w czerwcu 2008 roku (kurs 1 CHF = 2,00 zł). We wrześniu 2008 roku, czyli tuż przed drastycznym wzrostem kursu szwajcarskiej waluty w stosunku do złotego, obecny lider Nowoczesnej (wówczas główny ekonomista Banku BPH) wypowiedział znamienne zdanie: - "Branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem".

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że już pod koniec października 2008 roku, kiedy frank zaczął mocno piąć się w górę, Ryszard Petru postanowił przewalutować swój kredyt z CHF na PLN. Nawet jednak po tym, kiedy sam przewalutował swój frankowy kredyt na złotówki, to nadal wodził Polaków zaklęciami, że frank powinien się osłabić, a złoty umocnić. Pod koniec stycznia 2009 roku udzielając wywiadu "Gazecie Wyborczej" powiedział: - "Podejrzewam, że w ciągu dwóch, trzech miesięcy frank będzie się wahał od 2,5 do nawet 3 zł, ale w dalszej perspektywie złoty powinien się umocnić". W 2014 roku dalej brnął: - "Prognozy, że frank będzie niedługo kosztował 4 zł, są oderwane od rzeczywistości"...

Dzisiaj za 1 franka trzeba zapłacić 4,10 zł, a Petru chciałby zostać premierem Polski.

W kontekście powyższego warto zadać jeszcze jedno pytanie - dlaczego Petru na przełomie lat 2008 i 2009 nie wspominał, że przewalutował własny kredyt w CHF, aby ograniczyć dalsze straty (przypomnijmy, że uczynił to, kiedy za 1 franka trzeba było płacić 2,80 zł)? Dlaczego, występując często w ogólnopolskich telewizjach jako "ekspert" od ekonomii i gospodarki, nie informował o tym jak postąpił w przypadku własnych finansów? Dlaczego prognozował scenariusz, zgodnie z którym złoty miał się umacniać, a sam postępował tak, jakby miał się spełnić scenariusz dokładnie odwrotny?



Źródło cytatów: Petru i kredyty we frankach. Co innego mówił, a co innego robił? (Wyborcza.biz)
Źródło cytatów: Ryszard Petru (wikiquote.org)
ytyt / 91.224.185.* / 2016-02-04 18:01
dlaczego Ona jeszcze jest na wolności. Już dawno powinna zostać osądzona i do p****** z tymi POp......
gioge / 176.101.128.* / 2016-02-04 17:28
Ją .... , składki od średniej a rekompensata od minimalnej. Państwo samo ustaliło jaki jest dochód ryczaklowy i powinno się do tego stosowac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
docentt / 94.254.193.* / 2016-02-04 16:36
PO wyrzadzilo wiele szkod NARODOWI POLSKIEMU
i nadal POd dyktando WYBORCZEJ zniewazaja POLAKOW na swiecie i oczerniaja wszedzie gdzie sie da
i to z tym glupawym szyderczym usmieszkiem
w67 / 89.78.29.* / 2016-02-04 15:57
No i co znów p. Kopacz nabroiła. Dobrze, że te nieudaczniki z PO i PSL skończyły swoje rządy.
piwo z budki / 46.112.79.* / 2016-02-04 15:57
Cicha podwyżka aż o 100 proc.! Borys Budka, zanim odszedł z ministerstwa, zdążył znacząco podnieść koszty związane z postępowaniem sądowym

22 października 2015 r., czyli tuż przed odejściem z Ministerstwa Sprawiedliwości, Borys Budka podpisał dwa rozporządzenia: w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Rozporządzenia te aż dwukrotnie podwyższyły minimalne stawki wynagrodzenia adwokatów i radców wypłacane przez Skarb Państwa. Warto to odnotować, bowiem nie często zdarza się jednorazowa podwyżka jakiejś usługi aż o 100 proc.
Janek75 / 83.14.210.* / 2016-02-04 15:20
Wogóle nie widzicie że to trochę dziwne, ja byłem w wojsku rok jestem w rezerwie mam 40 lat i teraz mnie będą ciągac po poligonach a np brat mojej żony 23 latek fryzura na sztorc rurki smartfon perfumek i sie smieje jaki ja jestem głupi bo latam po poligonie a on nie musi , a jak wkońcu wszyscy co byli w wojsku skończą 50 lat to kto będzie się zaliczął do rezerwy, nie widzicie że to cos jest nie tak. powinna wrócic obowiązkowa służba wojskowa chociażby na pół roku.
Olo688 / 91.241.32.* / 2016-02-04 15:25
Wszyscy mężczyźni podlegaja służbie wojskowej tylko od razu przenoszeni sa do rezerwy.
Nawet pan Perfumek może zostać wezwany ... ma książeczkę wojskową ? To niech pucuje kamasze.
Nawet kobiety lekarze, pielęgniarki i inne służby maja książeczki wojskowe czyli są w rezerwie.
"W REZERWIE" ... to jest wyrażenie klucz.
????..! / 70.88.217.* / 2016-02-04 14:34
A co na to mędrzec Ryszard P*****? Czy już wydał oświadczenie w tej sprawie?
!!!.? / 70.88.217.* / 2016-02-04 14:37
Widze ze wy******* gwiazdkowali Ryszarda Petru. wp.pl go nie lubi

Najnowsze wpisy