Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Rezerwy pracowników w Polsce. Pracodawcy mają coraz większy kłopot

Wyświetlaj:
---- / 109.95.150.* / 2017-04-18 14:54
Brakuje ludzi do pracy na produkcji za minimalną płacę. Dobra praca za dobre pieniądze jest po znajomości. Konkursy na stanowiska urzędnicze to fikcja - wiadomo kto ma wygrać :-)
asz345 / 82.139.18.* / 2017-04-18 13:21
brakuje około 70 tys kierowców zatrudniamy 500tys ukrainców
rel / 79.186.105.* / 2017-04-18 12:27
Skończyć t tymi tzw ekspertami od rynku pracy tylko wprowadzają zament i ogłupiają znajomy też ma firme budowlaną jak dał normalne wynagrodzenie godne człowieka a nie niewolnika jego kłopoty się skończyły wzrost zamówień od lepiej wykonanych zleceń i stał się bogatszym tylko żałuje że tak póżno na to wpadł
Mietek Grzechotnik / 89.64.31.* / 2017-04-18 11:59
Kto ma możliwość, ten wyjeżdża za pracą za granicę. Skoro "nie stać" naszych pracodawców na godne wynagrodzenia, to niech zamykają firmy z braku wykwalifikowanych pracowników. Sami do tego stanu doprowadzili, oszczędzając nie tam gdzie trzeba. Teraz wypiją własne lekarstwo.
jarrrt / 83.245.238.* / 2017-04-18 10:29
Placa w polsce to jedno a traktowanie i kultura w pracy to drugie. Ja nie wrocil bym do polski pracowac nawet gdyby pensje byly na poziomie sredniej europejskiej. Stres tempo pracy i mobbing wystarczy bym wybral prace za granica. Tu nie mam problemow tu pracuje swoim tempem tu pracodawca kierownik usmiecha sie do mnie tu mam co 2h przerwe 20min tu po 8h pracy trzaskam szafka i o pracy zapominam. A problemy pochodza tylko z polskiego gruntu, co chcwile listy wezwania i cudawianki na kiju az oczom niedowierzam ze po tylu lat ten kraj o mnie nie zapomina i w tak udany sposob rodakom swym sie przypomina... Pozdro z e skandynawii.
aaa743 / 178.37.148.* / 2017-04-18 10:08
Zmiana tj relokacja jest możliwa, ale wtedy trzeba zarabiać min. 2 razy koszty utrzymania mieszkania w danej lokalizacji, a pracodawcy zapominają, że pracownik nie będzie mieszkał w kartonie pod mostem bo taniej. Przecież w pracy ma wygadać schludnie, pachnieć i być wypoczęty. Chyba o tych drobiazgach zapominają ! I nie trzeba tutaj żadnego eksperta. Kolejnym problemem jest to, że jak się zwiążesz pętlą kredytową, gdyż jest taniej niż wynajem mieszkania to co ? Pilnujesz swego i mieszkasz u siebie ! Trudne do pojęcia ? Wiem to przerasta analityków ? Czy to aż tak arcytrudne do wyartykułowania, a może nad wyraz trudno przyswajalne ? Dodam, że takie rozterki i tak mają w większości przypadków tylko cenieni na rynku pracy specjaliści, a wszyscy wiemy, że nie każdy będzie prezesem, kierownikiem. Jedno co wszystkich łączy to płaca za godne pieniądze i tutaj niestety są duże napięcia.
Gość61 / 159.205.228.* / 2017-04-18 10:04
Przypomnienie: pracownik pracuje za pieniądze, trzeba płacić na poziomie europejskim to i pracownicy się znajdą...
ja113 / 94.254.150.* / 2017-04-18 11:37
Na poziomie europejskim trzeba tez płacić za mieszkanie...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy