Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Reżim Asada grozi Zachodowi. "Ta Rada to terroryści"

Reżim Asada grozi Zachodowi. "Ta Rada to terroryści"

Wyświetlaj:
maluszy / 2011-10-09 18:55
( John Perkins były główny ekonomista 'Chas T.Main Inc).
"Są 2sposoby na podbicie i zniewolenie narodu- miecz albo dług"- John Adams(1737- 1826)
"My, ekonomiczni zabójcy, naprawdę odpowiadamy za powstanie pierwszego prawdziwego globalnego Imperium. Działamy na różne sposoby.Ale najczęściej szukamy krajów bogatych w surowce, których pożądają nasze korporacje, jak ropa, a wtedy załatwiamy ogromną pożyczkę dla tego kraju z Banku Światowego lub podobnej organizacji. Ale pieniądze niegdy nie trafiają do tego kraju a do naszych korporacji, które budują infrastrukturę w tym kraju. Elektrownie, przemysł porty. To co daje zyski oprócz naszym korporacjom, paru bogatym osobom w tym kraju. A tak naprawdę wcale nie pomaga większości narodu. A to ci ludzie, cały naród zaciąga ogromny dług. Jest to wielki dług, którego nie mogą spłacić..to właśnie częśc planu. Więc w pewnym momencie wysyłamy tam ekonomistę, żeby powiedział : "wisicie nam kupe kasy. Nie macie jak spłacić długu, więc sprzedajcie nam tanio swoją ropę naszym kampaniom naftowym. Pozwólcie nam zudowaćbazy wojskowe w waszym kraju. Wyślijcie wojsko by wspomagało nasze gdzieś w świecie, np do Iraku lub głosujcie z nami przy głosowanie w ONZ , by sprywatyzować ich zakałady energetyczne, wodociągi i sprzedaćkorporacjom USA lub innym międzynarodowym." Są to typowe zasady działania Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Wpakować kraj w taki dług, by nie mógł go spłacić, a wtedy zaoferować refinansowanie i spłatę jeszcze większych odsetek, a także żądać tzw."dobrego zarządzania",które właściwie oznacza, że muszą sprzedawać swoje surowce łącznie z wieloma usługami społecznymi, firmami komunalnymi czasem system edukacyjny, system karny system ubezpieczeń. To wszystko muszą sprzedać zagranicznym korporacjom. To już nie jest podwójna, ale potrójna a nawet poczwórna klątwa. Działalność ekonomicznych zabójców zaczęła się we wczesnych latach 50' gdy demokratycznie wybrano w Iranie Mossadegha.Był postrzegany jako nadzieja dla demokracji na bliskim wschodzi i na świecie. Magazyn 'Time' wybrał go Człowiekiem Roku. Jedną z rzczy, któe zaczął wprowadzać była idea, żeby zagraniczni nafciarze płacili dużo więcej za ropę wywożoną z Iranu, a Irańczycy mieli mieć zyski z własnej ropy. Dziwna polityka. Nam się to oczywiście nie podobało. Ale baliśmy się zrobić to co zawsze, czyli wysłać wojsko. WYsłaliśmy za to agenta CIA, Kermita Roosevelta- krewnego Teddy'ego. Agent Kermit wyjechał z paroma milionami $ i był bardzo, bardzo skuteczby. W krótkim czasie udało mu się obalić Mossadega, a na jego miejsce umieścić Irańskiego Szacha, które zawsze sprzyjał ropodojom. REWOLTA W IRANIE. Oficerowie armii krzyczą że Mossadeg poddał się i że jego dyktatorski reżim w Iranie się zakończył. Wróciły sentymenty i na ulicach pojawiły się obrazy Szacha.Szach został serdecznie powitany. W Waszyngtonie ludzie cieszyli się: 'łał, to było takie proste i tanie!'. To ustanowiło całkiem nową metodę manipulowania krajami i tworzenia imperium. Jedyny problem z Rooseveltem był taki, że miał papiery agenta CIA i gdyby został złapany, konsekwencje mogły być dość poważne. Szybko więc podjęto decyzję o korzystaniu z usług prywatnych konsultantów do przesyłania pieniędzy przez Bank Światowy, MFW, czy podobną organizację. By zwerbować ludzi takich jak ja, którzy pracują dla prywatnych firm. Jeśliby nas złapano, rząd nie miałby żadnych problemów.
maluszy / 2011-10-09 18:53
Dzieje się to samo co w Libii. NATO&ONZ uzbraja rebeliantów "W kraju działają uzbrojone grupy, które dokonują aktów przemocy i które zabiły wielu męczenników. Na Zachodzie mówi się o pokojowej rewolucji w Syrii, finansuje się te grupy i dostarcza broń. To właśnie taka grupa terrorystyczna zabiła męczennika Meszala Tamo, aby sprowokować zamieszki w regionie, gdzie mieszkają Kurdowie"- skąd mają broń skoro Assad ma całą armię w garści? Jest to od początku robota CIA tak jak miało o miejsce między innymi w: (trochę historii)
GWATEMALA 1954-Gdy Arbenz został prezydentem Gwatemali, kraj był mocno trzymany przez firmę Unitef Fruit i inne wielkie międzynarodowe korporacje. Arbenz powiedział, że chce oddaćziemię ludziom. I jak tylko dostał władzę, zaczął prowadzić politykę, która doprowadziłaby właśnie do oddania ludziom praw do własnej ziemi. United Fruit się to nie spodobało. Wynajęli więc firmę PR, i rozpoczeli ogromną kampanię w USA, by przekonać obywateli w USA , prasę i kongres że Arbenz to sowiecka marionetka. Że jeśłiu pozwolimy mu zostać przy władzy, to Sowieci będą mieli swój przyczółek na tej półkuli. Tak więc w 2002 dokonano przewrotu który jak wszyscy wiedzą, był bez wątpienia ustawiony przez CIA.Sposób w jaki dokonano przewrptu, był bardzo podobny,do tego co Roosevelt zrobił w Iranie. Opłacając ludzi by wyszli na ulice i wszczeli zamieszki, protestowali pokazując że Chavez nie ma poparcia. Jeśli uda się do tego namówić kilka tysięcy osób,telewizja sprawi, że będzie wyglądało jakby cały kraj się zbuntował. Tylko że w przypadku Chaveza, jego spryt i silne poparcie społeczne pozwolily kryzys przezwyciezyc. Był to fenomenalny moment w historii Ameryki Łacińskiej
Ekwador 1981. Ekwador przez wiele lat był rządzony przez proamerykańśkich dyktatorów. Często dość btutalnych . I nagle zdecydował się na demokratycznyczne wybory. Kandydatem na prezydenta był Jaime Rodldos, którego celem miało być zwrócenie ekwadorskich zasobów naturalnych obywaltelom. Osiągnął miażdżące zwycięstwo w wyborach. Dostał więcej głosów niż ktokolwiek , kiedykolwiek w Ekwadorze. Rozpoczął wdrażanie swojej polityki polegające na zapewnianiu zysków z ropy własnym obywatelom. Nie spodobało nam się to w stanach. Zostałem wysłany jako jeden z wielu ekonomistów od brudnej roboty by zmienić postawęRoldosa. Skorumpować go. Powiedzieć mu: 'Ty i twoja rodzina możecie być bardzo bogaci, o ile będziesz grać po naszemu. Ale jeżeli będziesz kontynuował swoją politykę, to będziesz musiał odejść" Nie posłuchał...został zamordowany. Tuż po rozbiciu się samolotu, cały treren odgrodzono. Wstęp na teren katastrofy miało tylko wojsko USA z pobliskiej bazy oraz paru ekwadorskich wojskowych. Gdy rozpoczęło się śledztwo, dwóch kluczowych świadków zginęło w wypadkach samochodowych nim zdążyli zeznawać. Wiele dziwnych rzeczy działało się wokół zabójstwa Jaime Roldosa. Tak jak większość osób, które naprawdę przyjrzały się sprawie, nie mam wątpliwości że to było zabójstwo.Oczywiście na moim stanowisku ekonomisty od brudnej roboty, spodziewałem się że coś mu się stanie. Czy to zamach , nie byłem pewny,ale wiedziałem że jego głowa poleci, bo nie dał się skorumpować tak jak chcieliśmy"
Panama 1981 Omar Torrijos prezydent Panamy był jednym z moich ulubieńców. Naprawdę go lubiłem. Był charyzmatyczny i naprawdę oddany swemu krajowi. Kiedy próbowałem go skorumpować powiedział:"Słuchaj Juanito, nie chcę pieniędzy.Chce jedynie by mój kraj traktowano uczciwie. Chce by Stany spłaciły swój dług, za zniszczenia których tu dokonaliście. Chce się znaleźć w takim położeniu by móc pomagać innym latynoskim krajom odzyskać niepodległość i uwolnić się od uciążliwego sąsiada z północy. Wykorzystujecie nas straszliwie. Chce by kanał panamski wrócił w panamskie ręce. Tego chce. Zostaw mnie więc w spokoju i nie próbuj przekupić. Jaime Roldos został zamordowany w maju 1981roku. Omar był tego świadomy.TOrrijos zebrał rodzinę i powiedział:" zapewne jestem następny ale jest ok, bo zrobiłem to po co tu przyszedłem. Odzyskałem kanał i odtąd będzie w naszych rękach, właśnie zakończyłem negocjacje z Jimmy Carterem. W czerwcu tego samego roku zaledwie kilka miesięcy później także zginął w 'wypadku'samolotu. Była to bez wątpienia robta bandziorów z CIA. Jest mnóstwo dowodów na to że jeden z ochroniarzy Torrijosa wręczył mu w ostatniej chwili przed wejściem do samolotu magnetofon. Mały magnetofon zawierający bombę.
Wenezuela 2002 Interesujące jak ten schemat funkcjonował przez tyle lat niezmiennie, tyle że ekonomiści od brudnej roboty zarabiali coraz lepiej. Całkiem niedawno mieliśmy wydarzenie w Wenezueli. W 1998r. Hugo Chavez został prezydentem. Po drugiej serii skorumpowanych prezydentów któzy zryjnowali gosopdarkę kraju.I Chavez został wybrany pośród tego wszystkiego. Chavez postawił się stanom zjednoczonym, głównie domagając się by wenezuelska ropa pomagała Wenezuelczykom. Cóż nam w USA sięto nie spodobało.
Powyższy fragment znajduje się na youtube w

Najnowsze wpisy