Forum Forum podatkoweVAT

rezygnacja z bycia Vatowcem

rezygnacja z bycia Vatowcem

szumi001 / 87.205.137.* / 2012-05-22 17:09
Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem jesli nie to proszę mnie przekierować. Mam problem. Prowadziłem firmę remontową przez 2 lata, byłem vatowcem, w maju zawiesiłem firmę aż do kwietnia tego roku, odwiesiłem ją ponieważ zostałem kierowcą kat b świadczacym usługi w transporcie miedzy narodowym na swojej działaności, tamtejsza ksiegowa poinforowała mnie żebym się udał do US bo ponoć można zrezygnować z bycia vatowcem w ciagu roku tym bardziej że ja byłem bierny przez ok rok i nie osiagnąłem jakiegos pułapu dochodu, oczywiście w Us Pani mnie pionformowała że tak owszem możemy zrezygnować, złozyć vatR i git, że w kwietniu bedę vatowcem po odwieszeniu a w maju już nie, a tu niespodzianka przyszło pismo że cos zle jest wypelnione w vatR, pojechałem i się dowiedziałem od innej Pani że nie da się zrezygnowąc z bycia vatowcem w srodku roku obojetne czy jest się czynny czy bierny czy byla zawieszona czy nie, jutro idę zaś to wyjasniać poniewać już w tym miesiącu- jesli sie okaże zostałem mylnie poinformowany wystawiłem 2 rach nie f vat, może jest ktos mi wstanie udzielić info z góry dziekuję Andrzej

Najnowsze wpisy