Forum Forum prawnePracy

rezygnacja z pracy, a choroba

rezygnacja z pracy, a choroba

Aleksandra91 / 176.109.164.* / 2012-11-21 14:06
Witam Serdecznie,
W czasie okresu wypowiedzenia rozchorowałam się, dostalam od lekarza zwolnienie lekarskie w tym czasie umowa ulegla rozwiazaniu, a ja choruje nadal czy kiedy bede u lekarza nadal moge dostac zwolnienie za ktore ZUS bedzie mi placil? Jezeli tak to jaki NIP podaje się lekarzowi?

umowa ulegla rozwiazaniu 17.11, a zwolnienie mam do 21.11, dzis ide do lekarza i nie wiem czy nadal przysluguje mi zasilek chorobowy z ZUS
Wyświetlaj:
adamRocznik91 / 2012-11-21 14:27 / Bywalec forum
tez mam podobną sytaucję więc jeśli ktoś się zna na tych pzrepisach wszytskich to bardzo proszę o informację
szklarek / 2012-11-21 14:38
Od 18 listopada płatnikiem zasiłku chorobowego jest ZUS, bez względu na to, czy do 17 listopada było to jeszcze wynagrodzenie chorobowe z pieniędzy pracodawcy ( pierwsze 33 dni niezdolności do pracy w roku 2012 ) czy już zasiłek chorobowy z ZUS, wypłacany przez ZUS lub pracodawcę.
Dokumentację dotyczącą ostatniego zwolnienia wraz ze zwolnieniem pracodawca miał obowiązek wysłać do ZUS.
Dalszy zasiłek będzie należny jeśli zwolnienie lekarskie będzie przedłużone i przedłużane aż do wyczerpania okresu zasiłkowego. Lub jeśli nie będzie ciągłości- nowa choroba, ale - niezdolność będzie trwała min. 30 dni i powstanie nie później niż 14 dni od ustania ubezpieczenia ( do 31 listopada włącznie ) albo nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem literowym "E").

Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy, nie dłużej niż przez 182 dni, a w przypadku gruźlicy (oznaczonej przez lekarza w zaświadczeniu lekarskim kodem "D") - nie dłużej niż przez 270 dni.

Najnowsze wpisy