RMUA 2013

Barnaba22 / 2013-01-09 13:11
Mam takie pytanie dotyczące RMUA... kiedy powinnienem otrzymać RMUA za ten miesiąc ? Na początku, czy pod koniec obecnego miesiąca?
Wyświetlaj:
bilka23 / 2013-01-18 10:56
ja zawsze dostaje pod koniec miesiaca, na pocztaku miesiaca dostaje rachunek i z nim zazwyczaj chodze do lekarza jak chce pokazac ubezpieczenie
wiwan / 2013-01-11 10:45
Zacznijmy od tego, że przecież od roku płatnik wydaje rapor miesięczny tylko na wniosek ubezpieczonego. Przy braku takiego wniosku wystawia zbiorczy raport roczny ( z rozbiciem na miesiące ) do końca lutego następnego roku.

Zatem bez Pana inicjatywy raport za styczeń 2013 uzyska Pan do końca lutego 2014 r. jako pozycję w raporcie za 2013 r.

Jeśli z żądaniem Pan wystąpi/wystąpił- raport może być wystawiony po odprowadzeniu składek. ZUS-owy termin ich odprowadzenia to zasadniczo 15 dzień miesiąca. Tylko jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe obowiązuje termin 5 dnia miesiąca.

Zatem zgodnie z prawem raport może być najwcześniej 15 stycznia i obejmować oczywiście składki od wynagrodzenia wypłaconego w grudniu.
AdamGdańsk / 89.72.78.* / 2013-01-17 21:23
Warto dodać, że brak konieczności wydawania raportów miesięcznych zastąpiono koniecznością wystawiania raportu rocznego. Niestety płatnik nie ma funkcji przygotowania takiego zestawienia. Ja znalazłem program, specjalnie dla płatnika który przygotowuje szybko zestawienie roczne szczegóły na www.sumatorzus.pl lub www.rmuaroczne.pl

Najnowsze wpisy