Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rocznica nad narodowym szambem

Rocznica nad narodowym szambem

Money.pl / 2006-08-18 08:57
Komentarze do wiadomości: Rocznica nad narodowym szambem.
Wyświetlaj:
a / 80.48.97.* / 2006-08-18 10:32
niech żyje Ludowa Republika Bałwanii; ang. Yewopoland

Godłem Wielki Interes Narodowy na Kaczych Nogach
tatko / 2006-08-18 10:22 / Tysiącznik na forum
To wcale nie jest śmieszne,panie Płaskoń. To jest nasza kolejna tragedia. Zastanawiam się nad tym,co to za fiksaty taką sobie gotują przyszłość. Przecież nadejdą czasy,że trzeba będzie to dzisiejsze tałatajstwo rozliczyć ,lecz sensowniej niż to oni robią z przeszłością.
Sabre / 2006-08-18 09:26 / Tysiącznik na forum
Rząd w kraju a obywatele na uchodźctwie – to ma sens.
Lecz gdy już zdrowa część społeczeństwa wyjedzie z kraju a pozostanie jedynie zarażona (a zaraza rozszerza się z dwóch bliźniaczych źródeł), gdy państwo K. zdobędzie pełnię władzy, co wtedy? Zdobyć władzę a rządzić, to dwie różne rzeczy. Czy armia miernych ale wiernych pomazańców państwa K., niezdolnych sięgnąć dalej niż wytyczne Opus Dei, gwarantuje świetlaną przyszłość? Braci gospodarka nawet nie interesuje. Oni są zbyt zajęci „heroiczną” walką z cuchnącym truchłem komunizmu i mistycznym układem, no i oczywiście ośmieszaniem się na arenie międzynarodowej.
Umiłowane teczki pozostaną zawsze w zawieszeniu, ani do końca otwarte, ani zamknięte. Stanowią wymarzone narzędzie do gry. Same wyciekają na zewnątrz, wszystkie prawdziwe za wyjątkiem jednej jedynej sfałszowanej. To skarby sezamu.
ppp998 / 193.210.145.* / 2006-08-18 11:06
Czyli Faszyzm, Sabre?!.
To były czasy prosperity jeszcze rok temu, za Kwaśniewskiego i Belki!!! Żyć się chciało!!!
Sabre / 2006-08-18 14:49 / Tysiącznik na forum
Skąd ten kretyński zwyczaj posądzania każdego niesympatyka PiS o sympatie do Kwaśniewskiego, Belki czy też lewicy? Nie znosiłem Kwaśniewskiego niemal tak samo, jak obecnie nie znoszę Kaczyńskiego. A PiS jest bardziej lewicowe niż było SLD.
saul / 2006-08-20 13:14 / portfel / Pan Owca
Jeżeli można to ja przyklasnę z chęcią tej wypowiedzi, w każdym calu.
zawiedziony / 83.27.229.* / 2006-08-18 10:43
święta prawda bracie
Łukasz / 80.55.194.* / 2006-08-18 08:59
Pan z tych co woleli by żeby archiwa MSW były zamknięte na wieki, no chyba, że TOW. Michnik zechciałby w nich pobuszować....
Każdy może być opluty... Nawet idąc ulicą, całkiem dosłownie.
Kilkanaście razy w ciągu mego krótkiego dość życia tłumaczyłem się że nie jestem wielbłądem bo się komuś coś pomyliło lub ktoś coś intrygował. It's LIFE !
Zasługą ustawy lustracyjnej jest to że pozwala się wytrzeć.
I pozwala nawet ukarać tych co plują, bo pozwala wyjaśnić...
Moim zdaniem ci co plują (jak autor artykułu o Herbercie) też są z tych, co ,tak jak Pan Płaski, woleli by żeby lustracji nie było a archiwa zamknąć. Dlateko ostentacyjnie plują i mówią "O WIDZICIE ! TERAZ TAK BĘDZIE! KAŻDEGO MOŻNA OPLUĆ! ZAMKNIJCIE TE ARCHIWA!!!" (albo dajcie wszystkim ubekom dostęp do nich).
Portalowi MONEY gratuluję po raz kolejny felietonisty ekonomicznego równie zainteresowanego ekonomią co Lepper.
prze....PIS / 212.244.187.* / 2006-08-18 12:14
"Zasługą ustawy lustracyjnej jest to że pozwala się wytrzeć" - nie zgadzam się z tą tezą.
Twórcy lustracji spowodowali, że w tej chwili autorytetami moralnymi zostali funkcjonariusze SB. To oni zaświadczają o tym kto współpracował, a kto nie.
Są ludzie, którzy wcześniej mieli dostęp do teczek (w tym również Kaczyńscy) i oni mają przewagę nad pozostałymi. Mogą swoją wiedzę wykorzystywać do manipulacji politycznych np. sprawa Gilowskiej.
ppp998 / 193.210.145.* / 2006-08-18 12:32
Do: prze.... PIS

"Twórcy lustracji spowodowali, że w tej chwili autorytetami
moralnymi zostali funkcjonariusze SB"


O i takie mamy te świtałe elity anypisowskie!! Jasne, autorytetami moralnymi są funkcjonariusze SB. Czy wiesz prze...PiS, co znaczy słowo autorytet? Są słowniki, jest zdrowy rozsądek. Trochę więcej samodzielnego myslenia, trochę mniej czytania GW.
ppp998 / 193.210.145.* / 2006-08-18 12:05
Łukasz,

Jestem z Tobą.

Powiem Ci, że felietony Pana Płaskonia czytam jako jedyne w money.pl. Jest tu widoczna szczególnie pociągające pomieszanie wszystkiego w taki sposób, że wychodzi, że wszystkiemu są winne Kaczory. I to jest sztuka. Trochę tak jak mentalny mentor (?) redaktora - A. Lepper, u którego wszystko się sprowadza do tego, że Balcerowicz musi odejść.

Trudno mówić o felietonach ekonomicznych; w jakieś zasłyszane wieści od znajomych biznesmenów, ze jak dziś, ze ktoś coś słyszał, że Bruksela nam odetnie finansowanie, bo szambo w Polsce.
Autor / 217.197.79.* / 2006-08-18 11:05
Panie Łukaszu,
ja nie z tych, co woleliby żeby archiwa byłł zamknięte na wieki, ale z tych, którzy uważają, że powinni się nimi zajmować wyłącznie kompetentni ludzie. Podobnie jak z minami. Można je oddać w ręce saperów albo domorsłych rozbrajaczy, których przecież nie brakuje i którzy oczywiście w swoim mniemaniu znają się na tym fachu najlepiej.
ppp998 / 193.210.145.* / 2006-08-18 12:17
Drogi Autorze,

A kim są, pardon, ci "kompetentni ludzie"? IPN nigdy w środowisku nie cieszył się popularnością. Wie Pan dobrze, że nie ma takich ludzi.

A zobaczy Pan, że mimo trudności, Ci który są w porządku to i tak się wybronią; i Herbert i pewnie Gilowska.

A jeżeli nie w porządku , to chyba szkoda stawiać na piedestały fałszywe autorytety, hm?

A szuje w rodzaj znanego mi osobiście, przykro mi to mówić, ks. Czajkowskiego, czy śp. A. Szczypiorskiego nie będą mam kazań prawiły,co dobre a co złe.

Prawda się broni. I to już dziś widać
tatko / 2006-08-19 18:18 / Tysiącznik na forum
Ale prawda w zetknięciu z "wierzącymi po polsku" nie może się obronić i wciąż przegrywa z prawdziwą polskością.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-08-18 11:24
teraz wystarczy tylko zagłosować i wybrać tych "kompetentnych" bo o akademiach lustracji nie słyszałem, a Niemcy i Czesi jakoś przez to przeszli
Troszkę... / 212.244.61.* / 2006-08-18 11:49
Nacje sąsiedzkie przebrnęły przez to tylko dlatego, że każdy mógł zajrzeć do swojej teczki. Każdy. Każdy. A u nas są równiejsi - i byli równiejsi. Pomińmy p. Michnika i p. Kaczyńskiego. Wystarczy pogląd ( mam nadzieję, że Pan ( i ) wie czyj ), że nie należy ujawniać wszystkich materiałów a szczególnie tych dotyczących kleru. Ba - a jak pięknie się niszczy akta - pokazywał taki do 0 porównywany ( choć to brzydkie było ) - i im mniej tych dokumentów tym gorzej ( bo poniszczone ) - ba a ostatnio to nawet okazało się, że niektórych zarejestrowano bez ich wiedzy ( i po to by ich chronić ), a takiemu szczególnie ważnemu to nawet preparowano "lojalki" i to w czasach pokomunistycznych. Szambo - niestety.
Fenikspl / 213.199.225.* / 2006-08-18 10:17
tow. Michnik juz buszował w aktach i zabrał to co najbardziej mogło zaszkodzic jemu i jego kolegów. Jest wspomniane o tym w ksiażce W.Łysiak Rzeczpospolita kłamców .Salon.
a / 80.48.97.* / 2006-08-18 10:10
Łukasz ty po prostu jesteś ****. Twoja Matka znana jest w dzielnicy jako ****, brat to aktywny ****, i lubicie małe dzieci.

Chciałem serdecznie przeprosić za powyższe bo się pomyliłem
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-18 08:57
"Warto podkreślić, że dokonania i umiejętności generała Sikorskiego wysoko oceniał sam marszałek Józef Piłsudski, który w końcu grudnia 1922 roku w swojej opinii napisał m.in.: Inteligentny, żywy umysł, lekki charakter obok wielkiej ambicji. Nadzwyczajnie łatwy w obcowaniu z ludźmi"

Niezbyt lotny, ociężały umysł, ciężki charakter obok chorobliwej ambicji. Nadzwyczaj trudny w obcowaniu z ludźmi. Dalej już tylko kompleksy...

Jak łatwo dopasować, o kogo chodzi...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy