Forum Polityka, aktualnościKraj

Rocznica stanu wojennego. Manifestowali przed domen Jaruzelskiego

Rocznica stanu wojennego. Manifestowali przed domen Jaruzelskiego

Wyświetlaj:
Wapniak / 2012-12-16 11:21 / Tysiącznik na forum
Hmm... idiotów to u nas dostatek...
T. / 81.190.61.* / 2012-12-13 18:14

16 grudnia interweniujący funkcjonariusze ZOMO użyli broni, w wyniku czego zginęło dziewięciu górników.

A kto "strzelcom wyborowym" kazał celować lufy dokładnie w ludzi ???
Nie mogli z giwer celować ponad nimi,kilka metrów powyżej,tak aby tylko ich postraszyć ,a nie zabić z zimną krwią ?
Jaruzelski strzelał, czy polscy ochotnicy z naboru, z zamiarem zabicia drugiego człowieka ?
Czy oni rzeczywiście musieli skutecznie trafiać z karabinów do ludzi ??? - Jeszcze raz pytam.
I nie Jaruzelski tu winien ,tylko Ci co bezpośrednio i skrupulatnie celowali lufy w pierś ludzi strajkujących !!!
T. / 81.190.61.* / 2012-12-13 18:03
Za robotę lepiej się zabierzcie.
Porządki świąteczne zróbcie w swoich domach .Żonom pomóżcie przy sprzątaniu mieszkania, a nie stać bezczynnie na ulicy jak jacyś nawiedzeni.
Jaruzelski umrze ,a Ci nadal będą tam łazili z przyzwyczajenia.
niewidzięczny jakiś czy co / 188.147.65.* / 2012-12-15 10:08
towarzysz umrze?. A wypluj to natychmiast. Chchcesz radochę Belzebubowi zrobić?
Patriota Prawdziwy AK 1945 / 212.14.47.* / 2012-12-13 10:06
dziękujemy, dziękujemy,dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alan44 / 2012-12-13 07:27
Jak długo jeszcze? Dzięki stanowi wojennemu można dziś demonstrować wszędzie przy byle jakiej okazji. Stan wojenny to punkt zwrotny w naszej historii. Pierwszy raz zdarzyło się, że znalazł się Polak (czyli Generał Jaruzelski) mądry przed szkodą. Mądry nie czeka, aż wydarzy się nieszczęście, ale stara się mu przeciwdziałać, póki można. Gdyby doszło interwencji Układu Warszawskiego, byłoby po herbacie.
rozsądny / 77.79.193.* / 2012-12-13 07:45
była już interwencja na Węgrzech i w Czechosłowacji, i w gorszej sytuacji politycznej gospodarczej są obecnie od Polski.
Ten Pan cofnoł cywilizacyjnie o dekadę Polskę nie licząc ofiar. Bylibysmy w zupełnie innym miejscu gdyby nie durny beton. Pobiera za to jeszcze bardzo wysoka emerturę. Chłopie przestań pisać takie głupoty, wnuczku ormowca
m54 / 79.186.85.* / 2012-12-13 09:22
"Ten Pan cofnoł cywilizacyjnie o dekadę Polskę nie licząc ofiar"-bredzisz gościu a o ile dekad cofnęły Polskę solidaruchy a co do ofiar to juz w grudniu zamarzło kilkadziesiąt osób a rocznie parę tysięcy popełnia samobójstwo zazwyczaj z przyczyn ekonomicznych nadciagajacy krach jest zbawieniem dla takich jak ty jak z rodzinką zostaniesz bezrobotny i głodny to moze zaczniesz myśleć nie ma lepszego nauczyciela nad biedę i nedzę wielu już to zrozumiało zrozumiesz i ty
ps.polecam tobie też powrót do szkoły(podstawowej) tam uczą pisać poprawnie i czytać ze zrozumieniem to wstyd ,że tacy jak ty półanalfabeci zabierają głos w istotnych sprawach)
debos / 79.191.197.* / 2012-12-13 07:55

Bylibysmy w zupełnie innym miejscu gdyby nie durny beton.

Może masz rację. Tylko w jakiej?
Natter2 / 2012-12-13 09:45 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Debos,czy wiesz jaka była wtedy temperatura ? Ok -20 wiadomo w jakiej temp. zamarza woda?Ile węgla było wtedy było na składach kotłowni i elektrociepłowniach ? Na niecały tydzień.Obłęd strajkowy groził zamarznięciem sieci co byłoby dalej?
debos / 79.191.197.* / 2012-12-13 14:13

co byłoby dalej?

Tego właśnie dotyczyło moje pytanie. Bo, że jak pisze nie wiedzieć czemu podpisijący się nickiem ~rosządny bylibyśmy w innym miejscu to pewne. Tylko w którym?
benjaminB / 2012-12-13 14:19 / Bywalec forum
powinni zabronbić czegoś takiego, pzrecież to jest zakłocanie przestrzeni, bo co? przed każdym domem, każdego obywatela mogę manifestować, bo coś mi się nie ppodoba?
debos / 79.191.197.* / 2012-12-13 15:21

przed każdym domem, każdego obywatela mogę manifestować, bo coś mi się nie ppodoba

Trochę się z tobą zgadzam, że nie powinno się demonstrować przed domem. Problem w tym, że jak dzisiaj nie podoba się decyzja premiera albo prezydenta to można iść pod kancelarię i dać wyraz swojego niezadowolonia. Kiedy Jaruzelski rządził takich możliwości nie było.
Inna sprawa to to kto tam pod ten dom chodzi. Znam człowieka który tam chodził i krzyczał " raz sierpem raz młotem..." a wtedy kiedy trzeba było się opowiedzieć po którejś stronie to jakoś odwagi mu brakowało. No ale wtedy można było dostać po czterech literach. A jakby go ktoś posłuchał to mógłby odnieść wrażenie, że on był czołowym opozycjonistą a może nawet, że on sam stoczył zwycięską walkę z komuną. Ponieważ kpiłem z niego, wytykałem hipokryzję możliwe, że już nie chodzi demonstrować. Może sam siebie się wstydzi. Zabawne jest też to, że tam są tacy demonstrujący którzy są przekonani, że Jaruzelski jest wtedy w domu tylko się chowa a ze strachu wygasza światła w domu.
m-53 / 95.49.183.* / 2012-12-13 07:40
Następny z duszą niewolnika.
I jeszcze tu uzasadnia.

Najnowsze wpisy