Forum Polityka, aktualnościKraj

Rocznica stanu wojennego. Prezydent: zapalamy świecę z myślą o tych, którzy walczą o wolność

Rocznica stanu wojennego. Prezydent: zapalamy świecę z myślą o tych, którzy walczą o wolność

Wyświetlaj:
romualdf / 2014-12-14 13:25
Mam już trochę lat. Osobiście i to blisko widziałem co działo się w stanie wojennym.
Tak wczoraj oglądałem wypowiedzi Macierewicza który opowiadał jak mocno walczył pod stocznią w 81 roku.( Na marginesie jakoś tam go nie widziałem)
Mówił też o tym jak czołgi na ulicach ludzi miażdżyły. Inna zaś posłanka opowiadała o masie ofiar stanu wojennego. Nie wiem może mówimy o innych stanach wojennych . Oświećcie mnie ile było ofiar stanu wojennego ??
T. / 31.61.140.* / 2014-12-14 21:02
Za następne 20 lat dowiemy się od obecnego narybku politycznego,że podczas stanu wojennego była rzeź na ulicach miast ... Pewnie doczekamy się czasów ,gdzie politycy będą opowiadać w TV,że II wojna światowa to pikuś w porównaniu ze stanem wojennym z lat 80-tych.
Im więcej lat upływa tym bardziej gloryfikują wszystkie wydarzenia z lat ubiegłych.
- A tak, ku przypomnieniu młodemu pokoleniu ,wprowadzenie stanu wojennego zapobiegło panoszącej się anarchii na ulicach miast.Zapanował wówczas ład i spokój . Dzięki obecności służb mundurowych na ulicach można było bezpiecznie, bez obaw wyjść z domu i chodzić po ulicach. Iść do sklepu,do kina ,kawiarni itp. bez obaw, że napotka się grupy rozwydrzonych młodzieńców szukających zaczepki do bijatyki, awantur i niszczenia wszystkiego co na drodze napotkali.
Natomiast w małych miastach i wioskach nikt nawet nie wiedział,że ogłoszono jakiś stan wojenny .
ad1970 / 87.205.132.* / 2014-12-13 22:12
Tak, a najbardziej walczących za wolność od gniewu, przemocy, chciwości i pożądania, od kontroli zmysłów i umysłu. Umysłu, który niekontrolowany jest największym wrogiem żywej istoty, a jako okiełznany jej największym przyjacielem. Ta wolność pełna szacunku i pokory, otwarcie na dobro, duchowa wolność, wolność od materializmu, tym większa, im większe podporządkowanie tej wyższej inteligencji, duchowej inteligencji, jest moim pragnieniem i faktyczną wolnością. Za taką wolność zapalam świeczkę i to światło najbardziej dedykuję tym, którzy o taką wolność walczą, tak w sobie, jak i dla innych.

Najnowsze wpisy