Forum Polityka, aktualnościKraj

Rocznica stanu wojennego. "To była tragedia dla Polski"

Rocznica stanu wojennego. "To była tragedia dla Polski"

Wyświetlaj:
pola989930 / 178.183.214.* / 2013-12-13 04:39
Wyrazy współczucia dla Wapniaka,a raczej dla Jego dzieci.Historia jest nauką,która pomaga zrozumieć procesy i zmiany zachodzące w społecznościach,ich rozwój i przemiany,co uczy wyciągać wnioski.Uczy tożsamości.Podobnie,jak w przedmiotach ścisłych.Wykształć dziecko w Polsce,a potem niech dzieciak studiuje za granicą,choćby miało zarabiać,jako baby sitter.Na dobrych uczelniach w Europie studiują ludzie wielu kultur i religii.Dobrze funkcjonują programy Erasmus i jemu podobne.Dzieciak zaliczy studia w kilku uczelniach i Jego rozumienie świata będzie bogatsze od Twojego.Nie zatrzyma pociągu,gdy zobaczy modlącego się muzułmanina alarmując ludzi,że to terrorysta.Wpajałam moim dzieciom,że społeczeństwa rozwijają się wtedy,gdy każde następne pokolenie jest lepiej wykształcone od poprzedniego.Tak wykształcona młodzież nie da skolonizować swoich umysłów przez reżimy czy skorumpowanych polityków,bo wcześniej czy póżniej zmieni te rządy,przy czym będąc świadoma historii,będzie to robić nie przystawiając lufę pistoletu do głowy,ale wykorzystując mniej drastyczne metody.Nie jestem naiwna i doskonale zdaję sobie sprawę,jak niedoskonały jest świat i ile jest brudu i fałszu w polityce.Jak niskie instynkty kierują ludżmi i ile istnieje zagrożeń.Tylko czy jedną z przyczyn nie jest właśnie taki sposób kształcenia dzieci,jaki Ty prezentujesz?Najbardziej naturalną potrzebą człowieka jest wolność.Jak jest ona zdobywana pokazuje historia wielu narodów,a jej znajomość to nie daty wykute na ocenę w indeksie.
Wapniak / 2013-12-13 12:29 / Tysiącznik na forum
pola - jest Pani przykładem degrengolady polskiej edukacji. Dobrze twierdzą specjaliści, że dzisiaj coraz trudniej ze zrozumieniem tekstu...
Jeżeli posiada Pani takie zalety duszy jak współczucie, proszę spojrzeć do lustra... Tu jednak potrzebna jest jeszcze odwaga.
Ps. Nie twierdziłem, że znajomość historii jako takiej, jest zbędna.
T. / 81.190.62.* / 2013-12-12 21:27

Historyk, profesor Antoni Dudek przypomina, że wprowadzenie stanu wojennego było też związane z bardzo poważnymi ograniczeniami swobód obywatelskich.

Panie Dudku, wprowadzenie stanu wojennego spowodowało koniec rozrób na ulicach miast,krótko mówiąc.
Z chwilą wprowadzenia stanu wojennego można było spokojnie wyjść do miasta po zakupy bez obaw ,że w każdej chwili pojawią się zorganizowane grupy ludzi wszczynające rozruchy na ulicach miast,które oprócz demonstracji niszczyły przy okazji witryny sklepowe i stojące po drodze samochody, w wyniku czego celem zaprowadzenia porządku publicznego interweniowało ZOMO.
Pamięć to ja mam bardzo dobrą p. Dudku w przeciwieństwie do Pana. Natomiast dłuższy komentarz uważam za zbędny.

Stan wojenny spowodował też gigantyczną zapaść polskiej gospodarki i spowodował że lata 80 ubiegłego wieku to dla polski jeden z najbardziej ponurych okresów w historii.

Powodem owej zapaści były masowe strajki w zakładach pracy oraz transportu w całej Polsce, stąd braki towaru we wszystkich sklepach ! I na tym kończy się filozofia stanu wojennego.
Wapniak / 2013-12-12 21:25 / Tysiącznik na forum
Zapomniałem. Dzieciom i wnukom zawsze kazałem i będę kazał historię traktować tak jak na to za zasługuje. Czyli uczyć się na stopień i zapomnieć bo to i tak prawda pod potrzeby każdego Rządu...
Wapniak.. / 89.229.142.* / 2013-12-12 21:19
Dziękuję P. Generale za stan wojenny. Dla niektórych powinien trwać wiecznie. Dużo zdrowia.
103545 / 46.204.42.* / 2013-12-12 20:18
Mam 67 lat i dziękuję Generałowi za stan wojenny. Takie jest moje zdanie. Alle jaja.
Uczestnik Srajków 80r / 109.241.49.* / 2013-12-12 19:36
Czyli śmiercią setek tysięcy Polaków, interwencją zewnętrzną i zakonserwowaniem poprzedniego systemu na dziesiątki następnych lat.
T. / 81.190.62.* / 2013-12-12 21:30
Pewnie wtedy Twoja mama pchała wózek z Tobą w środku,a Ty w buzi miałeś dużego smoka.

Najnowsze wpisy