Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Rok kartofli i kawioru." W Sejmie debata nad budżetem

"Rok kartofli i kawioru." W Sejmie debata nad budżetem

Wyświetlaj:
Bankier_7 / 2010-12-14 14:19 / portfel / Punktator

Minister finansów Jacek Rostowski zapewniał, że przyszłoroczny budżet będzie pierwszym, który skonsoliduje finanse publiczne. - To dla Nas polityków, będzie rok kawioru, a dla innych zwykłych ludzi będzie kolejnym rokiem kartofli


ludziom trzeba powiedzieć prawdę o tym, co ich czeka w roku 2011


właśnie dlatego rząd musi podnosić podatki - choć tego nie chce. - Była to bardzo trudna decyzja, szczególnie trudna dla partii, która wierzy w zasady gospodarki liberalnej.


Dla zwykłych ludzi będzie to budżet i rok podwyżek cen.

itp... itd...
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ....
Cspostrzegawczy / 2010-12-14 14:08 / Tysiącznik na forum
Rozpasane finanse przez 3 lata mszcza sie.
Teraz jak potrzeba kasę na drogi to tnie sie 20mld, a przeciez to tylko pieniadze na inicjację, bo przaktycznie (liczac zwrot w podatkach) całośc inwestycji na drogi pokrywa unia i marnować taka szanse dla kraju .
PO na szaw, a nie do rządzenia.
Hejka / 87.139.103.* / 2010-12-14 14:05
Lemingi - pod palmy.
POpsuć się lepiej nie dało.
Vincent wróć do Tesco!!!
velandil / 2010-12-14 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

jedyną optymistyczną informacją na 2011 r. jest to, że rok ten będzie końcem rządów Platformy Obywatelskiej.

To się jeszcze okaże :P
lezzdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 14:00
Jak sie ma do tego co Robią Ci POpaprańcy do tego co głosili czyli 3x15
velandil / 2010-12-14 14:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jak się ma sytuacja gospodarcza do tej sprzed ponad 3 lat?
Może byś zaczerpnął trochę realności i kontaktu z rzeczywistością zamiast powtarzać tą swoją mantrę? Ślepy jesteś, że nie widzisz jak bardzo zmieniły się realia? Wolałbyś mieszkać teraz na Węgrzech, w Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii? A może na Litwie, Łotwie, albo we Włoszech? Wątpię. Chyba że faktycznie nie wiesz co się dzieje na świecie i wydaje Ci się, że tam teraz mieszkańcy żyją jak pączki w maśle?
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 15:48
velenti. Ja bym wolał mieszkac w Grecji tam srednia płaca jest prawie 2 tys, EURO. U nas okołOo 800. Ja tu pracowałem,a nie w Grecji.

A kto rzadził TE TRZY LATA ??Kaczyński, czy Donald Cudotwórca.
Mi opowiada Donald ,ze jest wspaniale. Czyz nie takie informacje ida z Telewizji?? i to z wszystkich z TWP teraz równięż.

O sukcesach zagranicznych dzieki Kamratowi Bronka - Wojtkowi Jaruzelskiemu.
velandil / 2010-12-14 16:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

velenti

Wątpię byś dostał pracę za granicą jak nawet czytać nie potrafisz.

A kto rzadził TE TRZY LATA ??Kaczyński, czy Donald Cudotwórca.

Tusk rządził i właśnie o to chodzi, że nie jest cudotwórcą dlatego Polska nie uniknęła skutków kryzysu. A że jest zadowolony trudno się dziwić - przecież jest politykiem, więc wszem i wobec rozgłasza zwycięstwo, bo w porównaniu do innych krajów UE Polska i tak łagodnie przeszła ten kryzys. Postaraj się zrozumieć co czytasz, bo ewidentnie z tym u Ciebie kiepsko, ciągle tylko powtarzasz "Tusk rządził - jego wina!".
ZIelona Wyspa / 83.31.229.* / 2010-12-14 15:10
To ty nie wiesz co się dzieje.Wiadomości masz z pierwszej ręki TVN u albo GW.Na pewno lżej jest żyć w Irlandii,włoszech czy Hiszpanii.Ja w przeciwieństwie do ciebie pracuję i mieszkam w jednym z tych krajów.Przyjechałem na święta..Ktoś kto broni takiego pieprznika jak jest TERAZ w Polsce chyba ma coś z głową
velandil / 2010-12-14 16:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Wiadomości masz z pierwszej ręki TVN u albo GW

Zawsze mnie zaskakuje i zastanawia zarazem - skąd Wy (przeciwnicy PO) macie wiedzę którą telewizję oglądam i czy w ogóle oglądam albo jakie gazety czytam? Czyżbyście sami nie znali innych źródeł informacji, poza TVN i GW?

Na
pewno lżej jest żyć w Irlandii,włoszech czy Hiszpanii

W to nie wątpię. Ale jakbyś nie zauważył, dystans między Polską, a tymi krajami się zmniejsza, a kryzys paradoksalnie to jeszcze przyśpieszył, bo tam odbija się większą czkawką niż w Polsce - i na to próbuję zwrócić uwagę. Nie bronię, jak to określiłeś pieprznika, lecz nie zgadzam się z tym zaślepionym atakiem na rząd, który według Ciebie i Tobie podobnym jest odpowiedzialny za skutki kryzysu. Jeśli tak, to dlaczego te skutki są tak relatywnie niewielkie?
grabi / 195.216.115.* / 2010-12-14 15:03
PAJACU !!! Zanim zaczniesz komentować to pojedź sobie do Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii. i zobacz jak żyje przeciętna rodzina z dwójką albo trójką dzieci i wtedy komentuj.
velandil / 2010-12-14 15:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

PAJACU !!!

Tak będę Ci mówił skoro sobie życzysz.

Tak więc, drogi PAJACU. Byłem w każdym z tych krajów i wiem jaki jest tam poziom życia. Ty natomiast zdajesz się mieć trudności w zrozumieniu czytanego tekstu, bo nigdzie nie napisałem, że w Polsce żyje się lepiej niż w tych krajach. Napisałem natomiast, że ZMIANA poziomu życia na gorsze w Polsce w czasie kryzysu jest wyraźnie mniejsza niż tam. Najeżdżacie na PO jakby była winna sytuacji gospodarczej w całej Europie. Ja zwracam tylko uwagę na to, że kryzys jest faktem, którego Wy w ogóle nie uwzględniacie najeżdżając na rząd i porównujecie sztywno z sytuacją doskonałej koniunktury gospodarczej podczas której miało szczęście rządzić PiS.
A ja Tobie i wszystkim innym szczekaczom gwarantuję, że gdyby zamiast PO rządził teraz PiS, to dopiero byście zobaczyli co to jest kryzys i jakie mogą być jego skutki.

Zanim zaczniesz komentować to pojedź (...) zobacz (...) i wtedy komentuj

Zanim zaczniesz tak ślepo krytykować działania rządu, przypisując im całkowitą odpowiedzialność za obecny stan, to zobacz jak bardzo pogorszyła się sytuacja w pozostałych krajach, nie tylko europejskich i wtedy komentuj.
Trochę szerszego spojrzenia i obiektywizmu!
arch / 2010-12-14 16:00 / Tysiącznik na forum

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
velandil / 2010-12-14 16:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Urocze, aż się zarumieniłem ze wstydu. Chętnie z Tobą podyskutuję, ale poczekam aż zaprezentujesz jakiś poziom, który na to pozwala, bo nie bawi mnie przerzucanie się inwektywami. Masz tu na forum wielu reprezentantów Twojego obecnego stylu, zagadaj z nimi, może któryś z Tobą dłużej pogawędzi?
kokosik / 69.196.182.* / 2010-12-14 22:31
Na dyskusje z toba vel-cos tam zapewne szkoda czasu wiec nie rob sobie nadziei.Trwaj sobie w swoim przeswiadczeniu ale oszczedz zazenowania i prosze nie wypowiadaj sie publicznie.Tak bedzie chlopcze naprawde dobrze i bez wstydu. - Dobrze? No - dziekuje.A teraz wez berecik i przynies ze sklepu 5 kilo kartofelkow.
ja72 / 83.4.249.* / 2010-12-15 01:43
typowa wypowiedz PiSolandu... zalosne
esu / 78.8.7.* / 2010-12-14 14:56
:) Chyba zapomniałeś zauważyć, że na Węgrzech i w Grecji sprawa zaczynała się dokładnie tak samo jak u nas. Najpierw gigantyczna dziura, a potem wzrost podatków. Wzrost podatków hamuje sprzedaż i jak to się stanie (z całą pewnością będzie już po wyborach) trzeba będzie wreszcie redukować wydatki w obliczu nadal rosnącej dziury budżetowej. Ponieważ polityczni nie znają się na gospodarce i reformach, które zresztą nie dadzą szybkich efektów, więc cięcie wydatków będzie się odbywało tylko w jeden sposób - cięcie pensji i przywilejów w sektorze publicznym. Czytaj Grecja, bo Węgry mogły jeszcze wyjąć pieniądze z odpowiedników OFE. PO, żeby dotrwać do wyborów będzie musiało to zrobić jeszcze przed wybuchem kryzysu stąd to ostatnie majstrowanie z OFE.
velandil / 2010-12-14 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podatki to podnieśli jak już się kryzys zaczął. Dodatkowo w Grecji kolosalny wpływ na zapaść, miał dług, który był długo i skrzętnie ukrywany przez co politycy mogli zadłużać kraj praktycznie bez ograniczenia.
Wzrost podatków hamuje gospodarkę, to jest prawda, jednak póki co jest to tylko VAT i tylko 1%. A pozwolić to ma na uniknięcie wprowadzania naprawdę poważnych podwyżek i cięć, które będą konieczne gdy dług publiczny przekroczy poziom 55% PKB.
Ja powiem tylko tyle, że jeśli ktoś się łudzi, że można było przejść przez kryzys bezboleśnie i bez konsekwencji to jest naiwny jak dziecko. Poczekajcie trochę, kryzys się kończy, gospodarki zaczynają ruszać wreszcie z miejsca i teraz PO będzie miała szansę udowodnić ile faktycznie jest warta.
Powtórka / 95.160.119.* / 2010-12-14 20:11
Ty wierzysz w to co piszesz? czy sądzisz, że jeszcze można kogoś oszukać?Można pisać takie dyrdymały, gdy zrezygnuje się z diet poselskich, dofinansowania do parti i obniży sie pensje wciąż rosnącej RODZINY zatrudnionej w kancerariach "Rządu i wszystkich partii". W przeciwnym wypadku to zwykłe ... Sądzę, że jesteś młodym człowiekiem, któremu do głowy wbito tyle kłamstw, tak jak kiedyś robiła to KOMUNA.
velandil / 2010-12-15 11:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Ty wierzysz w to co piszesz?

Oczywiście, że tak

czy sądzisz, że jeszcze można kogoś oszukać?Można pisać takie dyrdymały, gdy zrezygnuje się z diet poselskich, dofinansowania do parti i obniży sie pensje wciąż rosnącej RODZINY zatrudnionej w kancerariach "Rządu i wszystkich partii". W przeciwnym wypadku to zwykłe ...

możesz napisać po polsku co miałeś na myśli, bo ciężko złapać logiczny sens tego bełkotu?

Sądzę, że jesteś młodym człowiekiem, któremu do głowy wbito tyle kłamstw, tak jak kiedyś robiła to KOMUNA.

Owszem jestem dość młody (przed 30tką) i nie rozumiem niby co to ma za znaczenie? Komuna to w Tobie pozostawiła mniemanie, że młody znaczy głupi.
lidnalev / 83.136.224.* / 2010-12-14 14:44
też powinieneś zaczerpnąc realności. Owszem są kraje które dołuja w tej chwili, tylko nie zapomnij ze my dołujemy non-stop, z tą różnicą ze za rządów TUSKA 3 x bardziej.
velandil / 2010-12-14 14:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dołujemy 3x szybciej od kogo?
235643636 / 192.100.112.* / 2010-12-14 14:58
dolujemy od 20 lat, ale za chwile bedzie kolaps jak sie sprzeda kurki typu KGHM, jesli nie bedzie ciec w administracji od rzadowej po wiejska to niz z tego nie bedzie
Inflacja zaczyna zapieprzac moi drodzy i to jest podatek nalozony na wszytkich przez banki......
nie trzymac za duzo kasy bo gotowi zabrac ja taki to rzad !!!!!

Ludzie przjrzyjcie na oczy kiedy Wam sie zylo lepiej ?teraz czy za Kaczynskiego ktory z Gilowska obnmizal podatki ! On ma jaja, reszta to kmioty ktore sie do kamer usmiechac tylko potrafia !
velandil / 2010-12-14 15:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

dolujemy od 20 lat

To bardzo ciekawe, jak to możliwe że standard życia w Polsce ciągle się podnosi mimo tych 20 lat dołowania? Przecież powinniśmy być już na równi z Białorusią skoro z roku na rok jest coraz gorzej.

Inflacja zaczyna zapieprzac

to tylko jeden z wielu skutków zapaści gospodarczej.


Ludzie przjrzyjcie na oczy kiedy Wam sie zylo lepiej ?

A Tobie kiedy jest cieplej? latem czy zimą?
Elektro Devil / 2010-12-14 14:05 / Tysiącznik na forum
Oni głosowali nazłość znienawidzonemu Kaczyńskiemu i nadal tak głosują. Większość z nich nie wie nawet o co chodziło z podatkiem liniowym.
maxymili / 2010-12-14 14:00 / Tysiącznik na forum
Możecie nałożyć akcyzę na konopie i zarobić dla budżetu do 10 miliardów złotych rocznie. Możecie zalegalizować je i przestać ścigać i oszczędzić pół miliarda złotych rocznie (w tym 80 milionów to koszty sądowe i karne).
Możecie chociaż zalegalizować do celów medycznych i tylko na receptę, a i to da budżetowi około czterech miliardów złotych rocznie.

Nie musicie podnosić podatków, ale chcecie. Mafia rocznie zarabia około półtora do dwóch miliardów na tym, że konopie nie są legalne i może nimi dilować na prawie monopolu. Taka prawda. Po to jest ta ustawa, bo trawa jest mniej groźna niż alkohol lub papierosy i to znacznie mniej! Do tego konopie mają znaczące właściwości medyczne i często są niezastąpionym lekiem.
esu / 78.8.7.* / 2010-12-14 14:59
Oni to mogą, ale po co mają to robić? Skoro ludzie ich wybierają znowu to znaczy, że chcą płacić więcej.
velandil / 2010-12-14 14:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teoretycznie masz rację. Ale jak sobie wyobrażasz legalizację marihuany w kraju zasiedlonym w 20% przez mohery i z tak silnie wpływowym kościołem, gdzie aborcja jest nielegalna i nawet in vitro nie jest powszechnie dostępne? Polska to nie Holandia, miną jeszcze pokolenia zanim coś się realnie zmieni w tej kwestii.
maxymili / 2010-12-14 15:01 / Tysiącznik na forum
No i Polska nie musi być wcale Holandią aby zalegalizować, Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Hiszpania, Belgia i jeszcze kilka krajów w Europie zezwoliły na dystrybucję marihuany na receptę. Tak samo Kanada, 15 stanów w USA i Izrael...
maxymili / 2010-12-14 14:57 / Tysiącznik na forum
Normalnie. Niekaranie za posiadanie popiera 68% dorosłych Polaków, kupowanie na zwykłą receptę lekarską 44%. To nasza ankieta outdoor, wykonana przez naszych ludzi w tym przeze mnie osobiście więc mogę się zarzec, że wiarygodna. Choć ma małą próbę więc nie jest zbyt dokładna.
Z pełną legalizacją było by gorzej, poparcie jest poniżej 30%. Ale edukacja i informacja mogła by to zmienić a jak by ludziom powiedzieć, podnosimy podatki, albo legalizujemy to myślę, ze połowa była by za.
velandil / 2010-12-14 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to mnie pozytywnie zaskoczyłeś:) Czyżbym okazał się przesadnym pesymistą?
maxymili / 2010-12-14 15:20 / Tysiącznik na forum
Większość ludzi uważa, że nie da się zalegalizować, bo ludzie się nie zgodzą a sami nie chcą karania za posiadanie. Tak to wygląda. Nawet wśród działaczy na rzecz legalizacji konopi bardzo wielu uważa, że nie da się w Polsce, ale jest bardzo dobry trend dzięki zaangażowaniu wolnych konopi i takich ludzi jak Gota i coraz więcej ludzi zaczyna wierzyć, że można i że się uda.

No i już w 2011 zgodnie z obecnym prawem ruszy pierwszy dom z legalną uprawą niewielkich ilości konopi. Zdziwiony? Można tylko trzeba znać prawo. Ale to na razie jeden pierwiosnek.
Wacuś Młody Demokrata / 83.29.7.* / 2010-12-14 13:58
WydOOpcone LEMINGI - ktoś przecież musi na to WSZYSTKO robić, jak nie ma innych dochodów. Po prywatyzacji kapiatlista MUSI zapędzić robola do wydjnej roboty, bo bez megazysków to by był tez robolem
EURO STUDENT / 2010-12-14 13:58
ja nie wiem czy PO rywalizuje z SLD kto bardziej OKRADNIE POLAKÓW?
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-12-14 13:53
http://www.tvn24.pl/-1,1686065,0,1,downing-street-zaprzecza-rela
cji-kaczynskiego,wiadomosc.html

warto przypominać kto bredzi
arch / 2010-12-14 14:03 / Tysiącznik na forum
ashol---Odmiana przez przypadki:

Liczba pojedyńcza:

M. Ashol (... to Ashol!)
D. Ashola (Nigdy nie widziałem takiego ashola jak .)
C. Asholowi (Przypatrz sie dokładnie temu asholowi.)
B. Ashola (Widzę tego ashola )
N. Asholem (Z takim asholem nigdzie nie idę!)
Ms. Asholu (O takim asholu jak ty, to powinni książki pisać!)
W. Ashol!

za ---www.ponglish.org/24/ashol-218w.html
Elektro Devil / 2010-12-14 14:03 / Tysiącznik na forum
Otępiali fani PO z tematyki przyszłorocznego budżetu widać rozumieją tylko tyle, że TVNy znów obwiniają o wszystko Kaczyńskiego.
Elektro Devil / 2010-12-14 13:48 / Tysiącznik na forum
Elektorat PO powinien płacić 50% stawkę PIT, CIT i VAT za głupotę, może wtedy część z tych ogłupionych patrzeniem się w TVN ludzi zacznie myśleć przed kolejnymi wyborami.

Dla fanów Po wprowadził bym jeszcze 1% jachtowego plus 3% florydowego od wynagrodzenia/zysku.
Te dodatkowe dochody przeznaczono by na partie PO, żeby nie tylko Drzewiecki mógł się bujać na jachcie na Florydzie na koszt Podatnika z Dzikiego Kraju.
Longterm / 2010-12-14 13:42 / Mostek Zwyciężymy!
prognoza dla giełdy na ten tydzień:

www.longterm.bblog.pl

zapraszam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - velandil.]
hul / 83.23.38.* / 2010-12-14 13:41
Musimy słuchać tych bredni choć tego nie chcemy.
dotana / 83.28.45.* / 2010-12-14 13:38
Macie za DUŻE WYDATKI. I tylko tyle do zmiany. Może udusić złotą- ale słabą- kurkę chcecie???Gospodarka ma się, niby-liberałowie rozwijać. Do tego potrzebne NIŻSZE podatki.
alen46 / 83.15.80.* / 2010-12-14 13:38
Dlaczego artykuł "Rok kartofli i kawioru" zmieniono właściwie przerobiono na "Musimy podnosić podatki, choć tego nie chcemy" wyrzucając z tego pierwszego między innymi informację o wydatkach na kancelarie prezytenta i na rząd??
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-14 13:37
Chazaro-bolszewia już tak ma - NIE CHCEM ALE MUSZEM!

Najnowsze wpisy