Forum Polityka, aktualnościKraj

Rokita: Niech Kaczyński przyzna się do błędu

Rokita: Niech Kaczyński przyzna się do błędu

Wyświetlaj:
Zatroskana o NARÓD. / 213.241.50.* / 2005-10-28 20:57
Od początku to była farsa. Gdy zbliża się mecz dwóch drużyn występujących w turnieju, to trenerzy nie myślą tylko o najbliższym spotkaniu, ale muszą myśleć o strategii na przyszłe mecze też. Naszym politykom zabrakło wyobraźni. Przecież idąc do takiej rozgrywki powinni byli mieć wspólnie wypracowane warianty każdego z możliwych wyników i przygotować conajmniej po 5 zalakowanych kopert. A tu niespodzianka - każdy został zaskoczony tzw. obrotem sprawy. I "pogubiły się chłopaki". Ciągle nie mogą się zorientować o co chodzi. Każdy tylko szuka kamer i dziennikarzy, a później dziwią się, że media to czwarta władza.
Ja proponuję by obie IZBY (SENAT I SEJM) obradowały, a niech A.Kwaśniewski odda utworzenie rządu w ręce np. Moniki Olejnik - zna świetnie wszystkich na scenie politycznej i "PROSTO W OCZY" załatwi ze wszystkimi koalicję wszystkich mediów dla poprawy RP.
Ale Kogo te Nasze uwagi obchodzą?
I tak mniejszość, która niby to wybieramy zrobi już co zechce i nawet się nie oglądnie na tych, którzy przyczynili się by oni mogli sobie "porządzić". I tak my będziemy w efekcie wszystkiemu winni - bo jak go nie kijem, to go pałą".
Życzę pogody ducha i na zbliżające się dni.
teltek / 81.190.107.* / 2005-10-28 20:03
Ludzie !- mówię do "zaślepieńców" rodem od "ojca Rydzyka" czy wy dalej nie widzicie co uczyniliście - wypowiadacie się jak byście sie na tym znali - znacie się tylko na tym co Wam "pseudo -wielebny" czytaj Lucifero nakazał - solidaryzujecie się z ekipą "pysznych" zadufanych w sobie karłów" którzy Was tak naprawdę mają gdzieś !
Jestem za brakiem koalicji z PO poniewaz ludzie bedą widzieli czarno na białym "kto ich tak urządził" i niech Dorn itp. nie szuka sobie chłopców do bicia w PO - juz sie boja bo wiedza ze oprócz "karania i zemsty" nie zrobia dla Polski zupełnie nic - Gratuluję wszystkim zwolennikom Pis-u kabaretu jaki nam zgotowali oraz obciachu na arenie międzynarodowej !
Condor / 83.18.89.* / 2005-10-28 22:50
Nie jestem od Ojca Rydzyka, ale ty chyba masz kolego nie po kolei w głowie. Weź się lepiej za robotę i nie poitykuj , bo polityków w tym kraju jest dość.
jliber / 212.76.46.* / 2005-10-28 19:04
PO i PiS są po prostu nienormalne. Przecież PiSowi programem gospodarczym jest dziesięć razy bliżej do SLD niż do PO. Jaka koalicja? Czy władza aż tak przewraca ludziom w głowach? Czy oni nie mają żadnych zasad?
Q / 83.29.4.* / 2005-10-28 17:22
Rokita jest w polityce, czy w przedszkolu? Za co mają przepraszać? Jeżeli nie wejdą do rządu, to stanie się tak jak mówią, czyli PiS będzie szukał poparcia gdzie indziej.
polemik / 85.219.140.* / 2005-10-28 17:19
Rokita i Tusk swoją butą rozłożyło PO na łopatki.
Przez chciwość nie dostali nic, a teraz czują że będzie rozłam i wymiana kierownictwa PO. Nowa formacja , w której się znajdą z apatyczną Hanią to ,,Tonąca Łajba'' .
Czy oprócz frustrata Niesiołowskiego, aroganta Komorowskiego i sepleniącego duetu jest tam ktoś jeszcze.
metakid / 81.18.211.* / 2005-10-28 17:00
Czuje sie zniesmaczony, i to nie slowami Rokity, za ktorym nie przepadam. Mdli mnie natomiast gdy widze Dorna, ktorego uwielbialem, ktory wmawia mi bzdury. Glosowalem na Pis by byl w koalicji z PO. Nie glosowalem na Leppera jako wice marszalka sejmu i nie glosowalem by ponizac Niesiolowskiego. Widze tylko ,ze sam niedocenilem arogancji Jaroslawa Kaczynskiego. Ona pogrzebie wszystkie tak potrzebne plany.
EE / 195.234.151.* / 2005-10-28 22:05
Podobala mi się wypowiedz Pan Wolka która slyszalm dzisiaj rano że szara eminencja J.Kaczynski niezaakceptowal żadnego z kandydatów PO ( Niesiolowski, Komorowski ) bo tak naprawde mogliby w bliskiej przyszlości odciągnąć wielu przyzwoitych polityków PiS-u z partii zachowujacej sie tak arogancko i prostacko. Wszyscy zostaliśmy uwiedzeni obietnicą koalicji na poziomie.
Condor / 83.18.89.* / 2005-10-28 22:55
Wołek już był, niesmaczny, porzucony przez wszystkich, szuka nowego towarzystwa. Nie wypowiadam sie co do Komorowskiego ale Niesiołowski , nawet pomijając ten jego wygląd to nie nadaje się nawet do prac porządkowych w senacie.
Q / 83.29.26.* / 2005-10-29 13:14
No Komorowski z Niesiołowskim to chyba tylko muchy będą przyciągać.
Andy / 83.30.249.* / 2005-10-28 15:59
Rokita już tylko pluje ze złości. To stary lis. Zbytnio czuł się juz premierem i rozdającym karty. Teraz nie potrafi przyznać się do błędów i kampanii i braku programu. Przykro, że tych, co nie głosowali na nich PO nazywa gorszą kategorią. Ja nie uważam się takiego, a do błędów niech przyzna się sam.
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-28 15:25
Cóż warunek postawiony przez Rokitę jest niemożliwy do spełnienia i on doskonale o tym wie. Wysuniecie tego warunku świadczy to o tym iż PO na pewno nie wejdzie do koalicji. Niestety świadczy też o tym że o niepowodzeniu tej koalicji zadecydowały wyłącznie względy personalne. Tak to niestety bywa kiedy wpadają na siebie "twarde" osobowości.
EE / 195.234.151.* / 2005-10-28 22:18
Dlaczego mówisz że sprawy personalne. NIe uwazasz że slusznie PO walczy o stanowiska za pomocą których zarządza się Panstwem. AnI jednego resortu z tzw. silowych to brak jakiegokolwiek wplywu na strategiczne decyzje. PO dostala tylko 2% mniej glosów w wyborach do sejmu przeciez to równowaga a próbuje sie ją sprowadzić do roli podwykonawców . Oferują stanowisko marszalka a za chwilę pokazują palcem NIE TEN ten nam sie nie podoba. CZy to jest tworzenie koalicji z partnerem. Jesteśy na formu związanym z z finansami. Finanse to konkrety a i tu spotykam się z bajdurzeniem .
bubu / 83.143.138.* / 2005-10-29 01:21
Mówię że to kwestie personalne dlatego że na to wskazuje llogika wydarzeń. Gdyby POPiS działał logicznie mielibyśmy koalicję i szanse na prawdopodobnie najlepszy rząd od czasów obalenia komuny. Właściwie nie wiem po co z Tobą polemizuję skoro powtarzasz papkę serwowaną w TV. PO nie proponowano resortu siłowego? A MON? Bądź taka/i miła /miły i powiedz jakie to strategiczne decyzje masz na myśli? Zwróć uwage na jedną rzecz - PiS w swoim pogramie koncentrował sie na sprawach wewnetrznych a budowa IV RP miala polegać na rozliczeniu poprzednich okresów. Aby to uczynić konieczna jest kontrola nad min sprawiedliwości i MSWiA. O kontroli nad służbami specjalnymi nawet nie wspominam bo podlegają pod premiera a ten w obecnym układzie moze pochodzić wyłącznie z PiS. PO w swoim programie koncentrowała sie na gospodarce. Wskazywała tez że lepiej niż PiS prowadziłaby politykę zagraniczną. Otrzymała więc popozycję objęcia min gospodarki lub finansów (sic!) a to jedno z najważniejszych ministerstw w państwie jak również MSZ. Mimo tego iż program PiS był odmienny w sprawie słuzby zdrowia zaproponowano także ten stołek dla PO słusznie zakładając iż ma ona do spłacenia dług wobec Religi i jest to odpowiedni fachowiec na to stanowisko. PO dostało też teki zwiazane z integracja z UE. I nie pisz że to próba zwalania odpowiedzialnosci na PiS - kogo wystawiłaby PO na te stanowiska gdyby WYGRAŁA wybory? Dodajmy do tego iż podział tek ustalono fifty-fifty. Czy biorąc pod uwage to co napisałem powyzej uważasz że była to zła propozycja? Więcej nas ten temat napisałem tu: http://www.money.pl/forum/komentarz,1,72597,72598,25,0,ostatni-komentarz.html#A72623

I prosze nie pisz o idiotycznym w systemi demokratycznym argumencie że ktoś dostał zaledwie 2% mniej głosów - tu jest jak F1 lub brydzowym turnieju na maxy - nie liczy się przewaga a zajete miejsce (zważ iż często przegrane ugrupownie jest skazane na bycie w opozycji - vide SLD które zajęło 2 miejsce 2 kadencje wstecz). O równowadze już pisałem - przy czym PO domagal się wiekszej ilości tek (wywiad Rokity z Durczokiem)!!!!
Dlatego zdecydowały personalia - a wina lezy po obu stronach choć upieranie sie przy kandydaturze Komorowskiego na marszałka to było przysłowiowe igranie z ogniem - skoro był on jednym najbardziej aktywnych krytyków PiS w trakcie kampanii to trzeba było go usunąc po porażce i zaproponowac innego kandydata. Ale tak jak pisałem w innym komentarzu zdecydowano sie na inny scenariusz.

Przyznam że szczególnie dotknął mnie zarzut "bajdurzenia". Przeszukaj to forum a zobaczysz że:
- przewidziałem zwycięstwo Kaczyńskiego w poniedziałek po zakończeniu I rundy wyborów prezydenckich
- przewidzałem losy koalicji
- prosiłem o spokój i rzeczową oceną dotyczącą PLN i GPW i pisałem że nie ma mowy o krachu a ruchy na giałdzie mają korzenia w sytuacji na rynkach zagranicznych (USA)

Dlatego moja droga koleżanko - bo czuję iz jesteś kobietą - nie pisz takich rzeczy.

Najnowsze wpisy