Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ropa Krauzego nas nie zbawi

Ropa Krauzego nas nie zbawi

Money.pl / 2006-12-05 14:17
Komentarze do wiadomości: Ropa Krauzego nas nie zbawi.
Wyświetlaj:
jewgien / 80.53.0.* / 2006-12-05 17:17
jest mniejszościowym). Pan Rysio doprowadził do bankructwa kilku z nich (wyprowadzając zamówienia - klientów). Nie mylcie też Prokomu Softłełe z Prokomem Inwestment (pomyłka może być kosztowna).
Unysek / 83.16.75.* / 2006-12-05 15:42
To chyba jasne, że Krauze chce zarobić...
Tylko naiwni politycy i mało inteligentni dziennikarze mogą myśleć, że jest to korzyść Polski. Gdyby tym krajem zarządzali tacy ludzie jak Krauze, a nie te miernoty z PiS, to może było by inaczej (lepiej?). Poza tym społeczeństwo powinno się nauczyć, że zarządzanie (władza) dąży do celów wymiernych, nie idei. Bo samą ideą żyć nie można...
k.szczesniak / 2006-12-05 21:58
Nie jestem do końca przekonany, czy wiesz co mówisz.

Najpierw twierdzisz, że "tylko naiwni mogą myśleć, że jest to korzyść dla Polski", a zaraz potem, że jakby Krauze był w rządzie, byłoby lepiej??? Nie wiem, w jaki sposób, skoro - jak sam napisales - nie zależy mu na dobru Polski, profitów dla niej.

Nie jestem zwolennikiem PiS-u.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-12-05 15:14
Zacząłem czytać, ale zaraz po nagłówku przestałem.
Czyżby Money.pl miało nową misję - zostać tubą propagandową gospodarki sterowanej centralnie?

Nie rozumiem celu napisanego artykułu! Co mają dywagacje p. Piotra Kwiatkowskiego do prywatnych przedsięwzięć? Od kiedy obywatele RP podejmując prywatne działania mają obowiązek myśleć o bezpieczeństwie energetycznym kraju? Bohater artykułu ryzykując, zainwestował w biznes, a jak się nadarzy kupiec to sprzeda go zyskiem. Jeżeli jest gremium, które oczekiwało, że zrobił to w celu zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa energetycznego kraju, to o ludzka naiwności co robi polski rząd w tej sprawie?

Artykuł jest kuriozalny, a przez to przeszacowuje niegdyś szanowany portal do ligi tabloidów!
WWP / 212.76.37.* / 2006-12-05 23:02
Zgadzam się z 1-szym obserwatorem. Z serii różnych wystąpień p. Kwiatkiewicza na Money wyłania się o to takie przesłanie "Słuchajcie Polaczki! Po co te wasze różne wygłupy, starania, dywersyfikacje? I tak jesteści zależni od Wielkiej Rosji, nie ma innej alternatywy a Rosja to wielki, wspaniały, demokratyczny kraj. Nazarbajew to dyktator, wszyscy inii są 'be" tylko Rosja i Putin i Gazprom są wspaniali". No to już wiadomo kto temu Panu te artykuły pisze.
gfdsa / 83.23.227.* / 2006-12-06 16:04
a co nie ma racji
Piotr Kwiatkiewicz / 2006-12-05 16:22
Wyjaśnie,
Nazywam się Kwiatkiewicz, nie Kwiatkowski to raz.
Celem artykułu jest podkreślenie, że łączenie prywatnych przedsięwzięć przed niektóre media ( np. vide Dziennik ) z kwestią bezpieczeństwa energetycznego kraju jest nikczemną grą na uczuciach patriotycznych społeczeństwa, podłym żerowaniem na jego niewiedzy i pragnieniach.
P.S.
Dlaczego określasz treść i przesłanie mianem kuriozalnego jesli piszesz : "Zacząłem czytać, ale zaraz po nagłówku przestałem."
To jak z kobietą szczebioczącą do O. Wilde
"Jest pan moim ulubionym autorem. przeczytałam tytuly wszystkich pana książek".
Gratuluje
marek19-53 / 83.24.34.* / 2006-12-05 22:20
Szkoda tylko, że pierwszego zdania tej polemiki nie umieścił Pan w pierwszym akapicie felietonu. To, niestety. też manipulacja.

Pisze Pan bezosobowo o wywołenej euforii, marzeniach o polskiej ropie - a dopiero teraz wyjaśnia Pan, że to "nikczemna gra mediów".
Liberał / 2006-12-05 18:29 / Bywalec forum
Zgadzam się z autorem tekstu.
Granie na patriotycznych uczuciach polaków jest podłe. Jest to próba zrzucenia odpowiedzialności za bezpieczeństwo energetyczne kraju na kogoś innego.
Najlepiej na tym wyjdzie
Pan Krauze gdy jak najszybciej sprzeda z jak największym zyskiem. Wszystkie rządy się kiedyś kończą a potem zaczynają się "rozliczenia".
Maciej82 / 83.20.166.* / 2006-12-05 14:21
Wydaje się być oczywistym, że kazachska ropa nie trafi do Polski. Może to banalne, ale uważam położenie geograficzne ma tu znaczenie. Zresztą podejrzewam, iż Krauze wstąpił w pewnego rodzaju układ z rosyjskimi i chińskimi firmami, które zaproponowały mu udział w tym. A za nim kryją się ładne, okrągłe sumki. Też prawda, że sprowadzenie ropy przez Ukrainę i Rosję jest irracjonalnie ekonomicznie. Zresztą, tak jak wiele osób może myśleć, kryje się za tym ryzyko i to niebezpieczne. Chodzi tu o pewne formy korupcji:)
kolegaps / 194.54.21.* / 2006-12-05 14:17
Czyli kiszka ... Krauze zarobi , a u nas jak było ...tak będzie !?!?!
lisior / 212.2.100.* / 2006-12-05 15:52
Ale za to być może warto zainwestować w Prokom..........?

Najnowsze wpisy