Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ropa tanieje, paliwa w Polsce drożeją

Ropa tanieje, paliwa w Polsce drożeją

Money.pl / 2008-05-30 16:16
Komentarze do wiadomości: Ropa tanieje, paliwa w Polsce drożeją.
Wyświetlaj:
sv / 2008-05-30 19:14 / Bywalec forum
Podziwiam tych palantów: maa ,maa13, kap jliber(ten się chociaż próbuje farbować)jak coś konkretnego to milczą a jak o ćpaniu to od razu ich pełno
fakthołotatojest! / 213.158.196.* / 2008-05-31 19:07
nie tylko przy ćpaniu, przy pedalstwie też się ożywiają.
kozyk / 77.114.71.* / 2008-05-30 18:14
Prawdę mówiąc cena benzyny wcale nie jest jeszcze aż tak wysoka.
A nauczyciele podwyżek chcą. I z czego je sfinansować ??
Tak jak budżet nie planował wyższych wpływów z akcyzy tak też nie planował podwyżki dla wszystkich budżetowych gryzipiórków !! A jak tak dalej pójdzie to rudy już niedługo będzie siwy !!
Złoty87 / 87.206.16.* / 2008-05-31 08:06
Jeśli dostajesz wypłatę w granicy 2000zł na rękę do tego jeszcze zarobki żony to się nie dziwie...

Co ma powiedzieć osoba która pracuje u pośrednika pracy z wypłatą 900zł czasem więcej. Taka osoba pracuje sobie czasem 6 godzin czasem 10 godzin a wypłata stoi w miejscu. To nie jest tak że jak nie ma skąd to podatek płacić, to nie jest rozwiązanie. Każdy chyba zapomniał o emerytach, rencistach którym nic się nie zmienia a życie drożeje. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała emerytura mojej babci jak będzie euro... Jak tak przeliczałem na chwile obecna to by dostała 249 (ciekawe czy będzie można opłacić mieszkanie i żyć za resztę cały miesiąc!!)


udy już niedługo będzie siwy

ja już mam parę siwych włosów a mam zaledwie 21lat!!
kozyk / 77.114.84.* / 2008-05-31 14:04
dostaje wyplate w kraju (3000 brutto) a zona nie pracuje bo wychowuje roczna córke.
A do pracy chodze pieszo 20 km i wstaje o 3 rano zeby dojsc na 7 wiec nie mysl sobie ze tylko tobie jest tak ciezko !
henderson77 / 2008-05-31 20:59
sugeruje pomyslec o rowerze i to nie tylko temu panu ktory chodzi tak daleko na nogach :/ w szwecji dani czy holandii spoleczenstwa juz dawno wyrosly z popisywania sie samochodami popularne sa rowery, chyba znalezli jakies lepsze sposoby pokazywania co saba reprezentuja od super bryczek smazacych benzyne
henderson77 / 2008-05-31 20:53
sugeruje kupno rowera temu panu co tak daleko chodzi na nogach,co do cen paliwa rowery to nieglupi pomysl
jan kowalski / 2008-05-30 20:46 / Tysiącznik na forum

A nauczyciele podwyżek chcą. I z czego je sfinansować ??

zagonić do pracy, nie płacić za 3,5 godz. pracy dziennie i 3,5 miesiąca urlopu. Ten rząd jakoś wogóle nie potrafi planować, a rudy nie osiwieje, tylko oc******.
KJN / 83.4.40.* / 2008-05-31 10:58
Widać dużą wiedzę rozmówcy w temacie. Więc jestem belfrem i pracuję w 3 szkołach - w tym w soboty i niedziele średnio 35 godzin przed tablicą. Uzyskuję za to ok. 3000 netto. Niby dużo ale w domu mam pracy zw, ze szkołami tyle że codziennie chodzę spać ok 1.00 -2.00. - a wstaję o 6.30. Nadmienię że mam ukończonych kilka studiów podyplomowych i tytuł "zwykłego" dr. Zatem tych - jak Pan napisał "leniwych" godzin pracy w tygodniu mam przynajmniej 60. Czy w rzeczy samej dobrze zarabiam??
Efekt jest taki że ludzie "lepiej przygotowani" do zawodu i mający osiągnięcia od niego odchodzą - sam też się zastanawiam czy nie lepiej zrezygnować z tego co się lubi - polubić coś innego - jako logistyk mam możliwości zatrudnienia za znacznie większe pieniądze.
Czy oby na pewno Pan chce takich zmian o charakterze rynkowym w nauczycielstwie?? Czy efekt - przecież na lata - dla Kraju ale i dla Pana dzieci będzie de facto korzystny??
Myślę ze każdy wywód to obraz indywidualizmu - subiektywny - ale zanim zaczniemy formułować te "własne" parę razy się zastanówmy.
?! / 2008-05-30 22:43 / Tysiącznik na forum

zagonić do pracy, nie płacić za 3,5 godz. pracy dziennie i
3,5 miesiąca urlopu

Inteligencja Leppera!!! Widać, że kompletnie nie znasz specyfiki pracy nauczycieli!!!
tatazzz / 2008-05-31 11:27 / Bywalec forum
Jak on niedawno wyszedł z lasu a tam nie ma szkół...
JAW / 84.10.239.* / 2008-05-30 17:40
To robienie z nas idiotów. Raz już rząd Belki obniżył akcyzę i ceny na stacjach spadły. Czemu teraz miałoby być inaczej? Nam jest wszystko jedno czy to spadek o całą obniżkę czy o 50 proc. Grunt że spadek. Rząd najwyraźniej boi się o swoją kasę i tu rodzi się pytanie - kto kiomu służy państwo obywatelowi czy obywatel pańśtwu. Według rządu najwyraźniej to drugie. Na tym polega, niestety, zużycie się III RP
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-05-30 17:14
Kiedy stanie sie cud i rząd poda sie do dymisji
Handel wyrokami 1 / 83.26.35.* / 2008-05-30 18:45
Dymisja bedzei najwazniejszym dokonaniem (a moze jedynym) premierka Dyzmy !!!!
arch / 2008-05-30 17:35 / Tysiącznik na forum
--"'od 1 czerwca właściciele firm zapłacą do ZUS wyższe składki- "
hura !
http://praca.gazetaprawna. pl/artykuly/19751,od_czerwca_wlasciciele _firm_zaplaca_do_zus_wyzsze_skladki.html
-Obiecanki- cacanki a głupiemu radość
jan kowalski / 2008-05-30 17:00 / Tysiącznik na forum
Rządzą nami durnie i hipokryci, głupcy i idioci. Dobrze pamiętam jak w podobnej sytucji w 2006 roku, kiedy paliwa skokowo drożały, Tusk i jego przydupasy wzywali do obniżenia akcyzy, argumentując to złym wpływem na gospodarkę i tym, że nie uszczupli to budżetu, bo wyższe ceny , to wyższy podatek. Obniżenie akcyzy miały zrównoważyć wysokie ceny paliw. Teraz okazuje się, że cały tegoroczny budżet Tuska to wielka lipa, a socjalizm jego rządu ma się dobrze.
Czyżby punkt widzenia zależał od punktu siedzenia??
arch / 2008-05-30 17:33 / Tysiącznik na forum

Tuska to wielka lipa, a
socjalizm jego rządu ma się dobrze.
--
"--Tusk : nie będzie obniżki podatków w 2008 r. i w 2009 r.
---Niemożliwe jest obniżanie podatków zarówno w tym roku, jak i w przyszłym, "
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/18902,premier_nie_bedzie_obnizki_podatkow_w_2008_r_i_w_2009_r.html
leiho / 2008-05-30 16:48 / "Tu Ne Cede Malis"
Premier nie jest zwolennikiem obnizania akcyzy" - po co to sciemniac, dorabiac piekne słowa, panie premierze. Niech pan powie wprost: tak, jestem za tym, aby polski rzad rżnął kazdego obywatela na 2 zł na litrze. 50 % ceny, głupi frajerzy kierowcy, zabieramy wam na kazdym litrze, a wy musicie bulic, bo wyjscia nie macie. moglibyscie co prawda glosowac na UPR i benzyna byłaby po 1,8-2 zł maks, ale przeciz "oni nie mają szans" Wiec głosujcie na PO, i płacice 4,55 za litr, a wkrótce jak się złotówka osłabi, to juz po 7 zł za litr (wspomnijcie moje słowa za rok). Do uslyszenia durni wyborcy.
?! / 2008-05-30 17:06 / Tysiącznik na forum
Polacy maja cholernie krótką pamięć!!! Każdy rząd jest zainteresowany łatwymi wpływami z akcyzy!!! Tak było, jest i będzie!!! Bez względu na to kto będzie rzadził. Poza tym czas by Polacy zaczęli rozróżniać kampanie wyborcze od rzeczywistości. Kampanie są po to by wygrywać wybory!!! Swoja drogą dla mnie paliwo może być nawet i po 10 zł/litr! A oszołomów z UPR na szczęście w parlamencie już nie ma...
taki tam / 87.205.69.* / 2008-06-01 13:25
Znowu to komunistyczne myślenie - cel uświęca środki. Nie. Kampania nie jest po to, aby wygrywać wybory. To jest tłumaczenie dla półgłówków. Skutek jest taki, że jedne półgłówki wybierają sobie inne półgłówki i twierdzą, że inaczej się nie da.
Półgłówki prawda w oczy kole, dlatego półgłówki nigdy nie będą chciały zrozumieć, że kłamstwo jest czymś gorszym.
arch / 2008-05-30 16:52 / Tysiącznik na forum
"-Tusk cierpi na syndrom Machu Picchu "-
www.dziennik.pl/polityka/article183284/Tusk_cierpi_na_syndrom_Machu_Picchu.html
pipipipipipi / 83.31.223.* / 2008-05-30 16:39
PiS, którego nie cierpię, ma trochę racji.
Ten rząd woli nic nie robić. Zamiast aktywnie regulować podatkami gospodarkę, cieszy się z większych wpływów z akcyzy i gdzieś ma portfele obywateli.
Obiecywano obniżkę podatków, a teraz jak każdy rząd - doją obywateli...
?! / 2008-05-30 17:02 / Tysiącznik na forum

Obiecywano obniżkę podatków, a teraz jak każdy rząd - doją
obywateli...

O ile ja pamiętam, to w kampanii wyborczej obiecywano obniżkę PIT/CIT/VAT. Przy rozdmuchanych żądaniach socjalnych żaden rząd (czerwony, zielony, różowy, czarny, liberalny lub konserwatywny etc.) nie jest w stanie obniżać podatków łatwościagalnych, a do takich należy akcyza!
bobo9991 / 83.30.175.* / 2008-06-02 09:12
Bo myślenie boli,po co pracować jak można doić naiwne,durne społeczeństwo.
jliber / 2008-05-30 16:23 / Tysiącznik na forum
Oto osiągneliśmy stan ostatecznego absurdu. "Liberałowie" bronią wysokich podatków!!!
man13 / 2008-05-30 20:20 / Tysiącznik na forum
... dla realizacji niezbędnego celu narodu - inwestycji w KK
arch / 2008-05-30 16:16 / Tysiącznik na forum
15:57, 30.05.08 /-TVN24,
Ministerstwo decyduje:
Akcyza zostaje!
-Nie jesteśmy obecnie skłonni do obniżenia akcyzy paliwowej -www.tvn24.pl/-1,1551594,wiadomosc.html
bobo9991 / 83.30.175.* / 2008-06-02 09:22
ja bym na waszym miejscu jeszcze podniósł akcyzę.I rozłożył gospodarkę i transport całkowicie na łopatki.
Adip / 83.19.154.* / 2008-05-30 16:50
Kolejny rząd, który jak mówi że coś "zrobi", to "mówi".......
logik / 83.238.233.* / 2008-05-31 03:34
"Panie premierze czy wie Pan ile zdrozaly podczas pana kadencji jabka ","jak pis wygra wybory to paliwo bedzie po 5 zl". Co tak placzecie ze jest drogie paliwo ,dla takich odmozdzonych P********* ma byc po 10 zl.PIs zmiejszyl stawke rentowa ,dal mozliwosc wykupu mieszkan spoldzielczych,obnizyl stawki notarialne przeglosowal 2 stawki podatkwe,reszte ustaw zobaczcie sobie w Dzienniku Ustaw.Podajcie 1 ustawe uchwalona przez Partie Obietnic,to bedzie mozna merytorycznie dyskutowac.Narazie bede was POmatolki obrazal ,bo musicie pamietac ze nie macie monopolu na obrazanie,nie ma go Palikot ,sikajacy pod siebie Bartoszewski,ani normalny inaczej Niesiolowski.Kaczor nie ma konta w banku co wysmiewacie ,wy macie tylko na minusie.Macie rowniez samochody na kredyt ,i napewno jedna rzecz na wlasnosc ,prochnice niektorzy nawet zawansowana.Jesli glosowaliscie z Doda na Partie Milosci to nazekacie na droga benzyne zyjcie miloscia.Rano do roboty na 12 godz,pozniej Tusk vision network ,wybiorcza ze wstepniakiem Najmadrzejszego michika,dla rozrywki doda i Michal Wisniewski.Tylko uwazajcie na penisa Palikota bo w koncu wsadzi wam go w odbyt i z tej roskoszy mozecie wybrac sobie Pitere lub zwyciesce big brathera czlonka Parti Obietnic niejakiego p.Dzieciola.Ja jak zobaczylem wyniki wyborow to momentalnie zamknolem buissnes w krainie ludzi jasno grodu.DLa mnie jest obojetne czy paliwo jest po 5 lub po 10 zl,nawet chce zeby bylo po 20 ,latam samolotem a koszty przerzucam na zaglebie glupiej taniej sily roboczej .Palcie maryche bedziecie ,malowac kominy a pozniej zostaniecie premierami.Pijcie Jabole zostaniecie Pitera.Kiedy dokonuje sie wyboru to sie ponosi konsekwencje zmanipulowane tumany.
Jurek-nurek / 83.21.167.* / 2008-05-31 11:07
Niestety chyba wszyscy maja racje,tyle ze nic nowego z tego nie wynika.Co z tego, ze świadomi Polacy głosuja przeciw, jak zawsze znajdzie sie duża grupa otumanionych, którzy uwierzą w obietnice (czasem tak głupie jak 3 miliony mieszkań, czy obniżka podatków) i zagłosują za! A swoją drogą mam super pomysł na kampanię prezydencką - obiecac:
- stabilizację ceny "m********* " na poziomie 1,5 zł
- comiesięczny darmowy przydział 20 l piwa na każdego Polaka (jak zabrac babci bo nie pije i dziecku bo szkodzi to wyjdzie po 4 piwka dziennie)
- jeszcze coś odpowiednio bezczelnego (co akurat będzie na topie) ale tak głupiego, żeby większośc zatkało
I już... Zanim się obejrzysz, starczy głosów do wygrania wyborów. A potem? A chrzanic durnych chamów i pijaczków niech nie myslą sobie, że się nimi będziemy przejmowac, teraz nasza kolej na perły przed wieprzami,a jak nie pasuje to wio do Anglii, Francji,Niemiec czy gdzie tam jeszcze.W 1941 wywożono na siłe,pod lufą schmaisera, teraz sami pojedziecie.
dCo / 79.184.243.* / 2008-05-31 07:05
Celnie i trafnie. Jednak żyją jeszcze w tym kraju ludzie odróżniający fakty od inforeklam, serwowanych odmóżdżonym milionom Polaków. To krzepiące, że nie wszyscy dali się otumanić.
almi / 90.156.124.* / 2008-05-31 11:33
Do nowych wyborów jakoś przeżyjemy a następne dwie kadencje będą nasze.
Tylko szkoda znowu czasu na poprawianie PO- wskiego bałaganu, szukaniu winnych kolejnych zawłaszczeń narodowego majatku itd. Przeżyjemy winnych Tusków posadzimy i nareszcie będzie porządek.
Tylko tym razem rada dla PISu nie wiążcie się głupkami i kontrowersyjnymi osobami typu Rydzyk. Bo duzo na tym tracicie. No i koniecznie odbudowa wizerunku medialnego bo to zostało zawalone. A kukiełka Tusk o to zadbał i efekty są, dobrze ze nic nie robi to go naród niedługo rozliczy. Nie- nawidzę Tuska i jego ekipy. Pajace i złodzieje, zdecydowanie wolę lewicę bo oni chociarz nie są dwulicowi. Czekam z utęsknieniem na powrót PIS który tym razem dłużej zagości na politycznej scenie bo wyborcy w końcu przejżą na oczy, że Polska nie jest tylko dla wybranych.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy