Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rosja: Dogadamy się z nowym rządem

Rosja: Dogadamy się z nowym rządem

Money.pl / 2007-10-22 10:47
Komentarze do wiadomości: Rosja: Dogadamy się z nowym rządem.
Wyświetlaj:
fanDonalda / 87.205.33.* / 2007-10-23 03:40
Najważniejsze, że Polska powróci do cywilizacji europejskiej . Putin zadowolony, Merkel zadowolona, Steinbach szczęśliwa. Tylko założyć nakolanniki i na europejskie "salony".
Roman K / 2007-10-22 10:47 / Bywalec forum
Wystarczy dać akcje pracownikom PGNiG ,które to pracownicy sprzedadzą na GPW, a nabywcą okaże się nie kto inny jak potentat Gazprom lub jakaś z jego spółek zależnych.
I w tym momencie Państwo straci kontrolę nad strategiczną spółką.
To min dlatego odchodzący rząd nie chcial sfinalizować sprawy tych 15% akcji i dlatego Rosja wprowadziła zakaz eksportu mięsa. To są prawdziwe przyczyny, a nie żadne fitosanitarne uchybienia.
Pytanie czy warto iść ta drogą kiedy np. Niemcy robią wszystko by Gazprom nie przejął ich firm zajmujących się dystrybucją.
historyk / 80.50.180.* / 2007-10-22 20:48
najwięcej na akcjach PGNiG zyskają pracownicy i byli pracownicy tej firmy a zapewne ich mało obchodzi kto je kupi na giełdzie. Ciekawe ilu pracowników jest członkami PO, jak powidziała Gilowska to porozumienie kwalifikuje się do prokuratury. To głosy kupione przez PO za zysk na akcjach. Stosunki zagraniczne z Rosją poprawią się jak Polska zrezygnuje z upominania się o Katyń to po pierwsze zrezygnyje z veta i powie że to jej wina z mięsem które było mięsem bawolim. Według Rosji Polacy sprzedawali Rosji bawole mięso. I tyle no i trzeba jeszcze Rosji coś dać bo poniosła straty nie udało się kupić energetycznych firm no i trudno zapomnieć sprawy spółek za czasów wygnania armii radzieckiej. Pełne ukorzenie i wtedy będzie w Rosji dobra prasa a z tym konfliktem pokoleń to mają racje
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-22 21:20
Powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem stanowiska polskiego w sprawie Rosji. To co w tej chwili się dzieje, przypomina mi schizofrenika, który raz jest Dr. Jekyll a innym razem Mr. Hyde.

No niech się w końcu polski rząd i polski naród zdecyduje:

1) Albo olewamy Rosję z ich ropą, gazem, z ich rynkiem zbytu na wszystko co produkujemy i mówimy jasno, że będziemy sobie prąd, ropę i gaz kupować gdzie indziej bez łaski, a naród musi przygotować się na nowe - wyższe ceny - chyba że nas oficjalnie przeproszą grzecznie za Katyń, przeproszą za te wszystkie bezpodstawne oskarżenia o skażone mięso i pietruszkę, odwalą się od naszych firm strategicznych, rafinerii, elektrowni i linii przesyłowych.
2) No albo zawrzemy z nimi jakiś kompromis. Z tym że jeśli to ma być kompromis, to pewnie tak my jak i oni będziemy musieli z czegoś zrezygnować.

Zchizofreniczna sytuacja obecna polega na tym, że my Polacy jako wielki i dumny naród wymachujemy im przed nosem szabelką z jednej strony, a z drugiej wisimy u nich na klamce od ropy i gazu i ciągle dobijamy się aby wrócić na ich rynek zbytu z naszymi towarami. To jest zupełny brak logiki i honoru.
georg / 2007-10-22 23:26 / Bywalec forum
To nie jest brak logiki. Rosjanie wciaz rozumieja tylko sile i tylko sile szanuja (militarna i finansowa). I scisly sojusz z USA jest jedyna gwarancja niepodleglosci Polski od Rosji (jak rowniez od Niemiec). Handel nie ma z tym wiele do rzeczy. Z nikim Rosja nie miala tak ozywionego handlu jak z Trzecia Rzesza Niemiecka.
wagakos2HOTMAIL.COM / 220.236.134.* / 2007-10-23 12:27
Hameryka miala budowac BERLIN na Bugu 60-lat twmu.
Dzisaj Ameryka Polska sie bawi i drwi z Polakow.
Tylko moj narod jest gluchy i slepy. NAJLEPRZY PRZYK-
LAD jest z F- 16. Dziekuje
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-23 00:38
Georg :):):):) - jak to przeczytałem to spadłem z krzesła ze śmiechu -ha,ha,ha. Człowieku - kto ci takich bajek naopowiadał, albo gdzie to przeczytałeś - daj jakiś link.
Napisałeś coś, co generalnie jest śmieszne, brzmi dość groźnie, a sensu w tym brak za grosz.
No bo jak sam napisałeś - jeśli Rosjanie rozumieją TYLKO siłę (militarną lub finansową), to stan na dzień obecny jest taki, że Polska NIE POSIADA ani potęgi militarnej ani finansowej.
Jeśli ktoś sprzedał ci kit dla "ciemnego ludu", że Ameryka nam da nowoczesne uzbrojenie lub pieniądze albo może swoje nowoczesne technologie, to ja mam takie skromne pytanie - a CO MY im za to damy??? Pałac kultury i nauki?? Może którąś z nowoczesnych elektrowni węglowych, a może jakąś supernowoczesną stocznię?? A może jakiś globalny satelitarny system medialny np TV TRWAM???
Nie wiem, chyba skończyły mi się pomysły, może ty zaproponujesz coś ciekawego, za co moglibyśmy stać się mocarstwem militarnym lub gospodarczym aby być partnerem dla Rosji do rozmów??
Póki co georg, zejdź na ziemię i popatrz jakie mamy uzbrojenie, kilka F-16 (z lat 80-tych), z których połowa stoi zepsuta bo nie ma kasy na serwis, trochę czołgów, których od nas nie kupują już nawet kraje afrykańskie bo na takim sprzęcie nie da się nawet murzyna postraszyć no i oczywiście niezawodne kbkak z lat 60-tych.
Już widzę ten strach w oczach Putina przed POTĘGĄ Polski.
Aleś mnie georg rozbawił. Dzięki.
georg / 2007-10-28 01:42 / Bywalec forum
Rosja nie Polski sie bedzie bac wojskowo, a USA. Dlatego sojusz z USA jest tak wazny. A Polska ma w zamian sporo do zaoferowania dla USA: strategiczne polozenie w centrum Europy, i poparcie polityczne w Unii Europejskiej i gdzie indziej na arenie swiatowej. Nawet USA tego potrzebuja. (Ponadto, armia polska juz wkrotce bedzie w pelni zawodowa i jest szansa, ze stanie sie powazna sila bojowa. Gospodarczo Polska jest znacznie lepiej rozwinieta od Rosji.) Teraz rozumiesz?
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-28 22:46
Georg, ......... domyślam się, że postanowiłeś jednak rozbawić mnie do łez ale pewnie nie tylko mnie.

Georg - czy słyszałeś kiedykolwiek o takim przypadku (a jeśli tak to napisz), aby USA angażowały się militarnie w konflikt z jakąkolwiek inną POTĘGĄ militarną na tym świecie, jeśli nie były bezpośrednio zagrożone ich ważne interesy głównie gospodarcze lub bezpośrednie zagrożenie ich bezpieczeństwa narodowego????

Po raz kolejny spadłem ze stołka ze śmiechu, jak przeczytałem "........Ponadto, armia polska juz wkrotce
bedzie w pelni zawodowa i jest szansa, ze
stanie sie powazna sila bojowa....""

A może jeszcze napisz kto ci takich bredni naopowiadał. A może gdzieś to przeczytałeś, podaj link.
Człowieku - Polski NIE JEST STAĆ na normalne płace dla grupki pielęgniarek, a jest w stanie stworzyć ZAWODOWĄ ARMIĘ????!!!
Jest w stanie zapłacić ARMII tyle aby armia bez cienia wątpliwości oddała życie, jak będzie taka potrzeba????

Jest w stanie zakupić nowoczesne uzbrojenie dla armii za setki miliardów dolarów????
Georg - jesteś wielki, ................ ignorant.
Skończ już z autokompromitacją i zajmij się może klockami Lego.
georg / 2007-11-12 16:19 / Bywalec forum
No tak, co ja tam moge wiedziec... Jestem tylko prostym ekonomista wyksztalconym w Londynie, pracowalem tam (oraz w Rosji, Niemczech i Holandii) niewiele ponad 20 lat, znam osbiscie tylko kilku ministrow brytyjskich, holenderskich i polskich, paru urzedasow jak np. przewodniczacy Banku Angielskiego, a poza tym jeszcze tylko paru ludzi zarzadzajacych brytyjskim programem broni jadrowej... Taki sobie glupek jestem z prowincji...
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-12 23:07
No georg, to jak ty tylu ludzi znasz, to zupełnie zmienia postać rzeczy. W takim wypadku NALEŻY ci się pełny szacuneczek, bez względu na to co piszesz.:):):):)

A znasz osobiście królową angielską??
Bo gdybyś napisał, że znasz, to mógłbym cię nawet pocałować w ........ pierścień.:):):):)

Fajny kolo jesteś georg. Trzymaj się ciepło.
georg / 2008-06-27 01:07 / Bywalec forum
Nie, niestey nigdy osobiscie nie spotkalem mojej krolowej.
Ale rzeczywiscie znam swiat na tyle by go jako tako rozumiec, no a osiagnieta dzieki temu niezaleznosc finansowa daje mi duzo pewnosci siebie i swoich ocen. Pan real60 ma mnie za glupka, ale ja mam teraz ponad 1000 razy wiecej pieniedzy (w dolarach) niz kiedy wyjechalem przed ponad 20 laty. To nie jest zly wynik, choc super-bogaczem mnie nie czyni.
Na zakonczenie dodam, ze wielu forumowiczow okazuje Rosji o wiele za duzo respektu. Obecnie Rosja to okolo 3% gospodarki swiatowej (czyli swiat by nie bardzo nawet zauwazyl, gdyby Rosja nagle zniknela). Co do zbrojen, to Rosja wydaje 2.5% tego. co Nato (czyli 40 razy mniej). Sami Rosjanie (z wyjatkiem co starszych jeneralow, jak sobie podpija) dobrze wiedza, ze nie stac ich na zaden powazny konflikt z Nato.
GBorawski / 2007-10-22 11:29
"Niemcy robią wszystko by Gazprom nie przejął ich firm zajmujących się dystrybucją". To prawda, ale nie w tym rzecz, ŻE robią, tylka JAK robią! Kontakty Niemców z Rosjanami jakoś na tym "robieniu" nie ucierpiały.
Potrzebujemy polityków-dyplomatów, a nie wojujących strategów.
Roman K / 2007-10-22 11:57 / Bywalec forum
OK. Tylko, że aby mieć dobrą prasę zagraniczną ,a tym samym dobre stosunki to trzeba niestety realizować politykę ,która dba o interesy tego ,który tworzy tą otoczkę medialna czyt. prasę zagraniczną, a ta nie musi i najczęściej nie jest zbieżna z interesami drugiej strony.
Oczywiście dojdzie do sprzedaży akcjiPGNiG i nie tylko. Tą kasę szybko wydamy na import towarów wspomagając wzrost PKB za granicą , i jednocześnie pozbędziemy sie raz na zawsze zysków, które już nie będą inwestowane u nas tylko będa transferowane za granicę. Powiedzenie : "pieniądz robi pieniądz" bedzie prawdziwe ale dla innych. Szerzej o tym wcześniej pisałem. Jak wejdziesz w szukanie wedle autora :Roman K : to znajdziesz.
Dbanie o nasze interesy nie polega na dbaniu o dobrą prasę zagraniczną.
Biznes to jest wielka gra, a media są tylko narzędziem do osiągania celów w tej grze.
Pozostaje mi życzyć PO zarówno dobrej prasy zagranicznej(ta na pewno bedzie) i tego Cudu gospodarczego ,choć ja jestem zwolennikiem budowania sukcesu opartego na pracy i dbaniu o nasze interesy i stąpając realnie po ziemi w cuda nie wierzę.
Pozdrawiam i daję szansę wykazania się wygranym.
man13 / 2007-10-22 11:35 / Tysiącznik na forum
Tak z Rosja jak i Niemcami trzeba ukladac wzajemne partnerstwo z usmiechem na ustach.
wesz / 83.6.175.* / 2007-10-22 12:37
sam uśmiech nie pomoże jeszcze trzeba umieć rozmawiać i być twardym w postanowieniach i nie dać się wydupczyć z majątku narodowego który przez tyle lat osiągaliśmy własną pracą nikt nie dał nam na ładne oczy i za uśmiech.

Najnowsze wpisy