Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosja szykuje się do wojny?

Rosja szykuje się do wojny?

Money.pl / 2008-09-19 19:29
Komentarze do wiadomości: Rosja szykuje się do wojny?.
Wyświetlaj:
rozwado / 2008-09-20 11:06 / Tysiącznik na forum
Rosja to typowa dyktatura, przeceniajaca swoje mozliwosci wobec swiata zewnetrznego, nadrabiajaca niedostatki technologiczne brutalnoscia i zastraszaniem. Armia jest zacofana, opiera sie na wojskach pancernych. Dyplomacja opiera sie na szantazu. Wygrywaja z WE, poniewaz w Europie brak ludzi zdolnych stawic czola. A Amerykanie beda po wsze czasy zajeci walka z islamem.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-09-19 21:27
hej ruscy agenci jak widzicie piszecie tylko dla siebie :):):)
JX / 212.191.170.* / 2008-09-19 20:21
Już starożytni Rzymianie mawiali: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny".
Wapniak / 83.28.93.* / 2008-09-19 19:29
A co w tym dziwnego? Skoro wolno Jankesom...
isael / 83.11.11.* / 2008-09-19 20:15
przeciez nie chodzi o to, komu co wolno
ale o skutki,
generałowie dostają coraz to nowe zabawki,
od ostatniej wojny swiatowej , zakończonej uzyciem (małych) bąb atomowych, mineło prawie 65 lat
ludzie juz , zapomnieli o szoku, o okrutnosci wojny, mam na myśli społeczeństwa Ameryki czy Europy, ci którzy doswiadczają, "dobrodziejstw" wojen (lokalnych), są w mniejszości
nowe generacje polityków, nowe ambicje, przedmiotowe patrzenie na społeczeństwa, moze spowodowac takie a nie inne decyzje, które w konsekwencji, doprowadzą do katastrofy

Ameryka chce podporządkowac sobie cywilizacje kultury Judeo-Chrzescijańskiej, głowna przeszkodą jest Rosja, wprawdzie mniejsza potegą ale za mocna aby dała sie podporządkować, ponadto posiadajaca to co najcenniejsze, dla przyszłych planów USA, terytoria i przedewszystkim bogate złoza surowców, praktycznie cała tablica Mendelejewa, (zapomniałbym, rosja posiada tez pewne technologie których nie posiada USA_wiem moze to wydac się smieszne, ale tak jest, Rosja posiada pewne technologie , kosmiczne i zbrojeniowe, których USA nie posiadaja , a obawiaja się, technologie militarne z reguły , przechodza do cywila po kilkudziesieciu latach, w lepszych przypadkach po kilkunastu, tak jest w USA, w Rosji stanowią (lub stanowiły) wieczną tajemnicę, ze szkoda dla gospodarki , wczesniej Sowieckiej, dzisiaj Rosyjskiej)

USA chca przejąc prymat, nad swiarem Judeo-Chrzescijańskim , poniewaz przygotowują sie do przyszłej roli, czy raczej przyszłego podziału wpływów na globie,
gdzie podział sił bedzie diametralnie inny, przynajmniej takie sa przwidywania,
Jeden szkopół, zami swiat Judeo-Chrzescijański ustali "lidera" albo da sie podporządkowac jednemu władcy, po drodze niejako może się wykończyc, wskutek wewnetrznej konfrontacji, przy okazji, wykończając, pozostałych
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-09-19 22:32
Przeceniasz Rosję pisząc o, że maja całą tablice Mendelejewa, bo np uran do elektrowni sprowadzają z Australii.
Pisząc, ze Rosja posiada jakieś technologie co nie posiada ich USA może i masz racje, ale można zrozumieć to co piszesz, ze Rosja wcale tak technologicznie nie odbiega od USA, a tak nie jest, Rosja jest zdecydowanie zacofana technologicznie praktycznie na każdym polu.
Kolejną sprawą jest to, ze piszesz, że u nich technologia wojskowa nie przechodzi do gospodarki, tu tez się mylisz bo obecnie Rosja więcej eksportuje nowoczesnego sprzętu niż sama kupuje od firm rosyjskich którego go stworzyły.

Co do wydatków Rosji, to tak:
2008 rok:
Rosja 40mld $
Polska 10mld $

Rosja 1037 tyś żołnierzy
Polska 125 tyś żołnierzy

W przeliczeniu na 1 żołnierza MY wydajemy 2 razy więcej kasy niż Rosja, może nie jestem kompetentny, aby to oceniać, ale wydaje mi się, ze ta armia ruska z takimi nakładami na żołnierza jest niezbyt sprawna (tym bardziej, ze dużo kasy idzie na utrzymanie arsenału atomowego i serwisowanie ponad 3 razy większej liczby czołgów niż mają ich USA).
Więc ten wzrost środków to i tak w sumie raczej tej armii ruskiej nie wzmocni dużo.
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-19 22:58
myslę że isael nie przesadza, na terytorium Rosji jest prawie cała tablica Mendelejewa, to ze uran sprowadzaja z Australi, nie swiadczy że, nie ma uranu na terytorium Rosji, jest eksploatowany i wykozystywany,
tak samo jak USA importuja rope naftowa , chociaz mogły by byc samo wystarczalne, maja dostatecznie duzo własnych złóz, po prostu chronia własne zasoby, na późniejsze czasy
jezeli chodzi o technologie, to sadę że, nie chodzi tu o technologie eksportową, taka technologia nie jest żadna tajemnicą, chodzi o zupełnie inna technologię, i pod tym wzgledem Rosja nie odbiega od USA , w pewnych sprawach Rosyjskie rozwiazania przewyższaja rozwiązania USA, w pewnych jest odwrotnie.
mówiąc o zacofaniu technologicznym Rosji Krzysiek84 ma zapewne , zacofanie gospodarcze,
to sa skutki tego, co trafnie zauwazył isael że, Rosja nie wypuszczała, niepotrzebnych już technologi, do cywila, wolała importowac gotowe rozwiązania, swoje chowając w mrokach tajemnic, moin zdaniem to głupie,
z drugiej strony, nie niedoceniałbym możliwości rosyjskiej gospodarki, i mozliwości rosyjskiej ludności, czy ogólnie społeczeństwa
stereotypy moga byc bardzo mylace, często ludzie którzy byli w Rosji ponad 10 lat temu, teraz tam jadac, widza Rosje jako inny juz kraj, z szybko rozwijajaca sie infrastrukturą, kraj coraz atrakcyjniejszy dla wielu firm, działających w rozwiniętych sektorach przemysłu i usług, stereotyp kraju surowcowego, Rosji nie przeszkadza, ba mam takie wrazenie ze, specjalnie jest podtrzymywany, chociaż, nie bardzo rozumiem w jakim celu
inna sprawa , to porównania kwotowe, jakie stosuje sie , szczególnie porównania w dolarach, kiedys przeczytałem że, w polsce ludzie na średnim poziomie zamożności zarabiali około 30 dolarów miesięcznie(było to w latach chyba 70 ubiegłego wieku), mysle ze to prawda, na zachodzie ludzie nie wierzyli, w polsce była to kupa kasy,
tak samo dzisiaj, 1 dolar w rosji to chyba więcej niz 10 dolarów w USA (to gdybanie moje , nie znam rzeczywistej róznicy)
nastepna sprawa, nie jestem wojskowym strategiem, i nie mam pojecia co wzmocni a co osłabi ta czy inną armie, ale nie mam powodu nie ufac, ocenom amerykańskim, anie rosyjskim, nie mam na mysli popularnej propagancdy, tylko opracowania które od czasu do czasu ukazują się w fachowych publikacjach, oczywiscie nalezy miec swiadomośc , że skoro zostały opublikowane, to zapewne i ocenzurowane lub pozmieniane , ale nawet w takiej formie , duzo cenniejsze niz, ogólnie dostepna w masowych manipulatorach propagandowa sieczka
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-09-19 23:35
W sformułowaniu zacofanie miałem na myśli to, że na przykład 20.000 czołgów które posiada Rosja tylko 150 jest najnowszej generacji, a około 8.000 jest starszych niż najstarszy czołg w Polsce.
Co do gospodarki to podstawowy problem to jest taki, że jednak większość zakładów pracuje na przestarzały technologiach i wydajność pracy w Rosji jest zdecydowanie niższa niż w Polsce nie wspominając już o zachodzie.

Oczywiście Rosja to wielki i bogaty kraj z olbrzymim potencjałem, ale to Rosja potrzebuje zachodnich pieniędzy na inwestycje i technologi, a zachód tylko i wyłącznie surowców i rynku zbytu dla swoich wyrobów.

Jakby Rosja poszła droga współpracy to szybko mogłaby się stać głównym rozgrywającym w Unii Europejskiej, stojąc obok, a nawet będąc wrogiem USA i UE ciężko będzie im osiągnąć dobrobyt zanim ropa przestanie być najważniejszym surowcem na ziemi.
kein001 / 78.133.214.* / 2008-09-19 23:35
kochani rosja jaka jest to każydy widzi szczególnie w ostatnich dniach a co do technologii to obecna stacja kosmiczna nie mogla by istnieć bez wkładu rosyjskiej myśli technicznej tak elementarna rzecz jak system filtracji moczu pokrywa ponad 60% zapotrzebowania na wode stacji.
A co do utępiania myśli technicznej krajów przyjaznych ZSSR wiemy na przykładzie polskich komputerów.

Najnowsze wpisy