Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski: Deficyt budżetu państwa o 25 proc. niższy niż w ustawie

Rostowski: Deficyt budżetu państwa o 25 proc. niższy niż w ustawie

Wyświetlaj:
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-22 11:56
kupując samochód firmowy płacę akcyzę i VAT. Za paliwo to samo. Podatek od środków transportu też. Za efekt cieplarniany z rury samochodu pewnie też mnie policzą. I tak mogę mnożyć podatki od podatków i dojenie mnie przez państwo w nieskończoność. Do tego dochodzą kontrolerzy za wszelką cenę próbujący mi dopieprzyć - najczęściej wiedzą na co nie mam wpływu ( ot choćby odprawy celne) i za to dowalają ( za ostatnie 3 lata 157 złotych + odsetki ). Ubezpieczam się w ZUS-ie i co ??? Jak zachorowałem to musiałem załatwić badania i leczenia prywatnie bo musiałbym czekać do listopada w kolejce. ( koszt badań i leczenia ok.4 tysiące) ) NA CHOLERĘ MI TO WSZYSTKO - NA JAKIEGO CWANIAKA MAM ZAGŁOSOWAĆ , ŻEBY BYŁO NORMALNIE ??? CO JA MAM Z TEGO PAŃSTWA W ZAMIAN ZA 25 LETNIĄ UCZCIWOŚĆ??? G Ó W N O !!!
esu / 78.8.240.* / 2011-07-22 10:57
Bo musi słono płacić za klikanie w czerwony minusik :D. Trzeba być jednak stosunkowo niekumatym najdelikatniej mówiąc żeby nie rozumieć, że to naiwną działalność od razu widać bo 240 osób to na nawet nie przeczyta tych komentarzy w pół godziny. Nie mówiąc już o tym, że ilość takich czerwonych albo zielonych punkcików z reguły wynosi od 1 do 5.

Pan Rostowski najwyraźniej w przeciwieństwie do Tuska nieźle się wystraszył tego co dzieje się w Grecji i dobrze. Pod nóż pójdzie wiele spółek państwowych, gdzie zasiadają gremia ustawione przez rząd - teraz chociaż będą musieli zacząć pracować bo już nie będzie z czego dopłacać do ich stołków.
Wacuś Młody Panek / 83.29.3.* / 2011-07-22 10:18
Cacane LEMINGI i wyskOObane NOŁLAJFY --- cieszyć sie DZIADY, bo macie zapewnione 80% pożyczkowych potrzeb, a i PANY maja 80% potrzeb zapewnione, no i oczywiście ZYSKI z waszych wpłat za NASZĄ gotowość
v2 / 93.105.57.* / 2011-07-22 11:53
Prawdę mówisz Wacuś! Widzisz jak ich boli. Dwustu na 36 milionów polaczków , to kropla w morzu. Niech se zmieniają pampersy. I tak nic im to nie da. Ale i tak idą bida i smród. I tego nie da się zatrzymać.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-07-22 10:50
Peofilom piana bije z ust i wklepują na komendę minusy. Brawo, Wacuś! Doprowadziłeś ich do napadu szału.
Polak Polaka gnoi / 80.55.156.* / 2011-07-22 10:17
Dziś płacimy opłaty drogowe ViaToll żeby budowali drogi za pieć do siedmiu lat sprzedadzą je ( sprywatyzują ) zeby żyć a nam ustawią bramki na osobówki i bedziemy płacić. I tak bedziemy kupować to samo kilka razy od filozofia naszych Polskich rządów od x-czsów a przemysłu i godnej pracy ja nie ma tak nie ma i nie bedzie.
woj. / 78.8.1.* / 2011-07-22 10:09
My płacimy ,poto żeby sie polityczne mędy przy władzy utrzymały!
Rząd PO-300 mld zł nowych długów / 79.186.91.* / 2011-07-22 09:49
Facio jak zwykle bredzi i kłamie niech poda ile wynosi cały deficyt sektora finansów publicznych (za ten rok przewidywany nie mniej niż 100 mld zł za poprzedni 140 mld zł) niech poda też ile "sprywatyzował'" czyli rozpieprzył majątku państwowego niewypracowanego przecież przez tą i poprzednie ekipy solidarnościowe np.JSW, KGHM ,Bogdanka i inne -sprzedać za psie pieniądze jeszcze czyjeś i się tym chwalić to każdy głupek potrafi
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-22 09:46
To o ile mógłby być niższy gdyby rząd rzeczywiście poważnie przyłożył się do dbałości o publiczny grosz, ograniczył zatrudnienie w administracji, zlikwidował działania pozorne, z należytą starannością nadzorował działania podległych agend, a i sprawował właściwy nadzór właścicielski nad Spółkami Skarbu Państwa? Gdyby jeszcze nie stracił pieniędzy na niektórych prywatyzacjach i zaspokajaniu roszczeń Kościoła?, gdyby odważył się wprowadzić obiecywane i konieczne reformy strukturalne w minionych latach?
Tanie linie lotnicze świeciłyby prawdziwe triumfy, z uwagi na masowe powroty rodaków do Polski. No i pewnie nie brakowałoby miliona obywateli w kraju.
Tyle zrobiło się samo....
Z drugiej strony, w każdej normalnej firmie, gdyby budżet kosztowy wykonano w 75%, właściciele uznaliby że źle, świadomie z ogromną rezerwą, zaplanowano koszty......
Przed reformami i tak nie uciekniemy, a problemem nie jest mniejszy deficyt tylko jego strukturalny kształt, z ogromną rolą sztywnych wydatków.
Szerzej na ten temat, w kwestii ograniczeń i determintanów:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Tokilap. / 83.6.81.* / 2011-07-22 11:50
Rostwoski jest w porzo - ma jednak tę po-platformeska przypadłość, że musi spointować "a największa partia opozucyjna była zawsze przeciwko". - bo MUSI mu wyjśc ,że jak nie wyjdzie to wyjdzie że PiS winny. NO wygłupia sie niczym Niesioł i Palikot.
Do rzeczy : - w istocie przesadza z tym kredytem gotwosciowym IMF - ten został nam na chama wcisniety bo w kojncy IMF musi z czegoś żyć. Skrzypek miał racje ,że go nie chciał. A jakby kreydt był potrzebny to trzeba go wziąc wtedy gdy jest potrzebny , a nie po to by leżał i pracował dla innych. NO ale Rostwoski minimalizuje ryzyko , a nie koszty jego unikania.

Co o prywatyzacji - racja tylko, że tutaj pretensje do Tuska i Grada - Grad powinien byż dawno usuniety - każdy kto go pamieta z wyskoków w "komisji bankowej" , musi nabrac przekonania ,że to maniak psychopata. (No ale ten rząd taki jest).

Dwa grzybki w barszcz to za dużo - i dlatego Belka pod pachę z Rostowskim to dławienie gopodarki - bo albo twardo monetarnie albo fiskalnie - a oni w parze łubudu Vatem i stopą - to juz jest dzialanośc przestępcza. Jak juz to podnieść podatki by równiej rozłozyc koszty zabezpeiczenia przed kryzysem , ale obniżyc stopy, by przepłynęło od finansjery do budżetu. (Tyle że Rostwoski mówi do rzeczy jeśłi chodzi o akcenty prorodzinne, co pewnie Belkę, skręca, bo on ogromnie tego nie lubi. Belka w ogóle nei lubi jak pieniądze płyną "w lud polski" i to juz demonstrował nieraz.)

Summa summarum - Cieszmy sie z Rostowskiego.
libertarianin-prawnik / 89.73.214.* / 2011-07-22 10:42
te Frankofil - tak Francja pokazuje dokąd prowadzi twoj socjalizm, to juz nawet nie jest smieszne.
XIX w KAPITALISTYCZNA Francja była w stanie spłacić kontrybucje nałożoną przez Bismarcka w ciągu kilku lat. A dziś?? Grecja padła pierwsza bo to małe państewko, ale Francja czy Niemcy to też nie ideały... tam nadwyżek budżetowych to nie ma
arch / 2011-07-22 09:34 / Tysiącznik na forum
Brawo panie ministrze !
Z OFE poszło z małym bulem , rezerwy demograficzne bez bulu .
Co by tu jeszcze sprzedać , kogo by tu jeszcze okraść ?

" Rząd kradnie rezerwy demograficzne na emerytury "

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/531762,rzad_kradnie_rezerwy_demograficzne_na_emerytury.html

PO to POlityczni złodzieje ,Oszuści i ludzie którzy cynicznie zadłużają ten kraj ! - ( i jescze ma czelnośc sę cieszyć- zdjęcie )

" Gdzie się POdziało 270 mld złotych? " w ostatnie 3 lata ?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/512413,gdzie_sie_podzialo_270_mld_zlotych_nasz_dlug_eksplodowal.html
washington dc / 93.105.252.* / 2011-07-22 11:14
spoko, do sprzedania sa jeszcze Lasy Państwowe.

juz w nastepnej kadencji pod egida PO

a pozniej juz tylko cieple posadki w strukturach europejskich dla Tuska, Rostowskiego itd, z wdziecznosci Merkel za mozliwosc wykupu Polski
Donald T. / 79.184.196.* / 2011-07-22 11:02
cytat z twojego linka:
"Gdzie podziały się te pieniądze? Konkluzja ekonomistów brzmi tak: za wzrost zadłużenia odpowiadają kryzys światowy i decyzja o obniżce danin publicznych." pozdrawiam Donald ;)
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-07-22 10:47
Ale się jakiś peowszczyk się nastukał aby wprowadzić Ci minusy. Chyba opłacony przez Tygellina tuskistów.
arch / 2011-07-22 10:59 / Tysiącznik na forum
Może musi jakoś dorobić do pierwszego jeszcze tochę zostało ,
a może POsrała się bieda i klika ?
Zdzichu28pl / 83.11.79.* / 2011-07-22 11:44
A gdzie macie oborowego? Na urlopie? Pozdrowienia dla niego:D
arch / 2011-07-22 13:54 / Tysiącznik na forum
Pozdrowienia dla , ..... 270 mld złotych " w ostatnie 3 lata
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-07-22 11:01
Lemingi są tylko minusem, poniżej zera.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2011-07-22 09:29
Ale nie ma spadku długu. Zapisać deficyt w ustawie można każdy.
DEFICYT ZERO / 195.117.255.* / 2011-07-22 09:02
reszta to pupulizm dla tych co oglądają Zlotopolskich i Plebanię. Kiedy Deficyt ZERO? Kiedy Polscy przestyaną z roku na rok coraz bardziej się zadłużać. Kiedy Polacy przestaną PRZEJADAĆ PRZySZŁOŚĆ SWOICH DZIECI ? ? ? ? ?
jamik / 95.51.80.* / 2011-07-22 10:30
Ja nie przejadam przyszłości swoich dzieci. Mam ich na razie dwójkę, a na pewno będzie więcej. Natomiast przejadają ją (ich przyszłość) czerwoni, bezlitośni oprawcy z PO-PIS-PSL-SLD, chyba tylko po śmierci zostaną sprawiedliwie osądzeni.
e2 / 217.153.72.* / 2011-07-22 08:59
No ja tez zauwazylem na koncie jakies 25% wiecej kasy na koncie, pozyczki uruchomione, karty kredytowe tez. Ogolnie jest super jest super wieco o co Ci chodzi...
klocunia / 83.28.67.* / 2011-07-22 08:55
jak zobacze ten spadek dlugu to uwierze
nie dziwi nic / 83.31.225.* / 2011-07-22 08:58
Przecież od samego początku eksprci podkreślali,że dług zapisany w ustawie est za wysoki.RozsądniPRZEWIDYWALI,że przed wyborani Rostowski i spółka
OGŁOSZĄ,ze JEST LEPIEJ NIŻ PRZEWIDYWANO

Najnowsze wpisy