Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski naciska na RPP. "Schładza gospodarkę"

Rostowski naciska na RPP. "Schładza gospodarkę"

Wyświetlaj:
xzc / 80.53.194.* / 2013-02-22 14:12
Lokaty może i spadają, ale postaw się w sytuacji takich ludzi jak ja i wielu innych, którzy wzięli kredyt na mieszkanie, bo za gotówkę ich nie stać a z rodzicami do końca życia mieszkać nie będą. Co miesiąc płacę prawie 815 zł za mieszkanie 31 m^2, po ostatnich obniżkach jakieś 760, dla mnie jest korzystne, że to spada. I oby spadało dalej.
Cezar Wielki / 2013-02-22 14:32 / Bywalec forum
Nie rozumeim stwierdzenia schładzam gosodarkę? A co tu jest do schładzania, przecież gospodarka w Polsce ledwo zipie, takie orkeślenie mogli by dać w Chinach na przykład...
rara / 77.255.73.* / 2013-02-25 12:25
a czego tu nie rozumiesz? drogi kredyt to mało inwestycji bo firmie nie opłaca sie go zaciągać. Wysokie stopy procentowe to zasstój dla gospodarki bo pieniądz jest drogi i tak wibor spadł z 5,18 do 3,75 a powinien ponizej 3% wtedy będzie lepiej, w Anglii jest na poziomie ok 1%, w czechach też, szwajcaria ma bodajze 0,5%. w kazdym bądź razie tam gdzie niskie stopy tam slabszy kryzys, a kto normalny trzyma pieniądze na lokatach, chcesz inwestować to kup ziemie rolną i za 5 lat selnij, róznica będzie ogromna a zysk rzędu 50% rocznie.
pola989930 / 178.183.242.* / 2013-02-22 05:49
Popieram femianin.olisyi.Sytuacja polityczna jest b.nieciekawa.Poddaństwo Obamy wobec Putina,fakt przyznania przez niego prawa Rosji do reintegracji państw postsowieckich,to coś co powinno się dokładnie zbadać i upublicznić.A polityka Niemiec wobec Kremla?Czysty fałsz.Amerykański gangster światowy niczym nie różni się od Putina.Mam wrażenie,że jedna Hilary Clinton była na tyle odważna,by skuteczniej reagować na imperializm Rosji,jak rząd Obamy czy państwa UE razem wzięte.Dlatego Polska musi bardziej egoistycznie myśleć o swoich interesach politycznych i ekonomicznych.RPP nie tylko spóżniła się z obniżką stóp procentowych,ale robi to w sposób,/nazwijmy to delikatnie/mało odważny.Po co więc Polsce RPP?
PawelS12 / 91.95.33.* / 2013-02-22 00:25
Daleko nam jeszcze do krajow Europy Zachodniej z poziomem zycia, wynagrodzen. Obnizanie stop zubozy tylko oszczedzajacych. Juz teraz banki oferuja zenujaco oprocentowane lokaty, jesli jeszcze stopy mialyby spasc pytanie czy stac Polske na masowy odplyw kapitalu. Kto bedzie otwieral bowiem lokate na 2-3% jesli w wielu krajach oferuje sie wiecej, przy stabilniejszym otoczeniu, przy wiekszym zaufaniu do tamtejszego rynku. Czy dolar po 4, euro po 5, a lokata na 2 to to co chce zgotowac Rostowski? Nie zaoszczedz Polaku nic, nie wyjedz na wakacje, bo waluty drogie, w banku tez nic nie zyskasz. Pytanie wiec, dlaczego Rostowski preferuje ubozenie spoleczenstwa???
15000 na miesiac / 195.212.29.* / 2013-02-22 06:41
PawelS12 rozwalil mi psychike, ignorancja edukacyjna lub skonczona zawodowka ;). Powiedz mi gdzie masz wieksze oprocentowanie lokat niz w Polsce? a drugie jak chcesz dolarow to zarabiaj w dolarach a jak chcesz euro to zarabiaj w euro ale z taką wiedzą to jedynie funty mozesz zarabiac na zmywaku w anglii. Chcesz zeby w Polsce bylo dobrze to poco wywozisz kapitał zagranice (na wakacje?)
Lomion / 81.210.17.* / 2013-02-22 14:22
Jest dużo krajów gdzie lokaty są wyżej oprocentowane - Ukraina, Turcja...
ekonomekonom / 178.235.96.* / 2013-02-21 23:47
Wlasnie jest odokladnie odwrotnie RPP od dawna obniza stopy procentowe czyli NIE schladza gospodarki w sensie ekonomicznym tylko ja pobudza. Jak RPP beda podnosic stopy procentowe to wtedy si mowi ze schladzaja. Rostowski wlasnie chce aby RPP szybciej obnizali stopy szybciej aby pobudzac gospodarke.

NIEUKI !!! kto was tam zatrudnil?
Tak to jest nieuki pracuja a naukowcy gloduja
bsf / 87.205.170.* / 2013-02-21 22:44
Specjaliści i fachofcy z PO od wydawania kasy POdatnika

Dlaczego budowa nowych dróg w Polsce jest tak bardzo kosztowna?

Wybudowanie 100-kilometrowego odcinka autostrady w Niemczech kosztuje o ponad 560 mln zł mniej niż w Polsce. Wybudowanie takiego samego odcinka autostrady w Danii jest tańsze o 1,54 mld zł, aniżeli w Polsce !
abnegat finansowy / 91.102.109.* / 2013-02-21 22:43
Schładzanie gospodarki?
Jakiej gospodarki?
Tych parę montowni i trochę kopalin ,oraz urzędy i szpitale będące największymi pracodawcami w regionie - to gospodarka?
ekonomrozb / 178.235.96.* / 2013-02-21 21:57
Schładza się gospodarkę podnosząc stopy - nieuki
i to by było na tyle / 83.5.13.* / 2013-02-21 22:27
Ekonomie czytaj ze zrozumieniem! To taki skrót myslowy autor: Rostowski naciska na RPP ( bo ta swoimi dotychczasowymi decyzjami) "Schładza gospodarkę"
ekonomrozb / 178.235.96.* / 2013-02-21 23:42
Co ty piszesz czlowieku.
Wlasnie jest odokladnie odwrotnie RPP od dawna obniza stopy procentowe czyli NIE schladza gospodarki w sensie ekonomiczn tylko ja pobudza jak beda podnosic stopy procentowe to wtedy to oznacza ze schladzaja. Rostowski wlasnie chce aby RPP szybciej obnizali stopy szybciej pobudzac gospodarke.
NIE WPOWADZAJCIE LUDZI w BLAD

NIEUKI !!! kto was tam zatrudnil?
newklear / 217.153.164.* / 2013-03-06 15:07
Ale Ty jesteś uparty! Rostowskiemu chodzi o to, że RPP zbyt wolno obniża stopy, czyli zbyt mało rozgrzewa gospodarkę czyli używając skrótu myślowego - schładza ją. Wszyscy wiemy co oznacza schładzanie/podnoszenie stóp i rozgrzewanie/obniżanie stóp. Nie musisz tak krzyczeć.

Najnowsze wpisy