Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski: Nic nie wiem o zawieszeniu składek do OFE

Rostowski: Nic nie wiem o zawieszeniu składek do OFE

Wyświetlaj:
EURO STUDENT / 2010-11-18 11:00
A Rostowski wie w jakim państwie zajmuje stanowisko Ministra Finansów i jak wielkie zadłużenie zrobił w potężnym deficytem?
Bernard+ / 83.27.74.* / 2010-11-17 19:14
Rostowski po Pawlaku to już drugi polityk obecnego rządu, który kłamie w sprawie składek emerytalnych inwestowanych przez pracujących ubezpieczonych w OFE. Kłamstwo polega na twierdzeniu, że to budżet państwa finansuje wpłaty składek emerytalnych oszczędzanych na przyszłe emerytury w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Tak mówić mógłby, co najwyżej polak, który nie ukończył Gimnazjum ze względu na ociężałość umysłową, ale jeżeli mówi to minister Finansów to jest to najgorszy rodzaj kłamstwa, jakie wymyślono od czasu, gdy ludzkość nauczyła się mówić gdyż "Najniebezpieczniejsze kłamstwa – to prawdy nieco zniekształcone" - powiedział Georg Christoph Lichtenberg. Przedstawiciel oświecenia. Od 1770 był profesorem matematyki i nauk przyrodniczych na uniwersytecie w Getyndze. Twórca niemieckiej fizyki eksperymentalnej i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli niemieckiej aforystyki. Pan Rostowski nie chce publicznie przyznać sie przed Polskim społeczeństwem, że budżet musi dofinansowywać Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, dlatego, że posłowie poprzednich kadencji a więc wszyscy zawodowi posłowie zasiadający w sejmie od 3 do 5 kadencji w tym premier, Prezydent i większość ministrów uchwalając ustawy o wcześniejszych emeryturach dla różnych grup uprzywilejowanych źle skalkulowali ile na te przywileje trzeba pieniędzy i teraz chcą ukryć skutki swoich karygodnych zaniedbań i nieodpowiedzialności szukając na gwałt pieniędzy na spłatę rosnących długów i na pokrycie coraz większego deficytu finansów publicznych. Do OFE wpłacane są za pośrednictwem ZUS, który bierze za to od nas pracujących 0, 5% prowizji tylko pieniądze, co miesiąc wpłacane żywą gotówką, jako część naszych składek emerytalnych. Przez To ZUS będzie tym, którzy są ubezpieczeni również w OFE wypłacał dużo mniejsze emerytury w przyszłości. Więc dotacja z budżetu do wypłacania emerytur obecnym emerytom jest skutkiem posyłania na wczesne emerytury 35, letnich funkcjonariuszy 39 i 43 letnich górników oraz 50 letnich kolejarzy, nauczycieli i wielu innych, którym władza dawała przed wyborami, aby trwać przy kasie publicznej kolejną kadencję. Zawodowi Politycy siedzący w sejmie i senacie po 20 lat nieodpowiedzialnie rozdawali przywileje emerytalne i zwiększali koszty administracyjne a teraz kłamliwie chcą okraść pracowników młodszego pokolenia z ich oszczędności emerytalnych gromadzonych w OFE. Kłamcy wynocha sejmu i z samorządów nie głosujmy na partie kłamców i oszustów obiecujących głośno poprawę, jakości życia a po cichu okradających polskiego podatnika pracującego do 65 roku życia, aby nadal fundować przywileje grupom, których się posłowie i senatorowie oraz urzędnicy ministerialni boją.
tesa1959 / 2010-11-17 22:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Do tych, którzy odchodzą wcześniej na emeryturę budżet nie powinien dokładać, bo mają niepełne emerytury w zależności id stażu pracy.
Jestem nauczycielem od 11 lat (za 9 lat emerytura), przedtem księgowość i kadry 17 lat. Wiesz jaka będzie moja emerytura ? Niecałe 700 zł przy dzisiejszych 2700 (od 11 lat w OFE). To nie wcześniejsze emerytury wykończyły budżet, ale wcześniejsze przekształcenia ZUS, Kasy Chorych, NFZ i innych. Każdy odchodzący prezes, choćby pracował miesiąc brał odprawę w wysokości 3 kolosalnych pensji (było ich niemało). Wybudowano piękne gmachy ZUS, bo przecież muszą pracować w luksusowych warunkach, aby odmówić renty osobie bez prawej ręki lub nogi, czy też chorej na cukrzycę i oślepłej z tego tytułu głównej księgowej.
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-11-19 17:36
Tesa 1959
jeżeli przepracowałaś do tej pory 17+ 11 lat czyli 28lat i za 9 lat chcesz iść na emeryturę to będziesz miała zaledwie 37 lat pracy. Ja mam za sobą juz 44 lata pracy od 17 roku życia i jeszcze do 65 lat będę pracował 4 lata więc jeżeli wiek emerytalny nie zostanie mi podniesiony do 67 jak w niemczech to będe miał 48 lat pracy. I ZUS + OFE prognozują mi, że moja emerytura wyniesie 1800zł. skończyłem wieczorowe technikum , potem politechnikę nastepnie studia podyplomowe adminidstracji i zarządzania na wydziale prawa uniwersytetu a mając 55 lat skończyłem studia podyplomowe rachunkowości na akademii ekonomicznej. Mam kilka certyfikatów kompetencji zawodowych np. Audytora ISO 9000, członka rad nadzorczych spółek Skarbu Panstwa, Certyfikat audytora systemów zarządzania bezpieczenstwem PN-N 18000, uprawnienia starszego inspektora BHP, i wiele innych. Również w módości po studiach byłem nauczcielem zawodu ,kierownikem warsztatów szkolnych i kierownikiem zajęć praktycznych w przyzakładowej szkole mechaniczno hutniczej. A teraz spotykam moich byłych uczniów o 10 i 20 lat młodszych odemnie jako emerytów.
tesa1959 / 2010-11-19 18:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz rację, ale ci młodzi emeryci na pewno nie siedzą bezczynnie tylko pracują, a mają niepełną emeryturę. Miałabym 41 lat pracy w chwili odejścia na emeryturę, ale w 1990 wyleciałam w ramach zwolnień grupowych z urlopu wychowawczego i długo nie mogłam nic znaleźć, gdyż mieszkam w mieście, gdzie nawet za komuny nie było najlepiej z pracą. Przez 6 lat nie miałam pracy (byłam księgową) i tylko 3 lata zasiłku liczą się do wysługi, ale w tym czasie pracowałam w robotach publicznych, robiłam różne kursy i skończyłam studia. Podyplomowych studiów nie robiłam, bo przy 3 dzieci nie było mnie stać, zwłaszcza, że najstarszy syn zaczął studia, potem córka, a teraz nie chce mi się.
Mimo to nie zazdroszczę tym, którzy mają uprawnienia do wcześniejszej emerytury, bo to nie są wielkie pieniądze, a ich praca jest niebezpieczna. Wiesz ilu zawodowych wojskowych odchodzi na wieczny spoczynek w wieku 40 lat? A ilu dostaje zawałów, udarów, nowotworów (w lotnictwie i wojskach chemicznych)? Mój mąż też jest po udarze mózgu. Wiem co to za praca na baczność.

Najnowsze wpisy