Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski o OFE: Kilka spraw trzeba wyjaśnić

Rostowski o OFE: Kilka spraw trzeba wyjaśnić

Money.pl / 2013-09-05 09:59
Wyświetlaj:
maroks / 83.24.96.* / 2013-09-05 20:55
Jeżeli płemieł Donald jest przekonany,ze ZUS lepiej "pomnaża" pieniądze w OFE, to może lepszym rozwiazaniem byłoby zostawienie obligacji w OFE a przeniesienie akcji do ZUS, zeby je pomnożył, jest to logiczny wniosek z tego calego belkotu. Tylko że płemieł i jego minister finansów udający imbecyla ( bo nie chce mi się wierzyć, ze nim jest) sa seryjnymi klamcami.
WWWEES / 79.191.196.* / 2013-09-05 18:19
NIE WSPIERACIE GOSPODARKI TYLKO JĄ OKRADACIE [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
aswq / 212.51.213.* / 2013-09-05 15:49
poczekajcie na fix zobaczycie jaka będzie impreza, dziś się troszkę kasy przewinie w portfelach, dziś są żniwa dla rządu, normalna sprawa, że się wszystko dołuje a później się robi mega zakupy przy czym kupuje się akcje od leszczy :) dziś jest reakcja tłumu lecą stop losy i inne p******* bez opamiętania i to cieszy :)
debos / 178.42.79.* / 2013-09-05 16:08

dziś są żniwa dla rządu,

?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2013-09-05 14:27
Najlepszą recenzją dla tego pseudo-rządu nieudaczników jest dzisiejsza reakcja warszawskiej giełdy ...
debos / 178.42.79.* / 2013-09-05 15:34

Najlepszą recenzją dla tego pseudo-rządu nieudaczników jest dzisiejsza reakcja warszawskiej giełdy .

Głupcy sprzedają, mądrzy kupują. Patrząc na obroty to w czołówce kupujących są OFE. Co ma do tego rząd? Dlaczego ci to przyszło do głowy?
Waniek / 2013-09-05 14:25 / Bywalec forum
Tak tak a zabezpieczenie ofe ten pan po prosu ukradł!!!
JanuszPOlikot / 2013-09-05 14:15 / Tysiącznik na forum
Czas POgonić tych POwskich Amber-pajaców!!!!!!
lkjkjll / 145.237.80.* / 2013-09-05 13:37
jak sądzicie WIG zejdzie w ciągu roku poniżej pozionu z lutego 2009 roku
hgfhdfhgdr / 145.237.80.* / 2013-09-05 13:33
Oj ciekawi Mnie następny sondaż poparcia, bo niby jestem za PO ale to tym to musiałbym się zastanowić czy postawiłbym przy nich krzyżyk na karcie wyborczej następnym razem – pierwszy raz jestem załamany parlamentaryzmem bo teraz naprawdę nie ma na kogo głosować. Bo nawet jak jest sensowny poseł w ramach partii to i tak musi głosować za głupimi ustawami swego rzędu albo sprzeciwiać się mądrym ustawom jak jest w opozycji
jhglgfed / 145.237.80.* / 2013-09-05 13:29
nawet mi nie szkoda tej kasy w OFF bo tam dużo kasy nie ma. Gorzej, że więcej kasy mam zainwestowane na giełdzie w funduszach itp a ta decyzja sprawie, że tam trące. No i ciekawe czy będą zadowoleni obywatele, co maja kilka tysięcy w funduszach i nagle stracą połowę. Ten, co miał 10000 i straci 5000 może być nawet bardziej oburzony niż ten, co ma miliony. Bo tych, co mają miliony dużo nie ma i oni na ulice nie wyjdą, ale Ci co maja mało i to strąca to już jest dużo
vipwielki82lklh / 145.237.80.* / 2013-09-05 13:17
Panie Jacku i Donku niby was lubiłem, ale teraz przegięcie i kłamstwa w żywe oczy. Jak akcje pozostaną w OFF? Większość nie podejmie żadnej decyzji i przeniesione zostanie do ZUS, Ci, którzy będą się zastanawiać to jak zobaczą jak spadną w najbliższych miesiącach akcje i jak OFF będą miały -30% to ciekawe ile wybierze OFE. A pozostali, co by zostali to będą się bać jeszcze większych spadków to tym jak się większość się wycofa i trzeba będzie sprzedać nagle 100 mld. Reasumując obligację mogę przeżyć ale z OFE powinno być odwrotne domniemanie i kto kiedy chce ten się może przenieść czy to za miesiąc 3 miesiące czy za 5 lat
koczis / 2013-09-05 13:13
Panie Rostowski - Walsnei rynek wyjasnia to co pan narobil. Wlasnie przy poteznych obrotach maja miejsce potezne spadki. To efekt waszych wlasnie dzialan i ogloszonych pomyslow. Jest pan najgorszym ministrem po 1989. Nawet J.Bauc mial wiecej odwagi cywilnej. Kiedy przestrzelil sie z budzetem i braklo 80 mld podal sie do dymisji. Panu jako facetowi brakuje hmmmm.... zeby zrobic to samo
FDA / 188.116.35.* / 2013-09-05 11:14
Kiedys pisałem że sposób "reformowania" OFE będzie zależny od stanu finansów państwa.
Sposób tu zaproponowany spowoduje że zostanie w OFE może 10% dotychczasowych uczestników.
Czyli zapotrzebowanie na kasę jest bardzo duże.
Ciekawa jest reakcja Kaczyńskiego-jest za a nawet przeciw.Zdaje sobie sprawę że kasa została mu sprzątnięta sprzed nosa.Starczy tego akurat na 2 lata (planowany deficyt na przyszły rok to ok.50mld).
Stąd propozycja JK żeby może dłużej prowadzić konsultacje i uświadamianie obywateli w nadziei że jak się to przesunie to chociaż trochę kasy na powyborach zostanie.
Ale nie z Rostowskim takie numery.
debos / 79.191.57.* / 2013-09-05 11:44

Kiedys pisałem że sposób "reformowania" OFE będzie zależny od stanu finansów państwa

No i Ameryki nie odkryłeś. Gdyby wzrost PKB od 1999r wynosił 6-7% każdego roku to nie byłoby potrzeby ruszać OFE. Ale ponieważ to utopia a realia są takie, że utrzymanie OFE łączy się z koniecznością zwiększania długu publicznego więc zostawienie status quo świadczyłoby o tchórzostwie rządu oraz dobijaniu finansów państwa mając na uwadze jedynie poklask społeczny i słupki sondażowe. Poklask ludzi nie rozumiejących o co chodzi. Tym co są najbardziej oburzeni proponuję zapoznanie się jaką kwotę z OFE by otrzymali. Może chociaż część z nich zrozumie, że są to śmieszne pieniądze o które nie warto walczyć tym bardziej zestawiając z kosztami budżetu które obciążą również ich wtedy kiedy przejdą na emeryturę. I jeszcze jedno. Tu nie chodzi o jakiś doraźny interes, o dwa lata również nie chodzi ale dalekosiężne. I nie o perspektywie tego rządu mówimy. Następnych też ale przede wszystkim postępująca, coraz trudniejsza z roku na rok sytuacja finansów państwa.
koczis / 2013-09-05 13:29
Skad wiadomo jaka emeryture dostane z ZUS. To ze jest gwarantowana to wiemy ale na jakim poziomie to juz nie. Kiedy reforma startowala mialo nie byc solidarnosci miedzy pokoleniowej. Biezace emerytury mialy byc pokryte wplywami z prywatyzacji. I co ? majatek zniknal zostala dziura. Na kogo przerzucono koszty ? Na spoleczenstwo i teraz sie wciska kity ze obowiazuje solidarnosc miedzy pokoleniowa i dlatego tak jest. W 1999 kiedy ruszla reforma mowiono ze bedzie to 80% ostatniej pensji. Dzis mowi sie o 20%. Jutro moze sie okazac ze bedzie to jeszcze mniej. Dlaczego milosciwie panujacy nie zostawia dowolnosci dla II filara. W koncu to rynek mial decydowac oraz podstawowe prawo ekonomii popytu i podazy. Niestety OFE zrobiono swietymi krowami ktora niezaleznie od wynikow nie musialy walczyc o klientow bo i tak kaska plynela szerokim strumieniem. Przy dobrowolnosci II filara sytuacja mogla byc zgola inna bo OFE ZMUSZONE bylyby walczyc o klienta. Niewazne czy nazywaloby sie to OFE fundusz emerytalny czy jakkolwiek inaczej. Teraz nagle wszyscy placza choc sami dali instrumenty OFE jak dzialac. W koncu nasi milosciwie panujacy ustalili ze OFE wieksza czesc kapiatlu ma lokowac w bezpieczne papiery przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum inwestowanie za granica. Jakie wiec OFE mialo wyjscie ? Inwestowalo w obligacje skarbu panstwa. Bezpieczny papier i tu na miejscu. Teraz OFE sie to stawia jako zarzut choc sami tworcy reformy do tego doprowadzili argumentujac to a jakze trsoka o przyszlych emerytow. Taka hipokryzja i klamstwo i lieczenie ze ludzie nie pamietaja. Pamietaja, i to bardzo dobrze....
Jeszcze jedno - przy takiej polityce(?) prorodzinnej jaka realizuje ten rzad to ZUS musi zbankrutowac pomniewaz idea solidarnosci miedzy pokoleniowej zacznie sie sypac przy tak dramatycznej i to juz na dzien dzisiejszy sytuacji demograficznej. Nie bedzie mial kto pracowac na biezacych emerytow. A prof S.Gora tworca reformy juz zapowiedzial ze jak trzeba bedzie to sie podniesie wiek emerytaolny nawet do 80tki. Co za problem, no nie panie Rostowski? Pan sie ustawi z pensja ministra i nie tylko w taki sposob ze kaska z emerytury bedzie wydawana na zapalki
FDA / 188.116.35.* / 2013-09-05 12:13
Wiem że Ameryki nie odkryłem że z budżetem jest źle.
Ale tu chodzi o to jak dalece źle.
Natomiast likwidację OFE uważam ża błąd strategiczny za który zapłacą nasze dzieci i wnuki.
Ale być może ja już tego nie doczekam-więc się specjalnie tym nie emocjonuję.
"Ludzie, jak czegoś nie rozumieją, to się tego boją i/lub nienawidzą."- z blogu R.Gwiazdowskiego.
Pasuje jak ulał do krytyków OFE (łącznie z RG).
wkurzony / 83.22.188.* / 2013-09-05 13:36
nasze dzieci i wnuki zapłacą za to ze OFE w ogóle powstało, za wszystkie reformy, złodziejską prywatyzację, przywileje mundurowych, my już płacimy wysokim bezrobociem, POdnoszeniem POdatków, płaca 4 razy mniejszą niż na zachodzie przy cenach równych, a czasami wyższych.
MN4 / 212.109.148.* / 2013-09-05 11:03

środki obligacyjne OFE zostaną przeniesione na subkonto w ZUS, natomiast akcyjne pozostaną w Funduszach

OFE nie muszą kupować obligacji. Kto kupi twoje obligacje jak nie kupi ich OFE?
koczis / 2013-09-05 13:38
Niestety OFE wieksza czesc portfela OFE to tzw bezpieczne papiery i wynika to z ustawy. Za granica tez nie moze inwestowac (moze w niewielkim ulamku procenta) wiec wybor ma niewielki. Nasze spece od Finansow myslaly ze w ten sposob beda mialy latwych nabywcow na swoje papiery ale wymknely im sie misje spod kontroli i teraz placza i nacjonalizuja. 22.07.1945 - E. Osobka-Morawski. 04.09.2013 J.V. Rostowski-Tusk
guru122 / 83.22.122.* / 2013-09-05 11:01
BRAWO, BRAWO, BRAWO, nareszcie jakaś dobra, proobywatelska decyzja tego rządu! Oczekuję również od wymiaru sprawiedliwości pociągnięcia do odpowiedzialności twórców tej niekorzystnej dla obywatela i państwa ustawy o OFE z 1999 roku, na czele z niejakim Leszkiem B. i niejakim profesorem bynajmniej nie ekonomii, marionetkowym premierem Jerzym B.
bsf / 46.45.103.* / 2013-09-05 10:58
Nigdy nie miałem i dalej nie mam zaufania do PO i ich POpleczników i tyle na ten temat
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy