Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosyjska interwencja w Syrii. Jej koszty przyprawiają o zawrót głowy

Rosyjska interwencja w Syrii. Jej koszty przyprawiają o zawrót głowy

Wyświetlaj:
krp577 / 70.62.46.* / 2015-10-21 18:25
Nooo CCCPy tez tak wydawali i wydawali i mowili innym ze sie sami pogrzebia i butem o mownice walili no i co?
dobry pretekst / 194.138.39.* / 2015-10-21 18:15
usa niby na walke z zestworzonym przez siebie isis ma rzekomo wydawac 40mld.$ rocznie. to prawie 110mln$ dziennie... byle pieniazek podatnikow byl w obrocie
wojciek / 62.208.152.* / 2015-10-21 17:15
OK wyjasnijmy sobie nie jestem fanem Rosji, Postawmy sie jednak przez chwile w roli Putina. Przeciez gosciowi naprawde musi byc przykro ze wzgledu na nasza hipokryzje. Pomyslcie przez chwile. Kryzys na bliskim wschodzie, CIA prowokuje kolejne powstania obala legalne rzady w kolejnych panstwach I bliski wschod ulega destabilizacji. Mamy setki tysiecy imigrantow naplywajacych do Europy. Powstaje Panstwo Islamskie ktore sie rozrasta. I teraz rosja wysyla wojska zeby ustabilizowac sytuacje. Ma w tym interes ktos powie. (Oczywiscie ze ma I co z tego). Zobaczcie to oni wyslali tam swoich zolnierzy, to oni za to placa grube miliony, myslicie ze to takie proste leciec czy plynac na bliski wschod I tam walczyc? Przeciez czesc z tych zolnierzy zginie. Oni tam poszli zeby pomoc prezydentowi Asadowi, bo zobaczcie jak wyglada Irak bez Husajna czy Libia bez Kadafiego. Czy teraz jest tam naprawde lepiej? Ktos powie ze to byli zli ludzie, a ja sie pytam czy teraz rzadza lepsi. czy name rzadza lepsi? Co to znaczy zli, ze czesc ludzi byla niezadowolona z ich rzadow? A czy w demokracji wszyscy sa zadowoleni ze wszystkiego? Wiec Rosjanie poszli na wojne a z kazdej strony tylko krytyka a po co, a zostawic syrie Panstwu islamskiemu na pozarcie, a moze by pomoc, ale nie asadowi. Panowie czy ktos ma jeszcze JAJA?
moja opinnia / 188.65.46.* / 2015-10-21 17:09
Moim zdaniem Rosja nie ponosi takich kosztów ponieważ paliwo do odrzutowców produkują sobie sami i nikomu za to nie płacą. Uzbrojenie jest śmiesznie tanie ponieważ sam minister obrony Rosji powiedział, że mają okazję do pozbywania się arsenały któremu blisko do przeterminowania. A Rosyjski żołnierz dziennie zarabia około 130 zł jeśli jest na zagranicznej misji bojowej.
harman / 99.249.32.* / 2015-10-21 16:54
Od roku piszecie ze ROSJA JEST BANKRUTEM , teraz ze wydaje 4 miliony dolcow dziennie na wojne, a wczesniej ze finansuje budowe elektrowni na Kubie. Od kiedy bankrut ma takie pieniadze ??? No wiec co jest klamstwem, ze Rosja jest bankrutem czy ze bierze udzial w wojnie w Syrii ?
piesior / 89.228.227.* / 2015-10-21 17:01
Zapytaj się przeciętnego rosjanina jak mu się powodzi w jego ojczyźnie i co ostatnio jadł na obiad. Będziesz wiedział skąd rosja ma pieniądze na wojenkę.
moje imię_ / 79.191.194.* / 2015-10-21 17:41
To za daleko, spytałem się za to co je urkainiec. Okazało się, że je co trzeci dzień ziemniaki z chrzanem, które i smaczne i koszerne. No cóż, wojna z górnikami i kołchoźnikami z Donbasu kosztuje, to nie jacyś tam isisowcy.
dsfsdf / 95.160.17.* / 2015-10-21 16:52
Tak czy inaczej okręty i tak by pływały a samoloty latały, różnica to może wystrzelona amunicja, bomby , a Syria pewnie daje paliwo oraz wyżywienie wiec wyjdą na zero. A zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne w takim rejonie
na chłopski rozum / 86.22.152.* / 2015-10-21 16:43
Rusofobów muszę zmartwić. To jest dobrze przemyślana i skalkulowana akcja. To się nazywa inwestycja. Już teraz stoją do Rosji kolejki po zakup ich techniki i uzbrojenia. Sama India na same myśliwce PAK-FA przeznaczyła równowartość czterdziestu pięciu miliardów USD. Wenezuela, Pakistan na wyścigi kupują śmigłowce bojowe i myśliwce Su-35. Chiny tez zamówiły ich kilkadziesiąt. I nie ma mowy o kopiowaniu, bo podpisały z Rosją umowę o ochronie własności intelektualnej. Arabia Saudyjska też nalega na sprzedaż nowoczesnego uzbrojenia. To tylko kilka przykładów i tylko w sferze wojskowej. Można dorzucić też zamówienia na dziesiątki samolotów pasażerskich Su-100 i inne środki transportu. Rosja wyrobiła sobie niesłychany prestiż również w sferze politycznej, na co wskazują coraz to nowe alianse, zwłaszcza z państwami azjatyckimi, będącymi ogromnymi rynkami konsumpcyjnymi. Do tego, Putin zabezpieczył interesy swojego przemysłu naftowego i gazowego, i jeśli jakikolwiek rurociąg powstanie w okolicach Syrii, to będzie transportował surowiec syryjski lub (i) izraelski (ewentualnie jeszcze iracki i irański). Wiadomo, kto będzie budował taką infrastrukturę i kto weźmie udział w odbudowie Syrii i Iraku. W grę wchodzą dziesiątki, jeśli nie setki miliardów. Walutą do rozliczeń na pewno nie będzie USD, jak to ostatnio ma w zwyczaju Rosja. Po to, by spekulacje na dolarze nie obciążały dodatkowo jej gospodarki. Rosja postępuje rozważnie i na pewno na sobie poradzi. Dane po temu są i łatwo je znaleźć - tyle, że nie w "polskich" mediach, ma się rozumieć.
piesior / 89.228.227.* / 2015-10-21 16:58
A czy to nie jest tak że Indie już się wycofały z projektu PAK-FA. Za dużo je to kosztowało a efektów nie było żadnych. Zdaje się że zaczęli już coś kombinować z chińczykami. A z ruskiego PAK-FA to taka sierota trochę się zrobiła, biedactwo nie może jeszcze przestać raczkować...... A na resztę twojego bełkotu wielbiącego ruskich nie chcę mi się odpowiadać, za dużo by było do pisania a jestem zmęczony po pracy.
moje imię_ / 79.191.194.* / 2015-10-21 17:13
Indie nigdy nie uczestniczyły w projekcie PAK-FA, tylko w projekcie FGFA. To prostsza, dwumiejscowa wersja i na razie projekt ma się nieźle. Co do zmęczenia, no cóż... rzeczywiście noszenie worków jest bardziej wyczerpujące niż noszenie teczki..
Fryy / 83.6.45.* / 2015-10-21 16:32
Jeśli płacą w rublach, to nic ich to nie kosztuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam852 / 178.50.72.* / 2015-10-21 16:28
Mie bardziej boli że Polska płaci 200 mln dolarów dziennie samych odsetek z kredytów zaciągniętych od MWF w New York
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kiejstut616 / 78.88.67.* / 2015-10-21 15:41
no i to iwana /cara włodzimierza wykończy... padną na pysk nieodwołalnie..
legionare / 93.105.116.* / 2015-10-21 15:37
Można na to spojrzeć z innej strony. Darmowy poligon ,plus korzyści polityczne, a wdzieczność narodu syryjskiego bezcenna. Za ręsztę można zapłacić mastercard.
wolkar / 89.68.71.* / 2015-10-21 15:26
Jak to potrafią skrupulatnie wyliczyć rosyjskie koszty. Oczywiście Ameryka robi to wszystko za friko...
Pikolo / 188.146.64.* / 2015-10-21 15:51
Tyle, że Amerykę na to stać, a Rosji nie. Ale cóż. Za poczucie dumy trzeba płacić. Rosjanie przyjmą każdy kit.
pogodny_ / 79.191.194.* / 2015-10-21 16:47
A nieprawda, że każdy. Nikt tam na przykład nie wierzy, że kujewska władza, to goje.
pepe532 / 195.88.90.* / 2015-10-21 14:51
No i co ci do tego ile Rosja traci codziennie!!! TWOJE???
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy