Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosyjskie manewry z Chavezezm. To już zimna wojna?

Rosyjskie manewry z Chavezezm. To już zimna wojna?

Wyświetlaj:
astrolog - Anarchia w samym środku mojej głowy / 83.9.79.* / 2008-09-12 20:12
POLSKA - znaczy - nasi k r e t y n i
JX / 212.191.170.* / 2008-09-07 20:38
Niestety, Panowie, nie może być jeden zwycięzca; atakujący też zginie, tylko parędziesiąt minut później. I to właśnie gwarantuje względny spokój przez ostatnie lata. Tylko ucieczka w kosmos. Poszukiwania takiej planety trwają. Póki co, mamy cykl rozwojowy pn. "Kapitaliści wszystkich krajów, łączcie się!" Pewną szansą byłoby wyrównanie poziomów życia i nie dopuszczanie do utrwalenia jednego ośrodka dominacji. Żandarmów musi być wielu, czyli służby muszą kontrolować się wzajemnie!!
altctrldelete / 193.60.90.* / 2008-09-07 17:11
Są dwie drogi. Albo będzie w końcu naprawdę porządna wojna, z której wyjdzie tylko jeden zwycięzca i zdominuje cała planetę (niestety skutki tej wojny będą ciążyły przez wiele stuleci z powodu zatrucia środowiska), albo powolny proces zrównywania poziomów gospodarczych i rozwojowych we wszystkich państwach i otwieranie granic... globalizacja. Niestety scenariusz drugi jest mniej prawdopodobny ze względu na to, że ekonomia światowa jest tak skonstruowana, że bogaty się bogaci jeszcze szybciej, a biedny stoi w miejscu. Co więcej, bogaty nigdy nie dopuści do tego, żeby biedny miał tak dobrze jak on bo niby z jakiej racji, chyba że biedny sam osiągnie taki poziom (Chiny, Rosja). To natura ludzka, chciwość i chęć bycia lepszym niż mój sąsiad powodują, że rozwarstwienie ekonomiczno-rozwojowe będzie na świecie trwać. Pół biedy jak jest jeden co dominuje i nie ma zapędów podbijania słabszych póki ci maja demokracje i nie zagrażają w żaden sposób. Według mnie (mimo, że komuś to może się podobac czy nie, ale takie moje zdanie) są USA... były. Teraz Rosja i Chiny stają na nogi gospodarczo i ambicje się włączają. Będzie źle...
pesymistta / 83.8.218.* / 2008-09-07 15:50
wszystko zmierza ku kolejnemu globalnemu konfliktowi - to kwestua czau.
Kto mądry, powienien znaleźć sobie jakieś bezpieczne miejsce, n[p. Laponia, płn. Syberia lub podobne.
absurd / 83.143.213.* / 2008-09-07 11:44
dla postawy geopolityczej usa, zapewne istotna była świadomość że, usa oddzielają od potencjalnych konfliktów (wywołanych/sprowokowanych przez usa) dwa oceany, dolot rakiet balistycznych trwa kilkadziesiąt minut, nie mówiąc już o bezpieczeństwi w razie wojny konwencjonalnej

u rosji wprost przeciwnie , dolot rakiet do jej terytorium zamienił sie na minuty, czas reakcji na ewentualny błąd jaet zbyt mały , aby nie wywołac kataklizmu nuklaearnego, pierwszą ofiarą takiego stanu spraw, padnie polandia, ale zapewne rzadzacy polandią zdąza wczsniej emigrowac, a naród , no cóż, naród jest od tego aby się poświęcał, lub aby Go poświęcić

manewry rosji z wenezuelą, dają sygnał usa ze poza rakietami z łodzi podwodnych, mogą im zagrozić rakiety z kuby ew z wenezueli, których dolot potrwa tez kilka minut, na to tarcza nie pomoże

dla mnie znamienne jest to że to usa pierwsz zaczęła wypowiadać, traktaty rozbrojeniowe, stawiając swiat przed faktami dokonanymi

na wypadek konfliktu nuklearnego nie wszystkich bedziemy w stanie przyjąc u nas tzn w austrajii

pozatym wszystko zalezy od skali tego konfliktu, totalny oznacza zagłądę całej planety
mkk_prawdziwy / 83.26.59.* / 2008-09-07 12:33
Człowieku bredzisz jak mało kto. Nie rozróżniasz rakiet balistycznych majacych atakowac , od rakiet , które maja zestrzeliwac inne rakiety. Jak niby zmienił sie czas dolotu rakiet amerykańskich i rosyjskich ? Od 18 lat nic sie nie zmieniło.
absurd / 83.143.213.* / 2008-09-07 13:54
dobrze że mkk rozróznia

mnie propagandowe zapewnienia o takim a nie innym przeznaczeniu rakiet nie przekonują

wole opierać się na swojej wiedzy i na wiedzy specjalistów

wiem ze kazda rakietę mozna uzbroić w dowolną głowice , nawet te rakiety z tarczy niby głowica kinetyczną jedynie, bez problemu mozna uzbroic w głowice konwencjonalna lub jadrową

drugą sprawą są programy (komputerowe) sterujące systemem

jestem zdania ze większośc systemów na świecie (zaawansowanych sustemów) ma wiele mozliwosci do zaoferowania

dlatego tarcza może z łątwoscią stać się bronią zaczepną

pozatym fakt skutecznośc tarczy na samych pociskach kinetycznych jest mizerna, testy które pokazano i które miały przekonać decydentów były naciągtane, wszystkie pociski w które taki , kinetyczny , pocisk trafił miały zamontowana na sobie aparature ułatwiająca trafienie

te które takiej aparatury nie posiadały, były nie trafione

wobec tego aby zwiekszyć prawdopodobieństwo trafienia czy raczej razenia już sa gotowe głowice jądrowe, do rakiet niby kinetycznych, zwiększ to radykalnie skutecznośc , ale tez grozi konsekwencjami terytoriów nad którymi takie wybuchy "obronne" musiały by nastąpić

wspólczesne systeny łatwo z obronnych moga stac się zaczepnymi, mozliwosci jest znacznie wiecej niż nadmieniłem

oczywiście rosja nie ma jeszcze rakiet sredniego zasiegu, czy typowo taktycznych z róznymi dłowiczmi w ameryce (chyba), ale moze w kazdej chwili mieć, choćby na okretach które "przyjaźnie" ćwicza i sa zapraszane do portów kuby czy wenezueli

podobnie jak "przyjaznie" cwiczy nato u granic rosji
absurd / 83.143.213.* / 2008-09-07 11:33
mogą usa baraszkować u granić rosji

może rosja baraszkować u granic usa
777c / 149.254.200.* / 2008-09-07 10:56
Świat stoi na głowie.... Jaka zimna wojna???????

Zwykła wymiana handlowa - Koka za broń !
man13 / 2008-09-07 10:53 / Tysiącznik na forum
No i mamy pierwsze odpowiedzi Rosji na działania USA.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-09-11 13:28
ta Rosja to taki biedny kraj zmuszany przez wszystkich na około do wojny.

Najnowsze wpisy