Forum Forum prawneCywilne

Roszczenia po spisaniu protokołu wynajmowanego mieszkania

Roszczenia po spisaniu protokołu wynajmowanego mieszkania

ejmi / 2011-09-14 11:09
Witam!
Wynajmowałam mieszkanie (byłam lokatorką) i po skończeniu umowy nastąpiło spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym właścicielka spisała stan liczników, oraz zaznaczyła, że "Stan techniczny bez zmian." Natomiast teraz zgłasza nowe roszczenia powołując się na to iż niedokładnie sprawdziła mieszkanie.
Stąd moje pytanie: Czy ma prawo do roszczeń po spisaniu protokołu, skoro wcześniej twierdziła że wszystko jest w porządku?
Czy mam w takim razie prawo odmówić zapłaty za jej roszczenia i zażądać zwrotu kaucji (za którą właścicielka chce pokryć te szkody) i czy jest jakiś przepis na który mogę się powołać?
Bardzo dziękuje za pomoc!
Wyświetlaj:
bigel / 2011-09-14 13:02
spisała protokół, zatwierdziła, nie ma już odwrotu od swojej decyzji, kaucja należy do Ciebie
ejmi / 2011-09-14 13:12
Dokładnie tak samo ja to rozumiem, jednakże ta właścicielka to typ osoby, do której to dotrze jeśli poprę swoją opinię przepisem. Więc prosiłabym jeśli to można o podanie takiego.
Wiem że w przypadku odbiorów mieszkań od dewelopera sprawa wygląda inaczej, tzn dozwolone jest zgłaszanie usterek po odbiorze mieszkania. Czy do wynajmu odnoszą się te przepisy, czy tylko dotyczą dewelopera?

Najnowsze wpisy