Forum Forum prawneCywilne

rozbicie samochodu słuzbowego

rozbicie samochodu słuzbowego

konsekwencje / 2013-02-14 10:14
czy pracodawca moze nalozyc na mnie koszty zwiazane z obsluga i naprawa samochodu ktory uleg wypadkowi z mojej winy? Szef twierdzi ze rozbilem samochod poniewaz jezdzilem nie ostroznie i zbyt szybko i straszy mnie teraz ze bede musiał pokryc koszty zwiazane z naprawa samochodu :( Czy to jest zgodne z prawem? Przeciez samochod musiał byc ubezpieczony...
Wyświetlaj:
aligatoreks / 2013-06-04 09:23
Odpowiedzialnosc pracownika wobec pracodawcy za wypadek samochodem sluzbowym jest regulowana przez przepisy prawa powszechnego a wszczegolnosci przez kodeks cywilny. Pracownik wiec ponosi odpowiedzianosc wobec pracodawcy za szkode powstala w jego mieniu. Pracodawca moze roscic wobec pracownika o odszkodowanie za szkode w samochodzie sluzobywm w przypadku zaistnienia materialnej szkody w tymze pojezdzie. Pracodawca moze domagac sie takze odszkodowania rowniez w przypadku aistneinia winy pracownika przy zdarzeniu powodujacym szkode. Natomiast pracownik nie ponosi odpowiedzialnosci odszkodowawczej wobec pracodawcy jezeli nie mozna mu przypisac winy czyli wtedy gdy szkoda powstala z przyczyc niezaleznych od pracownika.
andzia23 / 2013-02-20 11:22
jak samochod jest sluzbowy to napewno jest na lisingu wiec tam jest tez ubezpiecznie, niema prawa mowic ze twoja wina dokonania wypadku. Jest ubezpieczenie napewno i to ono pokryje koszty naprawy
analizer_stanu / 2013-02-19 11:00
Od pokrywania szkód jest AC a nie pracownik czy pracodawca. Poza tym w większych firmach wszystkie pojazdy są w miarę nowe i ubezpieczone. Pracownik jest od pracy a nie od pokrywania szkód.
boska_krystyna / 2013-02-14 13:41
jesli niema swiadkow na to kto co i jak jechal to neima prawa wyciagac takich wniosków. Mysle ze samochod jest ubezpieczony i nie powinno byc z tym problemow ale to czas pokaze

Najnowsze wpisy