Forum Forum dla firmKsięgowość

rozliczenie kosztów za żłobek

rozliczenie kosztów za żłobek

kaaszkaa / 2013-05-27 19:50
Witam serdecznie wszystkich,
skoro piszę to pewnie mam problem :)
Mój narzeczony prowadzi własną działalność gospodarczą (spółka cywilna zatrudniająca 2 pracowników pełnoetatowych), spółka zarejestrowana poza miejscem zamieszkania/zameldowania. Ja - jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę i kończy się macierzyński, więc czas wracać do pracy:) posyłamy córkę do żłobka prywatnego, który wystawia kp, jako potwierdzenie otrzymania należności.
1.Czy można rozliczyć żłobek jako koszt uzyskania przychodu? może jakiś inny koszt?;p (zupełnie się nie znam)
2. Jeśli nie to słyszałam o jakiś ulgach za żłobek, czy mogę prosić o wyjaśnienie? Czy w ogóle mamy jakieś opcje?

Pozdrawiam wszystkich!


kaaszkaa - totalny nowicjusz ;)
wiwan / 2013-05-28 11:56
Jedyne co w takiej sytuacji dałoby Państwu jakąś ulgę finansową, to uzyskanie przez Panią refundacji (części) kosztów żłobka z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z Pani zakładu/firmy o ile taki jest w niej tworzony, a jego regulamin taką formę pomocy pracownikowi przewiduje.

Zaliczenie bezpośrednio kwoty ze żłobkowego KP w koszty DG męża, albo rozliczenie ich w jego/ Pani/ waszym PIT rocznym nie jest możliwe. Z fakturą zresztą byłoby tak samo.

Najnowsze wpisy