Forum Forum podatkoweInne

Rozliczenie PIT. 21 procent Polaków czuje się okradana przez państwo

Rozliczenie PIT. 21 procent Polaków czuje się okradana przez państwo

Wyświetlaj:
krystyna1955 / 79.124.98.* / 2014-04-29 18:35
Oczywiscie,czuje sie oszukana. Zlikwidowano moje stanowisko pracy z przyczyn finansowych,wyplacono mi odprawę. Z tego powodu pierwszy raz w zyciu wpadlam w wyzszy pulap pdatkowy z powodu paru groszy. jestem teraz bezrobotna,bez srodkow do zycia , ale panstwu musze zaplacic nadwyzke. Co za bezdusznosc,przeciez przez kilka najblizszych lat bede bez srodkow do zycia,mam 58 lat. Sprawiedliwe jest nasze panstwo? NIE !!!!!
Zrozpaczony_wesołek / 82.139.7.* / 2014-04-29 09:24
Doliczcie mnie do 21%. Ja się czuję okradany. Tak jakby mnie zgwałcili i jeszcze miałbym za to kasę płacić.
Pracuję, płacę podatek za to, że pracuję, firma płaci podatek za to, że daje mi pracę, zarobione pieniądze wydaję, płacę za to podatek.
[...]
Dobrze, że mam jeszcze poczucie humoru i rodzinę, bo już dawno odciął bym pępowinę poprzez skok na bungee bez liny albo wyjazd z tego bajzlu.
PS: Politycy chodzą do kościołów (większość), tam na bank słyszą apele i modlitwy o rozsądek i uczciwość w kierowaniu naszym krajem, ale nie robią sobie z tego zupełnie nic. To jest smutne.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
iska84873 / 83.27.255.* / 2014-04-29 08:59
czy czuje sie okradziona? TAK!!! pracowalam przez caly rok na umowe zlecenie i dostane zwrotu ok. 500 zl, a powinnam dostac o wiele wiecej. DLACZEGO KTOS NARZUCIL BEZMYSLNY PROG, SKORO MI SIE TE PIENIADZE ZWYCZAJNIE NALEZA???
murzynek polaczek / 83.26.123.* / 2014-04-29 06:38
system w Polsce bandycki.uczciwie nie zarobie to uczciwie ukradne
Dunadan / 170.148.198.* / 2014-04-28 15:40
A moim zdaniem okradani sa Wszyscy Polacy, ktorze nie planuja przejsc na rente badz emeryture w najblizszych 5-6 latach i pozniej. Juz nawet nie tylko ekonomisci wiedza, ze za te 5-6 lat ZUS zbankrutuje i "zabierze do grobu" sklad rowniez tych co placa a na emrytury beda szli nie wczesniej niz za 7 lat, ze o mlodszych placacych nie wspomne.
intervojager / 83.9.230.* / 2014-04-29 06:52
ZUS nie zbankrutuje - rząd dopłaci. Istotnie jesteśmy okradani birąc pod uwagę jakość i dostęp do szkolnistwa, usług medycznych, dróg, pacy policji, sądów, prokuratór i armi urzędników, oraz możliwości zapewnienia sobie w Polsce minimum socjalnego. Pieniądze nasze są po prostu marnotrawione przez państwo.
fggfrtgrrttr / 88.199.162.* / 2014-04-28 13:10

Według Maison podatki oceniane są jako niesprawiedliwe niezależnie od obowiązującego systemu politycznego. Zwróciła uwagę, że ludzie postrzegają zazwyczaj własną grupę jako szczególnie mocno - lub za mocno - obciążoną podatkami. Dlatego poczucie +pokrzywdzenia+ podatkami występuje zarówno wśród najmniej, jak i najwięcej zarabiających - dodała.

Zgodnie z badaniami 78 proc. respondentów nie wierzy w dobrze działający system zarządzania budżetem publicznym. Sondaż pokazał, że tylko 11 proc. Polaków uważa, że podatki powinny być wysokie, bo dzięki temu rząd może wiele rzeczy zapewnić swoim obywatelom.

ładne pitu pitu wybielające rząd na koniec ale to ci sami ekspercie z centrum Adama Smitha porzyznają że podatki w Polsce są relatywnie niemal najwyższe wUE - I CO Z TEGO MAMY skoro:
Sondaż pokazał, że tylko 11 proc. Polaków uważa, że podatki powinny być wysokie, bo dzięki temu rząd może wiele rzeczy zapewnić swoim obywatelom.

może gdzie te wysokie podatki wyciekają? Administracja publiczna składająca się JUŻ WYŁĄCZNIE Z SAMYCH NEPOTÓW wied dobrze gdzie wyciekają.
B_7 / 195.35.80.* / 2014-04-28 15:32

Sondaż pokazał, że tylko 11 proc. Polaków uważa, że podatki powinny być wysokie, bo dzięki temu rząd może wiele rzeczy zapewnić swoim obywatelom.

Tyle na oko nie płaci w ogóle... dlatego tacy chętni...

Najnowsze wpisy