rozliczenie pit

Ewelina68 / 2012-03-07 11:17
moja mama przeszła w październiku poprzedniego roku na emeryturę. Zus przysłał rozliczenie za te trzy miesiące. czy istnieje możliwość rozliczenia się wspólnie z małżonkiem i otrzymanie dodatku dla bezrobotnej żony? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? z góry dziękuję za odpowiedź
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-03-07 16:51 / Tysiącznik profesjonalny
Jak warunki do wspólnego PIT są spełnione, to można złożyć wspólny. Ale żona wykazuje w PIT dochody z emerytury (otrzymała je) :)
Ewelina68 / 2012-03-07 17:14
czyli nie liczą się te 10 miesięcy, kiedy kobieta była bezrobotna, tak? Czy po prostu należy się podatek za 10 miesięcy? oczywiście dochód z emerytury byłby uwzględniony
belladonna / 2012-03-07 18:21 / Tysiącznik profesjonalny
Liczy się wysokość dochodów, a nie okres ich otrzymywania :)
Ewelina68 / 2012-03-07 20:45
a jaki program do rozliczeń moglaby mi Pani polecić? Bo niestety nie mogę znaleźć uaktualnionej wersji programu, z którego korzystałam w poprzednim roku, a w internecie jest ich na prawdę dużo i nie wiem czym powinnam się kierować w doborze odpowiedniego
belladonna / 2012-03-07 23:06 / Tysiącznik profesjonalny
Programu nie mogę polecić żadnego, bo od 3 lat nie korzystam z programów. Nie ma takiej potrzeby skoro Ministerstwo Finansów udostępnia e-PIT (wysyłam tez drogą internetową) :)
PITy są tutaj:
http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=formularze_bpk_edek2

wybierasz z tabelki, który Cię interesuje i wypełniasz. Aby dodać załącznik trzeba w polu danego załącznika wpisać cyferkę np 1, kliknąć obok i zjeżdżając w dół pojawia się :)
Program nie narzuca konkretnej OPP, więc to też wg mnie plus, bo nie lubię jak ktoś coś mi narzuca (wtedy się jeżę)... :)

Najnowsze wpisy