Forum Forum podatkoweVAT

rozliczenie vat od kredytu

rozliczenie vat od kredytu

endrju1982 / 80.55.14.* / 2010-09-21 09:28
witam,

jestem zielony w sprawach VAT, dlatego zwracam sie z prosba o porade. Otoz zakupilem mieszkanie zaciagajac kredyt hipoteczny. Po przelaniu przez bank pieniedzy do developera, otrzymuje od developera fakture VAT. Co teraz mam z nia zrobic? Czy moge dostac jakis zwrot? Bardzo prosze o odpowiedz.

pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-09-21 16:21 / Tysiącznik profesjonalny
Jak będziesz wykańczał mieszkanie to zbieraj FV na materiały budowlane, bo z nich postarasz się o zwrot różnicy VAT (będziesz miał tytuł prawny do mieszkania w postaci aktu notarialnego, bo jego kopię trzeba będzie dołączyć do wniosku VZM) :-)
endrju1982 / 80.55.14.* / 2010-09-27 09:17
dziękuje za odpowiedz. O tych fakturach VAT za materiały budowlane, to wiem i będę zbierał. Ale gdzieś wyczytałem właśnie, że można się postarać o zwrot VAT od odsetek kredytu (czy cos takiego). Lecz więcej informacji znaleźć nie mogłem, więc może tu ktoś coś podpowie :)
ewelina_z / 2010-10-01 08:11
Nigdy nie było takiej ulgi jak odliczenie VAT od odsetek. Prawdopodobnie czytałeś o uldze odsetkowej odliczanej w zeznaniu rocznym ale ta ulga skończyła się z końcem 2006 roku i w tej chwili funkcjonuje tylko na zasadzie praw nabytych dla tych którzy zaciągnęli kredyt do końca 2006r.

Najnowsze wpisy