Forum Forum prawneGospodarcze

Różne opinie o ESKK

Różne opinie o ESKK

violet84 / 2008-07-26 02:27
witam
z tego co slyszalam jestem nie pierwsza osoba ktora dala sie "zlapac", a mianowicie:
zaproponowali mi pierwsze 3 lekcje do sprobowania za darmo, niestety nie bylo mnie w domu przez kilka tygodni i nie mialam pojecia ze przyszly pierwsze 3 lekcje, potem kolejne i nastepne.kiedy wrocilam troche sie juz tego nazbieralo. dostalam upomnienie na ladna sume, skontaktowalam sie z nimi chcac odmowic dalsze lekcje lecz pani poinformowala mnie ze musze zaplacic minimum za 12 lekcji-kazda prawie 60zl.
otwarta przez moich rodzicow zostala tylko pierwsza przesylka-tylko darmowe lekcje.reszta jest w oryginalnym opakowaniu.
moje pytanie jest czy umowa zostala zawarta, nawet jesli ja niczego nie podpisywalam ani deklarowalam, i czy jest to dzialanie wedlug prawa, moge im zaplacic za pierwsze otworzone lekcje ale jesli nie chce kolejnych dlaczego musze placic za 12?
ostatnio dostalam juz upomnienie ze sprawa trafi do sadu, co robic?
czy musze im niesprawiedliwie zaplacic?
Wyświetlaj:
--Ewa---- / 31.61.128.* / 2012-01-04 19:58
Jestem zadowolona z ich kursów i polecam uważnie czytać regulamin; a za ostatnio zakupiony kurs zapłaciłam o wiele mniej, a nie więcej niż na stronie, korzystając z czasowych promocji, o których informuje szkoła mailowo...
Kasia22222222222 / 83.7.22.* / 2011-11-18 17:30
Czy ktoś z was miał tak, że cena za dwa pakiety w miesiącu są dużo droższe(nie tylko dwukrotnie, ale więcej)
Remigo / 31.11.152.* / 2011-10-25 21:49
Zapomniało Ci się tylko napisać o jednej, drobniutkiej rzeczy. Takiej mianowicie, że to TY napisałaś prośbę, by przysłali Ci za darmo pierwsze 3 lekcje, godząc się, że kolejne będziesz otrzymywała, JEŚLI nie zgłosisz rezygnacji w odpowiednim terminie i formie. Sięgnij do papierków, to na pewno odczytasz tam odpowiednie frazy. Podpowiem - gdzieś tam w tamtych okolicach umieściłaś swój podpisik...

Możesz więc powiedzieć, dlaczego uważasz, że są nie w porządku? Przecież postępują zgodnie z tym, co tam podpisałaś. To Ty jesteś nie w porządku, bo nie chcesz wywiązać się z podpisanego przez siebie zobowiązania.

A to, że nie było Cię w domu przez kilka tygodni - no niestety, nauka życiowa kosztuje. Będziesz miała nauczkę, by pamiętać, co podpisujesz i reagować w terminie. Taki siarczysty klaps od życia, po którym tyłek boli dłuuugo...
Osobną kwestią jest, czy takie postępowanie jest moralne. Moim zdaniem ESKK już od wielu lat strzela sobie samobója za samobójem. No ale widocznie postanowili zniszczyć dawną dobrą renomę. Ich wybór.
hogatka / 83.7.195.* / 2011-10-07 21:14
W latach 90tych zamówiłam u nich j. niemiecki i byłam zadowolona. Po jakimś czasie (ok.10 lat!)postanowiłam spróbować odświeżyć mój angielski, jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłam, że kurs merytoryczni w ogóle się nie zmienił! 10 lat a oni ciągle wałkują te same nudne zdania, chociaż wiele się od tego czasu zmieniło. Podsumowując, nie polecam, te kursy są przestarzałe, a na dodatek cholernie drogie.
bryś / 195.116.43.* / 2012-10-29 16:08
@hogatka masz rację. Nie lecę w kosmos ale chciałbym polecieć do Anglii krótkim lotem w samolocie a nie życiowym. Nie interesuje mnie zbytnio praca w zoo lub wojsku.
ct / 79.124.101.* / 2011-12-01 00:40
Ale bzdury! Uczyłem się w ESKK już kilkakrotnie. Aktualnie jestem na kursie angielskiego dla zaawansowanych i informuję, że wszystkie kursy się zmieniły. To co oferuje ESKK teraz to jest zupełnie inny rodzaj kursów niż te, które były 10 lat temu. Zeszyty są kolorowe, mnóstwo ćwiczeń rozwijających sprawności językowe, bardzo dużo zadań pisemnych, zupełnie nowa formuła. Najpierw trzeba zobaczyć kurs teraz, a dopiero później na jego temat można się wypowiadać.
Remigo / 31.11.152.* / 2011-10-25 21:09
Nie bardzo rozumiem - a cóż takiego się zmieniło merytorycznie w języku niemieckim przez te 10 lat, że "te same nudne zdania" wtedy Ci odpowiadały, a teraz nie? Jakoś się teraz inaczej mówi niż wtedy?
LLaw / 79.186.155.* / 2011-11-06 11:25
A tu byś się zdziwił mój drogi, bo w ortografii i gramatyce języka niemieckiego zmieniło się w ciągu ostatnich 10 lat kilka rzeczy. Dla przykładu: słynne "ß" (Eszett) w większości słów zostało zamienione na podwójne "s". Poza tym w nauce języków pojawiają się ciągle nowe metody, taki kurs wymaga odświeżenia. Z resztą co tu wiele gadać, podręczniki do języka polskiego, na których pracują dzieci w szkołach też się zmieniają. I zmienia się ich zawartość. Także pomyśl trochę, zanim zaczniesz bezpodstawnie krytykować czyjeś zdanie.
polonista / 194.181.133.* / 2012-08-15 19:23
Także a tak że to różnica.
Remigo / 31.11.156.* / 2011-12-21 01:07
PIerniczysz bezpowrotnie. Co to jest w ogóle za argument? Jeszcze za moich czasów przysłali "erratę", że zmienia się gramatyka. Moja krytyka nie jest bezpodstawna, natomiast twoja krytyka jest chybiona. Zmiana jednej rzeczy co tu zmienia?
leiorgana / 195.117.219.* / 2011-10-18 16:48
Bardzo drogie i do tego za ta cenę jest mało materiałów. Teraz chcąc zrezygnować nie mogę się z nimi skontaktować. Jak zamawiałam była inna cena pakietu,po przysłaniu okazało się,że jest droższa. Wysyłam mailem i poleconym rezygnację i niech mnie pocałują
Remigo / 31.11.156.* / 2011-12-21 01:56
Biedactwo. Nie możesz się skontaktować? Czyżby infolinia przestała działać? A może celowo od Ciebie nie odbierają telefonów? Pewnie też maili? No, na szczęście wysłałaś też poleconym. Mam tylko nadzieję, że za potwierdzeniem odbioru. Bo inaczej to żaden dowód. ;)
Basia13 / 85.222.16.* / 2011-05-24 22:07
Oczywiście , że naciągacze i to jeszcze jak !Mnie też straszą komornikiem ,naliczają kary, naliczają straszne kary i ciągle przysyłają kolejne lekcje .Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym.Straciłam pracę.nie mam środków na utrzymanie. Nie mogę brać dalej ich lekcji a oni ciągle je przysyłają. Teraz będą mnie zadręczać sądem. Nikomu ze znajomych nie polecę eskk bo to łobuzy i naciągacze!!!!!
Remigo / 31.11.152.* / 2011-10-25 21:31
No, to już wiadomo, dlaczego urządzasz krucjaty na forum, wstawiając ostrzeżenia do wszystkich postów, z którymi się nie zgadzasz. I to, że jesteś niepełnosprawna, nie ma tu nic do rzeczy. Jak widać na tyle sprawna, żeby urządzać swoje prywatne wendetty.

To, że straciłaś masę środków, albo nie masz kasy na utrzymanie, to Twoja prywatna sprawa. Jak się do czegoś dorosły człowiek zobowiązuje, to musi ponosić konsekwencje, wiesz? Warunki rezygnacji są jasne, gdy przystępujesz do umowy. Jeśli je zaakceptowałaś, to zgodziłaś się, że przerwanie nastąpi na takich lub innych warunkach. A jak nie czytałaś - Twój problem, podobnie jak Twój podpis. Trzeba zacisnąć zęby, zapłacić, a jeśli byłaś niezadowolona, nigdy więcej nie wracać jako klient. Można też napisać do dyrekcji z prośbą np. o wstrzymanie kursu albo zgodę na zmianę jego warunków z uwagi na trudną sytuację materialną. Oni też dbają o swój wizerunek i być może pójdą Ci na rękę. Próbowałaś to załatwić w sposób cywilizowany, czy ograniczyłaś się do jednego /dwóch spretensjonowanych telefonów na infolinię?
Denerwują mnie takie osoby, jak Ty. Wolą szerzyć oszczercze zarzuty na forum. Ale nie zauważasz, że to koło Ciebie będzie robił komornik, a nie koło nich. Takie PANISKO - konsumentka pełną gębą, pewnie bezstresowo wychowywana, zgodnie z nowoczesną psychologią...

Ja byłem wielokrotnie studentem ESKK i zawsze byli w porządku (choć zastrzegam, że były to kursy w latach 90-tych i do 2005, bo teraz nie wiem). Nauczyłem się w ESKK bardzo dobrze angielskiego + podstaw niemieckiego. Faktycznie mam wrażenie, że szkoła straciła dużo z tamtego impetu - zresztą wtedy nie mieli poważnej konkurencji, a teraz konkurencji w bród. Nie pomogło jej też otwarcie kursów z szamaństwa (czytaj Psychotronik - jak oszukiwać ludzi i doić kasę stawiając karty albo pieprząc coś o gwiazdach). Wtedy bardzo stracili na prestiżu - i osobiście od tamtego czasu nie mam ochoty uczestniczyć w ich kursach. Ale to moja prywatna uwaga. Mogę powiedzieć, że w czasie gdy ja uczestniczyłem, byłem zadowolony. Warunki były jasne, szkoła wywiązywała się ze wszystkiego.
petroos / 77.254.147.* / 2011-05-01 16:25
Jeżeli bylo tak jak piszesz niczego nie podpisywalaś nie zamawialaś drogą elektroniczną oprócz lekcji darmowych niczego się nieobawiaj.Zabierz do sądu nieotwarte koperty z ESKK.Dowodem są również
maile z zamówieniem na konkretny towar.
kazmirz / 195.114.160.* / 2011-03-01 18:49
Korzystałem z kursów tej firmy i absolutnie nie zgadzam się z opinią, że są to naciągacze. Mają przejrzyste warunki, bardzo dobrze przygotowane kursy, a kontakt z nimi to czysta przyjemność. Ilu klientów tyle różnych problemów. Ale jak widać niektórzy wolą od razu robić szum obok siebie i pisać bzdurne teksty. Mądrości życzę...
Basia13 / 85.222.16.* / 2011-05-24 22:10
Post sponsorowany, trzeba łapać naiwnych a potem straszyć, biznes się musi kręcić.Przed eskk trzeba wręcz ostrzegać innych!
Remigo / 31.11.152.* / 2011-10-25 21:10
A może to ciebie trzeba zbanować? Bo anonimiowo to można każdemu koło pióra narobić. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, podaj swój numer studenta w ESKK. Napisz, z czego się nie wywiązali, albo z czego nie jesteś zadowolona. Wtedy będziesz wiarygodna.

Ja też zgadzam sie z opinią, że ich kursy są generalnie dobre.
monia 5137 / 83.22.68.* / 2013-08-29 20:43
Chciałabym skorzystac z kursu "projektowanie i zakładanie ogrodów" czy jest ktos kto skonczył ten kurs?
taki on / 89.230.163.* / 2013-05-04 10:46
Remigo co ty bredzisz. Fujara z ciebie pracują i naciągajaca na ESKK. A prawda jest taka że oszukują uczciwych ludzi i próbują wyłudzić pieniądze. Nie dajcie się okraść przez tych oszustów.
jakobs / 83.20.237.* / 2011-02-24 11:06
zo za bzdura! eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk eskk
Remigo / 31.11.156.* / 2011-12-21 01:59
Tak, zo za, zo zo zo zo zo zo... :)
Kosmala / 94.240.48.* / 2011-01-26 11:09
a jak ktoś szukał pracy i zadzwonił na 0 700 to też był naciąganie
Remigo / 31.11.156.* / 2011-12-21 01:59
Przepraszam???? Mogę prosić bliżej?
kvviatuszek / 95.40.201.* / 2010-06-29 13:39
Obawiam się, że kursy typu projektowanie stron www i inne w których wszystko dynamicznie się zmienia są przestarzale. Zamówiłam sobie dwie darmowe lekcje z wizażu i podstaw pielęgnacji. Okazuję się, ze kurs jest niezmienny od 2005 roku a uwierzcie mi, że interesując się tym wiem, że sporo się zmieniło w kosmetologi. Pozdrawiam:D
Informatyczka / 82.160.130.* / 2012-04-04 16:54
Tak masz całkowitą rację jeśli chodzi o kurs projektowania stron www. Materiał jeszcze z czasów króla Ćwieczka. Wyrzucone pieniądze. Natomiast kurs ECDL na który również się zapisałam jest w pełni nowoczesny. Inna sprawa to ceny kursów. Ale jak się trafi na oferty promocyjne to ceny są do przyjęcia. Poza tym obsługa bez zastrzeżeń.
Remigo / 31.11.156.* / 2011-12-21 01:32
Podobny dylemat będziesz miała kończąc dowolny kierunek studiów nawet na najlepszych wyższych uczelniach. Oczywiście jestem daleki od porównywania tego z kursami ESKK ;)) Ale... Celem studiowania /szkolenia nie jest dostarczenie najnowszej /najlepszej wiedzy. Bo ta i tak się zdezaktualizuje, a jej część po czasie okazuje się fałszywa. To tak jak z podręcznikami - najnowsze są mniej więcej 5 lat do tyłu wobec aktualnej wiedzy. Ale to nie o to chodzi. Chodzi o przygotowanie absolwenta, który posiadł pewne "minimum" i umie sobie poradzić pomimo przyrostu nowej wiedzy. Dlatego wg mnie Twój zarzut jest średnio celny. Poza tym - skąd wiesz, że kurs jest niezmienny od 2005 roku, skoro zamówiłaś kwiatuszku dwie darmowe lekcje???? Odrobinę logiki, proszę. Albo wyjaśnienia. ;)
szczupak2000 / 2010-05-24 20:30
Witam czy ktoś korzystał z kursu języka norweskiego warto zainwestować kasę ??? pozdrawiam
Basia13 / 85.222.16.* / 2011-05-24 22:14
Nie warto .Będą Cię później straszyć komornikiem , naliczać kary itp. Nie uwolnisz się od nich.Jak raz złapią jelenia to będą przysyłać i kazać sobie płacić. UWAGA NA POSTY SPONSOROWANE.
aga x / 31.174.120.* / 2012-08-17 15:53
Skoro zakupiłaś kurs a potem za to nie płaciłaś to niestety muszą jakoś odzyskać pieniądze.
Remigo / 31.11.152.* / 2011-10-25 21:12
Uwaga na posty wariatek, które robią sobie prywatną krucjatę, korzystając z anonimowości Internetu.
kasio12 / 94.40.99.* / 2011-12-19 16:34
To co wypisujecie to jakaś kompletna bzdura. Korzystałam z tych kursów i jestem zadowolona, i wcale nie są drogie, sprawdźcie cenę najbliższej szkoły albo chociaż za 1 godz. korepetycji.Z jednego kursu niestety musiałam zrezygnować i obyło się bez problemów, bo zawiadomiłam ich w czasie który dają do zastanowienia.Teraz zamierzam zapisać córkę na gitarę a sama chcę nauczyć się nowego języka. Polecam wszystkim.
jajaja / 89.230.163.* / 2013-05-04 10:49
Guzik prawda. Wazelinke im robisz ponieważ pracujesz dla nich. A prawda jest niestety taka że to oszuści, którzy wyłudzają najwyraźniej pieniądze.
fffffffffffffffffffffffffff / 79.185.121.* / 2010-02-16 10:43
PROSTAK
aniazm / 83.15.155.* / 2009-09-10 09:06
szczerze powiem,ze ja robiła u nich kurs ang w biznesie i bardzo mi sie przydal. byłam zadowolona. teraz myślę o podst niemieckiego. nie mialam problemów w pracami domowymi (choc rzadko z nich korzystałam) ale zawsze dostawałam poprawioną pracę i szybko sie to odbywało. no moze teraz cos sie zmienilo.
JUUSTAA / 79.163.93.* / 2009-09-25 19:51
MAM PYTANIE CZY KTOŚ Z WAS ROBIŁ KURS PSYCHOLOGIA DZIECKA ????
JESTEM BARDZO ZAINTERESOWANA JAK WYGLĄDAŁ EGZAMIN I CZY TEN KURS DO CZEGOŚ WAM SIĘ PRZYDAŁ??????
Buziolek / 83.27.179.* / 2010-04-08 20:34
Ja robiłam dużo ciekawych info. z zakresu pedagogiki i psychologii ale przydatne bardziej w życiu niż w pracy (jestem po studiach z pedagogiki ) przyda się dla kobiet w ciąży które nie miały dzieci. Pozdrawiam Buziolek ;) P.S. Lepiej zainwestować w naukę języka ;)
KaRo-1x / 95.49.104.* / 2009-10-28 21:55

MAM PYTANIE CZY KTOŚ Z WAS ROBIŁ KURS PSYCHOLOGIA DZIECKA ????
JESTEM BARDZO ZAINTERESOWANA JAK WYGLĄDAŁ EGZAMIN I CZY TEN KURS DO CZEGOŚ WAM SIĘ
PRZYDAŁ??????

Ja zrobiłam ten kurs i jestem z niego bardzo zadowolona. Ciekawy, pomocny i dobrze prowadzony przez nauczyciela -opiekuna. Do egzaminu nie przystąpiłam z przyczyn losowych i teraz żałuję, ale myślę o nowym kursie i tym razem o przystąpieniu do egzaminu końcowego. Polecam psychologię dziecka.
bejkon / 83.15.141.* / 2009-07-27 21:03
A ja tam sobie kurs Eskk bardzo chwale. Wprawdzie nigdy u nich nie kupowałem (mam z allegro), ale postęp jest naprawde niezły. Kurs angielskiego dla początkujących, 3mies konsekwencji i juz naprawde sporo mozna (w UK se radziłem:). Teraz wole już ten typ nauki choć przyznać trzeba, że pózniej troche praktyki dla utrwalenia sie b. przydaje.Pzdr
Maluszek87 / 79.163.224.* / 2009-10-06 11:59
Hej, co mprawda troche wiecej sie placi za te kursy, ale sa rzetelne, jestem samoukiem b. lubie sama sie doksztalcac. bardzo podaba mi sie kurs j. angielskiego, gdyz przewazajaca wiekszosc cwiczen slowek jest z mozliwoscia odsluchania, a nie tylko dialogi, i cw na sluch, jak w normalnych podrecznikach do nauki samemu z plytami. Jestem b. zadowolona bo gdy czlowiek nie ma zadnych podstaw to jest to wielkie ulatwienie, i nastawienie oczywiscie na komunikacje.
Aaadek / 78.8.112.* / 2009-06-09 13:19
Nie przejmujcie się wszyscy, których oszukano. Jeżeli nie złożyliście podpisu ESKK nie ma jak wyegzekwować nic od was. Sądem to mogą tylko straszyć. Nawet jak ktoś wpłacił zaliczkę, która wydawała się być za cały kurs, bo tak ESKK kłamie na swoich stronach internetowych, to i tak nic nie osiągną. Są w sytuacji przegranej. Mogą jedynie straszyć. Więc nie przejmujcie się tym. Nawet nie mogą zgłosić was do żadnej bazy z nierzetelnymi klientami bo nie mają podstaw pomijając fakt, że takie bazy nie istnieją dla firm handlowych (mają je jedynie banki, firmy telekomunikacyjne, dostawcy mediów). Ja też zostałem naciągnięty wraz z moimi dwoma przyjaciółkami na kurs projektanta stron www. Pomijam fakt, że kurs był przestarzały, kwota za kurs miała być 75 zł, natomiast okazało się, że kosztuje kilkanaście razy więcej.
REALISTYCZNIE PODCHODZĄCA DO ŻYCIA / 85.14.84.* / 2009-08-25 10:14
przecież każde dziecko wie że kursy korespondencujne są dla ludzi którzy choć trochę mają pojęcie w danej dziedzinie np. na kurs języka angielskiego powinna zapisać się osoba, która w przeszłości "lizła" trochę tego języka bądź uciekała z lekcji angielskiego ;) ({ i musi nadrobić zaległości w parę miesięcy)} ,a nie dla żółtodzioba, który uczył się całe życie ojczystego języka wschodnich przyjaciół i chce "błyskać" przed znajomymi bądź szefostwem że nie chodząc do szkoły prefekcyjnie zna inny obcy język w mowie i piśmie, takie podejście do kursu nadaje się wyłącznie do "ŚMIECHU WARTE"
Ewek / 83.6.1.* / 2009-06-18 11:54
W reklamie internetowej ESSK rzeczywiście nie podaje informacji w treści np.70,.zL/mies. co jednak nie oznacza,że kłamie lub naciąga bo oto we wstępnym informatorze-bezpłatnym znajduje się informacja pt. Opłata za materiały lekcyjne - tu dowiadujemy się o miesięcznej opłacie za kurs. Jest to skrótowa forma rozmowy z zainteresowanymi dosyć logiczna ponieważ produktem jest tu zeszyt w cyklu raz w miesiącu logistyk uznał za zrozumiałe.

Najnowsze wpisy