Forum Forum prawneCywilne

Rozpatrzenie reklamacji w ciągu 14 dni roboczych czy poprostu 14 dni?

Rozpatrzenie reklamacji w ciągu 14 dni roboczych czy poprostu 14 dni?

enimre / 62.233.177.* / 2008-05-05 17:17
Złożyłam reklamację, bo tak to nazwał przedstawiciel firmy komórkowej, na niezadawalającą ofertę. A mianowicie biorąc pod uwagę staż w tej sieci oraz posiadanie dwóch numerów abonenckich uznałam, że cena za telefon, który mnie interesuje zaproponowana przez przedstawiciela jest za wysoka. Złożyłam więc reklamację o obniżenie ceny tego telefonu, dodam że chciałam inny tańszy ale nie ma go w żadnym salonie i pewnie już nie będzie. Teraz pytanie, czy firma musi ustosunkować się do mojej reklamacji w ciągu 14 dni, i czy liczymy tylko dni robocze? Oraz drugie pytanie :) Czy jeżeli w ciągu 14 dni nie otrzymam odpowiedzi to mam rozumieć że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie? Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
Wyświetlaj:
dante666 / 2008-05-09 10:41
Nie może być mowy o reklamacji w tym przypadku. Jeśli chodzi o telekomy to musiałaby być to reklamacja np. wysokości opłat za fakturę (błędnie rozliczona min. z powodu nie wprowadzenia usługi na czas np. jakiegoś rodzaju pakietu minut lub sms lub innych powodów), jakości usług, przerw w działaniu. Przydałyby się też konkretne roszczenia, bo po tych 14 dniach bez odpowiedzi operator może uznać że owszem uznaje i należy sie to i to - niekoniecznie zadowalające dla klienta. Pozdrawiam.
marta3a / 83.27.41.* / 2008-05-08 20:17
mam pytanie reklamowalam sweter, sprzedawca poinformowal mnie ze w ciagu 14 dni roboczych reklamacja zostanie rozpatrzona, minelo 16 dni roboczych i mi pisze smsa, ze sweter jest juz do odebrania, na co ja mu odpowiedzialam ze minal termin i ze zadam pieniedzy, a on ze sweter juz dawno u nas byl trzeba bylo sie dowiadywac. czy przysługuje mi zwrot pieniędzy?
f / 213.25.121.* / 2008-06-02 20:33
14 dni kalendarzowych. nie roboczych. polecam infolinie konsumencką.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh / 78.8.66.* / 2008-06-03 11:04
juz to napisane bucu
Młody Rentier / 2008-05-09 16:46 / Bywalec forum
to czy mozesz zadac pieniedzy zalezy od tego jakie żądanie wniosłaś reklamując sweter. jezeli chcialas naprawy no to ci go naprawili.

Liczy sie 14 kalendarzowych a termin liczy sie od nastepnego dnia o wystapienia zdarzenia.

Sprzedawca musi odpowiedziec w ciagu 14 dni tzn ustosunkowac sie do twojego żądania jeżeli tego nie zrobil twoje roszczenie jest przez niego uznane.
Tak wiec jezeli chcialas odrazu zwrotu pieniedzy a oni nie odpowiedzili ci w ciagu 14 dni to teraz musza ci je zwrocic.
Tak wiec po tych 14 dniach juz nie wystepuje kwestia wyboru realizacji roszczenia a jedynie termin w ktotym maja twoje roszczenie wykonac. Ustawodawca wyznacza tu "czas odpowiedni" czy czas w ktorym oni sa w stanie zrealizowac roszczenie.
A wiec tereaz musisz im wyznaczyyc termin na realizacje twojego roszczenia.
Młody Rentier / 2008-05-05 19:51 / Bywalec forum
1. to nie jest zadna reklamacja chocby nazwal ja tak nazwal i poblogoslawil ksiadz w parafii tego pracownika co ja tak nazwal:) aczkolwiek nie bede tu przeprowadzal wywodu prawnego dlaczego nie jest to reklamacja bo pracownikowi tej firmy i tak do rozumu nie przemowisz.
2. do w ciagu ilu dni sie musi ustosunkowac zalezy od regulaminu wewnetrznego firmy lub ustawy jednakze wg nie jest to reklamacja wiec wiec zapewne od regulaminu firmy
3. liczy sie 14 kalendarzowych niewazne czy sa robocze czy nie chyba ze termin wypada w dzien nie roboczy wtedy termin mija na nastepny dzien po wolnym dniu.
4.jezeli mija termin na rozpatrzenie reklamacji i nie otrzymalas odpowiedzi w wyznaczonym terminie wtedy uznaje sie ze twoje roszczenie zostalo uznane.
rider / 88.156.6.* / 2008-06-07 09:46
Moge wam pokazac bardzo fajna strone www.tak-nie.pl jest to serwis spolecznosciowy , mozecie zaprezentowac tam swoje problemy, przedstawic je innym urzytkownikom serwisu oraz zasiegnac ich porady. Mozna uzyskac pomoc i rozglosic sprawe, ktora nie daje wam spokoju.
burakkkk / 78.8.87.* / 2008-06-07 12:22
a ty jestes jego zalozycielem i im wiecej wiary tym wieksza kase wyciagniesz. spadaj na drzewo
Zabojat / 92.193.60.* / 2008-06-16 20:21
spokojnie, co sie tak denerwujesz. nie kazdy portal to obskubywanie z kasy. To, ze ktos sie udziela spolecznie, nie znaczy, ze jest oszustem. Akurat wspomniany serwis nie wykazuje dzialan kryminalnych :)) Choc jeszcze niezbyt popularny, ma niewatpliwie interesujace zalazki.

Pozdrawiam. Zabojat

Najnowsze wpisy